• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Inwentarz rozbudowa

Czy inwentarz wymaga zmiany / przebudowy

  • Nie. Jest dobrze.

    Głosy: 4 10,8%
  • Tak. Dodatkowe zakładki byłyby pomocne

    Głosy: 31 83,8%
  • Tak, ale mam inny pomysł na poprawę funkcjonalności inwentarza (rozwinięcie w komentarzu)

    Głosy: 2 5,4%
  • Nie mam zdania / nie interesuje mnie to

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    37

kikimora

Rozbójnik
Dzisiaj inwentarza jest niczym damska torebka: w niezliczonej ilości zbędnych skarbów nic nie można znaleźć. Mój ma 20 str i na samą myśl o szukanie jakiegoś budynku boli mnie głowa. Może najwyższy czas to zmienić? Dodatkowo Ig uwielbia grzebac w interfejsach różnych nieistotnych okienek to ku swojej uciesze mieliby pole by się wykazać czymś pożytecznym.

Wyzwaniem na pewno byłoby zaprowadzenie przynajmniej namiaski porządku. Miło by było jakby każdy z nas mógłby sobie sam wybrać zakładki i tam wg własnego systemu poukładać budynki. Obawiam się że ten numer nie przejdzie.
Co pozostaje? Chyba wypadałoby zaproponować kategorie wg których budynki by mogły automatycznie się bunkrować. Nie oszukujmy sie: nawet 2-3 dodatkowe zakładki już by ułatwiły sprawę szukania tego co potrzebujemy (o zorientowaniu się co w ogóle mamy nie wspominając).

Bezwarunkowo oddzielna zakładka z budynkami wojskowymi. Chyba nawet tego nie trzeba uzasadniać, prawda?
Ilość tych budynków jest ograniczona, więc aby nie tworzyć pustego miejsca można by taka zakładkę rozbudować o wszystkie inne "czasowe" budynki tj. dżiny, pomniki czy biblioteki.

Moim zdaniem przydałaby się oddzielna zakładka na sety. Niektóre zestawy są całkiem ładnie rozbudowane, a każdy budynek to jedno dodatkowe okno. Usunięcie ich z ogólnej listy dużo by wyniosło.

Widziałabym też oddzielne miejsce z budynkami "z gry". Mam tu na myśli nasze manufaktury, rezydencje, warsztaty itd. Co chwila żonglujemy tymi budynkami, więc miło by było gdyby ich szukanie byłoby łatwiejsze.

Przydałyby się jeszcze zakładki wg kultury, populacji (tu mam mieszane uczucia, bo z uwagi na przejrzystość to byłoby duże ułatwienie) czy dodatkowych produkcji, ale nie wiem czy to już by nie było nawet za dużo. Czasami mniej znaczy lepiej.

W ankiecie celowo pomijam konkretny podział na zakładki. Mam nadzieję, że w wyniku dyskusji wyłoni nam się opcjonalny układ, który jarq mogły oficjalnie zgłosić górze.
 

BlossomValvi

Łucznik
Wątpliwe czy to przejdzie przeciez niedawno wrzucili opcje wyszukiwania po nazwie (czy to tylko apka?)

powiem tak po nazwie super sprawa bo wyskakują wszystkie budynki zawierajace ten ciąg znaków a wystarcza tylko trzy litery np wpisuje kra… i mam wszystkie krasnoludzkie zbrojownie ze wszystkich epok po kolei

Jeśli tego nie ma w przeglądarce to pytanie jest dlaczego jeszcze nie ma :)

w każdym razie najważniejsze nie jestem przeciwko, choć preferowałbym taka ogólna funkcje „powtórz ostatnia czynność” bo nic tak nie irytuje jak budowa kilkuset manu czy warsztatow i przeklikiwanie menu (czy stawianie kilkunastu wojskowych i za każdym razem przechodzenie całego menu) ale z rok temu zatrudniali specjalistę od UI to niech się wykaże ;)
 

kikimora

Rozbójnik
Wyszukiwanie po nazwie spełnia swoją rolę pod warunkiem, że wiesz czego szukasz. Jak ostatnio szukałam jakiegoś budynku do podniesienia go renowacja pod zadanie to.... zbudowałam tartak i poszło, bo mnie po prostu szlak jasny trafił.
O ile szukasz "czegoś" to wyszukiwanie zdaje się psu na budę :( Potrzebujesz coś na popke i weź to znajdź samym "szukaj"
 

kikimora

Rozbójnik
Nie muszą się za to brać, bo jakakolwiek nacja jest niezadowolona. Powinni się za to zabrać, bo to jest po prostu potrzebne.
Oczywiście na początku przy tych 4-6 str inwentarz jest do ogarnięcia. Później robi się jeden wielki śmietnik. Nawet nie wiem gdzie jest gorsza opcja przeglądania magazynu... na apce to chyba jakos bardziej cywilizowanie to wygląda, ale nie oszukujmy szukanie czegokolwiek jest dalekie od ideału.

Oczywiście zawsze można by sobie wyczyścić magazyn że śmieci.. Tylko że już kiedyś Ig mnie nauczylo by nie kasować żadnych budynków bez wyraźnej potrzeby. To się chomikuje wszystko co wpada. Teoretycznie to moja wina, że mam śmietnik... Tylko czy oby na pewno?
 

xEasyRiderx

Rycerz
Nie nazwał bym tego śmietnikiem a tylko brakiem segregacji co zresztą nie nasza wina skoro IG wszystko wrzuca do jednego wora a nam nawet nie daje tego poukładać :)
Oczywiście że jestem na Tak. Dodatkowe zakładki byłyby pomocne.
 

Klops

Rozbójnik
Ja standardowo na tak - każdy pomysł, który miałby pomóc poukładać i posegregować nasze posiadłości jest warty uwagi.
Na ten moment, żeby uniknąć tego co dzieje się "w torebce" Kikimory:
Mój ma 20 str i na samą myśl o szukanie jakiegoś budynku boli mnie głowa. Może najwyższy czas to zmienić? Dodatkowo Ig uwielbia grzebac w interfejsach różnych nieistotnych okienek to ku swojej uciesze mieliby pole by się wykazać czymś pożytecznym.
regularnie czyszczę inwentarz i nie pozwalam mu się rozrosnąć powyżej 8 stron, a i tak grzebanie w tym bałaganie jest uciążliwe.
 

kikimora

Rozbójnik
@Klops kiedys dawno temu prawie każdy z nas systematycznie odszczurzał inwentarz. Ale Ig wprowadziło kilka nowości (glownie akademia i tworzenie) , które bardzo bolały bez zapasów śmieci w inwentarzu. Tak jak napisał @xEasyRiderx historia uczy, by jednak nie czyścić się z budynków w imię "porządku", bo to się nie opłaca i potencjalnie może być bardzo bolesne w skutkach. Tylko że magazyn rośnie... I rośnie.... I....
przekopywanie się przez ten rozpierdolnik to dramat.
 

Zarie

Zwiadowca
Pamiętacie czasy beż inwentarza? :) Gdyby go nie wprowadzili to teraz nie byłoby tego problemu ;) hehe A wracając do ankiety, może potrzeba tylko 2 opcji segragacji: po nazwie alfabetycznie (tak by te same budynki z różnych rozdziałów były obok siebie) i po rozdziałach też alfabetycznie. Już teraz inwentarz układa budynki typu manufaktury czy rezydencje na samym końcu (przynajmniej na aplikacji bo tam nie ma stron tylko suwak).
Tylko że już kiedyś Ig mnie nauczylo by nie kasować żadnych budynków bez wyraźnej potrzeby
W jakim sensie? Chodzi o pozyskiwanie zwojów do akademi magii? Można to robić na bieżąco z budynkami których nie opłaci się już stawiać w mieście. Tym sposobem nie mam tony budynków w inwentarzu :)
 

kikimora

Rozbójnik
@Zarie wprowadzenie systemu alfabetycznego moim zdaniem niczego nie zmieni. Tylko inaczej poukłada ten rozpierdolnik. Wyobraź sobie, że brakuje Ci kultury/populacji/czegokolwiek. To co robisz? Stawiasz coś na szybko z inwentarza... yyyy... tylko co? Wolisz budynek który jest dzisiaj pierwszy? A może ten który akurat zaczyna się na "a"? Może to dziwne, ale osobiście wolałabym ten, który jest najbardziej wydajny. Może Ty pamiętasz wszystkie nazwy budunków, ale ja nie znam żadnego (prawie) i nie widzę najmniejszego powodu by to zmieniać. Ale jak cos szybko znaleźć w tej tonie innych budynków to nie wiem. Konia z rzędem temu kto mi poda instrukcję.

Oczywiście można sobie zrobić jakiś zewnętrzny katalog i wtedy żaden system segregacji nie jest potrzebny. Tylko do wuja pana to jest gra!

Odpowiadając na Twoje pytanie krótka lekcja historii. Tworzenie w akademii pojawiło się nagle i bez ostrzeżenia. Jak ktoś nie miał zapasu budynków był w czarnej, bo nie miał co przepalic na fragmenty. Bolało. Wtedy jeszcze nie było iglicy z zalewem fragmentów, więc nie było lekko. Mam to dalej rozwijać? W każdej chwili historia może się powtórzyć i drugi raz tego samego błędu nie chce popełnić.
Dodatkowo watro jest trzymać stare budynki pod zadania na rozbudowę. Stawiasz budynek i za chwilę już możesz poszaleć renowacja - > kilka sekund i zadanie zaliczone. Oczywiście że można to załatwić inaczej, ale nie w tym rzecz. Gdyby ktoś próbował mi wytłumaczyć, że źle czynię, to od razu wyjasniam: akurat renowacji nawet na takie bzdurne podnoszenie budunków mi nie szkoda. W tej sytuacji potrzebuje budynku, który jest z niższej epoki... W praktyce podniesienie tartaku jest wygodniejsze i szybsze. Nie tak to powinno działać!
 

BlossomValvi

Łucznik
Są jeszcze dwa kolejne punkty:
- iG „lubi” sobie czasem pozmieniać parametry i nagle ciut gorszy budynek robi się lepszy od topowego
- nie wiadomo co przyniesie przyszłość np. Obecnie mocno wzrosło zapotrzebowanie na manę w końcowych epokach a całkiem fajne budynki z niższych epok po podniesieniu daja ziarno … a nie ma downgrade”u

Po prostu trzeba być ostrożnym co się usuwa, bo jest grupa budynków „śmieciowych” które spokojnie można kasować jak te kolorowe płomienie czy jednorożce

z drugiej strony @kikimora bez przesady są gotowe strony jak architekci które uzupełniają luki w grze, przypominam ze iG nigdy nie podawało parametrow budynków a tym bardziej z przeliczeniem na kratkę. Zmiana to byłaby rewolucja na poziomie wprowadzenia uproszczonego podglądu w apce podczas przesuwania budynków (a’ la architekci)

co ważniejsze tak naprawdę masz raptem po kilka sensownych budynków na zapotrzebowanie (pop/kul/mana/ziarno o reszta) i ich nazwy są znane ;) wiec nie róbmy z igieł wideł - sortowanie przydatne ale bez tego tez da się grać kosztem komfortu (wiesz ile czasu zżerało przesuwanie paska by postawić kilka rezydencji na apce? A teraz to luksus trzy litery i jedziemy)
 

kikimora

Rozbójnik
Dla mnie ich nazwy nie są znane. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale mam inne rzeczy do pamiętania i na pewno nic mnie nie skłoni do tego by zasmiecac sobie pamieć nazwami budynków z gry... No chyba, że Ig zacznie mi za to płacić to wtedy wykuje wszystkie nawet w kilku językach jak będzie trzeba. Dopóki jednak żadnych przelewów nie będzie to nie muszę nic pamiętać

Owszem wartościowe budynki to raptem kilka pozycji. Tylko że ostatnio szukałam czegoś do przemialu i poleciały portalowki, bo mnie coś trafiło przy szukaniu jakiegos bezwartościowego budynku. Serio to tak powinno wyglądać?
 
Do góry