• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.143

Klops

Rozbójnik
Uuuu... ale mnie kopnął zaszczyt - pierwszy się wypowiem :eek:

Ulepszenia:
Inwentarz i Zaklęcia – Inwentarz został przemianowany na „Inwentarz zaklęć”.
Jeszcze nie było takiej pierdoły w tej grze, która mi tak uprzykrza grę w aplikacji. Zmiana z "Inwentarza" na "Zaklęcia" sprawiła, że za każdym razem zawieszam się w poszukiwaniu "starej" zakładki. Niby teraz wraca jako Inwentarz zaklęć... Nie można tego zostawić w spokoju? Jakie to ulepszenie?

Dodatkowo Królewska renowacja (wcześniej: „szybki bonus”) i Łączący katalizator (wcześniej: „zaklęcie”) od teraz będą traktowane jako „zasoby do tworzenia”, tak samo jak Schematy i Fragmenty zaklęć. Oczywiście, wszystkie aktualnie posiadane Królewskie renowacje i Łączące katalizatory zostaną zachowane.
Co w takim razie z katalizatorem w zadaniach eventowych: "zdobądź zaklęcia"? Będzie zaliczało, czy nie będzie? Pytam z ciekawości, bo w razie potrzeby po prostu wyprodukuję zaklęcia na przyspieszaczach.


Edit. Żeby nie było, że pytanie kieruję w eter, @jarq może masz informację na temat katalizatorów?
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
To dorzucę dwa pytania do @jarq :
1. Aktualnie schowek został przemianowany na Zaklęcia (apka) czy tam będzie Inwentarz zaklęć nie ma znaczenia, ale co z budynkami? Trochę głupio się ich szuka w zakładce zaklęcia…
2. Co z teleportem? Aktualnie nie zalicza go jako zaklęcie (ani PB ani Ewenty) a nie ma o nim wzmianki ze będzie przesunięty do kategorii Schematy
Będzie odblokowany jako zaklęcie? Czy tez poczekamy parę lat na kolejna zmianę ;)
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
To dorzucę dwa pytania do @jarq :
1. Aktualnie schowek został przemianowany na Zaklęcia (apka) czy tam będzie Inwentarz zaklęć nie ma znaczenia, ale co z budynkami? Trochę głupio się ich szuka w zakładce zaklęcia…
2. Co z teleportem? Aktualnie nie zalicza go jako zaklęcie (ani PB ani Ewenty) a nie ma o nim wzmianki ze będzie przesunięty do kategorii Schematy
Będzie odblokowany jako zaklęcie? Czy tez poczekamy parę lat na kolejna zmianę ;)
1. To nie są budynki tylko zaklęcia przyzwania budynku, jeśli byłby to zwykły budynek budowałby się standardową ilość czasu a nie kilka sekund.

2. Nadal zostanie w zaklęciach ponieważ rzuca się go na budynki, natomiast nie jest wliczany w zadaniach ponieważ nie można go wyprodukować w akademii a tylko te są wliczane do zadań.
 

BlossomValvi

Łucznik
1. To nie są budynki tylko zaklęcia przyzwania budynku, jeśli byłby to zwykły budynek budowałby się standardową ilość czasu a nie kilka sekund.

2. Nadal zostanie w zaklęciach ponieważ rzuca się go na budynki, natomiast nie jest wliczany w zadaniach ponieważ nie można go wyprodukować w akademii a tylko te są wliczane do zadań.

Dziekuje choć nie zgadzam się z tą pokrętną logiką
np. W ewentach katalizatory to zaklęcia bo się produkuja w AM poza ewentem to już nie natomiast teleporty maja odwrotnie lub jaki jest standardowy czas budowy budynku ewentowego ? I dlaczego Robotnicy są zajęci na te 10 sekund jak to „zaklęcie”
 

xEasyRiderx

Rycerz
Pytanie może nie za bardzo w tym miejscu ale co tam można podpiąć pod aktualkę chyba ostatnie ogłoszenia o zmianach w iglicy :)
Drodzy Ludzie i Elfy,

Od 5 grudnia pula nagród w Iglicy Wieczności zostanie zmieniona na czas kolejnych 6 tygodni.

Zmiany:

  • Artefakty Feniksa Zimnego Ognia zostaną wycofane z Iglicy Wieczności
  • Artefakt Świątecznego Drzewka Majowego i możliwy do stworzenia budynek zostaną wprowadzone do gry
  • Walentynkowe Artefakty będą również wprowadzane do tworzenia

Pozdrawiamy,
Wasz Elvenar Team

To że zostały pozmieniane artefakty to widać ale jeszcze pozmieniano nagrody od bosów oraz te w skrzynkach. Dla przykładu na ostatniej bramce 3 piętra u bosa był łyk klarowności i już go nie ma oraz w niebieskiej skrzynce dołożono kilka drobiazgów.
@jarq dlaczego o tym nic nie jest wspomniane w tym ogłoszeniu ani nigdzie indziej ???
Nie mam do ciebie pretensji ale mógłbyś się dowiedzieć w centrali o co tutaj chodzi :)
 

Klops

Rozbójnik
Czy wspominano gdzieś o zmianach w zestawach bibliotek i coś mi umknęło, czy to kolejne z "ułatwień"? Wrota Kamienia Księżycowego dają teraz (rozdział 15) żywy towar odpowiadający bonusowi w mieście, a jestem pewny, że jeszcze wczoraj zbierałem inne żywe niż te z bonusem.
 

DeletedUser4488

Guest
Tak zwyczajnie to chyba przygotowanie do Polskiego Ładu. zmiany niby są ale na lepsze to chyba tylko wybranym:(
 

Klops

Rozbójnik
Dla przykładu na ostatniej bramce 3 piętra u bosa był łyk klarowności i już go nie ma...
To akurat jest bardzo ważna zmiana, wg mnie jeden z bardziej znaczących przedmiotów w grze (wprowadzonych oatatnimi czasy). Dziwi mnie, że nie zostało to w aktualizacji wspomniane. Będą jakieś alternatywne (i rozsądne) drogi zdobycia? Czy może łyk klarowności po przemyśleniach okazał się na tyle ciężkim działem, że będziemy go mogli pozyskać tylko w co miesięcznych evenatach (2szt. W podstawowej linii zadań i 5 w królewskich nagrodach za 1500 :diamond:). Martwi mnie tendencja opisywania kosmetycznych i mało znaczących zmian w aktualizacjach, a pomijanie ważnych dla rozgrywki kroków.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Tak zwyczajnie to chyba przygotowanie do Polskiego Ładu. zmiany niby są ale na lepsze to chyba tylko wybranym
Zauważ że tzw. "Polski Ład" nie ma tutaj nic wspólnego ponieważ IG nie jest naszą rodzimą firmą ;)

Martwi mnie tendencja opisywania kosmetycznych i mało znaczących zmian w aktualizacjach, a pomijanie ważnych dla rozgrywki kroków.
Będziesz się musiał do tego przyzwyczaić taka niestety jest prawda że bardzo często twórcy wprowadzają zmiany i nic nas jako graczy o tym nie informują a tylko sami gracze wyłapują te "nowinki" :)
I nie licz tutaj też na przychylność firmy czy jakiekolwiek wytłumaczenie :p
 

Tajniakos

Paladyn
To że zostały pozmieniane artefakty to widać ale jeszcze pozmieniano nagrody od bosów oraz te w skrzynkach. Dla przykładu na ostatniej bramce 3 piętra u bosa był łyk klarowności i już go nie ma oraz w niebieskiej skrzynce dołożono kilka drobiazgów.
@jarq dlaczego o tym nic nie jest wspomniane w tym ogłoszeniu ani nigdzie indziej ???
Nie mam do ciebie pretensji ale mógłbyś się dowiedzieć w centrali o co tutaj chodzi
Skoro w aktualizacji nie było o tym mowy to może to błąd powstały w trakcie zmiany artefaktów?.
@jarq jak mamy traktować taką dość istotną zmianę? jako błąd czy celową "dobrą" zmianę?
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Czy wspominano gdzieś o zmianach w zestawach bibliotek i coś mi umknęło, czy to kolejne z "ułatwień"? Wrota Kamienia Księżycowego dają teraz (rozdział 15) żywy towar odpowiadający bonusowi w mieście, a jestem pewny, że jeszcze wczoraj zbierałem inne żywe niż te z bonusem.
Tak, nawet chyba @Nusion o tym pisała w spoilerach, że będzie zmiana w żywych w Bibliotekach.

EDIT: nie zauważyliście, że jak są wprowadzane nowe artefakty to zawsze wychodzi jakiś zonk? Pewnie poprawią w kolejnej Iglicy.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Tak, nawet chyba @Nusion o tym pisała w spoilerach, że będzie zmiana w żywych w Bibliotekach.
Dokładnie @Nusion o tym pisała TUTAJ

EDIT: nie zauważyliście, że jak są wprowadzane nowe artefakty to zawsze wychodzi jakiś zonk? Pewnie poprawią w kolejnej Iglicy.
Też mam taką nadzieję że to jest wynik zonka przy wprowadzaniu nowych artefaktów i wszystko wróci do normy jak to miało miejsce ostatnio co zresztą sama zauważyłaś kiedy wprowadzono inne artefakty niż zapowiedziane w ogłoszeniu :)
 

Tajniakos

Paladyn
Nie wiem kiedy weszła ta zmiana ale na S3 iglicę robiłem w niedzielę i łyk klarowności zdobyłem. Tak samo jak inne osoby z bractwa, które skończyły iglicę w tym samym czasie. Dzisiaj zrobiłem iglicę na S2 i po łyku klarowności nie było już śladu więc ta zmiana mogła wejść z dzisiejszą aktualizacją?
 

Serengeti

Szef kuchni
Zmieniła się produkcja w zestawie Biblioteki.
Zmieniła się organizacja wyświetlania stanu magazynu surowców (na moim zdaniem mniej czytelną). A wyświetlanie stanu w Kupcu zostało po staremu, co jest niespójne i wprowadza zamieszanie.
Zmieniła się nawet nomenklatura - towary magiczne i rzemieślnicze nazywają się teraz drogocenne i wyrafinowane. Wbrew pozorom to istotna zmiana, która zaszła w trakcie eventu i jak nagle zadanie wymaga "Wyprodukuj xxx towarów drogocennych i wyrafinowanych", jak nikt nigdy wcześniej o takich towarach nie słyszał, to wzbudza się w ludziach lekki popłoch i niepotrzebny stres.

@jarq czy ta notka o zmianach nie mogłaby zawierać informacji o tym co naprawdę zostało wprowadzone w nowej wersji?
Bo znowu mamy sytuację, że były tam jakieś randomowe wpisy, a o rzeczywistych zmianach gracze dowiadują się pocztą pantoflową.
Czy to zawsze ma tak wyglądać? :(
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
2. Co z teleportem? Aktualnie nie zalicza go jako zaklęcie (ani PB ani Ewenty) a nie ma o nim wzmianki ze będzie przesunięty do kategorii Schematy
Będzie odblokowany jako zaklęcie? Czy tez poczekamy parę lat na kolejna zmianę ;)
Dziś dostałem potwierdzenie i Katalizator nie będzie już liczony jako zaklęcie (obecnie to że jest liczony to błąd), co do teleportu to wręcz odwrotnie jest w zaklęciach i powinien być liczony jako zaklęcie. W najbliższym czasie mają to poprawić.
 

xEasyRiderx

Rycerz
To ja już wolę jako prezent na Boże Narodzenie od firmy jednorożca niż te zmiany cichaczem wprowadzane :):):)
A tak przy okazji @jarq mógłbyś się dowiedzieć w wolnej chwili od centrali i nam przekazać o co chodzi z tym o czym wspominałem TUTAJ z góry dziękuję za wyjaśnienie ponieważ to dość ważne info moim zdaniem dla graczy :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry