• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.8

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser621

Guest
Nie wiem jak daleko jesteście w drzewku, ale kombinacja granitowych golemów i czarodziejek III jest wystarczająca dobra na wszystko.

Zgadzam się z tym. Próbowałem różnych opcji ale akrobaci ostrzy III i trenty II padały w zdecydowanie większych ilościach niż granitowe golemy, a łuczników to nie wiem kiedy ostatni raz szkoliłem.... Szkolenie golemów jest niewiele dłuższe ale według mnie bardziej opłacalne, wystawiam je nawet przeciwko czarodziejkom i też dają radę.

Co do aktualizacji to kopalnie teraz lepiej się odznaczają dużo lepiej się zbiera z nich kasę. Kolejne cuda no fajnie, ale może pora już coś zrobić z losowością odłamków?
Podsumowanie bitwy też mi się wydaje mało czytelne.
 

DeletedUser580

Guest
W Iglicach nie o bonus do jednostek chodzi, a o szybkość szkolenia w Koszarach. To jest mroczny przedmiot pożądania.
Klasztoru przecież też nie budowałam dla bonusu do kultury... ;)

Podsumowanie bitwy musi być z błędem. Przecież to niemożliwe, żeby celowo mianownikiem dla pojedynczego oddziału była cała armia... Prawda?
 

DeletedUser449

Guest
Szkolenie granitowych golemów rzeczywiście jest niewiele dłuższe niż akrobatów... prawie dwukrotnie. Przy bardzo podobnym hp. Oczywiście że opłaca się używać tancerzy czy trentów, trzeba tylko umieć. Ogranicza to straty.

Prędzej czy później iglice trzeba wybudować, ale trzeba pamiętać że nie jest przesadnie silna. Na 15 poziomie daje 89% do szybkości szkolenia... a raczej 89 punktów procentowych.
Ile to daje? Przy koszarach 19 poziom oszczędza się około 30 sekund na szkoleniu każdego z granitowych golemów.
Wyszkolenie 50 sztuk (300 liczebności oddziału) zamiast trwać 4 godziny i 28 minut, będzie trwało 4 godziny i kilka minut (dokładnie trudno podać, z uwagi na zaokrąglanie ułamków przez grę). Oszczędzi się około 25 minut.
Trzeba na to 5028 punktów wiedzy, czyli blisko 7 miesięcy zbierania. Oraz trzech kręgów runicznych, co dla graczy z 250+ prowincjami jest niełatwe.
 

DeletedUser580

Guest
@Kalart, zgodzę się z Tobą, że Tancerki III czasem się przydają, ale biorąc pod uwagę ich śmiertelność, moim zdaniem, nie ma sensu ich używać za często. W większości przypadków skład 3x Golem III i 2x Czarka III wygrywa z niewielkimi stratami (szczególnie przy manualnej walce). Przez to taki układ szkolenia jest ostatecznie i szybszy, i tańszy, ale oczywiście każdy Napoleonek swoją strategię chwali. ;)

Te 7M brzmi strasznie, ale z drugiej strony pewnie tyle mi zajmie zebranie tych run, więc tak, czy inaczej 'gra cierpliwości'. ;)
 

DeletedUser621

Guest
Wcześniej szkoliłem te jednostki i walczyłem nimi i z pewnością są lepsi jak się prowadzi bitwę samodzielnie. Jednak obecnie po uruchomieniu turniejów jest na to potrzeba mnóstwo czasu dlatego wszystkie walki prowadzę na automacie i tutaj co bym nie wystawił to te jednostki padają jak stonka i golemy wychodzą dla mnie najbardziej opłacalnie (wyjątkiem są tylko bitwy gdzie przeciwnikiem są same czarodziejki i tancerze są tutaj najlepsi).
Swoją drogą zamiast tej Iglicy mogliby w końcu uruchomić obóz najemników...
 

DeletedUser192

Guest
Kolejne cuda? Odważne posunięcie. W końcu mieliśmy dostać ekspansje darmową na te cuda, bo nie każdy ma miejce - wiele osób ma już ustalony szyk budowli w mieście, wzystko ładnie ustawione, pobudowane. Inna sprawa, że odblokowując technologię tych cudów, znów zmniejszy mi się % na uzyskanie runy. Nic ciekawego w tej aktualizacji, nie skorzystam na razie, nie będę ładował punków wiedzy w to.

100% racji, szkoda nerwów na runy i szkoda już zajętego przez domki/manufaktury miejsca na "cuda".
 

DeletedUser878

Guest
100% racji, szkoda nerwów na runy i szkoda już zajętego przez domki/manufaktury miejsca na "cuda".
W dodatku jest niewiele cudów, które opłaca się postawić i są one dla nas tylko utrudnieniem w pozyskiwaniu run dla tych, których po prostu potrzebujemy. Z jedna runą męczę się już kilka tygodni. Na pewno opłaca się postawić klasztor sztuk walki, iglice burzy, górskie hale. Ale ja osobiście nie widzę nic interesującego poza tymi trzema, które zamierzam postawić.
 

DeletedUser192

Guest
W dodatku jest niewiele cudów, które opłaca się postawić i są one dla nas tylko utrudnieniem w pozyskiwaniu run dla tych, których po prostu potrzebujemy. Z jedna runą męczę się już kilka tygodni. Na pewno opłaca się postawić klasztor sztuk walki, iglice burzy, górskie hale. Ale ja osobiście nie widzę nic interesującego poza tymi trzema, które zamierzam postawić.

żeby jeszcze runy się blokowały, ale nie. zebrałem komplet i mam możliwość zbudowania cudu X, sęk w tym, że ja nie chce budować tego cudu X - ale nie ma zmiłuj - gra mi kolejne 12 run do tego cudu dała z prowincji! kto to projektował ?

górskie hale chyba też tracą sens, bo słyszałem że blokada jest przy 700% produkcji - a z turniejami idzie taki zrobić. ale nie jestem tego pewien na 100%.
 

DeletedUser878

Guest
żeby jeszcze runy się blokowały, ale nie. zebrałem komplet i mam możliwość zbudowania cudu X, sęk w tym, że ja nie chce budować tego cudu X - ale nie ma zmiłuj - gra mi kolejne 12 run do tego cudu dała z prowincji! kto to projektował ?

górskie hale chyba też tracą sens, bo słyszałem że blokada jest przy 700% produkcji - a z turniejami idzie taki zrobić. ale nie jestem tego pewien na 100%.
Jak mogę zbudować jakiś cud, to robię to, buduje i zburzam. I zbędne runy wkładam na nowo - przez co idą spalone do pewniaka "run". trochę bawienia się jest z tym, ale da sie to jakoś obejść, mimo że faktyczcnie powinni po osiągnieciu wszystkich run zablokować zdobywanie już tych runów.

Tak, można mieć max 700% z reliktów, ale zawsze to dodatkowa populacja i wyadaje mi się, że skoro to % bonus, to można osiągnąć więcej niż 700, wlaśnie dzięki tym górskim halom.
 

DeletedUser192

Guest
no właśnie - nie ma pewności... pod tym względem gra jest tragiczna. niejasne opisy gdzie się tylko da :( jak osiągne 700% (najbliższy turniej eliksiru i kryształu) to sprawdzę te hale.
 

DeletedUser621

Guest
Tak, można mieć max 700% z reliktów, ale zawsze to dodatkowa populacja i wydaje mi się, że skoro to % bonus, to można osiągnąć więcej niż 700, wlaśnie dzięki tym górskim halom.

No też mi się wydaje że z reliktów podstawowy bonus to 700% przy 500 reliktach, a górskie hale zwiększają go jeszcze ponad ten limit inaczej to nie miałoby sensu za bardzo.
 

DeletedUser192

Guest
większość antycznych cudów nie ma sensu, więc dlaczego nie ten ;) szczgólnie że był projektowany PRZED turniejami gdzie można zdobyć furę reliktów.
 

DeletedUser964

Guest
Drodzy koledzy (i koleżanki), mam 495 reliktów kryształów po jednym turnieju, więc nie widzę żadnego problemu w dość szybkim domknięciu bonusu z reliktów, o ile naprawdę nie rośnie powyżej 700%. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, Górskie Hale dodają wsparcie powyżej tych 700%, więc obecnie maksymalny bonus może wynosić 782%.
Dodatkowo dziwi mnie fakt, że nikt nie wspomina o przydatności Złotej Otchłani, która według informacji z tego forum daje "na 15 poziomie 65000 monet 3/h + 2600 populacji", czyli prawie 5 razy tyle ludzi, co jedna elficka rezydencja.
 

DeletedUser878

Guest
Drodzy koledzy (i koleżanki), mam 495 reliktów kryształów po jednym turnieju, więc nie widzę żadnego problemu w dość szybkim domknięciu bonusu z reliktów, o ile naprawdę nie rośnie powyżej 700%. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, Górskie Hale dodają wsparcie powyżej tych 700%, więc obecnie maksymalny bonus może wynosić 782%.
Dodatkowo dziwi mnie fakt, że nikt nie wspomina o przydatności Złotej Otchłani, która według informacji z tego forum daje "na 15 poziomie 65000 monet 3/h + 2600 populacji", czyli prawie 5 razy tyle ludzi, co jedna elficka rezydencja.
Zanim dojdziesz do tego 15 poziomu, minie 7/8 miesięcy, za dużo roboty z tym, i miejsce zabiera również. ;)
 

DeletedUser964

Guest
Zanim dojdziesz do tego 15 poziomu, minie 7/8 miesięcy, za dużo roboty z tym, i miejsce zabiera również. ;)
Znowu pomogę sobie informacjami z forum - "Złota otchłań daje na 5 poziomie 16200 monet na 3/h + 650 populacji" - to wiąż więcej, niż jedna elficka rezydencja na 19 poziomie, która ma 68.75 człowieka (elfa?) na kratkę. Z kolei złota otchłań na 5 poziomie daje 72.(2) na kratkę. Do tego te 7/8 miesięcy jest sporo na wyrost, 2 pierwsze antyczne cuda są dużo tańsze w inwestycjach od takich górskich hal, a przecież poza 24 PW dziennie mamy jeszcze dość sporo z turniejów i sektorów.
 

astoN-

Rozbójnik
tak jak pisalem kilka miesiecy temu, nawet jak dodadza cos fajnego to i tak to pewnie bedzie bezuzyteczne, iglica burzy niby fajna, a jednak.... zaledwie 89% na 15 poziomie?! zmarnowac tyle miejsca, run i pw, zeby miec jeden bonus do lucznikow kompletnie bezuzytecznych i drugi 89% gdzie juz mamy z koszar 875%???? to jest okolo 10% wiecej wojska, tyle co nic przy tym co idzie na turnieje.... tam powinno byc 400-600%
 

DeletedUser352

Guest
Zgadzam się, że bonus do szkolenia w Iglicy jest zbyt niski biorąc pod uwage ile wojska traci sie w tyrnieju.
 
Status
Zamknięty.
Do góry