• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zakazane Ruiny

Ovocko

Rycerz
- zbierane z miasta policzyłem 21 dni X 30 = 630 ( ale chyba jest ok 25 )

Przy regularnym zbieraniu średnia wychodzi około 36/dobę, bo część tego co spadnie jest +2 lub +3.
No i jak ktoś ma feniksa to z niego zawsze trochę wpadnie.
Niemniej mnie też wychodzi, że zabraknie mi kilku lasek do drugiego budynku.

Co do elvengems to z tego co kojarzę mają problem z chętnymi do opracowywania danych, a z drugiej strony nie chcą dostarczać niepełnych czy niepotwierdzonych informacji.
 

Charlene

Szef kuchni
Mi się z kolei uda zdobyć ostatni budynek do drugiego zestawu, bez wydawania kolejnych diaxów, więc zamknę się w standardowej kwocie za drugi budynek/zestaw (zwłaszcza system Lig robi tutaj robotę). Budynki nie były mi potrzebne, więc poszły jako paliwo(fragmenty) do AM. Nawet jakieś jednostki wpadły, więc będzie na kolejne zadania eventowe ;)
 

Ovocko

Rycerz
Ale jak się zbiera w nocy

Wbrew pozorom nie. Sam byłem zaskoczony. w pewnym momencie zacząłem robić statystyki, w tym evencie wyglądają u mnie tak:

1643741446362.png

Zaliczam normalne 8h snu, natomiast staram się zebrać to co spadnie w nocy w miarę od razu po przebudzeniu :)
Nie trzeba zaglądać do gry bardzo często, średnio spada jedna "paczka" waluty na godzinę i maksymalnie spada 6 paczek, więc zebaranie nie rzadziej niż co jakieś 5h wystarcza.

Dopisek: tak dla wyjaśnienia, nie, nie spisuję tego tego ręcznie :D
Mam zrobiony automat w excelu, wyadarczy podać stan waluty i godzinę w której dokonano odczytu by uzyskać wynik ile wpadło od ostatniego pommiaru i jaka z tego wypada średnia dzienna ;)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Wszystko fajnie, ale z tego co piszecie, to żadne żmudne zbieranie waluty nie prowadzi do sukcesu w tym wydarzeniu.
Po raz pierwszy w historii gry sukces zapewni zapłata realną gotówką.

I po to wchrzanili tam tego Śpiącego Tytana.
Tak dla pewności, gdyby komuś w czepku urodzonemu za bardzo sprzyjało szczęście w losowaniach.
Jakaś masakra jest z tym Uśpionym Tytanem, bo on odbiera motywację do grania eventu.
Czy tam Golemem.
 

Ovocko

Rycerz
Po ostatnich losowaniach (wpadło mi ciut dodatkowej waluty) wychodzi mi że jestem na styk aby zdobyć ostatni budynek, pytanie tylko w którą stronę będzie błąd :D

Ale robię też event na innych światach i tam mam znacznie mniej szczęścia, jak się uda zdobyc drugie serduszka to będzie sukces.
 

Ovocko

Rycerz
@Ovocko tutaj nie występuje żaden błąd po prostu ten event został tak zaprojektowany abyś musiał dokupić walutę za diaksy lub PLN no taka niespodzianka i nie ma co doszukiwać się innej prawdy bo jej ni ma :)

Ratunku....!
Czytaj proszę ze zrozumieniem. Piszę o swoich przewidywaniach i tym, że mogłem się w nich machnąć na plus albo na minus.
To może bardziej przystępnym językiem: jeśli utrzymam lub poprawię obecną średnią kosztów waluta/etap to obejdzie się bez zakupów, jeśli nie, to bez kupowania budynku nie zrobię.

Nie doszukuj się innej prawdy bo jej ni ma :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Ovocko stwierdziłem tylko fakt że bez zakupów ciężko będzie zdobyć kompletny zestaw a nie przemyślenia czy inne twoje teorie mało mnie interesują. Przecież to ty się wiecznie doszukujesz tej innej prawdy ;)
 

DeletedUser5441

Guest
Od paru dni blokowane mi są zadania, to znaczy mogę rozwiązać tylko 1 zadanie na 24 godziny, czy to jest normalne? Irytuje mnie to bo mam możliwość zdobyć zestaw a gra mi to uniemożliwia. Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedź.
 

Zabije

Zwiadowca
Od paru dni blokowane mi są zadania, to znaczy mogę rozwiązać tylko 1 zadanie na 24 godziny, czy to jest normalne? Irytuje mnie to bo mam możliwość zdobyć zestaw a gra mi to uniemożliwia. Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedź.
Tak, jest to normalne.
 

Koval92

Kapłan
No to ogólnie tak, zdobyłem ten zestaw. Wydałem 4400 diaxów zdobytych z iglicy.
Przez cały event wpadło mi tylko 230 bonusowej waluty, więc bardzo bardzo nieudany event. Tak więc da radę ten zestaw zdobyć w pełni nawet jak się wylosuje 0 dodatkowej, ale trzeba odpowiednio losować + zapłacić 4400 diaxów (kupic 1000 waluty). Wtedy na styk starczy. Moim zdaniem nie powinno być wymagane w eventach dopłacanie, żeby zdobyć jeden kompletny zestaw.

W ogóle gdzie się podział element wyzwania i nagrody w eventach... Jest kopiuj wklej od kilku miesięcy, blokowanie zadań tą blokadą czasową itd. Nieskończona linia zadań gwarantowała zdobycie większej ilości nagród tym, którzy się starali. Wystarczyło dostosować nagrody i ilość zdobywanej waluty do niej, a nie ją eliminować. Nikt nie kazał tam wstawiać 100 artefaktów po sobie i 10 baz budynków, albo 50 elementów zestawu.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Nieskończona linia zadań
Wszyscy doskonale wiedzą jakim była błędem tej gry i to jasne, że nigdy Twórcy jej nie przywrócą. Nieudany? Ja bym nie powiedziała, ponieważ główna nagroda jest bardzo dobra, zadania były proste i dobrze ułożone. No sorry, ale ktoś tam pracuje nad tą grą i nie robi tego w ramach wolontariatu, więc czemu ma być wszystko za free?. Nawet bez ostatniego budynku to nadal świetny zestaw i myślę, że większość graczy bez problemu skompletowała 5 z 6 budynków.
 
W ogóle gdzie się podział element wyzwania i nagrody w eventach... Jest kopiuj wklej od kilku miesięcy, blokowanie zadań tą blokadą czasową itd. Nieskończona linia zadań gwarantowała zdobycie większej ilości nagród tym, którzy się starali. Wystarczyło dostosować nagrody i ilość zdobywanej waluty do niej, a nie ją eliminować. Nikt nie kazał tam wstawiać 100 artefaktów po sobie i 10 baz budynków, albo 50 elementów zestawu.
@Koval92 , obecna forma eventow odpowiada wlasciwie dokladnie temu, co MY SAMI postulowalismy w trakcie i tuz po tych eventach z nieskonczona linia zadan. Az dziw bierze, ale naprawde niewiele naszych zyczen i postulatow zostalo niespelnionych, wiec lepiej teraz nie robic kroku wstecz i nie psuc czegos, co calkiem niezle dziala od strony samej mechaniki. I to dziala tak na nasze wlasne zyczenie. W wolnej chwili wyszukam i wkleje tu linki do naszych niegdysiejszych wypowiedzi na ten temat.

Co do powrotu do nieskonczonej linii zadan, chyba nie mowisz powaznie ? Pamietasz, jakie wtedy sam miales pretensje wlasnie do tych, ktorzy wtedy postarali sie wiecej ? Czyli miedzy innymi do mnie ? ;) Znow mielibysmy razace nierownosci i zadnym sposobem nie daloby sie temu zapobiec, bo gwarantuje, ze np. ja znow znalazlbym jakis sposob, by wymaksowac taki event z nieskonczona liczba zadan. Tak samo jak tamte dwa. Zapewne nie bylbym w tym osamotniony i znow mielibysmy stosunkowo niewielka grupke, ktora poteznie by sie oblowila, a reszcie pozostaloby tylko teskne oblizywanie sie i koniecznosc obejscia sie smakiem, kiedy predzej czy pozniej jakies czynniki by ich w koncu przyblokowaly w evencie jak ciebie kiedys relikty. Pamietasz, jakie to frustrujace ? Poza tym tu nawet nie chodzi o ilosc i rodzaj nagrod glownych, obojetnie jakie by one nie byly, tylko bardziej o to, ze miasta maksujace takie nieskonczone eventy (np. moje) robia potezny skok w rozwoju i ogolnym stanie posiadania juz przez samo robienie takiego eventu i dzieki pobocznym nagrodom ze skrzynek, a nie tylko dzieki nagrodom glownym. Naprawde lepiej juz nie wracac do nieskonczonej linii zadan :)
 

Ovocko

Rycerz
Ja też zdobędę zestaw bez kupowania dodatkowej waluty (zostało mi 9 lasek do zdobycia a waluty będę miał 250+, więc akurat), natomiast jeśli będę chciał wskoczyć do złotej ligii to bez kupowania się nie obejdzie.

Wszyscy doskonale wiedzą jakim była błędem tej gry i to jasne, że nigdy Twórcy jej nie przywrócą.

Z punktu widzenia gracza błędem była nie tyle nieskończona ilość zadań, co zapętlenie nagród, które pozwalało na zdobycie dowolnej ilości budynków głównych. I to akurat zostało, tylko że wymaga kupowania dodatkowej waluty za diamenty.

Natomiast z punktu widzenia biznesu to tak, ograniczenie ilości zadań przy pozostawieniu możliwości zdobycia wielu nagród głównych pozwala na podkręcenie i wykorzystanie parcia u graczy na zgarnięcie większej puli.
Czasem się zastanawiam, czy te kilka eventów z nieskończoną ilością zadań oraz dosyć cennymi nagrodami nie było zupełnie świadomym działaniem mającym na celu oswojenie graczy z myślą, że można i warto zdobywać tych nagród więcej.
A teraz przyszedł czas odcinania kuponów i przyzwyczajania nas, że nagród owszem, można zdobyć dowolną ilość, ale jeśli się za to odpowiednio zapłaci.
 

blazius1

Paladyn
Młodsi stażem nie wiedzą o co chodzi.
W tych dwóch słynnych eventach (dawno, dawno temu to było dla połowy obecnych graczy) zapętlenie zdań służyło rotacji głównych nagród. Którymi były najpierw ewolucyjne Syrenki, a potem ewolucyjne Misie.
Zachodzi podejrzenie że faktycznie - event z Syrenkami był próbą generalną przed rozdaniem Misiów. Przed Wielkim Rozdaniem, którego skutki pozostały w grze już na zawsze.

Ewent z nieskończoną ilością zadań niestety rządził graczem. Był poza kontrolą gracza, bo ten albo podołał tej pętli zadań, z czego mógł być ogromnie dumny i jeszcze bardzie zadowolony, albo poległ z przyczyn od niego najczęściej nawet niezależnych, bo po prostu czegoś tam nagle mu zabrakło. Czegoś, czego nawet nie podejrzewał, że mu zabraknie.

Poziom zadowolenia z gry graczy nieświadomych tego, co właściwe się stało, był niebotyczny. Euforia. Ludzie wytargali po dwa Misie jednego rodzaju lub więcej. Ale tylko u tych którym się udało przejść próbę i nieświadomych eksperymentu.

Ale skutki pętli okazały się fatalne, co sygnowaliśmy już przed rozpięciem Wielkiego rozdania.
A największym przeciwnikiem pętli (jako takiej!!) był Koval, ale widać zapomniał już że był.
 
Do góry