• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

ile czasu można czekać na ostatnią część zestawu magicznych szachów?

Gruzinka

Wędrowiec
Hej - jak w temacie ...
Mam obecnie V poziom gry - wszystko super poustawiane a od około miesiąca nie mogę się doczekać w Akademii Magii możliwości stworzenia ostatniej, brakującej mi części do zestawu magicznych szachów. Bibliotekę skompletowałam w dwa tygodnie, a te szachy śledzę co 5 h sprawdzam co nowego w Akademii i nie ma. Ile na to czekaliście?
 

Poziomek

Rycerz
szachow nie stawialem bo nie warto moim zdaniem, ale jesli wykupujesz pozostale budynki zajmujace ten slot to nie powinno byc to problemem. - najdluzej czekalem na sama podkladke pod biblioteke i teraz chyba na podstawke pod zlotego (ale jakos chyba tydzien czasu max)
 

DeletedUser4488

Guest
no chętnie bym się zamienił bo odkąd zabrali bibliotekę z iglicy to w akademii ani śladu a pól szachowych bez liku a wolę poczytać jak w szachy grać gdy krasnoludy całe piwo wypijają. zresztą widzę że karę jakąś mam za granie samemu bo i maile eventowe też jakoś skrzętnie omijają moją skrzynkę ale widać to jakaś dodatkowa motywka do grania w grupie;)
 

Poziomek

Rycerz
Nie wiem czy dobrze interpretuje wpis, ale jesli oczekujesz podstawki pod biblioteke (a masz juz chociaz jedna z wczesniejszych czasow) to nastepnej nie dostaniesz.
 

blazius1

Paladyn
Nie wiem jak z Szachami ale np podstawka pod Niedźwiedzia Polarnego jest czasowo wycofana z receptur. Trwa to już miesiącami.

Jeśli jest jeden slot dla receptur odpowiadający za podstawki oraz Bibliotekę, to mnie w ogóle nic się nie pojawia, bo mam wszystko wytworzone, a ta jedna receptura, której wypatruję, akurat jest po prosu najprawdopodobniej wycofana z receptur. Takie mam wnioski po korespondencji z CM-em.

W obiegu receptur w Akademii prawdopodobnie są podstawki pod budynki, do których powrzucali ostatnio do Iglicy artefakty. W Iglicy jest chyba teraz proceder wrzucania artefaktów do bodajże Syrenki?? Jak skończą ten cykl losowań w Iglicy, to może zmieni się cykl dla receptur w Akademii?

Zaraz ktoś mnie napadnie, że zgaduję zamiast wiedzieć, bo takie oczywiste rzeczy są przecież i w ogóle, co to znowu za teorie?? Wszystko jest przecież jasne.;)
Z resztą może jest? Jakiś Amerykanin odkrył te zależności np. na twitterze??
 
Ostatnia edycja:

Gruzinka

Wędrowiec
dziś wpadła ta ostatnia część !!! nareszcie :D
ale jak podpatrzyłam u mojego partnera u niego cały komplet szachów daje inne zbiory niż te moje z V poziomu ;)
Haha może teraz to wywalę i sprzedam :D a jak osiągnę 10 poziom to wyprodukuję znowu :D

czekałam na to od Wielkanocy - to już grubo ponad miesiąc
 

xEasyRiderx

Rycerz
ale jak podpatrzyłam u mojego partnera u niego cały komplet szachów daje inne zbiory niż te moje z V poziomu
W każdym rozdziale zestaw Magiczne Szachy daje inne ilości np. dla V rozdziału wygląda to tak jak na załączonym niżej obrazku
Screenshot_2021-05-14 Tłumacz Google.pngScreenshot_2021-05-14 Tłumacz Google.png
A ile i czego daje w kolejnych rozdziałach możesz sobie sprawdzić TUTAJ wyszukując odpowiedni zestaw który ciebie interesuje :)
 

Tajniakos

Paladyn
Haha może teraz to wywalę i sprzedam :D a jak osiągnę 10 poziom to wyprodukuję znowu :D
@Gruzinka to najgorsze z możliwych rozwiązań :) Niestety jak je sprzedasz to do 10 rozdziału te elementy szachów jak zmora będą Cię nawiedzać w Akademii zapychając slot, gdy będziesz np. oczekiwała na budynki militarne. Proponuję je przenieść do inwentarza za pomocą teleportu i na zawsze zapomnieć, że takowe istnieją :)
 

blazius1

Paladyn
Haha może teraz to wywalę i sprzedam :D a jak osiągnę 10 poziom to wyprodukuję znowu :D

Z dobrym rozwojem miasta ten zestaw ma niewiele wspólnego. Trzymają go miłośnicy szachów i gracze niedzielni.
Bądź lepszej nadziei, tzn. że wrócą jeszcze takie czasy, że w grze pojawiały się co miesiąc nawet budynki lepsze i ciekawsze niż ten zestaw, a przy tym w tym samym rozmiarze. Były już takie czasy.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
W obiegu receptur w Akademii prawdopodobnie są podstawki pod budynki, do których powrzucali ostatnio do Iglicy artefakty. W Iglicy jest chyba teraz proceder wrzucania artefaktów do bodajże Syrenki?? Jak skończą ten cykl losowań w Iglicy, to może zmieni się cykl dla receptur w Akademii?

Zaraz ktoś mnie napadnie, że zgaduję zamiast wiedzieć, bo takie oczywiste rzeczy są przecież i w ogóle, co to znowu za teorie?? Wszystko jest przecież jasne.;)
Z resztą może jest? Jakiś Amerykanin odkrył te zależności np. na twitterze??

He he, dobre :D
Akurat tak się składa, że taki jeden Niemiec mówił o tym na youtubie ;) więc byłeś blisko :D
A że jest Product Ownerem tej gry w Inno Games, to można zakładać, że się w miarę orientuje ;)

W skrócie:
- jak nie masz podstawek do budynków ewolucyjnych, to one losowo pojawiają się w Akademii Magii do wytworzenia, w kolejności dowolnej.
- w Iglicy w cyklach sześciotygodniowych pojawiają się artefakty do ewolucji tych budynków. W tej chwili jest do budynku Syreni Raj, zwanego potocznie Syrenką. Ponieważ trwa to już chwilę (3 tygodnie? nie pamiętam dokładnie kiedy wszedł), to za parę tygodni będzie w Iglicy nowy artefakt, przez następne 6 tygodni.

Mam nadzieję, że to wyjaśnienie trochę rozwieje mgłę niepewności :)
Serengeti
 
Ostatnia edycja:

YCKRUL

Wędrowiec
Serengeti ma rację, dodam tylko, że pomimo rotacji artefaktów w iglicy, w AM wciąż można się natknąć na podstawkę do Stonehenge (a przynajmniej takowa się pojawia w moich iglicówkach niezainteresowanych budynkami ewolucyjnymi, w głównym skasowałem podstawkę Stonehenge z przestarzałego 3 rozdziału, może uda się wymienić na aktualną bez marnowania królewskich renowacji w przyszłości).
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Serengeti ma rację, dodam tylko, że pomimo rotacji artefaktów w iglicy, w AM wciąż można się natknąć na podstawkę do Stonehenge (a przynajmniej takowa się pojawia w moich iglicówkach niezainteresowanych budynkami ewolucyjnymi, w głównym skasowałem podstawkę Stonehenge z przestarzałego 3 rozdziału, może uda się wymienić na aktualną bez marnowania królewskich renowacji w przyszłości).


Tu jest jakieś ryzyko, że to się słabo może udać. Patrz przykład z moją podstawką do Polarnego. Którą optymistycznie skasowałem, bo byłem pazerny na 18 sztuk renowacji (dwie epoki). Do dziś tego nie ma w recepturach, a system rotacji który opisujecie sprawi, że do wczesnej jesieni tego Polara pewnie nie postawię. Czyli do okolic eventu jesiennego. Wszystkiego razem, to będzie ponad pół roku czekania, aż się te artefakty przewiną przez Iglicę.
Ale rozumiem że z Zestawem Szachów, podobnie jak z podstawką do Stonehenge, tak nie jest?

W puli receptur są nadal artefakty do Ptasiorów za schematy. Tylko jakby coraz rzadziej.

Dobrze ze Twittera nie przetrząsałem, bo bym nic nie znalazł!
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
W puli receptur są nadal artefakty do Ptasiorów za schematy. Tylko jakby coraz rzadziej.

Receptury na artefakty za schematy mają być na stałe, też info od Product Ownera.
Może zwykły niefart, jeśli masz wrażenie, że rzadziej.

Ja wcześniej miałam główny budynek do biblioteki co chwilę w Akademii, jak miałam wszystkiego 5 reliktów na krzyż, a od kiedy mnie stać, żeby go stworzyć, to ani widu, ani słychu... Ciągle tylko szachy i szachy ;)

Dobrze ze Twittera nie przetrząsałem, bo bym nic nie znalazł!

Miałeś intuicję! :D
 

YCKRUL

Wędrowiec
Udało się dość szybko i sprawnie wymienić, już po 3 niewymuszonych rotacjach w AM pojawiła się podstawka Stonehenge. Do 30 maja (czyli do czasu kolejnej zmiany nagród w iglicy... i kto wie czy tym razem nie wjadą misie) nic w recepturach nie powinno się zmienić, więc do tego czasu podstawki do starych feniksów, syrenki i stonehenge będą się pojawiać i można wymieniać. No risk no fun podobno. Dodatkowym plusem takiego ponownego tworzenia podstawek jest sporo mgły wizji. :p
Szachy są w recepturach do AM dostępne cały czas i są niezależne od co 6-tygodniowych zmian nagród w Iglicy. Do czasu, aż tego nie zmienią, oczywiście. :D
 

Charlene

Szef kuchni
Tu jest jakieś ryzyko, że to się słabo może udać. Patrz przykład z moją podstawką do Polarnego. Którą optymistycznie skasowałem, bo byłem pazerny na 18 sztuk renowacji (dwie epoki). Do dziś tego nie ma w recepturach, a system rotacji który opisujecie sprawi, że do wczesnej jesieni tego Polara pewnie nie postawię. Czyli do okolic eventu jesiennego. Wszystkiego razem, to będzie ponad pół roku czekania, aż się te artefakty przewiną przez Iglicę.
Przepraszam bardzo, ale o tym, że nie ma podstawek do misiów wiadomo już od 9 lipca 2020 roku:
Zrzut ekranu 2021-05-17 o 20.47.59.png
Więc jak możesz mieć pretensje, że nie nie dostajesz receptur... Podstawki misiowe zostały czasowo przywrócone podczas eventu jesiennego i skoro wtedy jej nie wymieniłeś to nie wiadomo kiedy kolejna okazja się powtórzy.
 

blazius1

Paladyn
Dla mnie to okrycie roku. Czyli okazuje się że te historie z artefaktami w Iglicy nie są porobione na kolanie.
Już w lipcu ubiegłego roku mieli zaplanowaną akcję z losowaniami kolejnych artefaktów w Iglicy.

Tylko czy nie mogli wprowadzić tego z takim samym efektem, ale żeby było trzy razy prościej? A Iglicę zostawić w spokoju?

Więcej losowości innym rozwiązaniem to już by nie wycisnęli. Bardziej się nie dało.
 
Do góry