• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Friends ( Przyjaciele )

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser227
  • Data rozpoczęcia

Przydałaby się zakładka " Przyjaciele " ?

  • TAK

    Głosy: 12 66,7%
  • NIE

    Głosy: 3 16,7%
  • Ale z ciebie Paint-Master !

    Głosy: 3 16,7%

  • W sumie głosujących
    18
Status
Zamknięty.

DeletedUser227

Guest
Nie , nie chodzi tutaj o serial ^ ^ .

Przydałaby się zakładka gdzie moglibyśmy dodawać do niej graczy z którymi jesteśmy w stałym kontakcie .
System wysyłania maili jest dość uciążliwy , nieraz zdarza się zgubić kontakt z określonym graczem . Można też próbować szukać poprzez kupca , albo na mapie ale to nie wygodny sposób .
Można byłoby mieć wgląd na ranking gracza , szybko wyslac wiadomosc , oraz wskoczyc szybko do jego miasta na odwiedziny :)

Zrobiłem mały szkic :

208i2yr.jpg

LINK : http://i57.tinypic.com/208i2yr.jpg

Grafikiem nie jestem , zrobiłem na szybko ...

Co wy o tym myślicie :) ?
 

DeletedUser13

Guest
Może nieco w innej formie ale jestem na TAK ;)
Zwłaszcza, że liczba członków (25) bractw jest bardzo niska.
Tylko dalej idąc tym tropem, co poza łatwiejszym wyszukiwaniem, taki "przyjaciel" oferuje? (chodzi mi o handel, motywki etc)...
 

DeletedUser215

Guest
Rewelacyjny pomysł. Myślę, że jakby został zaimplementowany do gry to w pierwszej kolejności dałbym do "przyjaciół" aktywnych sąsiadów. :)
 

DeletedUser192

Guest
nie. są ważniejsze rzeczy do poprawienia - bez problemu dogaduję się/wspieram z sąsiadami w obecnym "prymitywnym" systemie.
 

DeletedUser88

Guest
Nie. Wystarcza mi ranking i wbudowana tam wyszukiwarka. Mam kilku aktywnych graczy w okolicy (których pamiętam) więc narazie sobie radzę i (przynajmniej ja w mojej sytuacji) nie widzę takiej potrzeby.
Myślę, że "dubel" bractw.
 

DeletedUser

Guest
Bractwa i Przyjaciele to dwie osobne rzeczy. Mogą mieć pewne osoby wspólne, ale nie gwarantuje to przecież braku kar za transakcje. To tylko stwierdzenie, że mam kontakt lepszy z danym graczem lub częściej handlujemy. Ma więc sens.
 

DeletedUser13

Guest
Oj chyba jednak nie... Autor (choć nie wspomniał o tym) miał na myśli kontakt z ludźmi poprzez "znajomych", którzy nie znajdują się w jego Bractwie.
Załóżmy, że masz "dobry kontakt/handel/cośtamcośtam z około 50 osobami... Tylko połowa może być w Twoim Bractwie... Co wtedy? Pomysł wydaje się ciekawy.
 

DeletedUser88

Guest
Ale co ten kontakt by mi dał. Poza komunikacją i oglądaniem miast?
Gdyby szło za tym zniesienie limitu odległości przy handlu można by było zacząć rozważać. Co nie było napisane w pomyśle.
Z tego co czytałem ostatnio gdzieś na forum handel jest ograniczony do pewnego promienia osób od gracza (15 komórek).
Coś na wzór "Znajomych" z FoE gdzie mogę z nimi handlować choć nie są moimi sąsiadami.
 

DeletedUser192

Guest
Ale co ten kontakt by mi dał. Poza komunikacją i oglądaniem miast?
Gdyby szło za tym zniesienie limitu odległości przy handlu można by było zacząć rozważać.
Coś na wzór "Znajomych" z FoE gdzie mogę z nimi handlować choć nie są moimi sąsiadami.

wtedy handel przeniósłby się na fora a w grze przez kupca nie istniał. raczej nam to nie grozi.

Załóżmy, że masz "dobry kontakt/handel/cośtamcośtam z około 50 osobami...

mam 3 aktywnych graczy w mojej okolicy i uważam to za WIELKI SUKCES! lista przyjaciół na 50 slotów ? dopóki nie wprowadzą kasowania nieaktywnych graczy i zastępowania ich nowymi powiedzmy co tydzień to żadna lista nie ma sensu.
 

DeletedUser88

Guest
wtedy handel przeniósłby się na fora a w grze przez kupca nie istniał. raczej nam to nie grozi.
Niekoniecznie. Nadal oferty trzeba by było wystawiać na targ u kupca. Byś widział oferty swojego sąsiedztwa i swoich "Przyjaciół". Tak jak jest w FoE.
Bo sami "Przyjaciele" (zakładka/lista/etc) by mieć wylistowanych znajomych i tylko się komunikować i patrzeć na swe miasta nie pociąga mnie.
 

DeletedUser192

Guest
czyli musisz znaleźć sobie przyjaciela który będzie miał dobra które wam pasują. czyli najszybciej na forum.
 

DeletedUser227

Guest
Ważną rzeczą w grze jest też możliwość sprawdzenia czy dana osoba jest online .

Przydałby się w " Przyjaciołach " wskaznik :
- czerowny ( nie logował się 24h-3dni )
- żółty ( logował się w dniu )
- zielony ( aktualnie zalogowany )
- szary ( brak aktywnosci od bardzo bardzo dawna )

Tak samo dotyczy się to bractwa , żeby można było sprawdzic aktywnosc graczy w bractwach .
1hw0uf.jpg
 

DeletedUser88

Guest
Ogólnie pierwotny pomysł wymaga doprecyzowania. W takiej formie jak został przedstawiony to jestem na nie.

mam 3 aktywnych graczy w mojej okolicy i uważam to za WIELKI SUKCES! lista przyjaciół na 50 slotów ? dopóki nie wprowadzą kasowania nieaktywnych graczy i zastępowania ich nowymi powiedzmy co tydzień to żadna lista nie ma sensu.
Tu się z Tobą zgadzam,

@Fjuczers
Sam handel nie przeniósłby się na forum. Tylko szukanie znajomych póki nie będzie innego sposobu.
Tylko, że jeśli Twój przyjaciel wystawiłby ofertę to nie tylko Ty byś ją widział ale jego sąsiedzi również. Kto pierwszy ten lepszy.
To była/jest tylko sugestia poprawy pomysłu. Samą listę by mieć listę to szybciej w notatniku lub w excelu sobie stworzę :)
Tym bardziej, że aktywnie komunikuje się z 1-2 graczami a aktywnie handluje z może 5ma.
 

DeletedUser79

Guest
Według mnie nie ma sensu wprowadzać czegoś, co działało by na takiej zasadzie co bractwa (które, jak wiemy już mają zostać wprowadzone). Nie miało by to zastosowania, poza tym, że byśmy mieli listę swoich "przyjaciół" pod ręką.
 

DeletedUser227

Guest
Według mnie nie ma sensu wprowadzać czegoś, co działało by na takiej zasadzie co bractwa (które, jak wiemy już mają zostać wprowadzone). Nie miało by to zastosowania, poza tym, że byśmy mieli listę swoich "przyjaciół" pod ręką.

Na początku nie miałoby to zastosowania . Ale z forma komunikatora taki jak przedstawiłem myślę że jest czytelniejsza i szybsza niż przełączanie się po miastach i pisanie do każdego osobno lub tez w menu wiadomosci i powiadomień . Mniejsza z tym nawet , ale powiedz czy sama funkcja
Online / Offline z godzinami nie miałaby zastosowania ?

Oczywiscie wiem że na 0.21 jest czat bractwa , ale nie powiedziane jest że tylko bedzie jedno bractwo i tam wszyscy beda z sobą pisali . Czasem przydałoby się napisac normalna wiadomosc do gracza który jest z poza bractem.

Możemy gdybać , ale liczy się pomysł , pomoc developerom i rozwój gry.
 

DeletedUser13

Guest
Według mnie nie ma sensu wprowadzać czegoś, co działało by na takiej zasadzie co bractwa (które, jak wiemy już mają zostać wprowadzone). Nie miało by to zastosowania, poza tym, że byśmy mieli listę swoich "przyjaciół" pod ręką.

Przemek, a jakie zastosowanie mają Bractwa na tę chwilę? Szeroki wachlarz usług to nie jest...
 

DeletedUser79

Guest
I o to chodzi, skoro bractwa nie dają nam wiele możliwości, to co nam da "system przyjaciół"?
 

DeletedUser13

Guest
No jednak liczymy że ten szeroki wachlarz rozwiązań Bractw się rozrośnie....
 

DeletedUser14

Guest
Już to widzę - maksymalnie 5 znajomych, bo "chcemy, aby to była zżyta grupka ludzi, a nie masowa produkcja monet" ^^

Jestem na tak ;)
 

DeletedUser

Guest
Nie wszystko kręci się wokół handlu w tej grze. Ja też nie uważam, że masa przyjaciół była dobrym pomysłem. Sama gra i tak ograniczy możliwość klikania Przyjaciół dla kasy ich odległością od nas :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry