• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Postępu Bractwa.

Serengeti

Szef kuchni
Czy ktoś już prowadził rozkminki opłacalności różnych strategii w kolejności podnoszenia Korzyści? :)
Zastanawiam się czy jeśli robimy 12 kryształów co tydzień (wpadać będzie więc zawsze 48000), to czy po zabezpieczeniu pewnego marginesu do Iglicy, na wszelką wszelkość, nie warto by trochę podciągnąć wynik w turnieju, żeby zaliczyć kolejną skrzynkę i tymi dodatkowymi punktami zaliczyć sobie następne 4000 (tu mamy dużą przestrzeń do rozwoju ;) ), co sprawi, że kolejny poziom Korzyści będzie się osiągało szybciej? Czy szkoda fatygi, bo na kolejnych poziomach koszt Korzyści będzie taki, że te dodatkowe 4 tysiące wiosny nie czynią i lepiej się skupić na stałym podnoszeniu zapasu w Iglicy?

I pytanie drugie - czy jak wykorzystamy te 50 punktów zachomikowanych w Iglicy, to poziom Korzyści się resetuje, czy nadal coś tam zostanie?
Na przykład - jeśli widzę że coś nam słabo idzie, dorzucę te 50 punktów, a potem jednak na finiszu ludki wbiją więcej i skończymy z wynikiem 1370, to czy na następny tydzień będzie znowu 40 punktów do wykorzystania, czy zaczynamy zbierać od zera?
 

Nusion

Kapłan
I pytanie drugie - czy jak wykorzystamy te 50 punktów zachomikowanych w Iglicy, to poziom Korzyści się resetuje, czy nadal coś tam zostanie?
Na przykład - jeśli widzę że coś nam słabo idzie, dorzucę te 50 punktów, a potem jednak na finiszu ludki wbiją więcej i skończymy z wynikiem 1370, to czy na następny tydzień będzie znowu 40 punktów do wykorzystania, czy zaczynamy zbierać od zera?

Jeśli wykorzystasz te 50 punktów, to poziom samej korzyści się nie resetuje, po prostu masz o te 50 punktów Iglicowych mniej w magazynie perkowym. Jeśli po zakończeniu Iglicy będziecie mieć więcej niż 1330, to oczywiście ta nadwyżka wróci do was i będzie do wykorzystania w kolejnej Iglicy.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Jeśli wykorzystasz te 50 punktów, to poziom samej korzyści się nie resetuje, po prostu masz o te 50 punktów Iglicowych mniej w magazynie perkowym. Jeśli po zakończeniu Iglicy będziecie mieć więcej niż 1330, to oczywiście ta nadwyżka wróci do was i będzie do wykorzystania w kolejnej Iglicy.

Dzięki serdeczne, już wszystko jasne :)
 

Serengeti

Szef kuchni
W toku dyskusji w bractwie wyłoniły się kolejne pytania.
Mamy limit Korzyści Iglicy 100.
Załóżmy, że zrobiliśmy nadmiarowe 60, więc mamy w zapasie 60.
Nic nie wydajemy.
W kolejnej znowu mamy nadmiarowe 60.
Stan zapasu wynosi więc ile?
100 (60+60 = 120, obcięte do limitu)
czy
60 (zapasowe punkty tylko z ostatniej Iglicy)
???

I jeszcze drugie, które się pewnie samo wyjaśni jutro, ale lepiej być przygotowanym ;)
W ostatniej Iglicy mieliśmy 54 punkty ponad złoto.
Ale Punktów Doświadczenia do podniesienia Korzyści Iglicy uzbieraliśmy dopiero po jej zamknięciu i wtedy została podniesiona o 1 poziom, tak że obecny limit mamy 50. Dzisiaj po turnieju podniesiemy o kolejny poziom, żeby limit wynosił 100.
I teraz, jak jutro wejdziemy do Iglicy to do wykorzystania będziemy mieli 0, 50 czy 54 punkty? :)
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Tylko tyle możecie mieć ile wynosi limit.

To wiem :)
Ale nadal nie wiem jak się system zachowa w tych sytuacjach, które opisałam...
Może to jest AŻ TAK proste, że w ogóle nie ma o czym mówić ;) ale nie mieliśmy z tym wcześniej do czynienia i pojawiają się wątpliwości :)
Jeśli można to poprosiłabym o wyjaśnienie prostymi słowami, jak krowie na rowie, na załączonych przykładach :)
 

Charlene

Szef kuchni
W toku dyskusji w bractwie wyłoniły się kolejne pytania.
Mamy limit Korzyści Iglicy 100.
Załóżmy, że zrobiliśmy nadmiarowe 60, więc mamy w zapasie 60.
Nic nie wydajemy.
W kolejnej znowu mamy nadmiarowe 60.
Stan zapasu wynosi więc ile?
100 (60+60 = 120, obcięte do limitu)
czy
60 (zapasowe punkty tylko z ostatniej Iglicy)
???

I jeszcze drugie, które się pewnie samo wyjaśni jutro, ale lepiej być przygotowanym ;)
W ostatniej Iglicy mieliśmy 54 punkty ponad złoto.
Ale Punktów Doświadczenia do podniesienia Korzyści Iglicy uzbieraliśmy dopiero po jej zamknięciu i wtedy została podniesiona o 1 poziom, tak że obecny limit mamy 50. Dzisiaj po turnieju podniesiemy o kolejny poziom, żeby limit wynosił 100.
I teraz, jak jutro wejdziemy do Iglicy to do wykorzystania będziemy mieli 0, 50 czy 54 punkty? :)
Wynosi tylko 100 - nie nabije się nic więcej, nawet jak masz nadmiar punktów, dlatego się w ogóle podnosi poziomy, żeby gromadzić więcej w magazynie.
Jutro nie macie żadnego punktu, ponieważ magazyn 1 czy 2 poziomu nie był aktywny i nie zebrał nadprogramowych punktów. Zbierzecie pierwsze punkty w magazynie dopiero w piątek po zakończeniu.
 

Serengeti

Szef kuchni
Wynosi tylko 100 - nie nabije się nic więcej, nawet jak masz nadmiar punktów, dlatego się w ogóle podnosi poziomy, żeby gromadzić więcej w magazynie.
Jutro nie macie żadnego punktu, ponieważ magazyn 1 czy 2 poziomu nie był aktywny i nie zebrał nadprogramowych punktów. Zbierzecie pierwsze punkty w magazynie dopiero w piątek po zakończeniu.

Dzięki wielkie :D
No to zonk, bo jak byśmy o tym wiedzieli wcześniej, to byśmy najpierw podnieśli Korzyść Turniejową, żeby się od razu nabiły punkty dzisiaj.
Ale nic to, pierwsze koty za płoty :) jak się oswoimy to będzie dobrze :)
 

Charlene

Szef kuchni
Dzięki wielkie :D
No to zonk, bo jak byśmy o tym wiedzieli wcześniej, to byśmy najpierw podnieśli Korzyść Turniejową, żeby się od razu nabiły punkty dzisiaj.
Ale nic to, pierwsze koty za płoty :) jak się oswoimy to będzie dobrze :)
Chciałam podać przykład do Iglicowej. Załóżmy, że masz pojemność magazynu 300 pkt. W 1 edycji Iglicy masz dodatkowo 100 pkt, które Ci się odłożyło, czyli 100/300, w 2 edycji masz dodatkowo 150 pkt czyli 250/300, w 3 edycji masz dodatkowo 100 pkt czyli 300/300 i 50 pkt przepada, bo magazyn więcej nie pomieści, w 4 edycji masz 150 pkt i nadal masz 300/300 bo dodatki przepadają chyba, że podniesiesz poziom, przed końcem Iglicy.
 

Serengeti

Szef kuchni
Chciałam podać przykład do Iglicowej. Załóżmy, że masz pojemność magazynu 300 pkt. W 1 edycji Iglicy masz dodatkowo 100 pkt, które Ci się odłożyło, czyli 100/300, w 2 edycji masz dodatkowo 150 pkt czyli 250/300, w 3 edycji masz dodatkowo 100 pkt czyli 300/300 i 50 pkt przepada, bo magazyn więcej nie pomieści, w 4 edycji masz 150 pkt i nadal masz 300/300 bo dodatki przepadają chyba, że podniesiesz poziom, przed końcem Iglicy.

Super, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :)
Już wyłania się zarys strategii :D
 

Charlene

Szef kuchni
Jest rzecz, która mnie bardzo irytuje, a która nie powinna mieć miejsca - brak potwierdzenia/ komunikatu przy wrzucaniu punktów do danej Korzyści. Teraz jest tak, że po prostu się klika w poziom Korzyści i już punkty są wrzucone a moim zdaniem powinien być komunikat w stylu: ,,czy jesteś pewny przekazania xyz PD do Korzyści takiej i siakiej?" Przez to obawiam się nawet kliknąć tego zielonego znaczka w Iglicy, żeby czasem nie dodało z automatu zgromadzonych punktów :/ Poza tym aktualny stan magazynu, powinien być widoczny stale w karcie każdej Korzyści(na pewno turniejowej i iglicowej)
 

Wewe1

Zwiadowca
Słabiutkie są moim zdaniem korzyści dające PW w cud członka bractwa,zniechęcające jest to że niewykorzystane PW przepadają każdego dnia,o wiele lepiej wyglądałoby to gdyby te PW odkładały by się i przypadały niewykorzystane po tygodniu.7 PW już lepiej wygląda w cudzie niż 1PW.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Słabiutkie są moim zdaniem korzyści dające PW w cud członka bractwa,zniechęcające jest to że niewykorzystane PW przepadają każdego dnia,o wiele lepiej wyglądałoby to gdyby te PW odkładały by się i przypadały niewykorzystane po tygodniu.7 PW już lepiej wygląda w cudzie niż 1PW.
Zawsze możecie to rozwiązać w prosty sposób że każdego dnia ktoś inny będzie odbierał darmowe pw od reszty bractwa a 25pw to już nie 1pw :)
 

Avintia

Wędrowiec
Nie mamy zdobytego ostatniego punktu a nie możemy użyć korzyści vel perka.
Jeszcze ktoś zauważył taki problem?
 

Załączniki

  • Opera Zrzut ekranu_2021-12-31_140325_pl3.elvenar.com.png
    Opera Zrzut ekranu_2021-12-31_140325_pl3.elvenar.com.png
    134,9 KB · Wyświetlenia: 40
  • Opera Zrzut ekranu_2021-12-31_140255_pl3.elvenar.com.png
    Opera Zrzut ekranu_2021-12-31_140255_pl3.elvenar.com.png
    157,3 KB · Wyświetlenia: 40

Charlene

Szef kuchni
Nie mamy zdobytego ostatniego punktu a nie możemy użyć korzyści vel perka.
Jeszcze ktoś zauważył taki problem?
Magowie i Arcy mogą wykorzystywać te punkty, więc może to screen osoby, która ma niższą rangę? Poza tym screen powinien być po naciśnięciu tego zielonego plusa a nie tylko przystawiona myszka, bo teraz pokazuje tylko nagrody za ostatni kryształ.
 

Avintia

Wędrowiec
Operację wykonywał mag (albo magini?), czyli ja we swej skromnej osobie.
Jak widać bractwo miało 1295/1330 pkt i po wciśnięciu zielonego plusika pojawiło się to co widać na zrzucie ekranu.
Nas to nie zabolało dorobiliśmy do złota. Niemniej gdyby brakowało i byłby koniec Iglicy to nie moglibyśmy użyć tego elementu gry.
Więc te korzyści byłyby mało korzystne. Na wcześniejszym etapie Iglicy mogłam użyć bez problemu (sprawdzałam ile mamy zapasu).
U nas to dotyczyło ostatniego poziomu, w sumie najważniejszego.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zgadzam się też zauważyłem ten problem w naliczaniu że ilość punktów zgromadzonych w perku jest nieco inna. Być może wynika to z samego naliczania punktów w perku.
 

Charlene

Szef kuchni
Operację wykonywał mag (albo magini?), czyli ja we swej skromnej osobie.
Jak widać bractwo miało 1295/1330 pkt i po wciśnięciu zielonego plusika pojawiło się to co widać na zrzucie ekranu.
Nas to nie zabolało dorobiliśmy do złota. Niemniej gdyby brakowało i byłby koniec Iglicy to nie moglibyśmy użyć tego elementu gry.
Więc te korzyści byłyby mało korzystne. Na wcześniejszym etapie Iglicy mogłam użyć bez problemu (sprawdzałam ile mamy zapasu).
U nas to dotyczyło ostatniego poziomu, w sumie najważniejszego.
Może to jest jakiś błąd w przeglądarce? Na apce po naciśnięciu plusa wszystko działa jak trzeba.
 

Charlene

Szef kuchni
@Avintia miałaś rację, to jest błąd. Punkty można dodać tylko z aplikacji, w przeglądarce w ogóle nie ma takiej możliwości :(
Tak wygląda okno turniejowe z przeglądarki (jestem Magiem)
Zrzut ekranu 2022-01-1 o 11.40.50.png
Tak wygląda sytuacja na apce
IMG_9402_Easy-Resize.com.jpg
 
Do góry