• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności i równowadze gry

DeletedUser2262

Guest
Moje pytanie brzmi wiec czemu tak uparcie jestesmy tymi portalowkami karmieni?
Wszyscy dostają "po równo te same nagrody" co nie oznacza, że sprawiedliwie. Portalówki zostały zaprojektowane i zaimplementowane do gry z myślą o nowych graczach, żeby mogli "jak najszybciej" nadgonić do ostatnich rozdziałów. Natomiast badania XVI rozdziału Ambasad jak się domyślam zostały w taki sposób zaprojektowane, aby nie dało się zakończyć tej epoki w tydzień, miesiąc tylko żeby zająć graczy na dłużej.
 
Wszyscy dostają "po równo te same nagrody" co nie oznacza, że sprawiedliwie. Portalówki zostały zaprojektowane i zaimplementowane do gry z myślą o nowych graczach, żeby mogli "jak najszybciej" nadgonić do ostatnich rozdziałów.
Na to wystarcza portalowki z przedstawicielstw handlowych, ze zwyklych skrzynek w Iglicy, z Tworzenia itd. Skad wiem ? Niedawno w iglicowej wiosce chcialem jak najszybciej przejsc z IV epoki do Lesnych Elfow i bez problemu dalo sie to zrobic, a chociaz rzeczywiscie uzywalem portalowek, to portalowka z bossa byla wylacznie rozczarowaniem. Za kazdym razem, bez wyjatku. Nie wydaje mi sie, by bylo wielu graczy (mam tu na mysli tych poczatkujacych wlasnie), ktorzy cieszyliby sie, gdyby w nagrode za spory trud przejscia calego pietra w Iglicy z bossa wypadla im wlasnie portalowka...
 

DeletedUser4244

Guest
Mighty mialem wlasnie odpisac ale chris mnie wyreczyl
 

Midi67

Rozbójnik
Nie wiem co IG robi z Iglicą ale z tygodnia na tydzień staje się coraz trudniejsza i mniej dająca. Zrobiłem 2 poziomy i dostałem zaledwie 2 niebieskie skrzynki :mad:- ciekawe gdzie są te złote, fioletowe? Nagrody od bossów.. brak słów, ilości trafianych fragmentów .... tak jakby w skrzynkach innych nagród nie było. Oczywiście można napisać, że nie miałem szczęścia - jednak nagrody za ilości surowców i traconego woja zaczynają być Żenujące ! A propos woja - to w evencie z bażantem postawiłem na fenka ognia i mam go na 10 poziomie a wojo w Iglicy zdycha tak jakby fenek nic nie dawał - o co chodzi?
Wydaje mi się, że IG chce zepsuć kolejny fajny pomysł, który zachęcał do klikania.

@jarq - czy jest szansa, żeby Iglica stała się ponownie bardziej atrakcyjna dla graczy? czy jednak IG nadal będzie zwiększało wymagania i ponoszone koszty?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Nie wiem co IG robi z Iglicą ale z tygodnia na tydzień staje się coraz trudniejsza i mniej dająca. Zrobiłem 2 poziomy i dostałem zaledwie 2 niebieskie skrzynki :mad:- ciekawe gdzie są te złote, fioletowe? Nagrody od bossów.. brak słów, ilości trafianych fragmentów .... tak jakby w skrzynkach innych nagród nie było. Oczywiście można napisać, że nie miałem szczęścia - jednak nagrody za ilości surowców i traconego woja zaczynają być Żenujące ! A propos woja - to w evencie z bażantem postawiłem na fenka ognia i mam go na 10 poziomie a wojo w Iglicy zdycha tak jakby fenek nic nie dawał - o co chodzi?
Wydaje mi się, że IG chce zepsuć kolejny fajny pomysł, który zachęcał do klikania.

@jarq - czy jest szansa, żeby Iglica stała się ponownie bardziej atrakcyjna dla graczy? czy jednak IG nadal będzie zwiększało wymagania i ponoszone koszty?
Potwierdzam, ja już nie dostaję katalizatorów za pojedyncze starcia, skrzynki to średnio po 1 na każde piętro oraz często wypadające zyski portalowe.

@chris07070707 teoretycznie masz masz rację, choć trochę bym polemizował, bo trzeba mieć przedstawicielstwa handlowe i miejsce w mieście żeby je postawić (tego mali gracze mają ograniczoną ilość - żeby zająć sobie miejsce na 50 czy 100 dni), jeżeli chodzi o tworzenie w AM - to dla niektórych może być bariera kosztów - które są chyba jedne z największych za wyprodukowanie czegokolwiek w Akademii - a na początku zbiera się przede wszystkim relikty dające bonus w grupach towarowych T1, T2 i T3 - a co za tym idzie szczególny nacisk kładzie się właśnie na przedmiotowe turnieje. A co do zwykłych skrzynek w Iglicy, no cóż - ostatnio bardzo różnie to z nimi bywa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
No i oczywiście portalówka z bossa nr milion pięćset bo jakby to było gdyby boss nagradzał za wysiłek.

Cały rynek zepsuły już te zestawy biblioteki, Bizmutem to można już dziury łatać w ścianach a zwojów używać jako papieru toaletowego bo rynek w nich wręcz tonie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4244

Guest
nie jastem typem narzekacza,przyjmuje wszystko co daja i proboje sie adoptowac do zaistnialej sytuacji ,tak jak Koval napisal widze tez problem w nadprodukcji zwojow,bizmutu i kauczuku ale temu akurat ja moge zaradzic ,wykasowalem duzo manek klejnotow i marmuru i postawilem ile moglem krysztalu ,latam dziury w bractwie jak moge ale na portalowki juz nic nie poradze i uwazam ze to jest chore ,nie wiem co trzeba zrobic aby sie ktos tym zainteresoawal,ostatnimy czasy admini najwieksze zaiteresowanie wykazuja na klotnie typu nasza dragonsow z owcami wiec moze trzeba sztucznue zrobic blotko aby ktos wykazal zaiteresowanie .Reasumujac zachecam do zrobienia chlewu w tym topiku z jednym wspolnym mianownikiem"precz z portalowkami od 15 rozdzialu",moze wtedy ktos sie tym zaineresuje.
Howgh.
 
Moze nie to, ze warto zrobic chlew, co po prostu dalej wspominac o tych nieszczesnych portalowkach (zwlaszcza z bossa) przy kazdej nadarzajacej sie okazji. Calkiem sporo osob juz tak robi i moze rzeczywiscie to cos da. W koncu @jarq sklada swoje cotygodniowe raporty. Miauczelismy o koperte na apce, o animacje w turnieju, o pw z apki i jeszcze o pare innych rzeczy, moze i w temacie portalowek cos w koncu wymiauczymy ;)
 

DeletedUser4244

Guest
no w sumie troche mnie fantazja poniosla z tym chlewem ,sorka,to wpiszmy wszyscy w sygnaturke w podpis 'precz z portalowkami' , to administracja zauwazy ,a moze to bedzie najlepszy sposob i na przyszle problemy i wykazanie niezadowolenia graczy chocby tak reprezentatywnej grupy jak rozwinieci gracze
 

Midi67

Rozbójnik
wg. mnie bardzo spłaszczacie temat - problem nie leży tylko w portalówkach ponieważ, jedni są z nich zadowoleni a inni nie.

Problemem jest to, że z tygodnia na tydzień Iglica staje się coraz mniej atrakcyjna.
 
Tych zadowolonych nie znam raczej zadnych, a znam sporo niezbyt zaawansowanych graczy, ktorym, portalowki moga sie przydac. Ale nawet oni nie ciesza sie, jesli za bossa wypadnie wlasnie portalowka. To nie jest odpowiednia nagroda za przejscie calego pietra.
wg. mnie bardzo spłaszczacie temat - problem nie leży tylko w portalówkach
Moim zdaniem problem lezy w tym, ze Iglica jest po prostu powodem frustracji u bardzo wielu graczy, choc jest przeciez swietnym elementem gry. A glownym powodem tej frustracji sa wlasnie portalowki z bossow... Ta frustracja dotyka kazdej grupy graczy, niezaleznie od stopnia rozwoju. Niech sobie portalowki zostana w normalnych skrzynkach (tam raczej malo komu przeszkadzaja), ale nie jako nagroda za przejscie calego etapu. Klika sie na ostatnia skrzynke, to takie zwienczenie wysilku wlozonego w przejscie calego pietra, a tu portalowka, no zesz... Wlasnie dlatego Iglica jest u wielu graczy powodem takiej frustracji, nawet jesli po drodze wpadnie kilka calkiem przydatnych fantow.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4244

Guest
Midi ty czegos nie rozumiesz chyba ,ja moge robic iglice bez zadnych dodatkowych nagrod ,sama w sobie jest dla mnie atrakcyjna ,problem jest taki ze dostajemy portalowki ktore na nic nie sa nam potrzebne .dostajesz nagrode ktora nie jest nagroda i dlatego jest to tak frustrujace

dzizas chris zawsze musisz byc szybszy ode mnie i nawet juz lajki masz,ehh znikam bo chyba to cale pisanie na nic,chyba jak zwykle trzeba przyjac cala polityke inno na klate i grac swoje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Czytam czytam i uwierzyć nie mogę w to co widzę.. Ciągle piszecie o portalówkach a to nie w nich leży problem.. Boicie sie napisac wprost co tam powinno być..?? To ja sie pofatyguje i od razu apel do @jarq czy jest możliwa taka zmiana
Mianowicie boos powinien dawać :
- Magiczna Rezydencja
- Magiczny Warsztat
- Diamenty w ilości SATYSFAKCJONUJĄCEJ żeby ktoś nie myślał że ma ich tam być 10 czy 20
- Pokusiłbym sie nawet na np 1/10 fragmentu do ekspansji w mieście

To by były nagrody które powinny znajdować sie w głównym Bossie na każdym piętrze.. I myśle że 25% szansy na jedną z tych czterech nagród byłby idealny

Portalówki i pozostałe nagrody które teraz są w Głównych Bossach powinny być rozłożone na mniejsze bosy przed każdą bramą
 

DeletedUser2262

Guest
Czytam czytam i uwierzyć nie mogę w to co widzę.. Ciągle piszecie o portalówkach a to nie w nich leży problem.. Boicie sie napisac wprost co tam powinno być..?? To ja sie pofatyguje i od razu apel do @jarq czy jest możliwa taka zmiana
Mianowicie boos powinien dawać :
- Magiczna Rezydencja
- Magiczny Warsztat
- Diamenty w ilości SATYSFAKCJONUJĄCEJ żeby ktoś nie myślał że ma ich tam być 10 czy 20
- Pokusiłbym sie nawet na np 1/10 fragmentu do ekspansji w mieście

To by były nagrody które powinny znajdować sie w głównym Bossie na każdym piętrze.. I myśle że 25% szansy na jedną z tych czterech nagród byłby idealny

Portalówki i pozostałe nagrody które teraz są w Głównych Bossach powinny być rozłożone na mniejsze bosy przed każdą bramą
A ja bym jeszcze dodał 1% szans na schemat - niby "nic" a zawsze cieszy. Z iglicy przy obecnych % (nie wiem czy pech czy szczęście) wygrałem z magicznych budynków od początku robiąc wszystkie Iglice na min. 2 poziomy - (aż czy tylko?) 2 rezydencje.
 

DeletedUser4244

Guest
hassano to sa twoje pobozne zyczenia i nawet mi do glowy nie przyszly tak smiale zadania ,problem jest w portalowkach i tylko w portalowkach bo to nagroda ktora nie jest nagroda dla rozwinietych graczy ,sama iglica jest ok ,przepakowanie jej zbyt dobrymi nagrodami tez nie bedzie dobre ,teraz Mighty zaproponowal 1% na schemat za chwile ktos cos sobie innego wymysli ale ja temu wszystkiemu mowie nie ,problem jest tylko i wylacznie z portalowka ,takie moje zdanie
 

Midi67

Rozbójnik
Tych zadowolonych nie znam raczej zadnych, a znam sporo niezbyt zaawansowanych graczy, ktorym, portalowki moga sie przydac. Ale nawet oni nie ciesza sie, jesli za bossa wypadnie wlasnie portalowka. To nie jest odpowiednia nagroda za przejscie calego pietra.

Moim zdaniem problem lezy w tym, ze Iglica jest po prostu powodem frustracji u bardzo wielu graczy, choc jest przeciez swietnym elementem gry. A glownym powodem tej frustracji sa wlasnie portalowki z bossow... Ta frustracja dotyka kazdej grupy graczy, niezaleznie od stopnia rozwoju. Niech sobie portalowki zostana w normalnych skrzynkach (tam raczej malo komu przeszkadzaja), ale nie jako nagroda za przejscie calego etapu. Klika sie na ostatnia skrzynke, to takie zwienczenie wysilku wlozonego w przejscie calego pietra, a tu portalowka, no zesz... Wlasnie dlatego Iglica jest u wielu graczy powodem takiej frustracji, nawet jesli po drodze wpadnie kilka calkiem przydatnych fantow.

Przyczepiłeś się portalówek - mnie np. nie przeszkadzają aż tak bardzo. Problemem jest całokształt Iglicy w obecnej formie a w szczególności:
- niewspółmierne nagrody do kosztów w wojsku i surowcach,
- tego, że ze skrzynek wyskakują fragmenty zamiast innych nagród będących w opisie skrzynki,
- tego, że wojo wspomagane FO + budynkami z AM pada jak muchy a chyba tak nie powinno być, bo po co Feniksy i budynki z AM?

Iglica wg. mnie została zepsuta i tu leży problem a nie w portalówkach.
 

DeletedUser4244

Guest
Midi nie ma przymusu zeby robic iglice ,skoro sie nie oplaca wedlug ciebie to po co robisz ,wedlug mnie sie oplaca
 

Midi67

Rozbójnik
midi nie ma przymusu zeby robic iglice ,skoro sie nie oplaca wedlug ciebie to po co robisz ,wedlug mnie sie oplaca

nawet nie odpowiem na to co piszesz.... wyżej kolega napisał, że CM pisze raporty do centrali i może w końcu do IG dotrze niezadowolenie graczy z obecnej formy Iglicy - jak nie umiesz tego zrozumieć, to faktycznie nie ma przymusu w tym, żebyś tu pisał - usuń konto z forum
P.S.
patrząc na Twoje konto i widząc ile diaxów wsadziłeś w niebieskie budyneczki aż się dziwię, że zadowalasz się takich chłamem z Iglicy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4244

Guest
nawet nie odpiszesz a jednak odpisales ,he he ,zawsze mnie bawi hipokryzja ,mozemy miec rozne zdania na temat wyzej wymieniony ale prosze nie obrazaj sie na mnie i nie obrazaj mnie ,chyba naszym celem jest wspolne nasze dobro wiec klotnie miedzy soba sa jakby niepotrzebne , ty masz swoje zdanie ja swoje na temat zmain w iglicy,jedno mamy wspolne ,cos trzeba zmienic
 

Hassano

Łucznik
P.S.
patrząc na Twoje konto i widząc ile diaxów wsadziłeś w niebieskie budyneczki aż się dziwię, że zadowalasz się takich chłamem z Iglicy.

A może to on zabrał całego farta i z każdego Bossa wypadają mu magiczne to jemu portalówka nie przeszkadza bo jej nigdy nie trafił :D

Odpowiadając na Twój schemat @Mighty Garoth myśle ze stanowcze NIE!! Schemat jest zarezerwowany dla Turniejów i tylko tam powinien być do zdobycia. Tak samo jak już wsadzili magiczne do Iglicy to TYLKO w niej powinny być do zdobycia ( inna sprawa z % i brakiem ich trafiania) no i kupna ich za diaxy ale to chyba logiczne

I tak samo jak wsadzili artefakty do przygód to tylko tam poza eventem oczywiście powinny być do zdobycia i nigdzie indziej
 
Ostatnia edycja:
Do góry