• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Czytelny podział mapy świata

Czy podział mapy świata ułatwiający orientację byłby pomocny?

  • TAK

    Głosy: 12 70,6%
  • NIE

    Głosy: 3 17,6%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 2 11,8%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser174

Guest
tym bardziej ponawiam pytanie: po co? Co za różnica czy jesteś 50 czy 100 poletek od "środka"? Taka wiedza jest Ci na plaster, bo o ile nie znasz skali mapy to co Ci to da? I jeszcze jest pytanie gdzie jest ten "środek" i jak go wyznaczyć, ale to inny temat.

post wyżej masz 4 opcje do wyboru. Rozejrzyj się po mapie i zaznacz odpowiednią opcję i będziesz wiedzieć jak daleko od tego przysłowiowego środka jesteś. To nie jest chyba za trudne?
 

Azulena

Rozbójnik
Środek mapy?
Proszę bardzo:

https://pl.forum.elvenar.com/index....a-przeniesienia-gracza.1644/page-2#post-20006

A skala mapy? A do czego mi ona? Interesuje mnie, czy zgodnie z wizualizacją w cytowanym wyżej poście Dragomiry jestem blisko czy daleko środka mapy.
I nie chodzi o żadne "poletka" tylko całe obszary mapy, oznaczone w sposób czytelny dla mnie, co przy użyciu wyobraźni przestrzennej pozwoli mi natychmiast "zobaczyć" gdzie jestem i podjąć decyzję, czy lepiej dla mnie zgodzić się na przenosiny, czy nie.

Co do 4 "opcji".
Nie chce mi się rozglądać po mapie, przyglądać się, czy są kopalnie, czy to czy tamto - a dokładniej, nie mam na to czasu.
Sąsiadów odwiedzam najczęściej przy użyciu przeniesienia do ich miast z listy powiadomień.
Wolałabym oznaczenie widoczne w moim mieście, mówiące mi, w jakiej odległości od centrum jest ta część mapy, w której znajduje się moje miasto.

Niezależnie od kwestii przenoszenia miast, takie coś było by zwyczajnie fajne. ;)
Jaka to mapa bez współrzędnych? Jak jest mapa, to ma być prawdziwa, a nie takie "niewiadomoco" :p .

Odkąd bardzo, bardzo dawno temu nauczyłam się czytać mapy, zafascynowały mnie. ;)
Nadal uwielbiam planować wyjazdy "w Polskę" z mapą. Jeżdżę palcem po mapie, szukam lepszych tras, "zwiedzam"miejscowości po drodze, w necie sprawdzam, czy jest w nich coś do obejrzenia, itd.. Tu też chcę mieć prawdziwą mapę. :p
 

DeletedUser174

Guest
kolejny przejaw "kobiecej logiki"
nie interesuję Cię skala? a jak ktoś Ci powie, ze mieszkasz 50 pól od centrum to będzie daleko czy blisko? bo tak się dziwnie składa, ze to własnie od skali zalezy gdzie jesteś. Jak? Bo to zalezy czy jesteś 50 z 50/100/500/1000. Rozumiesz?

Kolejny przykład: lubisz jeździć "palcem po mapie", ale nie masz czasu obejrzeć swojej okolicy? Brawo! Szukasz ciekawych miejsc, ale dostrzec kopalni to nie dasz rady, żeby ocenić swoją lokalizację wg opcji. A przepraszam nie masz na to czasu,

To wiesz co zrobię to za Ciebie. Jezeli to takie wyczerpujące to Cię wyręczę. Masz wokół pełno sąsiadów na świecie A i chyba tylko 2 albo 3 kopalnie w bliskim sąsiedztwie. Prawdopodobieństwo, ze Cię gdziekolwiek przeniosą wynosi 0. Prawdopodobieństwo, ze Twoi sąsiedzi zostaną przeniesieni tez wynosi 0. Prawdopodobieństwo , ze cała Twoja okolica się jakoś diametralnie zmieni też jest bliskie zeru. To czy się zgodzisz na przenosiny, czy tez nie nie ma żadnego znaczenia. Zakładam, ze jesteś w tym szeroko rozumianym "centrum". Dało radę bez wpółrzędnych?

I może jednak zastosowanie tych współrzednych. Po co? Bo to naprawdę fascynujące tak się upierać przy całkowicie nieprzydatnej rzeczy.
 

Azulena

Rozbójnik
Dzięki za link, to bardzo ciekawe, że można uzyskać takie dane z przeglądarki internetowej, nie miałam pojęcia, że przeglądarki to potrafią. ;)
Ale ja już się tego nie nauczę, za późno. ;) Wolałabym, aby to twórcy gry w łatwy sposób dostarczyli mi tej informacji - z wiekiem człowiek robi się coraz bardziej "wygodnicki". ;)

@kikimora
Podstawowa zasada w dyskusji: należy się odnosić do treści wypowiedzi, a nie do osoby dyskutanta.
kolejny przejaw "kobiecej logiki"
Brawo, mamy tu wyraźnie negatywnie wartościujące określenie, sugerujące, że ta "kobieca logika" to jakaś jest inna taka, może śmieszna, może gorsza, ale nie taka super hiper jak męska.
A skąd, jestem kobietą czyli idiotką i mam za mały rozumek, aby cokolwiek rozumieć!
Bo to naprawdę fascynujące tak się upierać przy całkowicie nieprzydatnej rzeczy.
Jak widać z dyskusji do której link podał Kusziel nie mnie jednej wydaje się to potrzebne.
I tak jestem uparta jak każdy zodiakalny Byk - ale tłumaczę swój punkt widzenia nie z powodu tej cechy, tylko dlatego, że ktoś udaje, że ze mną dyskutuje.
A dyskusja to właśnie wymiana poglądów na jakiś temat. Ale to się już nie powtórzy, słowo. To były ostatnie zdania adresowane do Ciebie.
 

DeletedUser174

Guest

A skąd, jestem kobietą czyli idiotką i mam za mały rozumek, aby cokolwiek rozumieć!

Po pierwsze nigdzie nie oceniałam Twojej osoby tylko oceniłam wartość Twojej argumentacji. Co więcej nawet wskazałam ci konkretne przykłady, gdzie zaprzeczasz sama sobie. Tak się własnie składa, że to jest kobieca logika. Nie jest ani gorsza ani lepsza, nie jest nawet uzalezniona od płci, jest tylko nielogiczna. To nie moja wina, ze przysłowiowa blondynka jest kobietą
@Azulena, ale dlaczego mnie obrażasz? Przepraszam, ale są kiebiety (fakt jest ich mało), które maja mózg i nawet potrafią go używać. Niestety większość stosuje kobiecą logikę, ale to nie powód by wszystko wrzucać do jednego worka ;)

A dyskusja to właśnie wymiana poglądów na jakiś temat.

i cały cas proszę Cię o jakieś sensowne wyjasnienie stanowiska. Czy to za dużo? Oczywiście pojawił się temat lokalizacji, ale to raczej jako ciekawostka w dawnych czasach, gdy jeszcze o bractwach nawet nikt nie słyszał. Nawet o kasowaniu nieaktywnych kont jeszcze wtedy nikt nie słyszał. Wówczas miało to swoje uzasdnienie, bo ludki naprawdę miały problemy z handlem jak miały pecha. ale dzisiaj? wyjasnij mi po co? żeby mapa była bardziej nieczytelna jakby na niej dodać dodatkową informację o kordach? żebyś wiedziała że ty masz numer 8 a sąsiad 9? Bazujemy tylko na poznanym obszarze mapy, a reszta własciwie jest poza obszarem zainteresowań. Jeżeli czegoś nie dostrzegam pomóż mi to wyjaśnić/zrozumieć zamiast mnie atakować.
 

DeletedUser446

Guest
kikimora dlaczego sądzisz, że mapa byłaby bardziej nieczytelna? uważam, że wręcz przeciwnie. Posegregowanie mapy uczyniłoby ją bardziej czytelną. Niekoniecznie kordy, mogą to być dzielnice, czy też inny sposób, który dałby pogląd jakiegoś umiejscowienia. Po co? ano po to, abym wiedziała gdzie jestem, gdzie jest znajomy, czy jakikolwiek inny gracz, którego rozwój chciałabym obserwować.. Takie zwykłe, nieskomplikowane wyjaśnienie :)
 

DeletedUser174

Guest
@Djablica chcesz powiedzieć, ze jak na mapie będzie umiejscowionych więcej informacji to będzie ona bardziej czytelna? I może jeszcze powiedz, ze się będzie szybciej ładować? bo te nieuzyteczne dane na pewno pozytywnie wpłyna na ten akspekt. Dodatkowo chcesz mi wmówić, ze po mapie będziesz szukać kolegi na przeciwległym krańcu planszy tylko po to by sprawdzić czy zbudował już cos tam? Aż mnie korci zapytać jak wielu graczy tak obserwujesz, bo śmiem przypuszczać, że wynik dąży do zera (wyłączając oczywiście najbliższych sąsiadów, bo tu faktycznie takie obserwacje mogą być użyteczne). Przecież @Azulena sama się przyznała, ze nawet własnych sąsiadów nie szuka na mapie tylko z powiadomień ich odwiedza, a Ty chcesz mnie przekonać, że z uporem maniaka bedziesz przesuwac mapke po kawałeczku by kogoś znaleźć tylko po to własciwie by go znaleźć? Dodatkowo biorąc pod uwagę jak nieodkryta mapa długo się ładuje to na pewno w to uwierzę, ze tak własnie zrobisz i w życiu nie skorzystasz z wyszukiwarki w rankingu. Nawet zakładając, ze wprowadziliby to adresowanie to zakładam, ze i tak bedziesz szukac kogoś bazując na wyszukiwarce w rankingu, a nie na piechotę przez mapkę. Skad takie przypuszczenie? Z doświadczenia, bo przez ranking jest łatwiej, prościej i nie błądzisz po mapie wg zasady "no gdzieś tu to powinno byc"

Dzisiaj mamy dostępne narzędzia by kogoś znaleźć. Możemy ustalić gdzie dany gracz się znajduje mając odniesienie do własnej wioski. Możemy tez w przybliżeniu ustalić jak daleko się znajduje czy jest za rogiem czy w innej galaktyce. To wszystko jest dostępne już dzisiaj bez większego wysiłku nawet.
 

DeletedUser580

Guest
Gra ma sporo większych problemów, oczywiście, ale ja bym chciała mieć jakieś małe okienko z boku ekranu, czy tam po kliknięciu - nieważne, z prostym obrazkiem: świat wygląda jakoś, a ja jestem uroczą kropeczką w miejscu (x, y). Jak kogoś odwiedzam, to widzę dwie kropki: swoją i odwiedzanego.
Przy okazji jakby się okazało, że jestem w centrum (a nie jestem, niestety) to bym nazwała moje miasto "PĘPEK ŚWIATA". Super by było.
 

DeletedUser48

Guest
Drogie dziewczyny, ma rację kikimora, że jest to zbędne, ale myślę że gdyby wprowadzono oddalanie mapy sprawę by załatwiło i ci co chcieli by mieć pogląd na całą mapę, by mieli.
 

Azulena

Rozbójnik
Gra ma sporo większych problemów, oczywiście, ale ja bym chciała mieć jakieś małe okienko z boku ekranu, czy tam po kliknięciu - nieważne, z prostym obrazkiem: świat wygląda jakoś, a ja jestem uroczą kropeczką w miejscu (x, y). Jak kogoś odwiedzam, to widzę dwie kropki: swoją i odwiedzanego.
Przy okazji jakby się okazało, że jestem w centrum (a nie jestem, niestety) to bym nazwała moje miasto "PĘPEK ŚWIATA". Super by było.
:D :D :D Mogło by być "Urocza Kropeczka" chociaż "Pępek Świata" też się nada. ;) ;) A właściwie skąd wiesz, gdzie jesteś? Mnie te różne pośrednie wskazówki nic nie mówią...

@chudya
.... ale myślę że gdyby wprowadzono oddalanie mapy sprawę by załatwiło i ci co chcieli by mieć pogląd na całą mapę, by mieli.
To prawda, że oddalenie mapy częściowo załatwiło by sprawę. ;)
Nie całkiem, bo przy dużym oddaleniu straciłabym z widoku moje miasto, więc wtedy przydało by się oznaczyć je jakoś, obojętne jak, żebym widziała wyraźnie gdzie ja, a gdzie centrum mapy. :p ;)
A co do tego co zbędne/ niezbędne... całkiem serio... cała ta gra jest absolutnie, zdecydowanie zbędna, jak i wszystkie inne gry i wszelkie inne "złodzieje czasu".

To tylko głupia, niepotrzebna zabawka, ale jeśli już się chcemy bawić, to oczywiście lepiej jest bawić się bardzo dobrze - czyli mieć wszystko co się nam zamarzy. ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser446

Guest
kikimora, widzisz.. nie zamierzam Cię na siłę przekonywać do moich racji. Rzecz w tym, że w mojej ocenie coś, w tym przypadku mapa, byłaby przydatna, w Twojej ocenie nie. :) Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i każda z nas ma do tego prawo. :)

Taka mapa, mogłaby być włączana w opcjach. Ktoś chce ją widzieć- włącza, ktoś nie- wyłącza podgląd i po problemie. :)

Inna sprawa, że faktyczne te gry to pożeracze czasu.. człowiek zamiast zająć się czymś pożytecznym, siedzi.. młotki zbiera i się zastanawia czy jest Pępkiem Świata czy nie hahah :D
 

DeletedUser174

Guest
oddalenie mapy? tak, jak najbardziej tak. Wtedy byłby podgląd na zwiad, na niedokończone prowincje i nie trzeba by było szukać na piechotę, bo gdzies tam jest jakas niedokończona prowincja... Jestem za. Mini mapa z boku? Cóż pamiętam czasy jak był bój o tło, bo za dużo zakrywało (co nawet zostało zmienione) a Wy chcecie dodawać tam dodatkowe okna? Żeby było jeszcze mnie widać kosztem własnej ciekawości czy jestem z prawej strony centum czy jednak z lewej? Jakie to ma znaczenie? I adresowanie? Bo zobaczycie kropkę na mapie? I co to Wam da? Skorzystacie z tego raz?! a za kazdym razem wejścia na mapę będziecie tracić 5min zanim wszystkie dane się załadują. Warto?

oczywiście adresowanie mogłoby być uzyteczne nawet w skali mikro. Ja znalazłam jeden taki przypadek:p Ale Wam przecież nie zależy na użyteczności tylko, zeby zobaczyć "swoją kropkę"
 

DeletedUser1078

Guest
a powiedzcie mi jak rozumiecie pojęcie "centrum mapy " jaki to obszar według was ? patrząc po mapie nie można jasno określić gdzie znajduje się centrum bo ono jest dla każdego gracza inne. Centrum to moje miasto. Przenoszenie graczy jest ułatwieniem aby mogli się szybciej i łatwiej rozwijać mając obok siebie również aktywne osoby.
 

DeletedUser110

Guest
Dawno, dawno temu - czyli wczesnym latem 2015 r. gracze próbowali się szukać na mapie. Nie było jeszcze strzałki, która pokazywała kierunek naszego miasta. Wówczas próbowaliśmy znaleźć swoje współrzędne. Sposób był skomplikowany, nie pamiętam go nawet dobrze, ale dawało się odszukać swoje współrzędne X,Y przy czym mogły to być wartości ujemne. Centrum mapy miało współrzędne 0,0
 

DeletedUser37

Guest
Dawno, dawno temu - czyli wczesnym latem 2015 r.
@thek to wynalazł, on gdzieś tam robi w programowaniu i się na tym zna ;)

Jak znajdę odpowiedni temat/post to dam znać :) tak czy inaczej, odszukajcie mnie na Arendyllu i ja jestem naprawdę blisko środka mapy (już nie pamiętam w którą stronę trzeba się kierować aby odnaleźć środek).

EDIT:
chyba znalazłem: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/propozycja-społecznościowa-mapa-graczy.272/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Azulena

Rozbójnik
@Nomak
czytałam już wcześniej tamten wątek, trochę rozumiem, o czym mowa, ale sama czegoś takiego nigdy bym nie umiała zrobić. Dlatego uważam, że powinni to dla nas zrobić programiści od gry.
Jeśli te dane są dostępne cały czas, tak jak pisze tam @thek, to nie powinno to stanowić najmniejszego nawet problemu, poza czasem poświęconym na przekonwertowanie surowych danych na coś zrozumiałego dla nas. ;)
 
Do góry