• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.31

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
@jakub357 Napisy w grze wyglądają mniej więcej tak [Nazwa procesu]:[Nazwa towaru]
Towarem w tym wypadku jest "Mana" i "Boskie Ziarna", a nazwa procesu to "rozpad", zmieniając nazwę procesu zmieni się ona więc w wielu miejscach, w których występuje, nie mogę tego zrobić oddzielnie dla Many i Ziaren.

@hassano Zwiększenie poziomów Cudów do 25 zostało w ostatniej chwili wycofane, będzie dodane w jednej z najbliższych aktualizacji. Dodam zaraz informację do ogłoszenia.
 

Rudolf

Zwiadowca
Taaa, dobrze widzisz, a w badaniach znowu tylko +2 ekspansje. Nie kupuje diamentów co za tym idzie nie kupuje za diamenty ekspansji i na obecną chwilę do pełnej ilości miasta brakuje mi 33 ekspansji. Ładnie robią przewagę nad normalnym-diament graczem :), no ale w końcu za szybko zdobywamy ekspansje.. przynajmniej my... Ci normalni :D
Czy możesz przytoczyć definicję według której uważasz się za normalnego ?
 

DeletedUser1174

Guest
Ekspansje są elementem który jest źle zbilansowany. Podobnie jak cena ekspansji za diamenty. Obecnie gracz zaawansowany (350+ ekspansji) jest w stanie bez przyspieszania za diamenty zdobyć 50-60% ekspansji w trakcie jednej epoki (2 z nauki, 3-4 z mapy), co powoduje , że o ile z poprzedniej epoki zostały mu 4 do zdobycia, to po wprowadzeniu nowej ma ich do zdobycia 14. Gdy ta epoka się skończy, będzie 8-9 ekspansji "do tyłu", co tylko pogłębi jego frustrację. Rozumiem, że trzeba zachować progresję ceny ekspansji za diamenty (im więcej kupionych, tym drożej), ale trzeba również znać umiar w chciwości. Na szczęście zakup ekspansji za diamenty jest opcjonalny, pozostawiam więc to indywidualnej ocenie graczy - kto nie chce, nie kupi. Natomiast sytuacja gdzie rozmiar niemal wszystkich budynków wzrasta w nowej epoce, a efektywnie bez zakupów można w czasie od epoki do epoki zdobyć 5-6 ekspansji z 10 dodanych, zmniejsza znacząco grywalność i zniechęca do dalszej gry. Osobna sprawa to omawiany szeroko problem many, zwiększonym wymaganiom w drzewku nauk powinnno towarzyć wprowadzenie an początku drzewka budynku pomagającego w jej produkcji, tymczasem mamy tu jedynie bezmyślny , czasochłonny i frustrujacy "grind" lub kolejne wyburzenia w mieście aby sprostać wymogom produkcji many, co nieuchronnie oznacza spadek w rankingu. Dopiero wybudowanie winnic, jedynego przydatnego budynku w kwestii many w całej nowej epoce, poprawia nieco sytuacje, kosztem oczywiście miejsca w mieście, co w świetle opisanej wcześniej sytuacji z ekspansjami, nie nastraja optymistycznie.
 

DeletedUser1335

Guest
Po aktualizacji zbierane monety nie dodaja sie tylko odejmują?
 

Azulena

Rozbójnik
Ekspansje są elementem który jest źle zbilansowany. Podobnie jak cena ekspansji za diamenty. /.../ Rozumiem, że trzeba zachować progresję ceny ekspansji za diamenty (im więcej kupionych, tym drożej), ale trzeba również znać umiar w chciwości. Na szczęście zakup ekspansji za diamenty jest opcjonalny, pozostawiam więc to indywidualnej ocenie graczy - kto nie chce, nie kupi. Natomiast sytuacja gdzie rozmiar niemal wszystkich budynków wzrasta w nowej epoce, a efektywnie bez zakupów można w czasie od epoki do epoki zdobyć 5-6 ekspansji z 10 dodanych, zmniejsza znacząco grywalność i zniechęca do dalszej gry. /.../ Dopiero wybudowanie winnic, jedynego przydatnego budynku w kwestii many w całej nowej epoce, poprawia nieco sytuacje, kosztem oczywiście miejsca w mieście, co w świetle opisanej wcześniej sytuacji z ekspansjami, nie nastraja optymistycznie.

A ja nie rozumiem progresji ceny - nie należy próbować samemu tłumaczyć tej właśnie nadmiernej chciwości. A w realnym świecie, jako stała klientka, która kupuje dużo / często masz RABAT a nie wzrost ceny! ;) ;)

Dla mnie jednak dyskusja o cenie w diamentach jest bezprzedmiotowa - cena "diamentów" jest zawrotna, nie na moją kieszeń. Gram w wiele gier i nigdzie nie jest tak potwornie droga waluta gry. Dlatego w innych grach kupuję walutę gry, a tu kupiłam dwa razy i koniec.

Zniechęcanie do dalszej gry jest stałym zajęciem jej twórców. W zasadzie prawie wszystko co robią do tego zmierza, plus niezamierzone problemy z grą, nawet przy najniższych możliwych ustawieniach.

Jak mam odwiedzić sąsiadów, których mam fajnych i bardzo chcę ich odwiedzać, to mi się niedobrze robi....
Najpierw widać... NIC, kompletnie.
Potem pokazują się "łapki". Krążenie myszą nic nie daje, NIE pokazują się nazwy budynków.
Przechodzę na jakąś inną stronę, bo nie mam czasu na siedzenie i gapienie się w ekran. Za jakąś chwilę wracam - są, wreszcie widać budynki!
Następny sąsiad i ta sama procedura.... brrrrr...

Zwiększanie budynków przy każdej zmianie rasy, to pewnie, zdaniem wydawcy gry, bardzo sprytny pomysł na zmuszanie do wydawania diamentów. Ta chciwość jest nie tylko nadmierna - jest samobójcza.

Owszem, jak popatrzyłam na miasta w czołówce rankingu, to jest takie, w którym stoją wyłącznie Magiczne Rezydencje i Magiczne Warsztaty. Przypuszczam, że Gracz jest Polakiem, dlatego gra tutaj, ale mieszka gdzie indziej i zarabia w znacznie lepszej walucie.

Ale ilu jest takich Graczy??
InnoGames nie zna starej zasady, że lepiej mieć milion klientów płacących po złotówce, niż jednego płacącego milion... Chyba nie muszę tego objaśniać, dlaczego. ;)

A konkretnie, na moim kawałku mapy wciąż jest za mało Graczy, żeby można było dobrze sobie radzić. :(
Nie ma z kim handlować, za mało odwiedzin, a do tego ta zmiana w turniejach, że Sąsiedzi nie grają razem... :(
A wszystko właśnie przez ten "brak umiaru w chciwości".

Nowi Gracze dość szybko się orientują, że Inno jest nastawione na kasę jak żadna inna firma od (lepszych w dodatku) gier i uciekają.
Cały potencjał pierwotnego pomysłu na grę jest psuty tą chciwością bez umiaru...
Nie pomogą żadne nowe pomysły zespołu projektowego, jeśli wydawca gry czyli zarząd Inno, nie zmieni podejścia.
 

jakub357

Łucznik
kupuje dużo / często masz RABAT a nie wzrost ceny
Elvenar, patrząc pod kątem mikropłatności, po prostu nie jest grą na każdą kieszeń.
Na skracanie czasów walk/ zwiadów/ budowy, czy chociażby zakupu późniejszych prowincji premium, bądźmy szczerzy, mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi.
Ta gra brutalnie ukazuje wielu graczom, że ich sytuacja finansowa nie pozwala na korzystanie z płatnych elementów gry.
Jesteśmy za biedni na Elvenar.
Ja powiem wprost - nie stać mnie, żeby wydać 200zł na jeden budynek kulturowy, czy ekspansję.
 

DeletedUser626

Guest
Zacytuję samą siebie, bo kwestia cen premium wraca co jakiś czas:
To, że z Twojego punktu widzenia premium jest drogie, nie znaczy, że cena powinna być obniżona. Odsetek Graczy premium, również na polskiej wersji, jest wystarczająco wysoki, by gra miała się dobrze.
Może w skali polskich serwerów są to jednostki, ale gra jest wydawana na całym świecie i jest dostosowana pod względem premium, do realiów krajów, na których naprawdę zarabia. Niestety, mimo że mamy całkiem przyzwoity odsetek Graczy Premium, to jednak trudno uznać Premium Elvenaru za tanie na realia Polski, ale cały świat nie będzie się do nas dostosowywał.

I nie, nie mogą być ceny inne u nas, a inne w innym kraju, bo efekt jest tylko taki, że francuz rejestruje się na ruskim serwerze i ma pretensje, że nie jest obsługiwany po francusku. InnoGames przerobiło już naprawdę wiele modeli płatności, z różnymi cenami i walutami. Mikropłatności są niezaprzeczalnie najbardziej opłacalne, a obniżenie cen nie powoduje równomiernego przyrostu kupujących. Bardziej to wygląda tak, że jak 10 osób kupuje premium za 100zł (zysk 1000zł), a firma obniży cenę do 50zł, to premium kupi 15 osób (zysk 750zł). To są oczywiście przykładowe wartości, ale mniej więcej tak to wygląda w praktyce. Ceny są wysokie, ale znajdują się w zasięgu wystarczająco dużej grupy Graczy, by się to kalkulowało. "Milion kupujących po złotówce" to tylko pobożne życzenia.
 

astoN-

Rozbójnik
a mnie sie wydaje ze sporo mniej macie teraz chetnych na diaxy, przez pierwszy rok nie dostalem zadnej promocji, a teraz co chwile mnie cos atakuje, jak nie dodatkowe pw to wojsko, czesto mam tez promocje 100% do diaxow... oczywiscie nic juz nie kupie z dwoch powodow, jedyne co sie oplacalo to ekspansje ktore sa teraz 4 razy drozsze, po drugie podejscie tworcow do tej gry, ponad polowa kont na serwerze to multikonta.
 

jakub357

Łucznik
A czy nie ma możliwości aby rozpatrywać poszczególne przypadki graczy bardziej wybiórczo i indywidualnie?
Jeśli ktoś ma kilkumiesięczny staż, to chyba jest możliwym, aby dać mu stały upust na Usługi Premium, jako dla zasłużonego gracza - aktywnego forumowicza, aktywnego sąsiada pod kątem motywek i aktywnego wojownika turniejowego. Część osób może czułaby się potraktowana niesprawiedliwie, gdyby zależało to tylko i wyłącznie od kaprysu Elvenar Teamu; jednak jeśliby wprowadzić właśnie w/w wytyczne, odnoszące się do chociażby aktywności forumowej, to zasady otrzymania takiego statusu byłby jasne, a jednocześnie wykluczałoby to opcję, aby przysłowiowy francuz wkradłby się w ten system, bo udział na forum wymaga jednak dobrej znajomości Naszego rodzimego języka.
To byłoby sprawiedliwe, ponieważ dla każdego byłoby jasne, że jeśli dany Gracz udziela się w społeczności i jest w niej aktywny, to uzyskuje z czasem przywileje.
 

jakub357

Łucznik
Dla potwierdzenia, czym swój pomysł popieram, pozwolę sobie zaprezentować przepis zawarty w OWU Elvenar:

  1. § 8 Umowa Licencyjna Premium
    8.15
    InnoGames ma prawo do zmiany cen Usług Premium według własnego uznania.

Można?
 

Christo

Rozbójnik
I nie, nie mogą być ceny inne u nas, a inne w innym kraju, bo efekt jest tylko taki, że francuz rejestruje się na ruskim serwerze i ma pretensje, że nie jest obsługiwany po francusku.
Rejestrując się na innej wersji językowej gracz jest zobowiązany posługiwać się tym samym językiem co serwer z supportem. Jest to logiczne.. no chyba, że każdy support musi obsługiwać na danym serwerze w każdym języku? Przecież rejestrując się na PL nie będę z Wami rozmawiał po chińsku? Jak to z tym jest?
 

DeletedUser1445

Guest
Zgodnie z aktualka 1.31 kupiec idzie do rozbudowy, tylko dlaczego jest w tym czasie niedostępny,
nie dość, ze nie można wymienic surowcow przez 24h, to nie ma co zrobic z nadwyżką kasy, a niektórzy jednak maja zwyczaj wizytowac sąsiadow z mapy,
proszę nie pisac, ze inne budynki tak mają, bo jednak kupiec jest jedyny w swoim rodzaju, manek jest kilka, wiec produkcja nie jest zablokowana,
 

DeletedUser626

Guest
@jakub357 To o czym piszesz już istnieje, są to promocje i bonusy wbudowane w grę, które każdy co jakiś czas dostaje i są na wiele różnych sposobów uwarunkowane. Z wyjątkiem forum - nie jest ono obowiązkowe i nikt nie będzie uzależniał cen premium od aktywności w pisaniu postów.

@Christo Teoretycznie tak, i oczywiście możemy takiego Gracza odesłać z kwitkiem, tylko problemem jest sam fakt, że się rejestrują, a google translator pozwala im wysłać wiadomość pseudo-polszczyzną. To zresztą był tylko przykładowy aspekt problemu. Pewnego czasu, lata temu, na Plemionach grupa polskich Graczy masowo rejestrowała się na niemieckich serwerach, tylko po to, żeby "dokopać Niemcom". Praktycznie przejmowali serwery, ustawiali polskie nazwy i opisy w ilości, której żaden support by nie opanował, nie wspominając już o ilości obraz i gróźb. Gracze z USA, gdyby zaczęli się rejestrować na jakimś ruskim serwerze czy norweskim, po prostu by je położyli, bo te serwery nie są przeznaczone na tak duże obciążenie jak amerykańskie. Do tego dochodzą problemy z samym zakupem - Gracz wycofuje płatność, ma zablokowane konto. Mamy mu odmówić pomocy, bo nie jest "nasz"? Przerabialiśmy to wszystko, dlatego istnieje teraz taki system, a nie inny.
 

Hassano

Łucznik
@Christo Teoretycznie tak, i oczywiście możemy takiego Gracza odesłać z kwitkiem, tylko problemem jest sam fakt, że się rejestrują, a google translator pozwala im wysłać wiadomość pseudo-polszczyzną. To zresztą był tylko przykładowy aspekt problemu. Pewnego czasu, lata temu, na Plemionach grupa polskich Graczy masowo rejestrowała się na niemieckich serwerach, tylko po to, żeby "dokopać Niemcom". Praktycznie przejmowali serwery, ustawiali polskie nazwy i opisy w ilości, której żaden support by nie opanował, nie wspominając już o ilości obraz i gróźb. Gracze z USA, gdyby zaczęli się rejestrować na jakimś ruskim serwerze czy norweskim, po prostu by je położyli, bo te serwery nie są przeznaczone na tak duże obciążenie jak amerykańskie. Do tego dochodzą problemy z samym zakupem - Gracz wycofuje płatność, ma zablokowane konto. Mamy mu odmówić pomocy, bo nie jest "nasz"? Przerabialiśmy to wszystko, dlatego istnieje teraz taki system, a nie inny.

A to mi sie akurat podoba :) to że "inni" są ciency jak sik węża to mam ich nie atakować :p sam nawet w plemsach byłem na jednym niemieckim serverze to jechaliśmy z nimi jak z furą gnoju.. I co ma mi być przykro że są słabi?? Nie, miałem mega ubaw jak próbowali sie odgrażać itp a wioski im znikały :D A z ruskami bym tak nie szalał bo też są dobrzy w niektóre gierki :p
 

DeletedUser174

Guest
a mi się zrobiło trochę przykro... zerknęłam na budynki kulturowe w niziołkach i porównałam 2 z nich :
Ogrodowe przyjęcie 13800 kultury + 17700 many tj 737/h oraz Winnica 5900 kultury z 6600 many gdzie na 3,3k trzeba czekać 9h a wydajność to tylko 366/h.
Rozumiem, że budynek diamentowy musi dawać więcej korzyści. Ale jeżeli te 2 budynki mają taką samą wielkość to aż taka różnica!? Winnica też do najtańszych budynków nie należy - bez mała 200k młotków piechotą nie chodzi i trochę trzeba sie naklikać. Kiedyś już ktoś proponował, że na pewnym poziomie rozwoju powinien pojawiać się baner "sory za długo grasz spadaj stąd!" Trudno się mówi i się z pokora klika dalej... Mam pecha i mam udaną ekipę z bractwa, więc trudno jest mi się rozstać z grą. Ale dzisiaj już wiem, że nigdy nie kupię waluty premium na żadnej grze IG... na żadnej!
 
Status
Zamknięty.
Do góry