• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chyba was ostro pogięło z tym wymogiem zbadania akademii magii, drzewko badań?? Wy to nazywacie drzewkiem? Nie wiem z jakiego drzewka jaracie ale widzę że macie mocny towar. Jeśli jest drzewko to oznacza ze mam wybór. A tutaj go nie ma. Bo jak nie wymaga drzewko to wymaga zadanie. A jak nie zadanie to jakaś mało wyedukowana istota, mało profesjonalna, amator.
Zapiszecie się na kartach historii żenującego podejścia. Powoli stwierdzam ze medycyna jest bezradna dla tego przypadku i dawno temu rozłożyła ręce.
Zajmijcie się czymś istotnym, bo tracenie czasu na pisanie kodu który wymaga i zaraz po pierwszym logowaniu od aktualizacji ustawia mi badania na miejscu akademii to nie jest 5 min..
Wstyd się przyznać że się w to gra.
 

DeletedUser

Guest
Właśne ALDZIK.Co dała aktualizacja??Na Winyadorze mialem zadanie poślij zwiad do prowincjii,a że na noc poslałem zwiadowcę to nagrodę dostałem:)Ale jakie było moje zdziwinie jak dostałem zadanie nie do odrzucenia po tym??Zbadaj Akademie(Zaraz w erze Krasnali będę) i odrazu mi zaliczyło,następne zadanie??Postaw Akademię(kolejne nie do odrzucenia) i kolejne nie do odrzucenia??Spleć czar:)To sa zadania na 2-3 erę a nie na erę krasnali.Tak naprawdę żadnej różnicy nie ma między aktualizacjami.
Brawo programiści:)Nagrody 1000 zasobów za zadanie...brak słów:/
 

DeletedUser621

Guest
Poprawcie zadania. Jestem na wróżkach, portal krasnali już dawno zburzony a zadania z ery krasnali nadal się przewijają i trzeba je odklikiwać.

Właśnie dostałem 2 zadania nie do odrzucenia
1. Zbuduj akademie magii
2. Spleć zaklęcie Moc Zasobów

czyli nie tylko badanie akademii jest obowiązkowe ale również jej posiadanie ech....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Lord Bari Niestety... Wymuszono posiadanie technologii Akademii Magii oraz Zaklęć. W erze wróżek zadanie obowiązkowe na jej budowę i produkcję. Efekt jest taki, że gracze mają już dość. Dziś pożegnanie złożyła Arcymagini i kolejnych kilka osób też już mówi o odejściu z gry. Gratuluję prowadzenia projektu, skoro nawet płacący i najwytrwalsi, najstarsi, gracze opuszczają szeregi. Może znajdą się naiwniacy nowi w ich miejsce, ale ile wytrzymają? 2-3 miesiące gdy sami obiją się o problemy, z którymi borykają się starzy gracze od grubo ponad pół roku?
 

DeletedUser192

Guest
nie bardzo wiem o wam chodzi. ja tam questów nie robie od kilku miesięcy więc mnie jakieś obowiązkowe zadania wróżek średnio interesują ;) zrobię je dopiero jak skończę całe drzewko rozwoju (~2 miesiące) i przebuduje ostatecznie miasto.

ale wpychanie tak dużego budynku na tak niskiej epoce to wg mnie błąd.
 

DeletedUser363

Guest
@Lord Bari dlatego ja nie robię teraz questów głównych w ogóle. Zatrzymałem się na budynku, którego nie chce i nie będę w najbliższej przyszłości budował. Jest to jakieś rozwiązanie, chociaż to tylko sklejenie pęknięcia taśmą, a nie jego poprawne naprawienie. A co do tego, co @thek pisze - nie tylko u Ciebie ludzie odchodzą i się zastanawiają. I to wcale nie przez nudę czy monotonię - przynajmniej w moim bractwie i wśród ludzi, z którymi piszę, czy to samej grze czy poza nią. Głównym powodem są pomysły twórców, coraz bardziej poronione, coraz bardziej durne (nie bójmy się używać słów, których TRZEBA użyć) i coraz mniej racjonalne. Zmuszanie do wszystkiego, co wymyślą twórcy jest jak foszek małego dziecka - "ja kcem i jus! macie to zlobić, bo ja tag kcem!". Mniej więcej takie zachowanie prezentują osoby decyzyjne gdzieś tam wyżej, które decydują o tym, jakie zmiany będą wprowadzane do gry.

Sam jestem pieruńsko ciekaw jak to się wszystko rozwinie i kiedy to gruchnie. :)
 

DeletedUser

Guest
@ampH To dodam, że ja gram tylko do momentu aż nie skończę techów Wróżek. Już się pożegnałem z ludźmi na innych światach niż S1 i powiedziałem, że mają offki wystawić to do końca niedzieli je zbiorę jako forma oddania zasobów. W bractwie na S1 sytuacja robi się fatalna. Z tego co wiem około połowa już zapowiada odejście z gry. Praktycznie nikt ze "starej gwardii" nie chciał być Arcymagiem, bo zapytani deklarowali odejście z gry już niedługo. Kto wie... Może to jest pomysł twórców? Uwalić starych graczy, co zostali na obrzeżach, i zmusić ich do odejścia to problem braku sąsiadów "sam się rozwiąże" :confused:
 

DeletedUser382

Guest
odejść, ok ... ale w co grać potem żeby nie było PvP? ktoś doradzi? (zaznaczam że 7 lat grałem w Plemiona i miałem na koniec dość wszystkiego)
 

DeletedUser

Guest
A kto powiedział, że trzeba grać? Ja zrezygnuję ze wszystkich przy okazji i poświęce się bardziej życiu zawodowemu. Ale Ty jeśli chcesz, możesz iść przykłądowo na Anno Online, które jest moim zdaniem o niebo lepiej rozwiązane od strony ekonomicznej i pomysłów wdrożonych.
 

DeletedUser363

Guest
@thek ewentualnie jest to sposób na pozbycie się marudnych graczy. :p Tyle marudzą, że może wreszcie odejdą i pozostaną tylko ci, którzy będą z uwielbieniem patrzeć na wszystkie poczynania twórców. Ciężko wyjaśnić inaczej coraz bardziej absurdalne decyzje, zwłaszcza że w kilka produkcji IG grałem i raczej nie było takiego syfu.

Ach, w AO miałem zagrać i sprawdzić z czym to się je. Może się przyjrzę bliżej. Wówczas będzie łatwo się oderwać od Elvenaru i tylko się przyglądać jak to się rozwija, czy tam leci na łeb na szyję. Lubię mieć z jedną gierkę, żeby się właśnie oderwać na chwilę od życia zawodowego. :D
 

DeletedUser110

Guest
Tak wracając do tematu surowców krasnoludzkich, które poszły w kosmos tym graczom, którzy zburzyli portal krasnoludów: Dla mnie było to pewną niedogodnością, że nie mogłem budować krasnoludzkich dróg, ale poza tym, te surowce do niczego nie były mi potrzebne. Tak, że nie czuję się jakość szczególnie 'oszukany', szczególnie, że na kulturę się już zupełnie 'wylałem'.
 

DeletedUser

Guest
Ja już zrobiłem na max portal, 8 farm dnia, 4 farmy nocy na 2L, jedna na L3 i jedna na L3 się robi. Do tego robię 10 tech wróżek, więc szacuję, że dojdę do ich najlepszych budynków kulturalnych za około 1.5 miesiąca i swój rekord choć wyrównam ;) Wtedy spokojnie zakończę grę.
 

DeletedUser

Guest
Kochani…, luzik.:)

Gram w gry na przeglądarkę od 2008r.:( W mojej pierwszej grze padli twórcy, (chyba nie mogę podać nazwy). Potem długo błądziłam aż trafiłam do Forges of Empires… tam zatrzymałam się na – minimum 4 lata… Z doświadczenia wiem…, nie ma gry, która zadowoliłaby wszystkich… Elvenar ma swój urok…:) Nie zniechęcajcie nowych…,;) raczej skupcie się na pomysłach, które ułatwią grę…:)
 

DeletedUser650

Guest
od srody troche czasu minelo... a tu ze strony "wladz" zero odzewu... to chyba pokazuje jak gleboko i gdzie maja graczy ;)
 

MiroXXL

Wędrowiec
Protestuję przeciwko traktowaniu graczy jak idiotów, prowadzeniu ich liniowo z "mocą wsteczną" przez drzewko badań i super mądre badania akademii magii w dodatku narzucanie budowy tego badziewia o przydatności zbliżonej do zera - przy najmniej dla doświadczonych graczy. Nie zainwestuję w tą grę już ani złotówki i jak znajdę coś innego z długą, nieliniową strategia przestanę grać ponieważ działania speców od maksymalizacji zysków niszczą tą grę i robią z niej nudny, przewidywalny, prowadzony liniowo rodzaj pasjansa. Wiecie, że akademię magii na lev. 3 można podnieść tylko za pomocą diamentów ? To jest badanie i obowiązkowa budowa podyktowana przede wszystkim dobrem graczy i gry?
 

MiroXXL

Wędrowiec
nie bardzo wiem o wam chodzi. ja tam questów nie robie od kilku miesięcy więc mnie jakieś obowiązkowe zadania wróżek średnio interesują ;) zrobię je dopiero jak skończę całe drzewko rozwoju (~2 miesiące) i przebuduje ostatecznie miasto.

ale wpychanie tak dużego budynku na tak niskiej epoce to wg mnie błąd.
100 % racji budynek 5x5 na tak niskim poziomie gry zobaczcie na Trzecim Świecie ludkowie mają 2-3 manki na lev. 4-5 i akademię magii i weź z nimi handluj, rozwijaj się wciągnij w wymianę handlową i kontakty z sąsiadami i członkami bractwa .....
 

DeletedUser

Guest
A ja życzę graczom,którzy stosują metody z FOE,GP,Ikariam itd.Dużo szczęścia i pomyślności w pogoni za pkt.
Gracie żeby przeskoczyć sąsiada w rankinku.Ja mam w d... gdzie jestem w rozwojem.Gram dla przyjemności:)

I wtedy będę się śmiać z osób które skończą erę wróżek(tak bardzo prosili o nową rasę).Ja odchodzę z gry bo nie ma nowych zabawek:)Ja jestem tam gdzie jestem z rozwojem,ale przemyślałem to i owo.Dam sobie radę.Powodzenia panom i Paniom którzy jadą na speedzie:)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Lord Kacper31 Tu nie chodzi o speeda. Wiele osób gra od początku tej gry, więc siłą rzeczy są ostro do przodu w porównaniu z innymi. Ja gram od końca czerwca i tym samym wiem jak ta gra się zmieniała na przestrzeni miesięcy. W erze wróżek są osoby, które wiem, że nie wydały w tej grze nawet złotówki. Problemem jest podejście do gry właścicieli. Rozumiem, że ich produkcja, zabawka, czy jak chcesz to sobie nazwać. Ale to nie znaczy, że wiele rzeczy trzeba robić wbrew graczom "bo mogę". Takie projekty zawsze źle kończą. Bo jaki jest podstawowy cel jakiejkolwiek aplikacji/gry? Ma ona służyć klientowi i jakąś jego potrzebę zaspokoić. W chwili gdy nie dzieje się tak - zmienia on ją na lepszą dla siebie. Nie można ślepo słuchać utyskiwań, bo często są one bez sensu i mają na celu spełnienie życzenia nielicznej grupki lub wręcz jednej osoby. Gdy jednak jest to umotywowane, ma logiczne uzasadnienie, to powinno się to wziąć pod uwagę. W ten sposób nieraz funkcjonalności tworzone pod jednego klienta stawały się głównymi/core'owymi, które stawały się standardem. Każdy kto trochę dłużej rozwija aplikacje na pewno się z takimi sytuacjami spotkał. Sam znam przypadki, gdy "poboczna" funkcjonalność potrafiła wyprzeć główną i sama się nią stawała.

Z perspektywy czasu, za kilka tygodni lub miesięcy, zobaczysz jak wiele osób tu utyskujących ma niestety słuszność. Projekt jest źle zarządzany, decyzje nie są przemyślane dostatecznie dobrze i potrafią gracze w ciągu dosłownie kilku minut od wprowadzenia wykazać ich słabe punkty. To świadczy źle o tym jak bardzo nie jest on ogarniany na poziomie wzajemnych zależności między elementami gry. I niestety wpływa na szeroko rozumianą grywalność czy zbalansowanie rozgrywki. Projekt za mocno odpływa w kierunku pay2win. Z tym, że właściciele nie rozumieją jednego. Cholernie demotywują graczy niepłacących, którzy odchodzą, na czym tracą wszyscy gracze, także płacący. Bo niby z kim oni mają grać, skoro niepłacący szybko uciekają, a próby założenia w miarę stabilnego bractwa po kolejnych zmianach, które powodują ucieczkę ludzi z gry, to syzyfowy wysiłek. Każdy serwer musi mieć pewien balans między płącącymi i nie płacącymi zachowany, a dodatkowo pozwlalać niepłacącym na uzyskiwanie pewnych rzeczy premium. Inaczej dadzą oni za wygraną i szybko się zwiną.

Ja to wiem jako osoba siedząca lata w branży IT. To dlatego moje pomysły zwracają uwagę nawet na takie "pierdółki" jak: UX, balans, grywalność. Poza tym zwyczajnie gram regularnie, a nie ad-hoc z"cheatami" gdzie mogę sobie dodać X punktów, złota czy towarów. Widzę także jak projekt działa od środka, a nie w tabelkach, co ludzi boli, czego chcą, a czego nie.
 

DeletedUser

Guest
Zle mnie zrozumialeś Thek:)Są błędy i tu się zgodzę,osoby z zarządu mają nas gdzieś-też się zgodzę.Zamiast poprawiać wykryte błędy i nasze sugestie wprowadzać w życie to niestety robią dokładnie na odwrót.Czytam wasze wypowiedzi,co gdzie i jak,wasze aspekty,pomysły ale nikt z góry niestety tego nie robi.
Chodzi mi o to,że idziecie do przodu na łeb na szyję jakby kto was diabeł gonił i za miesiąc prosicie o nowe techy czy rasy bo nie macie co robić.
Jestem na etapie jakim jestem,jest raz lepiej raz gorzej ale...mam to gdzieś,nie zależy mi na topce,gra w porównaniu z FoE,Plemiona,Ikariam itd sprawia mi przyjemność i wycisza,oraz pozwala mi zapomnieć o moim wypadku i rychlym wyroku w ZUS-ie.
Wy traktujecie grę jak prawdziwe życie,tzw wyścig szczurów:/
To chciałem wam przekazać:)Pozdrawiam:)
 

DeletedUser

Guest
@Lord Kacper31 Daleko mi do traktowania tej gry jak życia. Wcale się nie spieszę, ale z czasem jest tak, że człowiek na tyle w grze mechanizmy poznaje, iż automatycznie sam ciągi optymalizuje i wie jak grać, by mu nie szło jak po grudzie. Dla przykładu samym kombinowaniem i ustawianiem produkcji zdążyłem od czasu wprowadzenia Wróżek zrobić już portal na 4L, 8 Farm Dnia na 4L, 4 Farmy Nocy na 4L i 2 na 2L oraz zapchać prawie portal Ambrozjami oraz Esencjami. Myślisz, że musiałem szaleć z tym? Skądże :) Kwestia tylko wiedzieć kiedy, ile i co stawiać oraz levelować.

Nie zależy mi na rankingu, ponieważ on w tej grze nie ma kompletnie znaczenia, a miejsce w nim można sobie po prostu "kupić". Odrobinę wydasz i tak można w nim skoczyć, że nawet nie przypuszczasz :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry