• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

djmags14

Rozbójnik
To jest dla mnie chore, że IG wymyśliło sobie jakieś durne limity na udzielanie pomocy w cudach. Kiedy te durne limity zostaną zdjęte?
Dlaczego mówisz, że jest to chore lub durne? Przecież to najnowsze ulepszenie gry ze strony IG. Oni to wcześniej przemyśleli i wiedzą co robią. Powinno się ich za to pochwalić, co zresztą kilka osób wypowiadających się w tym wątku na swój sposób robi.

Jeśli gra zabrania Tobie czegoś to widocznie wynika to z faktu, że nieświadomie próbujesz złamać zasady lub nie uwzględniasz szeroko rozumianej sprawiedliwości społecznej kreowanej przez IG. Może nawet pierwszy raz spotkałeś się z tą grą, ale widocznie musisz być ukarany ponieważ chciałeś nawiązać relacje z graczem, który w ostatnim czasie musiał zostać napiętnowany. Za co? Na jakich zasadach? To już jest najmniej ważne.

IG, dobrze to wytłumaczyłem? Czy może jednak powinno być tak bardziej dosadnie - jak w grze. Na czerwono i z uzasadnieniem, że już dziś nie powinny pojawić się nowe posty?

Drogi Graczu, skoro systemowo zostałeś upokorzony to znaczy, że IG zrealizowało swój cel. Życzę, abyś nadal tak bardzo cieszył się tym wyjątkowym produktem. Jesteś tego warty ...
 

Poziomek

Rycerz
Wiele osob widze krytykuje podejscie IG - ja w pewnym sensie tez. Chialbym poznac moze Wasze pomysly jak ukrocic pushing w takim razie (bo przeciez ta zmiana po to weszla) - Pomijam ze mogli wogole tej zmiany z przewalutowaniem RUna >pw robic, a wprowadzic sam limit na PW - Wtedy byscie dopiero plakali. Teraz wiele osob dostalo DZIESIĄTKI TYSIECY PW (bo tak runy trzeba nazywac) +zwroty w formie AW i ciagle jest ZLE. I powtorze raz jeszcze. Gracze sami doprowadzili do wprowadzenia pewnych ruchow w tych kwestiach. Jak napisal Easy wczesniej, to samo bylo z wioskami iglicowymi, turniejem, bibliotekami, am i zmienionymi % na diamenty i wiele innych rzeczy, Mam nadzieje ze jednak zadne ruchy nie beda robione, bo to co zostalo zrobione to juz sie stalo, i kazda korekta nie wazne w ktora strone pogorszy tylko nastroje.
 

djmags14

Rozbójnik
Chialbym poznac moze Wasze pomysly jak ukrocic pushing
Każdy dobrze wie, że problem leży w formule liczenia limitu. Tylko teraz to bardziej przypomina szukanie przez nas możliwości uratowania załogi statku kosmicznego, która ugrzęzła na Marsie. Czy ktoś z nas miałby możliwość podejmowania decyzji w tym temacie? Nadzorowalibyśmy ten projekt? IG i tym razem też tak bardzo odleciało - w kosmos dosłownie.

Teraz wiele osob dostalo DZIESIĄTKI TYSIECY PW (bo tak runy trzeba nazywac) +zwroty w formie AW i ciagle jest ZLE.
A to jest normalne? Dlaczego np nowy event, który dziś się zaczyna nie ma nagród w postaci dziesiątek tysięcy PW? A ile mamy informacji o nim, a ile mieliśmy (lub mamy) w kwestii zasad limitu? Nie widać tego maksymalnego przegięcia? A może jest za mało PW za runę? Czemu nie 100/150? A może jeszcze lepiej - 1000/1500?
Gracze sami doprowadzili do wprowadzenia pewnych ruchow w tych kwestiach.
Nie przypominam sobie, aby nawet pojedyncze osoby dobijały się o PW z run. Może jednak jako grupa tego tak bardzo chcieliśmy, tylko zabrakło nam śmiałości?

Natomiast jak typowy pushing miałby do tego doprowadzić to kiedy on się pojawił? Przynajmniej istnieje od 95% czasu istnienia projektu. Tylko na swój sposób jest ograniczony (70 poziomów cudów/rasę). Najwięksi beneficjenci od kiedy mają to co chcieli na 30/35 poziomie? Nawet zwrot: "od zawsze" nie jest wypaczeniem.
 

Poziomek

Rycerz
bo krytykowac to jest latwo, ale rzucic wlasnym pomyslem to juz nie bardzo jak wyjsc z takiej sytuacji. A mysle ze wiekszosc pomyslow jest rzucana przez graczy ,ale kiedy wszystko dobrze żre, to po co dopominac sie o przykrocenie procederu, lepiej nazrec sie na maxa, a pozniej podnosic larum jak to jest zle, ze ktos sprobowal powalczyc z czyms, w jakikolwiek sposob , tylko gracze nie licza ze przez tyle lat ile funkcjonowal ow proceder nachapało sie setki osob jak nie tysiace w skali globalne. I mysle ze tak, tu pomysl podrzucil ktos z graczy i jakos to przeszlo, przez niedopatrzenie/niedpopilnowanie bo przeciez jesli IG chcialo walczyc z pushingiem a jednoczesnie uwolnilo miliony PW w skali swiatow/serverow - to ja tu widze pewna sprzecznosc ktorej ni jak nie pojmuje.
 

blazius1

Paladyn
Te sprzeczności występują zawsze, gdy do zmian przystępuje ten mój hipotetyczny "drugi ktoś". Facet (lub facetka, lub cały departament facetów i facetek), który nigdy w grę nie pogrywał nawet dla relaksu, ale jego zadaniem jest hamowanie rozwoju miast. Miast ogólnie rzecz biorąc, bez rozróżnienia jak dużych.
Bo czasem rykoszetem zmiany dostanie młodszy stażem, czasem straszy. Wszystkie grupy graczy dostają po krzyżu mniej więcej po równo. Ważne żeby czasem, przy nadającej się okazji kogoś przyhamować. Przyhamować żeby nadganiał diamentami.

Głównie chodzi pewnie o wykup diamentów, ale połowa zmian ma skutki uboczne, których nikt tam nie potrafi przewidzieć.

I ten departament doszedł już do takiej wprawy w tych zabiegach, że potrafią już obchodzić własny regulamin nawet o tym nie wiedząc.

Nie potrafię zaradzić pushingowi jednym rozwiązaniem, ponieważ jest to raczej niemożliwe. Zdaję sobie też sprawę, że jednym radykalnym ruchem w tym zakresie można by rozwalić calutką grę.
Jak widać nawet ruchem mało radykalnym można (po raz już kolejny) postawić całe środowisko forumowych graczy na nogi.

Na pewno radziłbym twórcom trzymać się wąskiej definicji pushingu. Nie kombinować przy szerokiej, bo będzie znowu bieda przy kolejnej dobrej zmianie.
No i nie działać znienacka na Miłość Boską! Bo my te zmiany i tak jakoś wyłapujemy i awantura wybucha ze zdwojoną siłą.
 

Dezire

Wędrowiec
czytam i oczom nie wierze największym problemem stała się definicja pushingu
Wprowadzono zmiany i trzeba się z tym pogodzić.
problemem nie jest definicja tylko produkt bubel jaki otrzymaliśmy
Nie dano nam możliwości sprawdzania limitów
Nie dano nam możliwości jednorazowego uzupełniania cudów w ilości jaka jest w skrzynkach( na wysokich poziomach jest tam nawet 120PW)
kiedyś każdy dojdzie do limitu 80pw dziennie i stanie przed dylematem
- mogę się wpisać w łańcuszek czy nie ?
-mogę prosić bractwo o uzupełnienie cudu czy limit mi nie pozwala?
-mogę wymienić z kimś PW czy mam odpowiedni limit na dziś?
ale czy to ważne ?

najważniejszy z najważniejszych tematów > PUSHING i jego definicja :eek:
 

Tajniakos

Paladyn
bo krytykowac to jest latwo, ale rzucic wlasnym pomyslem to juz nie bardzo jak wyjsc z takiej sytuacji
Sposób na ukrócenie pushingu w jego czystej postaci jest ale, o nim pisać raczej nie będę bo kilka osób z pewnością by chciała mnie za to ukatrupić :)
najważniejszy z najważniejszych tematów > PUSHING i jego definicja :eek:
De facto ta zmiana w grze miała ograniczyć pushing, dlatego temat się zakręcił wokół tego zagadnienia :)
 

marcinekk24

Zwiadowca
O jakim wy pushingu mówicie???!!!!! My w bractwie mamy łańcuszki PW. I teraz przez ten durnowaty limit nie mogę dać 30 PW w cud. A dzisiaj mogę dać tylko 3 PW. I co i teraz przez 10 dni mam dawać po 3 PW?!! To jest idiotyzm!!!!
 

Poziomek

Rycerz
O jakim wy pushingu mówicie???!!!!! My w bractwie mamy łańcuszki PW. I teraz przez ten durnowaty limit nie mogę dać 30 PW w cud. A dzisiaj mogę dać tylko 3 PW. I co i teraz przez 10 dni mam dawać po 3 PW?!! To jest idiotyzm!!!!
lagodnie mowiac bo chcesz dac pw osobie ktora jest pasozytem, Czyli Jej daja a ona nic nie daje..dlatego ma Limit i slusznie. Ja Jakos daje , mi daja i nikt jeszcze nie napisal ze mam limit, badz ja zauwazylem u kogos limit (poza 1 przypadkiem 1 dnia kiedy wszyscy sie rzucili do dawania a ta osoba nie logowala sie)
Dlatego uważamy tą zmianę za złą a wręcz idiotyczną bo uderzyła nie w tą grupę w, którą miała.
uderzyla wlasnie w jedna z wlasciwych grup, i dlatego narzekacie.
 

marcinekk24

Zwiadowca
lagodnie mowiac bo chcesz dac pw osobie ktora jest pasozytem, Czyli Jej daja a ona nic nie daje..dlatego ma Limit i slusznie. Ja Jakos daje , mi daja i nikt jeszcze nie napisal ze mam limit, badz ja zauwazylem u kogos limit (poza 1 przypadkiem 1 dnia kiedy wszyscy sie rzucili do dawania a ta osoba nie logowala sie)

uderzyla wlasnie w jedna z wlasciwych grup, i dlatego narzekacie.

U nas w bractwie wszyscy są aktywni i ta osoba, nazwijmy ją Pani Krysia, uczestniczy w Iglicy, w Turniejach, w pomocy sąsiedzkiej, przekazuje innym PW w łańcuszkach, jest aktywna w PB. Panu Zdzisiowi, który też jest aktywny, wczoraj przekazałem 110 PW (bo taka jest suma wszystkich naszych łańcuszków w bractwie) w Sanktuarium, a dzisiaj dwie osoby z łańcuszków przekazały mu już w sumie 220 PW w ten sam cud i ja tak samo mogę mu przekazać kolejne 110 PW w Sanktuarium. A Pani Krystynce, która też jest aktywna, dzisiaj mogę tylko 3PW z 30 PW przekazać w ropuchy.
//
Że niby w jaką grupę uderzyła?
Osób najaktywniejszych w bractwie?

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
U nas w bractwie wszyscy są aktywni i ta osoba, nazwijmy ją Pani Krysia, uczestniczy w Iglicy, w Turniejach, w pomocy sąsiedzkiej, przekazuje innym PW w łańcuszkach, jest aktywna w PB. Panu Zdzisiowi, który też jest aktywny, wczoraj przekazałem 110 PW (bo taka jest suma wszystkich naszych łańcuszków w bractwie) w Sanktuarium, a dzisiaj dwie osoby z łańcuszków przekazały mu już w sumie 220 PW w ten sam cud i ja tak samo mogę mu przekazać kolejne 110 PW w Sanktuarium. A Pani Krystynce, która też jest aktywna dzisiaj mogę tylko 3PW z 30 PW przekazać.

Dzieje się tak dlatego, że skrzynki z łańcuszków i z RS, niestety pomniejszają nam ten limito-kredyt, tak samo jak każda dodatkowa wrzutka PW w jakiegokolwiek cudaka. Kredyt po wyczerpaniu limitu zwiększa się codziennie o 80PW + wrzutki od nas dla innych - zwroty ze skrzynek.
 

Poziomek

Rycerz
Osob najaktywniejszych ktore przekazywaly czesto "bezinteresownie' duze ilosci PW (w krotkim czasie). Zreszta to tylko pokazuje to o czym napisalem na innych forach nie ma zalewu zali i bicia piany jakby to moglo wygladac po naszym forum, czyli niezadowolonych jest waski %, inni beneficjenci zmiany sie ciesza. Nie wiem czy limit sie zwiekszyl ale tu ludzie pislai u sumach 2100 2500 czy iles..to malo? oczywiscie ze nie. Wy Pani Krysi czy panu Kaziowi dacie 1000, to patrzac ze bractwo to wspolnota i wspolnie podnosicie swoje cuda te 2 osoby rowniez powinny podzielic sie swoimi runami, jakie one by nie byly. a jesli nie beda sie dzielic to w ciagu 1-2 dni zapchacie jej limit - i wlasnie po to jest ta zmiana..aby ukrocic lub starac sie ukrocic darmowe jednostronne pompowanie.
 

Tajniakos

Paladyn
Osob najaktywniejszych ktore przekazywaly czesto "bezinteresownie' duze ilosci PW (w krotkim czasie). Zreszta to tylko pokazuje to o czym napisalem na innych forach nie ma zalewu zali i bicia piany jakby to moglo wygladac po naszym forum, czyli niezadowolonych jest waski %, inni beneficjenci zmiany sie ciesza. Nie wiem czy limit sie zwiekszyl ale tu ludzie pislai u sumach 2100 2500 czy iles..to malo? oczywiscie ze nie Wy Pani krysi czy panu Kaziowi dacie 1000, to patrzac ze bractwo to wspolnota i wspolnie podnosicie swoje cuda te 2 osoby rowniez powinny podzielic sie swoimi runami, jakie one by nie byly. a jesli nie beda sie dzielic to w ciagu 1-2 dni zapchacie jej limit - i wlasnie po to jest ta zmiana..aby ukrocic lub starac sie ukrocic darmowe jednostronne pompowanie.
@Poziomek zaczynasz błądzić we mgle... Wystarczy 1-2 uprzejmych graczy, którzy wyczerpią Ci limit i codziennie będą Ci wkładać po 40PW w cuda, których wcale nie masz zamiaru rozbudowywać i wystarczy, że nie będziesz miał run aby się przed tym obronić zwiększając sobie limit i przez takie coś masz zablokowaną możliwość rozwoju dla Ciebie ważnych cudów. Starzy gracze się przed tym obronią bo mają run po korek więc jak myślisz kogo ta zmiana najbardziej dotknie? najmłodszych i najsłabszych...
 

blazius1

Paladyn
Ja nie wiem kto się cieszy? Chyba nieprzytomni w sytuacji się cieszą?
Chyba chwilą się cieszą? Jak starożytni?

Tylko, że ta chwila zaraz przeminie, a kredyt zostanie.

Limit w kredycie (którego niestety nie widzicie) pokazuje wam pośrednio na ile konkretny gracz jest aktywny w danej chwili.
Pani Krystynka była niestety mniej aktywna od kolegi Zdzisława i jej limit w kredycie ją dogonił. Nie zdołała mu uciec i go odnowić.

To będzie dosyć chyba częsta sytuacja i ona będzie się ujawniała także czasem w przyszłości. I to częściej niż dzisiaj w tej chwili, bo macie łańcuszki rozkręcone chwilową możliwością zutylizowania zapasów run. Łańcuszki przecież zaraz wyhamują.
Tu wyjątkiem będą bractwa w typie Czarnych Owiec, którym limit po prostu zepsuł zabawę. Im kredyt kładzie koncepcję gry zespołowej, i to na już dziś i teraz. U nich limit będzie normą i normą będzie też radzenie sobie z nim.

Ale co zaraz powiedzą młode bractwa? I gracze mniejsi i skazani na czekanie na codzienne odnowienie puli 80 PW?
Przy limicie, którego nawet nie widać?

Cały problem zasadza się naturalnie na definicji pushingu.

Wiemy od Jarqa, że zmiana miała ukrócić jakiś rodzaj pushingu. Prawdopodobnie jakąś jego wersję bardziej ekstremalną?!
Nie będę się powtarzał, bo wszyscy jesteśmy przytomni i inteligentni, ale widać wyraźnie przecież, że inną definicję mają twórcy i oni zresztą sami nie są tu konsekwentni, a czym innym są praktyki graczy.
Zwłaszcza te nazwane niegdyś nieopatrznie przez kogoś z tamtej strony barykady "niepożądanymi praktykami".
Praktyki graczy czasem twórcy będą uważali za pushing (nazwą je sobie dla wygody wymówek "nieoporządanymi"), czasem nie.

Niektóry gracze zresztą też tak robią.
 
Ostatnia edycja:

marcinekk24

Zwiadowca
Osob najaktywniejszych ktore przekazywaly czesto "bezinteresownie' duze ilosci PW (w krotkim czasie). Zreszta to tylko pokazuje to o czym napisalem na innych forach nie ma zalewu zali i bicia piany jakby to moglo wygladac po naszym forum, czyli niezadowolonych jest waski %, inni beneficjenci zmiany sie ciesza. Nie wiem czy limit sie zwiekszyl ale tu ludzie pislai u sumach 2100 2500 czy iles..to malo? oczywiscie ze nie. Wy Pani Krysi czy panu Kaziowi dacie 1000, to patrzac ze bractwo to wspolnota i wspolnie podnosicie swoje cuda te 2 osoby rowniez powinny podzielic sie swoimi runami, jakie one by nie byly. a jesli nie beda sie dzielic to w ciagu 1-2 dni zapchacie jej limit - i wlasnie po to jest ta zmiana..aby ukrocic lub starac sie ukrocic darmowe jednostronne pompowanie.


Łańcuszki PW nie są jednostronne, tylko nie dość, ze dobrowolne, to działają w oba kierunki. Ty myślisz, że w naszym bractwie tak jest, nie wiem jak w innych, że jak ktoś nie da komuś nawet jednego punktu PW, w cud, a niżeli jest w łańcuszku, to wielka awantura powstaje. W naszym bractwie nie ma pomocy w jednym kierunku. Wszyscy w bractwie, pilnują kto ile daje w cud i skrupulatnie to jest rozliczane na bieżąco. Więc ja się pytam ponownie gdzie tu jest Pishing?
 

Poziomek

Rycerz
Nie oplaci sie tym graczom, bo male cuda - oznacza maly zwrot a wydac PW aby wydac to rownie dobrze mozna w bractwie , po co obcemu? A jak ktos chce mi zapychac np bastion grzybki iglice klasztor czy hale - to zapraszam zapychaczy:)
Jak napisal Jarq i inni za chwile strumyk z runami zacznie przysychac, nie wyczerpie sie bo sa jego zrodla zdobywania ale znacznie spadnie tempo boostowania, i wrocimy do dawnych praktyk czyli lancuszek +rs za AW/pw (a runy to taka wisienka na torcie od czasu do czasu bo w tygodniu wpadnie tych run powiedzmy gora 20-30)
 

Tajniakos

Paladyn
Nie oplaci sie tym graczom, bo male cuda - oznacza maly zwrot a wydac PW aby wydac to rownie dobrze mozna w bractwie , po co obcemu? A jak ktos chce mi zapychac np bastion grzybki iglice klasztor czy hale - to zapraszam zapychaczy:)
Ja podziękuję ;) Już mnie ktoś raz zaprosił i raczej zachwycony nie był i uwierz, że i Tobie by to nie było na ucho, więc uważaj z zaproszeniami bo może Ci szczęka z lekka opaść.
Po co obcemu? a np w silnym bractwie nie znajdziesz cudaków, które stawiają młodsi gracze? i kto oberwie? stary czy młody gracz?
Pamiętajcie jedno, że runy patrząc na bum jaki przeżywają szybko się skończą a wtedy czym będziesz odnawiał kredyt? PW z paska czy AW z akademii? Ten moment nadejdzie szybciej niż myślicie a wtedy dopiero będzie płacz, lament i zgrzytanie zębów.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
a jakie runy wrzucales temu koledze, zapewne nie byly to pozyteczne runy tylko nazwijmy je 'odpadki' .. A jak runy sie skoncza czym bede odnawial kredyt? NICZYM, czy mi sie spieszy i codziennie musze ladowac po 100-200 pw do lancuszka? Nie. teraz tak jest bo sa runy a pozniej bedzie zwykla codziennosc jak pare dni temu
 
Do góry