• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.11

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser699

Guest
Dragomira chciałbym pochwalić Twoje podejście do tego tematu, bardzo Cię lubię i szanuję pracę jaką wykonujesz, dla naszego Polskiego Piekiełka =] w tym temacie nie popełniłaś błędu jak przy wcześniejszej aktualizacji, gdy próbowałaś bronić decyzji o dodaniu Orksów dla wszystkich graczy, tym razem tylko przekazałaś informację. To jest dobra decyzja, gdyż ostatnie posunięcia niemieckich założycieli są nie do obronienia, porostu nie da się głupoty obronić w jakikolwiek sposób, tak więc good job on that =]
 

DeletedUser1030

Guest
Czy to, co piszemy na forum, dociera do twórców gry? Bo chętnie bym im nawymyślała :)
Fajnie, że aktualizują grę, że dodają nowe rzeczy, etc. Gdyby jeszcze zrezygnowali z blokady drzewka, byłoby super. Miałam już zebrane punkty na kolejną ekspansję miasta, wystarczyło dozbierać stali i bym miała. Już w połowie miałam zebrane punkty na rozwój rezydencji. W moim mieście brakuje ludzi, nie cudów. Naprawdę ich nie potrzebuję :)
Blokada drzewka to był najgłupszy pomysł od czasów króla Dezmoda i wcale się nie dziwię, że się gracze wkurzają.
 

DeletedUser446

Guest
W sumie nie oburza mnie tak bardzo ta aktualka, gdyż i tak staram sie robić nauki w kolejności. Wprawdzie tutaj mnie nieco cofnęło, bo tylko połowę punktów miałam wrzuconych na cudo i przeskoczyłam do wróżek, zatem nie jest to aż tak bolesne, jak w przypadku osób, które cudownych nauk nie robiły. Bardziej mnie denerwuje fakt orków w prowincjach, bo to mnie dość mocno zablokowało. No zobaczymy co dalej wymyślą Twórcy. Jakby nie patrzeć, to i tak baty zbierze nasz team. :)
 

DeletedUser997

Guest
Co raz to coraz bardziej wkurzające decyzje i nie do obronienia - na tym etapie gry. Może ktoś mi wytłumaczy po co graczowi na poziomie od pozycji 700 do 1 cuda typu Księga Tajemnic, Złota otchłań a już w szczególności Bezdenne Wykopaliska i Iglice burzy. Kto odda tym graczom 200-300 reliktów za zdobyte już prowincje ??.. komu z tych lvl potrzebny jest bonus do lekkich strzelających jednostek??? kto w ogóle używa jeszcze lekkich strzelających jednostek ? Ok .. wprowadzacie to dla wszystkich graczy.. nie tylko dla wysokich lvl.... tylko dlaczego cierpią na tym właśnie gracze z wyższymi lvl ?.. Ci którzy wykazali naprawdę maximum cierpliwości i samozaparcia żeby dojśc do takiego lvl. Są te cuda... ok.. dla niższych lvl może nawet przydatne. To dlaczego zmusza sie wszystkich do ich zbadania, wydania na "bezdurno" 350 PW, jeśli i tak ich nikt nigdy nie bedzie budował, bo są bezużyteczne
 

DeletedUser110

Guest
Co do szans na Odłamki Run, dodanie Cudów do obowiązkowego drzewka akurat działa na Waszą korzyść, bo jest kolejnym argumentem za dodaniem nowych źródeł Odłamków.
Eeee można prosić bardziej "łopatologicznie"? Bo jakoś nie bardzo to rozumiem :(
 

DeletedUser1031

Guest
Powiem tylko tyle w tym temacie, jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ze o kasę.
Nie jest to pierwsza i na pewno nie ostatnia gra tego typu z mojej strony ale z doświadczenie wiem ze scenariusz u wszystkich wydawców gry jest zawsze taki sam. Dziękuje Bogu że nie wydałem tu ani złotówki (ale to tylko doświadczenie dało o sobie znać, a kusiło wiele razy)
Tak że sądzę po ostatnich aktualkach bardzo wielu stałych graczy zacznie poszukiwania alternatywy u innego równie ciekawego wydawcy.
Zawsze mnie było tylko szkoda adminów i moderatorów bo to Oni zawsze dostaja joby, a nie słusznie
Pozdrawiam żyjących nadzieją na "dobrą zmianę"
 

DeletedUser997

Guest
Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, Turnieje z czasem też staną się obowiązkowe, ale ponownie, daty żadnej ustalonej nie ma.

Co to znaczy OBOWIĄZKOWE ??... Będą nas zmuszać do udziału w Turniejach ?? We wszystkich ????
A co mi zrobią jeśli nie zechcę walczyć, lub mnie akurat nie będzie, bo będę na urlopie .. zablokują mi grę ????
to zakrawa na totalny idiotyzm.
Nie do końca zgadzałam sie z ostrymi słowami Kusziela w pierwszym poście... ale teraz kiedy doczytałam co napisała Dragomira.. uważam że te słową są za słabe w stosunku do Twórców Gry.
IDIOTYZM.
 

Osteres

Zwiadowca
No cóż. W większości słyszę narzekania. Każdy prze do przodu najszybciej jak się da i potem narzeka, że stoi w miejscu. Ja też po dłuuugiej przerwie chcę jak najszybciej znaleźć się w kolejnej erze. Zblokował mnie na samym końcu granit i miedź w erze krasnoludów. Dzięki temu jednak zrobiłem wszystkie zaległe badania cudów - chociaż pewnie nie wszystkie a raczej na pewno nie wszystkie zbuduję.
Grałem w najróżniejsze gry i wszędzie jest podobnie. Ogromna większość graczy narzeka na nowości, które są wprowadzane do gry. Bardzo mało osób sobie to chwali. Stało się to już regułą niestety. Nie da się jednak wszystkim dogodzić. Nie znam takiej gry, która byłaby idealna chociaż mi się taka marzy. Wszystkie ale to wszystkie "darmowe gry" są nastawiane na zarabianie kasy. Tego nic nie zmieni. Trzeba się z tym pogodzić. Cieszmy się tym co mamy :D:p
 

DeletedUser964

Guest
Co to znaczy OBOWIĄZKOWE ??... Będą nas zmuszać do udziału w Turniejach ?? We wszystkich ????
A co mi zrobią jeśli nie zechcę walczyć, lub mnie akurat nie będzie, bo będę na urlopie .. zablokują mi grę ????
to zakrawa na totalny idiotyzm.
Nie do końca zgadzałam sie z ostrymi słowami Kusziela w pierwszym poście... ale teraz kiedy doczytałam co napisała Dragomira.. uważam że te słową są za słabe w stosunku do Twórców Gry.
IDIOTYZM.

To znaczy tylko tyle, że badanie będzie obowiązkowe, akurat Dragomiry bym się tutaj nie czepiał, bo bez problemu można się domyślić, co miała na myśli.

Co do samej aktualizacji, już wcześniej opracowałem te badania, ale wiedziałem, że prędzej, czy później będą obowiązkowe, a epokę wróżek skończyłem parę miesięcy temu. Tak naprawdę ta zmiana nie jest jakąś zbrodnią, ale dalej twórcy nie stajają się informować graczy na bieżąco i lecą w kulki, tego typu zachowanie nie rokuje dobrze na przyszłość tej gry.


Co raz to coraz bardziej wkurzające decyzje i nie do obronienia - na tym etapie gry. Może ktoś mi wytłumaczy po co graczowi na poziomie od pozycji 700 do 1 cuda typu Księga Tajemnic, Złota otchłań a już w szczególności Bezdenne Wykopaliska i Iglice burzy.

Ja bardzo przepraszam, ale Złota Otchłań jest naprawdę przydatnym cudem na każdym etapie rozwoju. Nie rozumiem, czemu ciągle gracze jadą po niej jak po wioskowym głupku.
 

DeletedUser375

Guest
Generalnie nie narzekam , gra ma bawić i sprawiać przyjemność ale dzisiaj ktoś mi zabawkę popsuł :( . Zwiad orkowy wymagał jeszcze 68 PW , a dzięki dzisiejszej aktualizacji muszę wytrzasnąć 253 PW na cuda i inne rzeczy których nie zamierzałam odkrywać. Prowincje zdobywam negocjując , nastawiłam się na produkcję towarów, nie walczę więc duże oddziały też mi nie potrzebne. PW za wiele już nie zdobędę bo orki mi do negocjacji potrzebne a tych mieć nie będe dopóki zwiadu nie zrobię. I tak to utknęłam w ciemnej d.... Gra podobała mi się więc prawdziwym pieniądzem też ją zasiliłam a teraz wielki niesmak mam.
 

DeletedUser580

Guest
Wiadomo było, że te badania będą obowiązkowe, ale wybrano fatalny moment, żeby je takimi ustawić (nowa rasa) i to bez ostrzeżenia.

Po tyłku dostali wszyscy, którzy są przynajmniej w erze Krasnoludów. Marnują im się rasowe zasoby. Muszą także znieść fakt, że ktoś im trzasnął drzwiami przed nosem i rzucił klucz przez okno krzycząc: APORT! ;)
Ci, co są na początku gry to 'tylko' ewentualnie zostali zirytowani. Żaden problem, si? ;)

Mnie się bardzo nie podoba ten brak informacji, mimo że od jakiegoś czasu mam odkryte wszystkie technologie.

Na Becie była odpowiedź na to, że trzeba było to zrobić teraz, bo coś tam innego od tego zależy... (???) Nie pamiętam już dokładnie, może @Dragomira wyjaśni, żeby trochę ostudzić nastroje...

@Osteres , pozdrowienia dla Kolegi. Fajnie na tej ścianie płaczu zobaczyć wpis będący głosem rozsądku! ;)
 

DeletedUser174

Guest
zamiast napisać list dziękczynny autorom genialnych pomysłów to Wy marudzicie. Przecież oni mają dobre intencje. starają się jak mogą by przekonać nas do jedynej słusznej decyzji o zakończeniu przygody z elvenar a my z uporem maniaka tkwimy tu... Kochani więcej optymizmu. Wprowadzenie orków, obowiązkowe badania, już zapowiedziane obowiązkowe turnieje, później może obowiązkowe wybudowanie wszystkich cudów... Fajnie jest :D Po co są tak porabane czasy produkcji przy grzybkach? No własnie po to by drobnymi kroczkami nas odzwyczajac od gry. Teraz wystaczy wejść 2 razy dziennie, potem raz na dzień... a że komuś się zapomni to wyjdzie co dwa albo i trzy dni albo i raz na tydzień. To tylko taka terapia odwykowa. Będzie dobrze :) zobaczycie. Na poczatku troche boli, ale rozsądek devsów nas uratuje! Ja tam głęboko w to wierzę. Sama już od dłuższego czasu dojrzewam do tej myśli i na pewno któregoś ładnego pięknego dnia powiem sobie "to juz koniec". To na pewno bedzie piękny dzień.. już się nie mogę go doczekać...
 

DeletedUser1019

Guest
Eeee można prosić bardziej "łopatologicznie"? Bo jakoś nie bardzo to rozumiem :(
Proszem Ciem bardzo.
Jesli masz odblokowane 4 cuda, to szansa wylosowania odlamku konkretnego cudu wynosi 25%. Jesli masz odblokowane 10 cudow, to szansa wylosowania odlamku konkretnego cudu wynosi 10%. Niby gorzej prawda? Tylko ze wiekszosc graczy ma juz postawione 2 podstawowe cuda. Co to oznacza? W pierwszym wypadku szansa wylosowania niechcianego odlamku wynosi 50%. Jesli masz odblokowane 10 cudow, to szansa ta spada do 20%, czyli czesciej bedziesz dostawac odlamki, ktore sa w pewnym sensie uzyteczne.

Pewnie na poczatku bedziesz dostawac odlamki z cudow, ktorych nie bedziesz chcial stawiac, ale po okolo 15-20 prowincjach sytuacja sie "unormuje" i zaczna wpadac duble, ktore bedzie mozna uzyc na przekucie w interesujace Cie runy. A moze nawet szybciej, bo w nadchodzacym evencie bedzie mozna wygrac troche odlamkow ekstra.
 

DeletedUser449

Guest
Proszem Ciem bardzo.
Jesli masz odblokowane 4 cuda, to szansa wylosowania odlamku konkretnego cudu wynosi 25%. Jesli masz odblokowane 10 cudow, to szansa wylosowania odlamku konkretnego cudu wynosi 10%. Niby gorzej prawda? Tylko ze wiekszosc graczy ma juz postawione 2 podstawowe cuda. Co to oznacza? W pierwszym wypadku szansa wylosowania niechcianego odlamku wynosi 50%. Jesli masz odblokowane 10 cudow, to szansa ta spada do 20%, czyli czesciej bedziesz dostawac odlamki, ktore sa w pewnym sensie uzyteczne.
Jeśli przez cały czas zakładamy zbudowanie konkretnego cudu, to mając 4 cuda, szansa na wylosowanie niechcianego odłamku wynosi 75%. Po zbadaniu 10 cudów, szansa na wylosowanie niechcianego odłamku rośnie do 90%. Założenie, że każdy uważa odłamki nowych cudów za użyteczne jest błędne. Użyteczność jest determinowana przez chęć budowy. Tak samo błędne jest założenie, że każdy ma postawione 2 podstawowe cuda (elfie, ludzkie).
Prawda jest taka. Jeśli chcę odłamki ściśle określonego cudu, to konieczność odblokowania kolejnych cudów zmniejsza szansę. @Dragomira z kolei wspomniała o nowych źródłach run, czyli zwiększenie szansy poprzez zwiększenie ilości losowań lub otrzymanie już z góry określonych run (czy będzie możliwość wyboru nagrody?).

Trzeba pamiętać, że krąg runiczny wypełnia się trzykrotnie (przy budowie, na 5 i 10 poziomie), a możliwe że kiedyś będą odblokowane kolejne poziomy. Tak więc nawet mając wybudowany cud, odłamki dalej są potrzebne.
Jeśli nie będzie nowych poziomów, powinni wprowadzić możliwość łamania run. Przynajmniej na maksymalnym poziomie, choć najlepiej przez cały czas. Koniecznie tylko byłoby ostrzeżenie.
Dodatkowo chętnie widziałbym zablokowanie tych run w losowaniu.

Pewnie na poczatku bedziesz dostawac odlamki z cudow, ktorych nie bedziesz chcial stawiac, ale po okolo 15-20 prowincjach sytuacja sie "unormuje" i zaczna wpadac duble, ktore bedzie mozna uzyc na przekucie w interesujace Cie runy.
Tego już zupełnie nie rozumiem. To jest w pełni losowe. Teoretycznie możliwe, by dostać sto razy pod rząd ten sam odłamek, choć prawdopodobieństwo jest tak niskie, że praktycznie się nie zdarza. Jak cokolwiek się może unormować? Chyba że masz na myśli prawo wielkich liczb, ale wymagałoby to... większych liczb.
 

DeletedUser740

Guest
Ja mam pytanie kiedy nadejdzie aktualizacja, która naprawia to, że zadania na rozbudowę budynków są niezaliczane? Bo zgłaszałem to nie raz, a problem cięgle istnieje.
 

DeletedUser1019

Guest
Troche inaczej rozumiemy pojecie "niechcianego" odlamku. Dla mnie jest to odlamek, z ktorym nic nie jestem w stanie zrobic. Jesli mam postawione np. Sanktuarium, to kazdy kolejny odlamek Sanktuarium ktory dostane jest dla mnie bezuzyteczny. Jesli dostane odlamek runy z cudu, ktorego nie mam postawionego, to moze to byc dubel, ktory w koncu przekuje na potrzebna mi rune.
Stad takie a nie ine rozumowanie w moim poprzednim poscie.
 

DeletedUser449

Guest
Troche inaczej rozumiemy pojecie "niechcianego" odlamku. Dla mnie jest to odlamek, z ktorym nic nie jestem w stanie zrobic. Jesli mam postawione np. Sanktuarium, to kazdy kolejny odlamek Sanktuarium ktory dostane jest dla mnie bezuzyteczny. Jesli dostane odlamek runy z cudu, ktorego nie mam postawionego, to moze to byc dubel, ktory w koncu przekuje na potrzebna mi rune.
Stad takie a nie ine rozumowanie w moim poprzednim poscie.

Nawet w takim przypadku, odłamek konkretnego, wybranego cudu jest warty o wiele więcej, niż odłamek cudu, który nie zamierzasz wykorzystywać i który chcesz tylko złamać i przekuć. Ponadto jeśli już budujesz jakiś cud, to przecież będziesz go rozbudowywał - odłamki się jeszcze przydadzą. Nie są bezużyteczne. A jeśli nie zamierzasz rozwijać, to go zburz i od nowa twórz krąg runiczny. Chyba że już masz cud na poziomie 11-15 poziomie, a taki przypadek już wymaga innego rozwiązania. Tylko twórcy musieliby w końcu ustalić, czy będą cuda powyżej 15 poziomu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser629

Guest
Ja też nie rozumiem dlaczego są obowiązkowe ... dlaczego mam cofać się do badań cudów w Krasnalkach ... jak już jestem w Dzieciach Kwiatów - Motylkach ???? to tak jakbym ugotowała obiad i na drugie danie podała ziemniaki .... ups o kotleciku zapomniałam ... hmmm więc dostaniesz później ... a teraz wcinaj ziemniaczki. Jeżeli już przeszłam daną epokę ... to już powinien być dla mnie wybór ... mogę, ale nie muszę. A poza tym ....po co tyle tych cudów ???? Ja już w bajki nie wierzę hehehe ... wolałabym więcej terenu pod zabudowę ;);)o_O
 

DeletedUser110

Guest
Jeśli dostane odłamek runy z cudu, ktorego nie mam postawionego, to może to być dubel, który w końcu przekuje na potrzebna mi runę.
Gorzej, jak się ma już skompletowane całe koło runiczne cudu, którego nie mamy zamiaru stawiać. Wówczas runy takiego cudu nie da się nawet złamać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry