• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnim Przesileniu

Jest jeszcze jedna możliwość-po prostu pogodzić się z losem i wziąć te duże bydle na jakiś czas (a jak się pojawi zamiennik w nowym evencie a my będziemy w innej epoce to skasować stary i postawić nowy już z bonusem obowiązującej epoki).
Dokladnie tak @Rithven. Nawet do glowy by mi nie przyszlo marnowac
zaklecia renowacji na zwykle (choc bardzo silne) budynki pop/kul ;)
Te lepiej sobie zachowac wlasnie na zestawy dajace wszelkie mozliwe
dobra - surowce, mane, ziarna itp.
Te wielkie bydleta z obecnego eventu oplaca sie stawiac mimo wszystko,
one statystykami po prostu "wyprzedzaja swoja epoke". Jesli np. zdobede
Skale Venara III w epoce Niziolkow (a zamierzam), to nawet po przejsciu
do Zywiolakow bez podnoszenia jej bedzie miec takie statystyki, jak inne
budynki eventowe wlasnie z epoki Zywiolakow, choc bedzie o jedna epoke
starsza. Dlatego wymienic ja bedzie trzeba dopiero w Amunach, dwie
epoki dalej.

Jeszcze tak ogolnie co do renowacji...
Ci z nas, ktorzy postawili farmy studni moga przeciez bez problemu
produkowac w Akademii zaklecia za diaksy. Przelicznik to 300 diamentow
za jeden schemat potrzebny do produkcji 10 zaklec. Odpowiednio 600 i 900
diaksow za 20 i 30 zaklec. Po ostatnim evencie wiele osob zgarnia po 300
i wiecej darowych diaksow dziennie. To tak, jakby codziennie robic turniej
na 10 skrzynek ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Jeszcze tak ogolnie co do renowacji...
Ci z nas, ktorzy postawili farmy studni moga przeciez bez problemu
produkowac w Akademii zaklecia za diaksy. Przelicznik to 300 diamentow
za jeden schemat potrzebny do produkcji 10 zaklec. Odpowiednio 600 i 900
diaksow za 20 i 30 zaklec. Po ostatnim evencie wiele osob zgarnia po 300
i wiecej darowych diaksow dziennie. To tak, jakby codziennie robic turniej
na 10 skrzynek ;)
Też właśnie o tym myślałem
Jest jeszcze opcja studnie+wykup za diamenty przepalanie schematu którego się nie ma.
7000 diaxów dały mi te studnie..i teraz też moim celem na 2 wiochach jest zebrać max tych dobroci.
sobie tak myślę.. przywitałbym z radością jakiś upgrade Akademii. Ta obecna nie jest wydajna. Za rzadko pojawia się coś co warto odklikać.
 

visit0r

Paladyn
Dokladnie tak @Rithven. Ci z nas, ktorzy postawili farmy studni moga przeciez bez problemu produkowac w Akademii zaklecia za diaksy. Przelicznik to 300 diamentow
za jeden schemat potrzebny do produkcji 10 zaklec. Odpowiednio 600 i 900
diaksow za 20 i 30 zaklec. Po ostatnim evencie wiele osob zgarnia po 300
i wiecej darowych diaksow dziennie. To tak, jakby codziennie robic turniej
na 10 skrzynek ;)
ile studni trzeba miec aby wyciagac 300 i wiecej diamentow dziennie ? z moich obserwacji wynika ze okolo 100 ;>
 

DeletedUser

Guest
@visit0r niekoniecznie liczysz 300+ ze zbioru a przecież to sie robi 2x dzienie, przy stawce 150+ ze zbioru to już wystacza liczba około 40-50 studni, a to już nic oszałamiającego gdzie po ostatnim ewencie na 3 światy sam mam postawionych ponad 40 studni , ok 300 to raczej szczyt dziennych zbiorów ale nie narzekam :)

@chris07070707 a teraz to m namieszałeś tymi cozyfarm :p akurat skończyłem liczyć i mam chrapkę na 9 chatek many oraz 11-12 skał venara III, co pozwoliłoby mi wywalić Winiarnie oraz kilkanście rezydencji zwalniając miejsca na około 3 ekspansje - gra warta świeczki i do tego w zasięgu

A tak to muszę liczyć od nowa :p do tego jeszcze opcja na kombo skał + cozyfarm, duże budynki ale łądnie się komponują w niziołkach (rezydencje mają 3x5 a tu masz 5x4 oraz 4x6 czyli w pionie jedna verana i cozy farm dają tyle co 2x rezydencje łatwo wymienić)

Natomiast w żywiołakach i dalej skały lepiej się wpasują bo rezydki rosną do 4x4, choć z drugiej strony moje manu T3 maja 4x6 więc i tak mam takie "puzzle" :) ehh "dzięki" :p muszę znowu siąść do liczenia i sprawdzić co będzie korzystniejsze ludzie czy kultura

Z czarami renowacji też bym nie panikował, co turniej troche ich jednak wpada nawet bez 10 skrzyń, ja nawet ostatnio patrzę na schowek a tam prawie 60 sztuk leży, tu zależy jak kto gra ja tam sie nie spieszę bo i tak robię rasy szybciej niż iG je wypuszcza, więc spokojnie całe miasto będę mógł podnieść renowacją zanim nowa rasa wpadnie... a tu po drodze jeszcze tyle ewentów :p że prędzej budynki wymienię niż podniosę
 

visit0r

Paladyn
@visit0r niekoniecznie liczysz 300+ ze zbioru a przecież to sie robi 2x dzienie, przy stawce 150+ ze zbioru to już wystacza liczba około 40-50 studni, a to już nic oszałamiającego gdzie po ostatnim ewencie na 3 światy sam mam postawionych ponad 40 studni , ok 300 to raczej szczyt dziennych zbiorów ale nie narzekam :)
wlasnie chodzi o to ze mam 40 studni i 2 zbiory dziennie daja okolo 150 :(
 

Koval92

Kapłan
Skała Venara III przykuła moją uwagę (Lśniące przegrywają w stosunku do tego budynku) toż to mocarna budowla, silniejsza od magicznej rezydencji a sumarycznie tańsza* w podnoszeniu. Akutalnie to się zastanawiam czy nie podarować sobie studni i całe błyski wydać na skały by zastąpić rezydencje (później mogę mieć problem ze złotem, muszę przeliczyć dobry balans)

* nawet jak się nie robi 10 skrzyń to i tak renowacja wpada

Staje się nieco słabsza w przeliczeniu na pole w konstruktach, bo rezydencje maleją i wtedy na 1x1 dają 446 populacji, skała venara III daje 410. Zależy kto co lubi, rezydencje dają monety a skała da kulturę.

Szkoda bo kulty feniksa też ładnie wyglądają, ale jak skała Venara III daje 410/410 na pole w ostatnim rozdziale a kulty 325/430 (podobnie do smoczych matek 325/433) to chyba wybiorę skały :/ Ja to nie wiem, zawsze wygląd też uwzględniam :/ Lubię mieć pamiątki po poprzednich eventach

ile studni trzeba miec aby wyciagac 300 i wiecej diamentow dziennie ? z moich obserwacji wynika ze okolo 100 ;>

ja mam 27 studni, wyciągam najczęściej 50, rzadziej 75, rekordowo 200, najmniej 0 około 3 razy na ponad 50 prób.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
plus to że rezydencje pochłaniają kulturę :), to też trzeba dodać na plus do ewentowych
jak komuś zależy na rankingu to zdecydowanie nie. Zresztą do konstruktów mam daleką drogę (połowa niziołków plus całe żywiołaki i amuni) kto wie co jeszcze iG międzyczasie wrzuci
 

visit0r

Paladyn
plus to że rezydencje pochłaniają kulturę :), to też trzeba dodać na plus do ewentowych
jak komuś zależy na rankingu to zdecydowanie nie. Zresztą do konstruktów mam daleką drogę (połowa niziołków plus całe żywiołaki i amuni) kto wie co jeszcze iG międzyczasie wrzuci
z czasem coraz mniej ludzi trzeba
spada produkcja w manufakturach i warsztatach wiec kilka moze sie okazac skasowanych, do zywych 1-2 danego rodzaju co moze dac w efekcie sporą ilośc bezrobotnych
 

DeletedUser3332

Guest
Szybkie pytanko: Są dodatkowe zadanka w tym evencie czy tylko te 115 ?
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
91 studni, dziennie od 300(absolutne minimum trafilo sie moze ze 2 razy) do 600-700 dziennie rekord wlasnie bylo okolo 675 albo 700. Zamierzam w tym evencie jeszcze dostawic studni. Po to wlasnie mam miasta na 1 i 3. Jak wyciagne 150 studni na 3 swiatach pochwale sie ile to daje :). Niedawno jak byla promocja to kupilem 3 Magiczne Rezydencje i juz zebralem tyle, czekam na promo ekspansji
 

Załączniki

  • diaxy 11.06.jpg
    diaxy 11.06.jpg
    23,3 KB · Wyświetlenia: 13
91 studni, dziennie od 300(absolutne minimum trafilo sie moze ze 2 razy) do 600-700 dziennie rekord wlasnie bylo okolo 675 albo 700. Zamierzam w tym evencie jeszcze dostawic studni. Po to wlasnie mam miasta na 1 i 3. Jak wyciagne 150 studni na 3 swiatach pochwale sie ile to daje :). Niedawno jak byla promocja to kupilem 3 Magiczne Rezydencje i juz zebralem tyle, czekam na promo ekspansji
Gratuluje :) Jedno z moich 2 miast glownych jest "obslugiwane" przez 78 studni i wyniki mam
sporo gorsze, ale baaaardzo daleki jestem od narzekania ;) Satystycznie powinno wpadac
dokladnie 390 diaksow dziennie, a wpada srednio 300, stad ta wlasnie liczba rzucilem w swoim
poprzednim poscie, bo wielu graczy ma porownywalne ilsoci studni. Chcialbym tylko troszke
pohamowac zbyt wysokie oczekiwania graczy co do ilosci nagrod dziennych w tym evencie.
Poprzednie 2 nas pod tym wzgledem troszke rozpuscily ;)
Jedna kolezanka trafila wprawdzie na becie bodajze az 26 nagrod dziennych, ale to raczej wyjatek.
Sam po losowaniach za wszystkie blyski w 2 miastach moglem sie pochwalic tylko kilkunastoma
dziennymi (11 i 14), u innych graczy bylo podobnie. Takze z tymi 150 studniami moze byc odrobine
ciezko, ale zycze ich oczywiscie jak najwiecej :) U siebie w wioskach pod studnie, w ktorych mam
obecnie od 28 do 41 sztuk bede zadowolony doslownie z kazdej ilosci dodatkowych i narzekac nie
bede, chocby w tym evencie mialo ich byc tylko 5. Niepoceszony bede tylko, jesli w miastach
glownych nie trafie przynajmniej 8-10 budynkow, ktore sobie upatrzylem ;)
 

mayder

Tancerz ostrzy
wlasnie chodzi o to ze mam 40 studni i 2 zbiory dziennie daja okolo 150 :(

To już zależy od szczęścia. Na s2 mam 28 studni a na s3 30. Za wczorajszy zbiór poranny wpadło mi 525 diamentów (mój rekord : P), zaś na wieczór już "tylko" 125. Czasami to z dwóch zbiorów wpadnie 100 diamentów. Zależy jak się trafi.
 

Hadol

Wędrowiec
Chciałabym "oko w oko" spotkać tego, kto układa te zadania... konkretnie kolejność zadań.

36. Rozwiąż 8 konfliktów na mapie LUB 40 w turnieju
37. Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB opracuj 1 technologię
38. Zdobądź 6 reliktów
39. Ukończ 1 prowincję

Aby zrobić zadanie 36 i 38 ukończyłam dwie prowincje, nie jedną.
Do końca zwiadu brak kilkanaście godzin. nie mam :dużych skracaczy czasu.
Nie mam też czasu za wiele - wchodzę, z listą szykuję produkcje, zwiady też, ale to trwa już dziesiątki godzin, nie mogę tego ....... eventu przegonić.
Do następnego Zaawansowanego Zwiadu potrzebne mi 280 prowincji, a ja mam 354 przez eventy... Dom wariatów...

Stanowczo Forge of Empires jest ich lepszą grą - Elvenar wygrywa grafiką (chociaż niektóre cudactwa już nie) oraz tym, że jest grą pokojową. Cała reszta lepsza tam.
Kilku Graczy z mojego Bractwa poszło do FoE i tam grają, tu już nie. Mam w Bractwie dwie osoby, które z FoE przyszły tu - grają tu i tu, ale zdanie mają to samo. ;)

zgadzam się co do kolejności zadań, byłoby łatwiej gdyby kolejność była inna - natomiast co do Forge of Empires mam akutat zupełnie odmienne zdanie, zaczęłam tam grać i gdy doszłam do momentu ze szubienica poprawia nastrój zrezygnowałam, dla mnie umieszczanie szubienicy w mieście to absurd i paranoja ... tfu ...
 

DeletedUser3332

Guest
Próbowałem trafić skałe venara I i na 15 stzrałów dziennej nie wylosowałem, a próbowałem w wiekszości ponad 100-ki
 

DeletedUser

Guest
z czasem coraz mniej ludzi trzeba
spada produkcja w manufakturach i warsztatach wiec kilka moze sie okazac skasowanych, do zywych 1-2 danego rodzaju co moze dac w efekcie sporą ilośc bezrobotnych

A tego to nie rozumiem, jak mam luzy to po prostu dostawiam nowe manu, towarów nigdy nadto (Po to wymienię rezydencje żeby dostawić jedno T1 i T2 dodatkowo + Bastion lub kolejną zbrojownię)

Tak na szybko jak policzyłem jeśli pójdę w czysto Venara III to będę miał ok 10k więcej ludzi niż jak pójdę w miks który mi się zmieści (Venar + Cozyfarm) gdzie będę miał 20k kultury więcej kosztem tych 10k ludzi. Aktualnie bardziej mi pasują ludzie bo wartość kultury co rasę spada dużo szybciej a i Skałę aż do konstruktów łatwiej spasować w mieście
 

visit0r

Paladyn
A tego to nie rozumiem, jak mam luzy to po prostu dostawiam nowe manu, towarów nigdy nadto (Po to wymienię rezydencje żeby dostawić jedno T1 i T2 dodatkowo + Bastion lub kolejną zbrojownię)

Tak na szybko jak policzyłem jeśli pójdę w czysto Venara III to będę miał ok 10k więcej ludzi niż jak pójdę w miks który mi się zmieści (Venar + Cozyfarm) gdzie będę miał 20k kultury więcej kosztem tych 10k ludzi. Aktualnie bardziej mi pasują ludzie bo wartość kultury co rasę spada dużo szybciej a i Skałę aż do konstruktów łatwiej spasować w mieście
pisze z perspetywy konstruktow, tier 3 sumarycznie w granicach 15kk przy 4 manufakturach, zdecydowanie 1 nawet nie jest podbita do wlasciwego poziomu i tylko czeka na kasacje, w warsztatach poza ewentem od dawna nic nie produkuje dzieki innym budynkom miasta, zostawilem 3 magiczne bo szkoda ich kasowac ale od dawna maja ikone Zzz
 
Do góry