• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Iglica nie ma nowych artefaktów

Charlene

Szef kuchni
Niestety w Iglicy mamy stare nagrody w skrzynkach przed zmianami z artefaktami. Nie ma w ogóle artefaktów Chatki z piernika :/ są elementy zestawu bibliotecznego. Byłoby miło, żeby zostało to szybko naprawione, bo mi dzisiaj gasną wzmocnienia i czemu mam być w plecy z 1 Iglicą pod kątem artefaktów?!
 

Wojtek90

Zwiadowca
I fajnie, że jest pomyłka, ja właśnie poluje na bibliotekę na S1 i S3 - mam nadzieję że trafię :)
A artefakty mają być przez 6 kolejnych tygodni według informacji, więc jeżeli się teraz pomylili to pewnie będą przez 6 tygodni od następnej iglicy ;)
A może wielu graczy skorzysta na tym i im wpadnie coś z zestawu biblioteki
 

Charlene

Szef kuchni
Mi też na S1 wpadła Biblioteka XD w sumie dobrze, bo akurat tam jakoś szybko zużywam katalizatory. To teraz skoro część graczy już zrobiła Iglicę, to ta edycja powinna zostać z zestawem Biblioteki do końca tygodnia a dopiero w następnej powinna być już nowa 6-tygodniowa. Na głównym mieście się na razie wstrzymuje póki @jarq nie uzyska jakiś informacji.
 

Magyrna

Zwiadowca
Ja też mam nadzieję, że ta iglica będzie taka ślicznie waniliowa do końca, bo o ile w iglicówkach już machnęłam, to w głównym mieście chciałam zacząć ją robić jak wystawię wzmocnienia po PB - teraz wszędzie mini warsztaty jak okiem sięgnąć :)
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Z tego co się dowiedziałem to niestety wkradł się błąd do tej iglicy i zostanie to naprawione w następnej. Zastanawiają się także czy nie zmienić obecnej, ale chyba do tego nie dojdzie bo część graczy już ją zrobiła lub jest w trakcie.
 

Charlene

Szef kuchni
@jarq zmiana obecnej Iglicy wywoła falę oburzenia, ponieważ jak ktoś już ją zrobił i doszłoby do zmiany, to jest jedną Iglicę do tylu z artefaktami :/ więc lepiej ją zostawić jak jest.
 

blazius1

Paladyn
Z tego co się dowiedziałem to niestety wkradł się błąd do tej iglicy i zostanie to naprawione w następnej. Zastanawiają się także czy nie zmienić obecnej, ale chyba do tego nie dojdzie bo część graczy już ją zrobiła lub jest w trakcie.

Ciekawe dlaczego traktują to jako błąd i że "niestety się wkradł"?
Napisz im że oby częściej się tak myli!! Bo płodozmian nagród jest tak samo ważny jak ich zróżnicowanie!!

Najlepiej więc żeby niczego tam nie "naprawiali". Albo jak najrzadziej.

A z takiego zastanawiania oby nic nie wynikało, bo w trakcie rozgrywki nie zmienia się zasad. Nie wiedzą tego nadal?

Chryste Panie!
 

Poziomek

Rycerz
kazde rozwiazanie jest zle:
zostawicie - beda narzekania na RNG ze jeden zrobil dostal biblioteke ( a przeciez chyba moze dostac wiecej)a inny zrobil i nie dostal.
usuniecie bedzie podwojne oburzenie - ze on zrobil i o zgrozo dostal a ja nie mialem okazji bo czekalem do piatku.

Nie mniej przyznam ze taka 'pomylka' moglaby sie zdarzac czesciej -
 

blazius1

Paladyn
Gdyby codziennie się tak mylili, to ta gra praktycznie nie miałaby żadnych wad...

...tylko same przyjemne niespodzianki.:p
 

Poziomek

Rycerz
Ja chcialbym sie dowiedziec czego niestety raczej sie nie dowiem ..czy bylo cos majstrowane w iglicy kiedy zrobila sie sprawa glosna ze wypadaja biblioteki zamiast chatek.
Pytam bo: tak z nudow zrobilem iglice niedlugo po tym jak iglica wystartowala, - szlo niezle bez rewelacji ale wpadaly te kałczukowce bramy inne rozszerzenia do biblioteki - i nawet biblioteka.
Wczoraj zrobilem iglica gora dol - - totalne 0 - mowie zdarza sie moze naprawde rng mnie nie lubi.
Teraz zrobilem iglice od gory do dolu - i zero- totalne 0, 0 rozszerzen 0 diamentow - 0 bibliotek.

Czy aby po wyplynieciu tego bledu ktos nie wpadl na pomysl - aby podkrecic srubke aby gracze nie zdobyli kolejnych bibliotek i rozszerzen?
Jesli ktos robil iglice wczoraj lub bedzie robil dzis moglby podzielic sie informacja jak bylo u niego
 

blazius1

Paladyn
Obecnie interesy IG chronione są już samym limitem na drugą Bibliotekę. Więc z ich punktu widzenia niech te Biblioteki sobie ludziom wpadają, bo i tak przecież drugiej już nie postawią.
W końcu i tak mieli zamiar je kiedyś przywrócić, tyle że nie już w tej edycji. Czy nie mieli?;)

Stąd akurat wniosek że oni nie mają w tym momencie interesu żeby grzebać przy Iglicy, gdy jest włączona do gry. No chyba żeby nagle zapomnieli o zasadzie, że w trakcie gry nie zmienia się jej zasad....

Strzelam, że w trakcie tej edycji grzebane w ogóle nie było, a tobie po prostu nie dopisało tyle samo szczęścia w kolejnych Iglicach.
Zwróć tez uwagę na fatalną sytuację: gdy kiedyś ugrasz w Iglicy drugą bibliotekę - stwierdzisz, że nie możesz jej postawić.

Wtedy dopiero się wkurzysz, ponieważ inni mają ich więcej, od dawna i gra się jakoś nie zawaliła. Ten limit to głupota, której jeszcze dobrze nie widać.

Po prostu puścili Iglicę nie taką jak chcieli i nazwali to błędem.

Natomiast losowość w Iglicy działa, jak działa. Dokładnie tak, jak w twoim przykładzie. To przecież nie nowość. Tak własnie ma działać algorytm dla nagród w Iglicy.
BTW: Jeśli w Iglicy ma działać koniecznie ten losowy sposób przydzielania nagród to ma on niezłe uzasadnienie w przypadku zestawu. Zwłaszcza miało gdy nie było limitu. Np. w przypadku Zestawu Biblioteki, ale też każdego innego.
Ale moim zdaniem chybionym pomysłem było (i jest nadal) wrzucanie do Iglicy jakichkolwiek artefaktów (na dokładnie tych samych zasadach co zestaw!!).
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
tak o ile masz tylko szanse na np artefakt do budynku to moglbym zrozumiec i przeboles zwykly brak szczescia:p : a tu miales szanse i na sam budynek i na 1 z kilku wariantow dostawianych do niego. Mialem kilka duzych skrzynek i tych fioletowych i z kazdej klops nawet tych roslin many, czy kalczukowcow:).
dlatego jestem ciekaw czy ktos od naglosnienia sprawy robil iglice i dostaal cos z zestawu bibliotecznego -:)
 
Fajnie byloby, gdyby taka iglica a nawet dwie z bibliotekami byla miedzy cyklami artefaktow
To chyba jednak nie jest takie proste i jednoznaczne. Patrzac z naszego, egoistycznego punktu widzenia, to rzeczywiscie byloby nieglupie :) Tyle, ze to myslenie na krotka mete, bo Biblioteki zostaly wycofane z pewnego bardzo konkretnego powodu, ktory przeciez nie zniknal i wciaz jest aktualny. Nawet pomimo kilku miesiecy bez Bibliotek w Iglicy, oferty na zwoje wciaz kroluja i jeszcze dlugo beda krolowac na rynku, bo w miastach graczy stare Biblioteki wciaz jeszcze stoja. Dodatkowe Biblioteki tylko by pogorszyly sytuacje.
 

blazius1

Paladyn
Limit na biblioteki to pomysł gorszy od choroby, którą niby miał leczyć. Tam w ogóle nie chodziło chyba o zwoje. A jeśli chodziło o zwoje to problem został źle naprawiony i prawdopodobnie źle zdiagnozowany.

Wylali tylko dziecko i to jeszcze generując dodatkowe problemy, bo biblioteka sama w sobie rzeczywiście w ogóle nie była problemem, tylko jej bonusy. Jeden bonus.

Jak zmienią bonusy (albo po prost profil produkcji w tych zestawach) i zniosą ten limit, to znowu wyjdzie, że gracze mieli rację.
A do tego czasu będą fundowali takie kwiatki, jak ta pomyłka, nazwana "błędem". Także znowu wypada się uzbroić ... i czekać.

Ps. Biblioteki oprócz katalizatorów mogłyby po prostu dawać odpowiednio do epoki : Manę, Ziarna lub Unuryt. A w niższych epokach cokolwiek co nie jest zwojami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry