• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat wydarzenia Pogrzebane Miasto

Nusion

Kapłan
Raczej kwestia nieskończonej ilości reduktorów czasu
To też trochę, ale głównie kwestia miejsca w mieście, żeby wystawić odpowiednią ilość małych warsztatów i manu (tych zadań nie robi się dużymi budynkami bo szkoda) + przygotowanie sobie trochę budynków rozbudowanych na 4 poziom, żeby potem szybko pociągnąć je na 5. Kwestia zadbania, żeby móc na mapie zrobić konflikty, w razie, jak by nie było akurat Iglicy/turnieju. Z rana przed eventem nie zbiera się produkcji, a potem surkę i młotki zbiera się z dużych budynków na zaklęciach. W inwentarzu trzeba mieć zapas AW, deszczu monet, doładowania jednostek. Mgieł przygotować się zawczasu nie da, więc tu trzeba mieć trochę przyspieszaczy/katalizatorów/fragmentów. Itd...
Oczywiście, że można też wywalić wielką ilość przyspieszaczy, ale po co, skoro można się po prostu przygotować? :)
Ja na becie zrobiłam obecny event w półtora dnia bez znajomości listy zadań - bo wtedy listy zadań jeszcze nie ma. Przygotowuję się tam "na czuja", bo można mniej więcej przewidzieć, co nas w evencie czeka. I działa. Polecam wypróbować :)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Trzeba się po prostu przygotować do danego eventu. Schowałam osadę rasy( po to są teleporty, żeby ich używać) i ustawiłam potrzebną ilośc manu i warsztatów. Uzbierałam koło 3000 waluty, bo wiedziałam, że mogę spróbować polosować ten konkretny budynek- lista kiedy co jest również jest znana. W poprzednim evencie wiedziałam, że chce drugi zestaw a że żadna nagroda dzienna nie była dla mnie wow, to zrobiłam losowanie od razu i dokupowałam walutę za diaxy, żeby też podzielić się obserwacjami na forum. Reszta dokładnie przebiega tak, jak napisała @Nusion i akurat w tym evencie nie trzeba było aż tylu czasówek, ponieważ zadania na surkę są dopiero pod koniec głównej linii( do surowcowych zostawiam zbiory z budynków ewolucyjnych, nocne z manufaktur + odpalam feniksa burzy+ złotego) Po prostu trzeba chcieć zrobić ten event od razu ;)
 

stapa11

Rozbójnik
po to są teleporty,
a co to są teleporty? :rolleyes: :)
pewnego dnia się dowiem i też zrobię event w 1 dzień, albo 2.

Dodam tylko oczywistą oczywistość, której nie odkryłem do wczoraj.
Istotą jest zebranie a nie uruchomienie produkcji.
Dziś stoją u mnie warsztaty i robię te 9h - mogłem je postawić, ponieść do lvl4 i uruchomić na 9h tydzień temu.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Dokładnie, kwestia planowania i organizacji :)
Ja akurat nie mam miejsca w mieście, żeby dostawiać dodatkowe budynki pod event, więc jadę na przyspieszaczach.
Wcale nie potrzeba "nieskończonej ilości" ;) zeszło mi jakieś 50 sztuk pięciogodzinnych i trochę mniejszych. Zapasy mam duże, bo co tydzień wpada paczka z Iglicy, a na nic innego specjalnie nie zużywam.
Pomiędzy eventami robię zwiady prowincji, ale nie rozwiązuję konfliktów, więc mam zapas, gdyby akurat nie było turnieju/Iglicy w odpowiednim momencie.
Na ścieżce badań te opcjonalne doładowuję punktami, ale nie wykupuję od razu, co załatwia zadania na badania, bo zawsze coś tam mam w zapasie :)
Plus instanty na punkty i monety. Plus strategiczne zbieranie produkcji podładowanej zaklęciami. Plus różne drobne budyneczki na 1-2 kratki zostawiam w poprzednim rozdziale i przy zadaniach na rozbudowę podnoszę renowacjami o jeden rozdział :)
Efekt jest taki, że dzisiaj jestem na 47 zadaniu, mam 3 Statki Amunów, 3 wczorajsze Bary Amunów i budynek ewolucyjny na 5 levelu.
A jedyne na czym mi zależało, to artefakty do ewolucyjnego, te dzienne budynki to tylko z tego co samo wpadło w ręce :)
Zgodziłabym się więc z @Charlene , że coś nam darzy w tym evencie :D
 

Klops

Rozbójnik
Biorąc pod uwagę że @Nusion przygotowuje listę zadań w oparciu o Betę, @Charlene wyręcza nas wszystkich ("matematycznych leniuszków") i dokładnie podsumowuje ilości produkcyjne, a same eventy zbyt wymagające nie są to zaplanowanie eventu i łyknięcie go w kilka dni to żaden problem, no może z wykluczeniem graczy, którzy dopiero co zaczęli grę. Jeżeli chodzi o mnie to mam wrażenie, że dzięki jednorazowemu, masowemu wydawaniu waluty eventowej szansa na zdobycie interesujących nas nagród lub dodatkowej waluty "znacznie wzrasta".

Ta waluta wokół miasta ( osiołki) to już nie mogła być mniejsza?! Najlepsze były łopaty z Królowej wróżek- duże i widoczne, więc czemu pozostałe nie mogą być takie same?

Ja tam się bardziej martwię, że są to osiołki Amunów, przyzwyczajone do egzotycznego klimatu, a one tak czasami całą noc na śniegu stoją :)
 

Charlene

Szef kuchni
Tak w ogóle to dziękuję wszystkim za miłe słowa. Przyznam szczerze, że nie raz wątpiłam, czy te wyliczenia są komuś potrzebne i czy się po prostu nie wygłupiam z ich pisaniem. Jakby nie było, to @Nusion odwala największą robotę pisząc posty z zadaniami oraz innymi informacjami odnośnie eventów. Bardzo się cieszę, że wyliczenia są pomocne i że potraficie szybko przejść przez linię główną i tym samym, zaraz na początku wydarzenia, zebrać większą ilość waluty. @Klops o tym wspomniał
że dzięki jednorazowemu, masowemu wydawaniu waluty eventowej szansa na zdobycie interesujących nas nagród lub dodatkowej waluty "znacznie wzrasta"
Moje odczucia są takie same i dlatego warto robić główną linię zadań w sensownym tempie, żeby zwiększyć sobie szansę na nagrody, które są nam potrzebne tym bardziej, że Twórcy potrafią umieszczać rarytaski 1 czy 2 dnia ;) W tym evencie naprawdę szybko się robi te zadania, byleby mieć wystarczającą ilość manek i warsztatów.
 

Ovocko

Rycerz
Mam wrażenie, że jest trochę więcej dodatkowej waluty na planszy w porównaniu z Zamglonym lasem

Na razie nie zauważyłem takiej zależności, jeśli są różnice to rzędu 1 jednostki waluty/dobę.
Trzeba pamiętać, że tu zawsze jednego dnia wpada trochę więcej, a innego trochę mniej.

Chyba nieco lepiej jest punktowana dzienna i nagrody za zadania, ale statystyk z zamglonego już nie mam i porównuję z dwoma ostatnimi
 

stapa11

Rozbójnik
Utknąłem na 21: Zdobądź 3 zaklęcia. Dwa zdobyłem i muszę czekać 5h na jakieś w AM albo 12h na turniejowe zadania.
Jakoś nie mogę pogodzić eventu, iglicy i turnieju.
Może mam za niski poziom, żeby to ogarnąć w 1 dzień. :(
 

Ovocko

Rycerz
Może mam za niski poziom, żeby to ogarnąć w 1 dzień. :(

A jest jakiś przymus ogarniania eventu w jeden dzień? ;)

Teoretycznie jest sposób by to ogarnąć - można nie zbierać wyprodukowanych zaklęć z akademii, można w turnieju zostawić prowincje z zaklęciami "na później", itd. Zaklęcia wypadają też z niektórych skrzynek, ale to już kwestia losu
 

stapa11

Rozbójnik
A jest jakiś przymus ogarniania eventu w jeden dzień? ;)
haha, no pewnie, że nie ma.
Ale wydałem już jakieś 800 osiołków i wpadły mi same śmieci. Mimo, że używam poradnika od Chrisa
Więc myślę, że albo jestem taki pechowy, albo faktycznie pierwszego dnia wpadają te najlepsze kąski.
 

Charlene

Szef kuchni
No w tym evencie ogólnie nie ma jakichś szczególnie atrakcyjnych nagród.
Nie przesadzaj, dla Ciebie nic nie jest atrakcyjne i to w każdym evencie. Statek Orków jest jednym z lepszych budynków pod Orki, tak samo Statek Amunów pod nasiona. Z nowych to Desert Watchtower jest lepszy od Stajni Trzmieli pod kątem ilości jednostek. Jest też statek pod manę, pop+kul, na żywe, więc nie jest źle biorąc pod uwagę, że mamy do wyboru tyle surowców a zwłaszcza Orki, bo te się bardzooo rzadko pojawiają w eventach.
 

Ovocko

Rycerz
Nie przesadzaj, dla Ciebie nic nie jest atrakcyjne i to w każdym evencie.

Nie odpuścisz, nie przypisując mi rzeczy, których nigdy nie twierdziłem, prawda? :D


Oczywiście oceniam budynki z własnej perspektywy, inaczej przydatność właściwie dowolnego budynku można uzasadnić, nawet tytana. ;)
Dla mnie np. orki czy ziarna są w zasadzie towarem śmieciowych (oba mam w milionach, a orki to w ogóle zasób którego mam najwięcej z towarów), podobnie z maną, zaś w przypadku żywych wystarczy że powiem iż aktualnie nie mam w mieście nawet jednej manufaktury tego towaru.

Nie zrozum mnie źle, te budynki są OK, ale nie widzę nic, na co warto się szczególnie nastawiać (typu sklep goblina na populację)
Interesuje mnie za to nagroda główna
 
Do góry