• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.7

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Rudolf

Zwiadowca
Im więcej cudów tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia runy z danego cudu np. wwalce? Chyba, że sie myle ......

A czy pobudowane do tej pory cuda i ich rozbudowa będą miały wpływ na punktację?

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser878

Guest
Wybaczcie, że to napiszę, ale serio, jaram się tą aktualizacją jak córka Stannisa. Ogólnie - widać, że team elvenaru się stara i aktualizacje są coraz pożyteczniejsze dla graczy. Nowe antyczne cuda całkiem fajne, ale ciekawe, ile miejsca będą zajmować? Jak zamierzacie to rozwiązać? Przydałaby się jakaś eskspansja dla graczy. To takie minimum, bo cuda dużo zajmują, a znając życie, miniamlnie 5x5 będzie trzeba. :)
Kopalnia złota to całkiem dobre rozwiązanie dla nowszych graczy, chociaż sam lubie motywować całą mapę, bo po prostu dostaje za to dużo złota. A za to można kupic cenne towary, punkty ksiąg, itd. Akurat mnie sąsiadów nie brakuje - ale innym na pewno, dobra robota. ;) Czekam tylko, aż rozwiążecie całkiem problem z sąsiadami, zamiast go łagodzić. Chociaż - to i tak już duuuży plus.


Podsumowując: Dobra aktualizacja, jestem zadowolony.

Tylko; gorzej z tymi runami. Znów będzie trzeba zbierać, a doszły dwa nowe antyczne cuda, to nie lada wyzwanie dla tych, którzy mają już trochę tego odblokowane. Szansa na trafienie jest niewielka, kolega u góry się nie myli.
 

DeletedUser37

Guest
Cześć ;)

@Dragomira w opisie pierwszego cudu wdarł się chyba mały błąd, napisałaś ze będzie produkować PW co 34h, nie powinno być 24h? ;)

A tak to podoba mi się zastąpienie pustych miejsc kopalniami, wiem ze nie rozwiązuje to problemu z brakiem sąsiadów ale zawsze coś, darmowe/szybkie złoto zawsze się przyda :)

a ze się zapytam o
Będzie teraz możliwe odwiedzanie innych Graczy bezpośrednio z menu powiadomień.

Jak to będzie wyglądało? Bo odwiedzać graczy z menu powiadomień można i teraz, klikasz nick gracza > odwiedź. Zostanie dodana jakaś nowa ikonka czy coś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Im więcej cudów tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia runy z danego cudu np. wwalce? Chyba, że sie myle ......
Niestety, tak. Ale trzeba pamiętać że turnieje oferują stabilne (choć stosunkowo drogie) źródło run, które teoretycznie pozwala zbudować dowolną ilość antycznych cudów. Kwestią jest tylko potrzebny na to czas. Wypełnienie aż trzech kręgów runicznych to nadspodziewana trudność, nawet w przypadku ludzko-elfich antycznych cudów i to pewnie budzi niemałe opory.
Mnie bardziej ciekawi, czy nowe cuda również staną się obligatoryjne w najbliższej przyszłości.
A czy pobudowane do tej pory cuda i ich rozbudowa będą miały wpływ na punktację?
Nie w tej aktualizacji.
 

DeletedUser626

Guest
Też na problem zdobycia run zwróciliśmy uwagę, szczególnie biorąc pod uwagę, że to tylko dwa z sześciu planowanych nowych Cudów, a przecież pewnie też coś dojdzie wraz z nowymi gościnnymi rasami. Nie możemy jeszcze oficjalnie podać informacji jak to będzie rozwiązane, ale twórcy gry wiedzą, że rozwiązane być musi.

Wszystkie Cuda będą liczone do rankingu, gdy już ta opcja zostanie wprowadzona, nie stanie się to jednak jutro - poinformowalibyśmy o tym w ogłoszeniu.

W mieście się robi ciasno, to prawda, rozszerzenia są planowane na następną gościnną rasę, ale...w takiej grze jak Elvenar, z jednych budynków się rezygnuje by postawić inne, wydajniejsze. Jeśli dla kogoś, Cud jest opłacalny to się go buduje, jeśli nie jest to nie. Te Cuda są przewidziane dla początkujących Graczy, którzy do innych Cudów nie mają jeszcze dostępu. Oczywiście znajdą się osoby, które będą chciały postawić wszystko, albo uznają np. Złotą Otchłań za wystarczająco opłacalną lub po prostu ładną, aby postawić ją wśród budynków wróżkowych, jeśli jednak będzie opłacalna - skasuje się coś mniej opłacalnego, a jeśli tylko ładna - trudno oczekiwać aby gra wymagająca myślenia strategicznego i ekonomicznego pozwalała bez trudu zmieścić coś tylko dla naszej zachcianki : )

@Nomak - dzięki, poprawiłam : )

Co do menu powiadomień, będzie taka łapka jak w menu Bractwa.
 

Mikekun

Rozbójnik
siemanko

Widzę że szalejecie z cudami, to proponuję aby co sektor jakaś runa nam wpadła przy zajmowaniu prowincji. W obecnej chwili losowanie run to iście Rosyjska ruletka przez co samo zbieranie run to całkiem niezłe wyzwanie jest. Dodatkowo jeśli będzie wprowadzać więcej gościnnych ras to może pora też zrobić coś takiego że jeśli jest turniej w danej prowincji to po zajęciu takowej prowincji, liczba prowincji zajętych będzie rosnąć. Takie rozwiązanie jest bardzo potrzebne bowiem wymagania co do odblokowania kolejnych epok w drzewku technologicznym jest nieco przesadzone według mnie ;) Przy wróżkach zaznaczam musimy mieć blisko 130 prowincji zajętych aby móc ją odblokować. Wcześniej przy 100 prowincjach odblokujemy krasie.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser79

Guest
Takie rozwiązanie jest bardzo potrzebne bowiem wymagania co do odblokowania kolejnych epok w drzewku technologicznym jest nieco przesadzone według mnie ;) Przy wróżkach zaznaczam musimy mieć blisko 130 prowincji zajętych aby móc ją odblokować. Wcześniej przy 100 prowincjach odblokujemy krasie.

Jeśli chodzi o mnie, to ja nie widzę problemu w tym wymogu -dla przykładu jestem w 5 epoce, mam podbitych 123 prowincje, tak więc to nie jest żadna przeszkoda, aby móc normalnie badać technologie, chyba, że ktoś w ogóle nie zdobywa prowincji, to się nie dziwię, że później jest problem. @Dragomira napisała, że problem dotyczący run i dużej rozbieżności w ich zdobywaniu jest znany i prawdopodobnie zostanie zniwelowany, dlatego też pozostało nam czekać.
 

DeletedUser

Guest
Bez_nazwy_1_jpg_300x300_q85.jpg

Dlaczego budowane budynki po aktualizacji 1.7 zostały odsunięte od drogi?

Przykład:

Bez_nazwy_1_jpg_300x300_q85.jpg
 

DeletedUser79

Guest
Zapewne jakiś efekt uboczny. Po aktualizacji zauważyłem, że avatary, które były dostępne dopiero po wejściu w daną epokę, są teraz dostępne niezależnie od tego - błąd czy celowe działanie? Plusik za kopalnie złota oraz za przyciski w powiadomieniach, jednak przydałoby się też na mapie świata jakaś informacja, że dany gracz nas odwiedził w ciągu 23h.
 

DeletedUser878

Guest
Przetestowałem właśnie kopalnie złota i są bardzo fajne. Ogólnie - nie narzekam na brak sąsiadów, mam co motywować, ale i mi dostało się kilka kopalni. Fajne jest to, że nie trzeba do niej wchodzić. Klikasz i dostajesz złoto, to takie wygodne.
 

Celebrinda

Wędrowiec
Coś tu jest nie tak. Loguje się na świecie Felyndral wchodzę w mapę świata i kopalnie złota są. Loguje się do świata Arendyll tak samo wchodzę w mapę świata, a tam kopalni złota nie ma. Też tak macie?
 

Celebrinda

Wędrowiec
No ale ten błąd @Prz3mQ jest właśnie w tej nowej aktualizacji. Więc po co mam zakładać osobno temat w dziale z błędami? To pierwsze co mi się rzuciło w oczy po zaktualizowaniu gry i tak dalej jest. Wylogowanie i wrócenie do świata Arendyll i brak kopalni złota na mapie świata.
 

DeletedUser79

Guest
W dziale z błędami zgłaszamy błędy, aby zostały zgłoszone i naprawione w kolejnej aktualizacji - chyba logiczne ;)
 

DeletedUser37

Guest
@Celebrinda ale na Arendyllu masz w około siebie sąsiadów, to gdzie te kopalnie maja być? Z tego co widziałem to masz tylko 1 puste miejsce na prawo od Twojego miasta.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Też na problem zdobycia run zwróciliśmy uwagę, szczególnie biorąc pod uwagę, że to tylko dwa z sześciu planowanych nowych Cudów, a przecież pewnie też coś dojdzie wraz z nowymi gościnnymi rasami. Nie możemy jeszcze oficjalnie podać informacji jak to będzie rozwiązane, ale twórcy gry wiedzą, że rozwiązane być musi.

Wszystkie Cuda będą liczone do rankingu, gdy już ta opcja zostanie wprowadzona, nie stanie się to jednak jutro - poinformowalibyśmy o tym w ogłoszeniu.

W mieście się robi ciasno, to prawda, rozszerzenia są planowane na następną gościnną rasę, ale...w takiej grze jak Elvenar, z jednych budynków się rezygnuje by postawić inne, wydajniejsze. Jeśli dla kogoś, Cud jest opłacalny to się go buduje, jeśli nie jest to nie. Te Cuda są przewidziane dla początkujących Graczy, którzy do innych Cudów nie mają jeszcze dostępu. Oczywiście znajdą się osoby, które będą chciały postawić wszystko, albo uznają np. Złotą Otchłań za wystarczająco opłacalną lub po prostu ładną, aby postawić ją wśród budynków wróżkowych, jeśli jednak będzie opłacalna - skasuje się coś mniej opłacalnego, a jeśli tylko ładna - trudno oczekiwać aby gra wymagająca myślenia strategicznego i ekonomicznego pozwalała bez trudu zmieścić coś tylko dla naszej zachcianki : )

@Nomak - dzięki, poprawiłam : )

Co do menu powiadomień, będzie taka łapka jak w menu Bractwa.
Witam:))
Aktualizacja fajna no i przede wszystkim cieszy mnie to że cuda nie są obowiązkowe do wystawiania. Mam wielką ochote na otchłań ale....
Mam wielką prośbę- czy mogłabyś Dragosiu zerknąć na moje miasto i podpowiedzieć co mam wykasować? Teren mi się kończy powoli a miejsca na rezydencje potrzeba? Pewnie znajdziesz jakieś wyjście którego ja nie widzę.
pozdrawiam serdecznie:))
 

DeletedUser854

Guest
Wie ktos ile bedzie dawala ksiega tajemnic PW na wyzszych poziomach?

ps.: mam nadzieje ze Elvenar nie zamieni sie w FoE, gdzie dziennie mozna zrobic 100 PW, ktore trzeba znajomym wrzucac ;]
 
Status
Zamknięty.
Do góry