• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnim Przesileniu

Wyglada to calkiem niezle, zadania sa wprawdzie tym razem trudne, ale to nic, czego nie
daloby sie ogarnac w 2-3 tygodnie na wzglednym luzie. Nagroda glowna jakos mnie tym razem
zbytnio nie kreci, choc jak na budynek 4x4 nie jest zle uwzgledniajac wszystkie bonusy, kulture
i populacje. W nagrodach dziennych mamy super silne budynki kulturowe (np. Wielka Aukcja),
silny budynek dajacy populacje (Skala Venara II), studnie i przyspieszacze, a do pelni szczescia
brakuje juz tylko placowek ;) Jesli ich nie bedzie to na otarcie lez mamy w jednej skrzynce zyski
portalu 33%. Po drodze wpadna pewnie po 2 Diabelskie Mlyny i Pomniki Wiedzy Antycznej z
nagrod glownych, wiec ogolnie jak dla mnie ten event zapowiada sie calkiem dobrze.
Mysle, ze prawie kazdy powinien znalezc w nim cos dla siebie :)
 

Koval92

Kapłan
Tak jak mówiłem, gdyby stonehenge dawało 2 sort towarów to byłoby znośne, niestety z maną i ziarnami nie jest atrakcyjne, gdyż to daje wiele innych budynków w lepszej ilości. Złoty feniks daje 1 sort, tawerna z karnawału 3 sort. 2 sort jak zwykle olany. Raczej stawiać tego nie będę, szkoda miejsca.

Przynajmniej daje to możliwość skupić się na fajnych nagrodach dziennych jak studnie czy wielka aukcja.
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Nie wiem czy to dobrze licze ale budyneczek główny na smokach da mi więcej many niż 2 chatki many czyli chyba jest wart jak dla mnie postawienia.
 
Nie wiem czy to dobrze licze ale budyneczek główny na smokach da mi więcej many niż 2 chatki many czyli chyba jest wart jak dla mnie postawienia.
W przeliczeniu na jednostke powierzchni chatki daja znacznie wiecej many (wartosci
dla Stonehenge podane sa dla 48 h, dla chatek to 24 h), ale to nie zmienia faktu
ze Stonehenge i tak warto postawic, daje przeciez rowniez kulture i populacje.
Tyle ze... nie warto go moim zdaniem ewoluowac za wszelka cene, czyli pedantycznie
przestrzegac jak najtanszych skrzynek czy dokupowac eventowa walute za diamenty,
by miec go na maksymalnym poziomie ewolucji. To jednak nie Feniks Ognia, roznica
pomiedzy np. 7 czy 9 poziomem nie jest moim zdaniem tego warta ;)
 

zjadaczasu

Wędrowiec
19. Zdobądź 200 Fragmentów Zaklęć LUB opracuj 1 technologię
26. Zdobądź 300 Fragmentów Zaklęć LUB opracuj 1 technologię

Jak to ma zrobić ktoś, kto skończył rasę? 500 Fragmentów Zaklęć to przesada.
 
Jak to ma zrobić ktoś, kto skończył rasę? 500 Fragmentów Zaklęć to przesada.
Wystarczy rozlozyc w Akademii na fragmenty kilka/kilkanascie zdobytych
w turnieju zaklec. Chocby w tym, ktory zaczyna sie dzis, juz w pierwszej
rundzie za kazda prowincje 10+ dostaje sie 1 zaklecie, ktore daje od
30 do 60 fragmentow (w zaleznosci od poziomu Akademii Magii).
Zdobycie 200 czy 300 Fragmentow Zaklec to naprawde male miki,
beda w tym evencie o wiele gorsze zadania ;)
 

Greg8373

Zwiadowca
Rozbicie 1 czaru magicznej prod daje 120 Fragmentów ... wiec to akurat pikuś ...
chris07070707- masz już może listę najbardziej opłacalnych skrzynek ?? Tak jak podałeś w poprzednim evencie ?? Bo nie za bardzo chce mi się liczyć :D
//
Tak jak mówiłem, gdyby stonehenge dawało 2 sort towarów to byłoby znośne, niestety z maną i ziarnami nie jest atrakcyjne, gdyż to daje wiele innych budynków w lepszej ilości. Złoty feniks daje 1 sort, tawerna z karnawału 3 sort. 2 sort jak zwykle olany. Raczej stawiać tego nie będę, szkoda miejsca.

Przynajmniej daje to możliwość skupić się na fajnych nagrodach dziennych jak studnie czy wielka aukcja.
A ja chyba postawię ... choćby dla tych 3 PW ... zawsze można usunąć ... :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
A ja chyba postawię ... choćby dla tych 3 PW ... zawsze można usunąć ... :)

ja rozważam czy nie postawić pomimo fatalnych bonusów, ale to zależy, czy uda sie 10 poziom. Jak nie to nawet nie stawiam tego. Na 10 poziomie wygląda pięknie i 3 PW ujdzie, reszta bonusy tragiczne.
 
Pod koniec eventu pojawia sie 2 swietne budynki dajace populacje, wczoraj
na becie pojawila sie Skala Venara III (5x4), a dzis jest Lsniacy Ogrod (5x3).
Chyba w zadnym jeszcze evencie nie bylo tylu silnych budynkow na
populacje i kulture ;)
 

Nusion

Kapłan
Pod koniec eventu pojawia sie 2 swietne budynki dajace populacje, wczoraj
na becie pojawila sie Skala Venara III (5x4), a dzis jest Lsniacy Ogrod (5x3).
Chyba w zadnym jeszcze evencie nie bylo tylu silnych budynkow na
populacje i kulture ;)
Och! Ogrody!! :D Kiedyś to był najbardziej pożądany budynek pop/kul w eventach, starzy gracze pewnie pamiętają. Potem zniknęły i myślałam, że już nigdy nie wrócą. A tu taka niespodzianka :)
 

Hadol

Wędrowiec
Mnie nie podoba się tylko jedno, nagrodą główną (co drugą) jest możliwość ewoluowania budynku - ale co z tego skoro to pasuje tylko do Stonehenge a nie można ewoluować tym Feniksa, moim zdaniem ewoluowanie powinno pasować do wszystkich tego typu budynków i niech każdy sobie sam decyduje na czym mu bardziej zależy, czy na którymś z Feniksów czy na Stonehenge.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm tu się zgodzę ja nie buduje tych beznadziejnych budynków
lecz rozumiem innych że szukają pozytywów tej gry jak ktoś gra 3-4 lata to musi nabrać dystansu do tej gry bo długo nie pogra (wystarczy wejść na mapę i zerknąć ile jest nowych graczy i jak szybko kończą gre (rozbudowa ratusza na 2lv i koniec :) )
fakt jest taki że te eventy są coraz bardziej beznadziejne kolejny jest gorszy od poprzedniego (ale to moja opinia)
tak mnie ciekawi nie mam ani jednego feniksa to poco w akademi w tworzeniu jest karma dla zwierzaka ?
 

DeletedUser

Guest
Skała Venara III przykuła moją uwagę (Lśniące przegrywają w stosunku do tego budynku) toż to mocarna budowla, silniejsza od magicznej rezydencji a sumarycznie tańsza* w podnoszeniu. Akutalnie to się zastanawiam czy nie podarować sobie studni i całe błyski wydać na skały by zastąpić rezydencje (później mogę mieć problem ze złotem, muszę przeliczyć dobry balans)

* nawet jak się nie robi 10 skrzyń to i tak renowacja wpada
 

DeletedUser1775

Guest
Po 9 artefakcie z nagród głównych wpadł mi dziś na becie drugi Stonehenge ;)
 

DeletedUser3332

Guest
No właśnie niby robię ten event, ale głównej nie potrzebuje (mało miejsca i szału nie ma), studni mam jeszcze zapas z poprzedniego a placówek nie ma. Jest coś wartego uwagi na czym warto sie skupić (co nie zajmuje mi 2 prowincji a da fajny bonus) ?
 
Do góry