• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

[propozycja]Społecznościowa mapa graczy

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak wiadomo, obecnie system związany z graczami i mapą jest "lekko kulawy" ;) Gracze nie wiedzą gdzie są, jak rozplanowane są surowce i takie tam. A gdyby gracze pomogli sobie sami i mogli układać własne otoczenie, by w ostatecznym rozrachunku powstał społecznościowy wizerunek mapy? Wiadomo, że w bólach by to się rodziło, bo nigdy nie wiadomo kto gdzie jest i jak się względem innych określi. Ale może uda się to wdrożyć zanim autorzy zdołają swoje zaimplementować? :D
 

DeletedUser

Guest
@Hikari36 Uzupełniać by mogli luki na mapie, gdyby potrafili określić, gdzie tak naprawdę są w odniesieniu do innych. Ja już sprawdzam requesty idące między serwerem i aplikacją flashową odnośnie mapy graczy widocznej w grze, by móc określić, czy nie ma tam koordynatów jakichś zaszytych. Inna sprawa, że każdy kto tam zajrzy znajdzie pewną ciekawostkę ;) W tamtym miejscu bowiem autorzy ukryli... ofertę pracy. Do reuestów jest dołączany niestandardowy nagłówek:
X-JoinUs: "We are always searching for skilled admins and passionate coders! Go to career.innogames.com and mention this header in your application!" :D
Jeśli bym wychwycił zależność, to pewnie można by spreparować żądania, które pobrały by całą mapę, wraz z użytkownikami. Ale to by już łamało regulamin, gdyż jest tam punkt o używaniu skryptów.
 

DeletedUser

Guest
OK... Przeanalizowałem requesty z serwera i jest możliwe określenie mapy graczy dookoła Twojej prowincji w jakimś stopniu. Algorytm także chyba rozgryzłem z umiejscowieniem ich po koordynatach zawartych w requestach. Nie jest to jednak pełen widok. Ja na samym starcie wykryłem dane ponad 250 graczy. Requesty zawierają informację o rasie, epoce, nicku, koordynatach jak również informacji czy gracz jest już odkryty oraz dodatkowo informacje o złożach już przez nas odkrytych. Ekstrakcję da się przeprowadzać automatycznie, ale nie jest moim celem obciążanie serwera by te dane uzyskać. Jest to jednak możliwe dość prosto. Można więc w kilka osób sobie takie puzzle ułożyć :)

Jako przykład mogę powiedzieć, że:
@Hikari36 6,3
@ulQuiorra 1,-5
@chudya -2,6
ja -142,51 ;) Zgodnie z danymi uzyskanymi z serwera oczywiście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser48

Guest
OK... Przeanalizowałem requesty z serwera i jest możliwe określenie mapy graczy dookoła Twojej prowincji w jakimś stopniu. Algorytm także chyba rozgryzłem z umiejscowieniem ich po koordynatach zawartych w requestach. Nie jest to jednak pełen widok. Ja na samym starcie wykryłem dane ponad 250 graczy. Requesty zawierają informację o rasie, epoce, nicku, koordynatach jak również informacji czy gracz jest już odkryty oraz dodatkowo informacje o złożach już przez nas odkrytych. Ekstrakcję da się przeprowadzać automatycznie, ale nie jest moim celem obciążanie serwera by te dane uzyskać. Jest to jednak możliwe dość prosto. Można więc w kilka osób sobie takie puzzle ułożyć :)

Jako przykład mogę powiedzieć, że:
@Hikari36 6,3
@ulQuiorra 1,-5
@chudya -2,6
ja -142,51 ;) Zgodnie z danymi uzyskanymi z serwera oczywiście.

Może Tobie jako informatykowi, to coś mówi, mnie np. nic. Co ja lub ktokolwiek wie jak mnie znaleźć według - 2,6?
 

DeletedUser

Guest
To są współrzędne Twojej prowincji na mapie gry. Gdy znasz współrzędne swoje i innych łatwo szukać kto gdzie jest i jak do niego dojść. Gra jest zbudowana na heksach ale ma układ współrzędnych bardzo podobny do znanego chyba każdemu, czyli wiersze i kolumny o punkcie 0,0 w jego środku. Jest tam tylko niewielka wariacja odnośnie numeracji wiersza (minusy są na górze, a nie na dole)
ykoIbXE.jpg

Ja jestem w punkcie -142,51 i chyba z obrazka widać jak się plasuję pomiędzy innymi. Na podstawie moich koordynatów i tej grafiki łatwo określić mi gdzie inni gracze o znanych mi koordynatach/współrzędnych się znajdują.

Przykładowo Ty masz -2, 6 a więc jesteś ode mnie 140 kolumn na prawo i 45 "wężowych" wierszy nad. Wiersze tu są mylące bo idą heksami jak fala -> /\/\/\/\
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ty to masz fajnie-wiesz gdzie jesteś. A co mi, zwykłemu śmiertelnikowi, którego najbardziej zaawansowanym programem komputerowym był gimp, po tym, że wiem gdzie jest np. Hikari, gdy nie wiem gdzie ja jestem.
 

DeletedUser

Guest
@Abu555 Niestety gra nie podaje tego jawnie. Własne i innych koordynaty trzeba wyłuskać z requestów, które idą między serwerem a klientem gry gdy otwierasz mapę świata lub ją przesuwasz. Ale to już wymaga odczytywania (przeglądarki z reguły pozwalają na to w Narzędziach dla Developerów w zakłądce Network) lub preparowania requestów (wymagana pewna znajomość tematu, więc nie będę opisywał :) ). Wystarczy znać adres url którego odpowiedź z serwera wystarczy podejrzeć, bo odpowiedź przychodzi w prostym do analizy pliku JSON. Po pracy dziś mogę pokazać jego strukturę i inne drobiazgi, by odczytać sobie dane nas interesujące mógł każdy. W zasadzie wszystko co widzicie na mapie jest właśnie tam zapisane i na podstawie tych danych mapa jes generowana.

A dla ewentualnych moderatorów, gdyby się pojawili, tylko uwaga. Nie łamię moimi informacjami Regulaminu :) Nie są to informacje niejawne, szyfrowane, zabezpieczone w jakikolwiek sposób. Do tego nie obchodzę w ten sposób zabezpieczeń gry a i skryptów brak czy instrukcji. Zresztą nie pozwalają na nic więcej niż odczyt. Nie zmodyfikujemy swojej pozycji czy zasobów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Wystarczy znać adres url którego odpowiedź z serwera wystarczy podejrzeć, bo odpowiedź przychodzi w prostym do analizy pliku JSON.

Czy Ty mnie przypadkiem nie obrażasz?

Kim z zawodu jesteś? Jakimś informatykiem?
 

DeletedUser

Guest
Nie obrażam. Informuję tylko, że da się to prosto podejrzeć i samemu wyciągnąć, jeśli ktoś wie gdzie i jak szukać. Dlatego właśnie napisałem, że po pracy mogę napisać jak to zrobić, by każdy mógł sobie pomóc i odnaleźć się w koordynatach.

Co do 3 pytania... Informatykiem jest każdy z definicji. Informatyk zajmuje się przetwarzaniem i obróbką informacji, a wszyscy to robią w ciągu dnia wielokrotnie :D

Mój zawód to programista... Java, PHP, odrobina Flasha, bazy danych MySQL, Oracle, JavaScript i parę innych technologii oraz języków dookoła :)
 

DeletedUser48

Guest
To są współrzędne Twojej prowincji na mapie gry. Gdy znasz współrzędne swoje i innych łatwo szukać kto gdzie jest i jak do niego dojść. Gra jest zbudowana na heksach ale ma układ współrzędnych bardzo podobny do znanego chyba każdemu, czyli wiersze i kolumny o punkcie 0,0 w jego środku. Jest tam tylko niewielka wariacja odnośnie numeracji wiersza (minusy są na górze, a nie na dole)
ykoIbXE.jpg

Ja jestem w punkcie -142,51 i chyba z obrazka widać jak się plasuję pomiędzy innymi. Na podstawie moich koordynatów i tej grafiki łatwo określić mi gdzie inni gracze o znanych mi koordynatach/współrzędnych się znajdują.

Przykładowo Ty masz -2, 6 a więc jesteś ode mnie 140 kolumn na prawo i 45 "wężowych" wierszy nad. Wiersze tu są mylące bo idą heksami jak fala -> /\/\/\/\

Takie coś, albo wyszukiwarkę do tych opcji powinni stworzyć, żeby inni też trochę wiedzieli a nie tylko uzdolnieni w tym kierunku:)
Dzięki za wytłumaczenie, co nie znaczy, że wiem jak kogoś znaleźć:)
 

DeletedUser14

Guest
Dla mnie to kosmos, fajnie wiedzieć, że da się, jednak nie każdy to potrafi ^^

A pomysł odnośnie właśnie wyszukiwarki i współrzędnych już padł, więc... :p
 

DeletedUser

Guest
Ale prędzej się nauczymy jak to robić wg wskazówek theka (jakkolwiek trudne by to nie było, a thek twierdzi, że nie jest to aż tak skomplikowane) niż taka opcja zostanie wprowadzona do gry
 

DeletedUser14

Guest
To jeżeli ma czas i chęci, to może stworzy taki mini-poradnik odnośnie tego, jak takie coś posprawdzać? ^^
 

DeletedUser

Guest
Zdaje się, że ma taki zamiar (jak wróci z pracy ;)
Ale bez nacisku - jak nie będziesz miał thek czasu to ten poradnik może poczekać :)
 

DeletedUser

Guest
Pewnym problemem jest fakt, że na starcie są dość ograniczone liczby danych zaciągane w ramach "zapasu" i mam wrażenie, że niektóre chyba w jakiś sposób losowo. Stąd mimo mojej dużej odległości od środka planszy mam kilka osób z niego, choć nie podejrzewam, że dojdę tam szybko. O ile mi się uda kiedykolwiek :)

Co do skomplikowania, to całe ogarnięcie nie jest trudne. Zwłaszcza gdy ktoś wie jak dane wyciągane obrobić albo ma do tego pluginy lub narzędzia. Ja sobie wszystkie odpowiedzi serwera zapisywałem jako pliki i skryptem w PHP "na boku" obrobiłem by koordynaty graczy wyciągnąć. Ze wskazówkami nie będziecie mieli więc problemu by sami to ogarnąć.
 

DeletedUser

Guest
Na początek otwórzcie sobie Narzędzia developera. W zależności od przeglądarki są nieco inaczej dostępne. W Chrome znajdują się w "Inne narzędzia" lub podobnie ("Other tools"). Tam przydaje się zakładka Sieć (Network) i konieczne jest przyjrzenie się requestom o adresie /game/json.h=JAKIŚ_PARAMETR
IhyMEGq.jpg

Jeśli sobie zobaczycie Preview to rozwińcie responseData i poszukajcie player_world_map_area_vo. Jest ono w requestach z requestMethod równym "fetchInitialWorldMapData" i poszukajcie swojego players_id w players_information. Ten sam players_id w player_provinces wskaże Twoje koordynaty jako r i q :) Reszta to najbliżsi sąsiedzi

Jeśli brak player_world_map_area_vo to zawiera request dane sąsiadów z okolicy i widać jako requestMethod "fetchAreas".
KgVZhkN.jpg

Rozwińcie requestData i obejrzyjcie sobie. Tam znajdziecie koordynaty sąsiadów :) Jak widać nic trudnego gdy wiesz czego szukasz :)
 

DeletedUser

Guest
OK, udało mi się wydobyć moje współrzędne (-48,90 <- baardzo daleko od środka)
Tak na szybkiego (bo późna pora) przeglądając inne dane, które da się wyciągnąć, znalazłem współrzędne Hikariego i Shchoopaka (póki co może lepiej jeśli ich nie podam).

Stokrotne dzięki za tą metodę. Mam nadzieję, że uda się w ten sposób choć mniej więcej rozeznać teraz kto gdzie jest.
Jedyny problem w tym, że nie znalazłem jeszcze sposobu na wyszukiwanie poszczególnych nazw z tego podglądu requestów. To się w ogóle da zrobić (wyszukiwanie)? Czy też trzeba po kolei rozwijać poszczególne obiekty?
 

DeletedUser

Guest
@Tempus Po mapie się przesuwaj :) Gra w takich sytuacjach co pewien czas dociąga informacje o tych prowincjach, które mogą się pojawić lub ich brakuje. To kolejne requesty o identycznym adresie. Wystarczy, że sobie je gdzieś na boku zapiszesz i będziesz wyciągał koordynaty. Jeśli do tego sobie proces zautomatyzujesz, to może Ci to ona robić automatycznie. To kawałek kodu w JavaScript lub wtyczka/plugin do Chrome. Jeśli znajdę czas, to mogę nad czymś pomyśleć.

Nie da się w każdym razie wprost wyszukiwarki na razie zrobić. Aczkolwiek można by przeglądać te, które znalazłeś :)
 

DeletedUser

Guest
OK, będę się bawił :) choć wciąż najłatwiej jest swoje własne współrzędne odnaleźć.
(ale udało mi się odnaleźć już 13 osób z forum :) )
 
Status
Zamknięty.
Do góry