• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Diamenciki w co zainwestować ?

miodziox

Wędrowiec
Witam.
Trochę już gram w naszego Elvenara i nazbierało mi się 6k diamencików, a dziś pojawiła się promocja na domki i warsztaty i teraz mam dylemat wewnętrzny w co lepiej zainwestować czy właśnie w te domki albo warsztaty czy może lepiej w ekspansje ? (jak coś roboli mam 5 i akademia także 5).
Ekspansji już kilka zakupiłem aktualnie teraz będzie mnie kosztować 2 tysiące. Dodam że jestem na etapie orków w połowie i mam 2 domki premium i 1 warsztat premium z iglicy).

Co radzicie co proponujecie wiem że pewnie sam powinienem pomyśleć co potrzebuje ale jak tak myślę to by się wszystko przydało dlatego zwracam się z prośbą do was drodzy forumowicze! :)
 

Wewe1

Zwiadowca
W pierwszej kolejności ekspansje,możesz też kupić magiczny warsztat jeśli brakuje ci młotków,albo poczekać na prezent z Iglicy.Rezydencje można zastąpić budynkami popkul z eventów dodatkowo magiczne rezydencje trafiają się dość często w Iglicy więc szkoda na nie diamentów,możesz też pokusić się na złotą ligę jak zabraknie ci szczęścia z walutą,ale w pierwszej kolejności ekspansje.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Moim zdaniem w magiczne warsztaty, oprócz tego że to oszczędność w popce, terenie itp. to jeszcze w orkach jest dość duże zapotrzebowanie na młotki a z każdym kolejnym rozdzialem to zapotrzebowanie nie maleje.
W ekspansje raczej bym nie inwestował żeby sobie nie robić zbędnych kosztów. Na nie przyjdzie jeszcze czas i jak będą ci potrzebne to może uzbierasz kolejne diamenty oraz trafi ci się na nie jakąś promka.
 
Moim zdaniem wszystko zalezy od stylu gry. To banal, ale to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe.
Na przyklad jesli ktos najwiekszy nacisk kladzie na turnieje i zalezy mu na bardzo wysokiej wydajnosci miasta, powinien sie raczej wystrzegac kupna ekspansji, ktore podwyzszaja koszty w turniejach i w Iglicy. Jesli jednak ktos ma zrownowazony styl gry, bardziej odpowiadajacy "duchowi" gry typu city builder, to tym wzrostem kosztow nie musi sie przesadnie przejmowac. Wtedy kupno kolejnych ekspansji jak najbardziej ma sens, bo latwiej i przyjemniej jest zajmowac sie rozbudowa miasta i przechodzeniem kolejnych epok majac do dyspozycji wiecej miejsca.

Zgadzam sie z Easy co do magicznych warsztatow, moim zdaniem to wlasnie powinien byc priorytetowy zakup na tym etapie gry. Z szescioma magicznymi warsztatami gra sie w tej i w wyzszych epokach juz w miare komfortowo, a z osmioma komfort jest juz zupelny. Dla magicznych rezydencji mamy alternatywe w postaci bardzo wydajnych budynkow eventowych typu pop/kul, wiec nie ma sie co spieszyc z zakupami rezydek za diamenty. Spokojnie mozna poczekac, az rezydki predzej czy pozniej wylosujemy w Iglicy. Z zakupem warsztatow jednak nie ma na co czekac moim zdaniem.

Proponuje tez rozwazyc jeszcze jedna mozliwosc sensownego wydania diamentow :) Nie mam tu na mysli wydawania diamentow na zdobywanie dodatkowych wzmocnien wojska w Akademii, bo to wprawdzie jak najbardziej ma sens, ale to rozwiazanie raczej dla turniejowych maniakow :) Jest jeszcze jedna alternatywa.
Od czasu do czasu zdarzaja sie eventy, w ktorych naprawde warto dokupic dodatkowa walute eventowa, na przyklad zeby skompletowac lub wygrac dodatkowe, bardzo wartosciowe nagrody glowne. Tego typu eventem byl na przyklad "Powrot Czarownikow" , w ktorym jako nagrode glowna moglismy zdobyc swietny zestaw. Na takie wlasnie wyjatkowe okazje warto moim zdaniem zawsze miec pewna rezerwe, czyli miec zachomikowane jakies 5000 diamentow, co jest iloscia wystarczajaca na zakup 1000-1100 dodatkowej waluty eventowej :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Teoria teorią jak to ładnie rozwinął Chris z czym oczywiście się zgadzam :)
Pozwoliłem sobie jednak zerknąć na staty oraz miasto autora tego wątku i nasunęła mi się malutka refleksja. Proszę abyś @miodziox nie odebrał tego źle lub jakieś czepianie się co do twojego stylu gry, otóż:
1) jeśli trochę sobie uporządkujesz miasto ustawiając i przestawiając trochę budynki to uzyskasz trochę terenu co może ci wystarczyć na 1-2 puste ekspancje
2) widzę że zacząłeś grać trochę ofensywnie sądząc po ilości postawionych budynków rasowych oraz ostatnich twoich wynikach w turniejach
dlatego tak jak ci napisał też wcześniej Chris nadal obstaje przy zakupie magicznych warsztatów na twoim miejscu co w przyszłości zacznie ci procentować
3) tak jak pisałem wcześniej w orkach jest dość duże zapotrzebowanie na młotki a z każdym kolejnym rozdzialem to zapotrzebowanie nie maleje ponieważ rozbudowujesz zbrojownie, potrzebujesz młotków do produkcji wojska w 3 budynkach i nie wspomnę tutaj już o badaniach czy rozbudowie miasta.

Grasz w bractwie które robi 10 skrzynek a ty też ostatnio nie odstajesz w turniejach dlatego uzbierasz sobie schematów na podniesienie magicznych warsztatów a jak sądzę jesteś gdzieś w połowie orków w najgorszym przypadku wydasz 300 diamentów na podniesienie budynku do następnego rozdziału a to też nie jest aż jakiś tam wielki koszt :)
Oczywiście to jest tylko moje zdanie a ty i tak zadecydujesz jak uważasz.

EDIT
kiedy pisałem ten post kolega @miodziox opublikował swój :)
 

miodziox

Wędrowiec
Dzięki że ci się chciało oglądać wioche, aktualnie ulepszam wszystkie budynki i przestawiam wszystko bo nagle warsztaty rezydencje zbrojownie mi tutaj zmieniają rozmiary i chwilkę zejdzie zanim to poukładam do kupy ale już plan mam!
Co do wojskowego trybu to fakt nastawiam się mocno za tym bo mam wrażenie że jest o wiele łatwiej :)
A młotków faktycznie brakuje cały czas przy maks produkcji wojska także plan dobry a nawet bardzo także jeszcze raz dzięki!
 

xEasyRiderx

Rycerz
Dla magicznych rezydencji mamy alternatywe w postaci bardzo wydajnych budynkow eventowych typu pop/kul, wiec nie ma sie co spieszyc z zakupami rezydek za diamenty.
Rozważ też to ponieważ w tym evencie mamy orzechowe miasto bardzo dobry budynek pop/kult a co jakiś czas możesz w kolejnych eventach zamienić ja po prostu jeśli będzie coś bardziej wydajnego przy kolejnych rozdziałach :)
 

Zabije

Zwiadowca
Dzięki że ci się chciało oglądać wioche, aktualnie ulepszam wszystkie budynki i przestawiam wszystko bo nagle warsztaty rezydencje zbrojownie mi tutaj zmieniają rozmiary i chwilkę zejdzie zanim to poukładam do kupy ale już plan mam!
Co do wojskowego trybu to fakt nastawiam się mocno za tym bo mam wrażenie że jest o wiele łatwiej :)
A młotków faktycznie brakuje cały czas przy maks produkcji wojska także plan dobry a nawet bardzo także jeszcze raz dzięki!
Przyjdzie czas że będziesz miał 5 warsztatów i nie będziesz wiedział co z młotkami robić :)
//
Rozważ też to ponieważ w tym evencie mamy orzechowe miasto bardzo dobry budynek pop/kult a co jakiś czas możesz w kolejnych eventach zamienić ja po prostu jeśli będzie coś bardziej wydajnego przy kolejnych rozdziałach :)
No chyba nie, dobra to jest "szkoła kaligrafii"(czy jakoś tak) ;)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Maly offtop:
w epoce Orkow nie gra zbyt wielkiej roli, na ktore dokladnie budynki gracz sie zdecyduje. W tej epoce budynki pop/kul i tak sa malo wydajne i stawia sie je tylko na chwile, czyli tylko do nastepnego eventu robionego juz w epoce Lesnych Elfow, bo dopiero od tej epoki statystyki budynkow pop/kul moga konkurowac z magicznymi rezydencjami. Pomiedzy Orkami a Lesnymi Elfami natepuje potezny skok jakosciowy tych budynkow, jak w zadnym innym miejscu w drzewku. Statystyki budynkow pop/kul z Lesnych Elfow sa az o ok. 90% lepsze od tych samych budynkow z Orkow i Goblinow. Jestem wrecz zdania, ze w Orkach niekoniecznie trzeba sie skupiac na zastepowaniu rezydencji budynkami pop/kul, a co za tym idzie na losowaniu pop/kul w eventach. Mozna polosowac cos innego, np. budynki dajace wojsko, AW czy jeszce cos innego. W Orkach nawet zwykle rezydki od biedy wystarcza, a dopiero od epoki Lesnych Elfow powinno sie wybierac docelowe budynki, ktore stawia sie zamiast rezydencji, bo dopiero od tego momentu te budynki staja sie naprawde wydajne :)
 

blazius1

Paladyn
Stawiaj Magiczne Warsztaty i ustrzel kilka Szkół Kaligrafii w bieżącym evencie.

Diamentów generalnie nie chomikowałbym. Niby twórcom zdarza się wrzucić do gry czasem coś wartego zakupu, ale opieranie taktyki z diamentami w oparciu o przyszłe i nieznane pomysły przyszłych twórców tej gry, to słaby pomysł. To plan palcem na wodzie pisany.
 

xEasyRiderx

Rycerz
No chyba nie, dobra to jest "szkoła kaligrafi"(czy jakoś tak)
Owszem szkoła kaligrafii (3x3) daje sporo popa ale malutko kultury natomiast orzechowe miasto (4x4) daje tyle samo popa i kultury. Poleciłem właśnie z tego względu nieco większy budynek ponieważ nie trzeba przy nim dostawiać dodatkowo budynków kulturowych co zajmuje kolejne kratki w mieście choć każdy oczywiście ma swój własny styl gry :)

Statystyki budynkow pop/kul z Lesnych Elfow sa az o ok. 90% lepsze od tych samych budynkow z Orkow i Goblinow. Jestem wrecz zdania, ze w Orkach niekoniecznie trzeba sie skupiac na zastepowaniu rezydencji budynkami pop/kul, a co za tym idzie na losowaniu pop/kul w eventach. Mozna polosowac cos innego, np. budynki dajace wojsko, AW czy jeszce cos innego.
Tak masz rację zwłaszcza że i tak w orkach całą kulturę można usunąć aby zmieścić jak najwięcej farm grzybów i szybko zakończyć ten rozdział :)
 
Do góry