• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Odrodzeniu Kultu Feniksa

Koval92

Kapłan
To już 6 starych artefaktów? To Twoim zdaniem mało?

Recepta za artefakty... ja nie używam recept za artefakty bo buduje Feniksa popielatego
Miały być recepty za schematy żeby nie poświęcać popielatego dla starych i ich nie ma, po raz ostatni mówię.
Skoro się mówi, że będą, to mają być, inaczej to jest oszustwo. Recepty na relikty powinny być wyłączone i na zmiane powinny być na artefakty, jedna i druga, cały event. Relikty są głównie z turniejów a nie z akademii.

Ostatni raz o tym napisałem bo będzie awantura, kolejne eventy będą oby lepsze.
 

Lanariko

Szef kuchni
Miały być recepty za schematy żeby nie poświęcać popielatego dla starych i ich nie ma, po raz ostatni mówię.
Skoro się mówi, że będą, to mają być, inaczej to jest oszustwo. Recepty na relikty powinny być wyłączone i na zmiane powinny być na artefakty, jedna i druga, cały event. Relikty są głównie z turniejów a nie z akademii.

jeszcze tylko tupnij nóżką i będzie jak foch piętnastolatki

artefakty za relikty są bo osobiście miałam je 3 razy już.
 

Tajniakos

Paladyn
Miały być recepty za schematy żeby nie poświęcać popielatego dla starych i ich nie ma, po raz ostatni mówię.
Skoro się mówi, że będą, to mają być, inaczej to jest oszustwo. Recepty na relikty powinny być wyłączone i na zmiane powinny być na artefakty, jedna i druga, cały event. Relikty są głównie z turniejów a nie z akademii.

O jakim oszustwie znowu piszesz?
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Recepty na relikty powinny być wyłączone i na zmiane powinny być na artefakty, jedna i druga, cały event. Relikty są głównie z turniejów a nie z akademii.
Zawsze możesz zgłosić pomysł ale łatwiej jest postękać ;)
Magicznie wszyscy mają, gratulacje.
Jak widać powyżej magicznie mają :) A te Twoje gratulacje aż zawiścią kapią...
Typowe Twoje zachowanie 5 latka, któremu nie chcą dać cukierka. Czemu mnie to nie dziwi?

Rok temu poświęciłem feniksa zimnego ognia całkowicie to chyba normalne że nie chcesz drugi raz poświęcać budynku eventowego, gdy brakuje ci tylko 2 artefaktów starego?
Ja poświęciłem i zeszłorocznego i tegorocznego i mam w zapasie 5 artefaktów do starego w razie gdyby coś się urodziło ;)
I teraz pomyśl dlaczego wychodzi mi sporo ofert na wymianę za schematy? Bo robię te za artefakty :D a Ty czekaj ;) Tylko, że możesz się nie doczekać...
 
Ostatnia edycja:

Wewe1

Zwiadowca
Koval może warto oszukać grę,jak wejdzie recepta za artefakty to nastawić i wycofać,może to coś zmieni,bo fakt często jest tak jakby gra dawała wszystko inne poza tym czego w danej chwili potrzebujesz,tak jest z zadaniami na katalizatory,relikty czy inne dobra,wchodzę do Iglicy a tam leci wszystko poza tym czego chcę do zadania.
 

Ovocko

Rycerz
3. Ponieważ raczej często wstaje o nieprzyzwoitych godzinach nocnych i przy okazji zaglądam do gry, mogę śmiało stwierdzić, że u mnie przepisy na artefakty pojawiają się między 3 a 5 rano.

U mnie to tak nie działa, tzn. nie zauważyłem żeby o jakichś porach artefakty pojawiały się częściej. A mam tak ustawiony cykl, by załapać się na wszystkie rotacje, również te nocne (sprawdzam je rano). W sumie trafiłem na cztery receptury za schematy w głównym mieście (poboczne są właściwie martwe i mnie nie interesują), w tym jedną wymuszoną rotacjami.
Miałem natomiast coś w rodzaju "fal" - najpierw dwie receptury pod rząd, potem długo długo nic, i potem dwie receptury w ciągu 2-3 dni.
 

Charlene

Szef kuchni
Ostatnie zadanie zrobione, więc pora na podsumowanie eventu.
Zadania w sumie ok, były dobrze rozplanowane pod turnieje. Przyzwyczaiłam się do ilości surowców i reliktów, nie mniej to dla mnie najgorsze zadania- na szczęście nie było zadania typu: walcz i wygraj walkę w prowincji. Dało się zrobić główną w 24h. Na wioskach Iglicowych także sprawnie szły zadania z linii głównej. Wolałabym żeby mini warsztaty i manufaktury były potrzebne tylko do połowy zadań z lini głównej- tak jak było do tej pory.
Co do nagród, to losowałam Jajko magmowe i Jeźdźca feniksa. Oczywiście nie byłam zachwycona pomysłem umieszczenia Jajka jako nagrody 1 dnia :/ wpadło 9 sztuk i miałam szczęście bo zdarzały się losowania, gdzie wpadły pod rząd 4 sztuki. Niestety przy Jajku i Jeźdźcu w 1 terminie, nie miałam szczęścia do dodatkowej waluty, dopiero jak losowałam Jeźdźca przy drugim terminie to wpadło 2x500 i 200 waluty i udało się dostać aż 9 sztuk, gdzie obstawiałam, że może się uda dostać 2-4 przy pozostałej walucie z zadań i miasta. Pojawił się nowy instant na wojsko z obozu najemników i to fajny pomysł dla graczy, którzy tych jednostek nie mają.
Niby system skrzynkowy ten sam co w poprzednim evencie, ale mam wrażenie, że tak łatwo nie wpadały nagrody dnia oraz dodatkowa waluta, za to miałam od groma PW i AW. Z miasta także wychodziło dużo mniej waluty.
Artefakty. Uważam, że w tym roku Twórcy poszli bardzo na rękę graczom, ponieważ można było zdobyć wcześniej stare artefakty w Iglicy oraz podczas eventu mając 2 rodzaje receptur na wymianę. Niestety tej za schematy było zdecydowanie za mało w porównaniu do tych za nowe artefakty. Wykręciłam bardzo dużo zmian i mniej więcej za 2-3tys diamentów pojawiały się 3-4 receptury za schematy, poza tym szły one falami- kilka pod rząd a potem nic. W wiosce na S1 miałam do zdobycia 5 starych artefaktów i 1 jest za schematy, 3 zostały przerobione z nowych i czekam na przerobienie ostatniego, ale jak na złość nie chce się pojawić receptura, więc nawet jak zostanę bez tego artefaktu to i tak jestem zadowolona. Na S3 brakowało mi 2 starych artefaktów i są już dawno zdobyte z wymiany nowych. Na głównym miałam do zdobycia 23 stare artefakty, bo ostatecznie chciałam mieć wszystkie stare feniksy. Zakładałam, że będą pochodziły ze schematów(15 sztuk miałam w magazynie) za diamenty i przerobi się nowe artefakty. Wszystko fajnie tyle, że poszło dużooo więcej diamentów niż zakładałam na początku, przez to kręcenie w AM. Ostatecznie mam wszystkie stare i Kakadu na 10 poziomie. Fenka Zimnego Ognia nie planuje stawiać jeśli byłaby taka możliwość, ponieważ nie ma dla mnie wartości ani z karmienia, ani z postawienia a wartość kolekcjonerska to dla mnie za mało, biorąc pod uwagę trud w jego ewentualnym zdobywaniu.
Podsumowując: jak ktoś chciał to mógł zdobyć stare artefakty aż na 2 sposoby, albo bez większych problemów postawić nowego fenka. Jeśli w przyszłości będzie szansa na zdobywanie starych artefaktów przez schematy, to chciałabym, żeby takich ofert było więcej w AM. Produkcje warsztatowe i manufakturowe tylko w linii głównej.
EDIT: zapomniałam o nagrodzie za całą linię zadań. Mi się podoba opcja dostania unikatowego portretu w zamian za Boginię, której efekt był żaden. Gorzej gdyby to była opcja zamiany za Młyn, ale z tego co widzę, to on będzie do dostania tylko w przygodach, chyba, że coś się zmieni.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Znowu mnożycie tylko teorie spiskowe. A to, że artefakty wskakują falami, a to że pojawiają się w zależności od posiadanych już zasobów.

Czyli że niby algorytmy wprowadzone dla artefaktów w Akademii Magii nie są stałe.

Obawiam się w tej sytuacji, że poczucie wstydu za innych graczy u znawców tematu stale wzrasta. Z powodu mnożenia teorii niezgodnych z nauka i rozumem.

Bardzo negatywne uczucie swoją drogą.
Pospalają nam się ze wstydu i kto poradniki będzie pisał?
Kto zdefiniuje czym jest exploit w tej grze, ja się wtedy pytam?? :cool:
 

Ovocko

Rycerz
Znowu mnożycie tylko teorie spiskowe. A to, że artefakty wskakują falami, a to że

O tam, nie myl proszę dzielenia się doświadczeniami anegdotycznymi z wyciąganiem na ich podstawie daleko idących wniosków ;)

I nie kuś, bo akurat coraz częściej miałbym ochotę te poradniki pokasować - co jakiś czas trafia mi się w bractwie ktoś kto się ich naczytał i zbudował na ich podstawie, hmmm, bardzo ciekawe podejście do gry.
Na przykład upiera się, że nie będzie robił iglicy w ogóle dopóki nie rozbuduje iglic burzy do 16-go poziomu. (Czemu akurat tylko iglic i czemu akurat 16-go, a nie np. 12go lub 18go, to już nie jest w stanie wyjaśnić).
Albo że nie będzie budował cudów w ogóle, choć z drugiej strony ma normalne miasto, które normalnie chce rozwijać, a nie trzymać tylko pod iglicę/turniej.

Potem prostowanie tego i wybijanie z głowy mitów to droga przez mękę.
 

Koval92

Kapłan
U mnie to tak nie działa, tzn. nie zauważyłem żeby o jakichś porach artefakty pojawiały się częściej. A mam tak ustawiony cykl, by załapać się na wszystkie rotacje, również te nocne (sprawdzam je rano). W sumie trafiłem na cztery receptury za schematy w głównym mieście (poboczne są właściwie martwe i mnie nie interesują), w tym jedną wymuszoną rotacjami.
Miałem natomiast coś w rodzaju "fal" - najpierw dwie receptury pod rząd, potem długo długo nic, i potem dwie receptury w ciągu 2-3 dni.

Wlasnie sprawdzilem u siebie, 16 raz recepta za artefakty nowego, 0 tej za schematy ;) Uśmiecham się tylko i trudno, przynajmniej będzie więcej schematów na 18 rozdział w plecaku.
 

visit0r

Paladyn
podsumowanie ewentu bedzie częściowo w formie obrazkowej
1618339485766.png
bo generalnie słowa które sie cisną na usta raczej sie zaliczają do tych obraźliwych
oczywiście bilans po zrobieniu wszystkich zadań
 

djmags14

Rozbójnik
Feniks bez 14 piór to nadal tylko kurczaczek. Swoją drogą to jakieś 400-450 waluty, więc sporo. IG zapewniało, że będzie można zdobyć w ewencie wymagane ewolucje. Zatem poszukaj przyczynę - nie przyłożyłeś się do losowania. :mad:

Budynki były słabe, w tym sensie że nie było żadnego robiącego różnice. Sam powymieniałem resztę kulturowych z XVII rozdziału, aby nie było niczego z kulturą poniżej 1800/kratkę. Potem już tylko AW budziło moje zainteresowanie. Ale trochę głupio wygląda jak przy losowaniu liczy się na to, aby nie wylosować nagrody dnia. :confused:10 AW to zdecydowanie mniej niż podrzędna nagroda ze skrzynki: 2 x 10 AW lub 20 AW. Nawet takiej prostej zależności IG nie potrafiło ogarnąć. :cool:
 

Koval92

Kapłan
U mnie event zrobiony do końca, liczba kupionej waluty za diaxy = 0
Nagrody Feniks + 9 artefaktów + Feniks (centralnie na styk starczyło na drugiego)
Recepty na stare artefakty w akademii:
Za nowe artefakty: 22 razy
Za schematy: 1 raz. Potrzebowałem 3, czekam do 2022, dzięki IG + Jarq
Nagrody dzienne (budynki)- Magmowe jajo w miarę ok, resztę można rozbić o ;)
 

Tajniakos

Paladyn
Recepty na stare artefakty w akademii:
Za nowe artefakty: 22 razy
Za schematy: 1 raz. Potrzebowałem 3, czekam do 2022, dzięki IG + Jarq
Nagrody dzienne (budynki)- Magmowe jajo w miarę ok, resztę można rozbić o ;)
Ty się lubisz tak katować? to może rób to w samotności bo już w/g Ciebie nawet jarq ponosi odpowiedzialność za losowania z AM... Z podziwu wychodzę i zastanawiam się po co grasz skoro gra wywołuje w Tobie tak skrajne emocje... Jak coś Ci się uda to cieszysz się jak dziecko a jak się coś nie udaje to psy wieszasz na wszystkich. Ręce opadają...
 
Do góry