• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.9

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser951

Guest
Witam. Chciałbym wiedzieć, czy jest szansa na to, aby problem z walkami, o którym wspominałem automatycznie zniknął po jutrzejszej aktualizacji.
 

DeletedUser79

Guest
Na liście błędów naprawionych niema nic o tym wspomnianego, więc podejrzewam, że niestety usunięcie błędu nie zostało uwzględnione w tej aktualizacji. Sama aktualizacja osobiście mi się zbytnio nie podoba, bo nie jestem przekonany do tych cudów - kiepskie bonusy według mnie, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser951

Guest
Właśnie dlatego pytam się czy jest szansa, że zniknie automatycznie tak jak się pojawił (chociaż szczerze w to wątpię :().
 

DeletedUser79

Guest
Jeśli błąd występuje, to nie zniknie dopóki nie zostanie naprawiony i uwzględniony na liście. Trochę tych błędów przy walkach się nazbierało, znikające jednostki, niepoprawne bonusy, itd. Być może kolejna aktualizacja to naprawi ;)
 

Deleted User - 34008

Guest
  • Skrzynie widoczne w celu wskazania nagrody za inwestowanie w Antyczne Cuda są teraz poprawnie wyświetlane jako drewniane jeśli nagroda nie zawiera Odłamka Runy i znajduje się na miejscu 3 lub niższym.
A co jeśli już na drugim miejscu nie ma runy, tak jak w przypadku np. Kwitnącej Gildii Kupieckiej na 1 poziomie ?
 

DeletedUser878

Guest
Znowu bezużyteczne cuda? Kto będzie to budował? Rany boskie, przecież to jest bezużyteczne. Jakiś wygląd, bonus do kultury. Szkoda zachodu i run na takie coś.
 

DeletedUser621

Guest
Punkty rankingowe za wybudowane cuda mogą być skoro już się je buduje to niech będą punktowane jak reszta budynków dla mnie spoko. Chociaż z drugiej strony sam ranking NIC nie daje oprócz satysfakcji. Cud zapewniający kulturę no ok pod warunkiem że będzie mi się opłacać zburzyć jakiś inny budynek kulturowy aby to postawić bo innych budynków burzyć się na to nie opłaca a wolnego miejsca brak. Tyko że ten nowy cud zwiększa bonus pomocy sąsiedzkiej... ale co z tymi sąsiadami.
 

DeletedUser79

Guest
Punkty rankingowe za wybudowane cuda mogą być skoro już się je buduje to niech będą punktowane jak reszta budynków dla mnie spoko. Chociaż z drugiej strony sam ranking NIC nie daje oprócz satysfakcji.
A czy nie miałbyś nic przeciwko, gdyby każdy cud wymagał określoną ilość populacji i kultury? Aktualnie cuda tego nie wymagają, więc muszą mieć inny punkt odniesienia, żeby otrzymywać punkty rankingowe, a w tym wypadku są to zainwestowane punkty wiedzy. A po co grasz w Elvenar? Dla jakichś korzyści? Gra się dla przyjemności i tak, dla rankingu - satysfakcja z wysokiej pozycji. :)
 

DeletedUser449

Guest
@Prz3mQ
Bez przecinków rzeczywiście trudno zrozumieć, ale @Lord Bari uznał że punkty do rankingu za zainwestowane punkty wiedzy są w porządku. Zakwestionował tylko ranking. Od kiedy dodano opcję kupowania punktów rankingu za diamenty (zwaną turniejami), rzeczywiście jest niewiele warty.
@bakuyai1
Przecież cud do kultury jest bardzo przydatny. Ilość punktów sama uzasadnia budowę budynku, a premia za już posiadaną kulturę... na pierwszym poziomie to 10%, czyli dodatkowe 370 za każdą pomoc sąsiedzką na stawie wypoczynku. 814 na 5 poziomie, 1258 na 10 poziomie i 1665 na 15 poziomie. Przy nowych rasach gościnnych korzyści będą jeszcze większe.
Bonusy większości antycznych cudów są takie, że można powiedzieć - za dwa lata, jak nie będzie na co wydawać pkt wiedzy, zbuduję.
 

DeletedUser79

Guest
Yhym, najwidoczniej źle zinterpretowałem to zdanie, ale jeśli chodzi o ranking, to jest chyba różnica pomiędzy kupionym, a "wygranym" rankingiem i satysfakcja tak samo :)
Antyczne cuda są zróżnicowane i według mnie każdy znajdzie coś dla siebie i dla każdego inny będzie bardziej opłacalny, tak samo jak w wypadku motywowania robotników, restaurowania budynków kulturowych czy ratusza - dla innych lepiej podnosić kulturę, inny liczą na dodatkowe monety.
 

DeletedUser964

Guest
@Prz3mQ
Możesz mi napisać, gdzie są dostępne staty wszystkich cudów (a przynajmniej tego, o którym wspominasz) na wszystkich poziomach? Sprawdzałem na angielskiej wiki, ale tam tego typu dane są tylko dla krasnoludzkich i wróżkowych.

Co do samych antycznych cudów, moim zdaniem zazwyczaj jest jeden przydatny na epokę, przy czym ich przydatność też nie jest jakaś szczególnie wysoka. Nie będę hejtował za to twórców, choć robiąc wielki szum wokół tej (wtedy jeszcze) nowości narobili graczom zbytnich nadziei.
 

DeletedUser79

Guest
Ja opisuję gdzieś jakiś cud? :p Statystyki wszystkich cudów są bodajże od dzisiaj dostępne na naszej wiki, jednak jeszcze nie przetłumaczone, ale to w niczym nie przeszkadza.
 

DeletedUser192

Guest
moje obecne miejsca:
s1 61
s2 115
nie mam ani jednego cudu zbudowanego, ciekawe jak bardzo spadne :D
 

DeletedUser79

Guest
Nie jesteś sam - wiele osób nie posiada cudów, w tym ja, lecz jeśli cuda będą dawały dużą przewagę, to trzeba będzie się zastanowić nad budową.
 

Deleted User - 34008

Guest
Jaki to ma sens? Skoro do tej pory nie potrzebowałeś cudów, to raczej dalej ich nie potrzebujesz. A jak chcesz mieć lepszy ranking to dobuduj w to miejsce to, co potrzebujesz aktualnie - albo manufaktury, albo zbrojownie. W zależności jaki styl gry preferujesz. Chyba efekt będzie dużo lepszy.
 

DeletedUser79

Guest
Tak, ale nie wiadomo jak punkty z cudów wpłyną na ranking. Wiedząc, że będą zależne od tego, ile punktów się zainwestuje, to efekt może być slaby, więc tutaj masz rację, że lepiej dostawić manufakturę, ale z drugiej strony budowanie cudu nie wymaga populacji i kultury, które są na wagę złota jak dla mnie.
 

astoN-

Rozbójnik
cos jest nie tak z punktacja w turnieju, bylem pierwszy a jestem........ nie ma sensu teraz walczyc, chyba ze szybko to naprawicie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry