• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

jak nazbierać dużo żywego towaru?

Ankhan

Wędrowiec
Jeśli mam na drzewku 270k żywego towaru, jedną manu, to już wiem, że produkcją 9h raz na dobę tyle nie nazbieram, bo robiąc około 8k na dobę już przy 90k rozpad zabierze więcej. Jak trzeba nazbierać taką ilość? Częstsza produkcja? Nie zawsze jest czas :( D-222 - to też na pewno, na ile pomoże? Czy jednak dwie manu? Większość poradników mówi, że na żywe towary powinna wystarczyć jedna. Poproszę o rady :)
 

blazius1

Paladyn
Miasto rozumiem bardzo wojskowe?
To wpierw Piramida, a Simia ewentualnie potem. Oczywiści pod kątem Żywych patrząc, nie pod kątem wojskowym.
 

Ankhan

Wędrowiec
no z tego co sam już przeliczyłem, żeby przejść konstrukty to musze postawić po 2 manu żywych, produkcja na 3h w dzień i zbierać, co najmniej 4 razy powinno dać się bez problemu, do tego d-222 i powinno wystarczyć
 

Charlene

Szef kuchni
Jeśli mam na drzewku 270k żywego towaru, jedną manu, to już wiem, że produkcją 9h raz na dobę tyle nie nazbieram, bo robiąc około 8k na dobę już przy 90k rozpad zabierze więcej. Jak trzeba nazbierać taką ilość? Częstsza produkcja? Nie zawsze jest czas :( D-222 - to też na pewno, na ile pomoże? Czy jednak dwie manu? Większość poradników mówi, że na żywe towary powinna wystarczyć jedna. Poproszę o rady :)
1 manu żywego to jest na początku ras, gdzie dopiero wchodzą nowe surowce a im dalej, to trzeba więcej, bo jak zauważyłeś ilości są bardzooo duże. Raczej trzeba dostawić i mieć po 2 manufaktury, które będą działały na zaklęciach magicznej produkcji. Piramidę to sobie totalnie odpuść, bo to marna pomoc jak masz tylko 3 zbrojownie. Polecam Simię, ponieważ zmniejsza Ci rozpad i to bardziej pomaga, jak większy bonus produkcji z Zakrzywienia, który tak naprawdę mało tego dokłada.

EDIT: spojrzałam na Twoje miasto i jak dla mnie jedynym rozwiązaniem jest dostawienie manufaktur i ciągłe rzucanie zaklęć magicznej produkcji oraz częste zbiory. Piramidy nie stawiaj.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Z trzema zbrojowniami nie warto stawiać Piramidy.

Ostatecznie z baterią Gniazd Orków i z trzema Zbrojowniami. Ja tak mam, ale Piramidę stawiałem od początku czyli przed Simią. Manufakturę zawsze miałem jedną. Jeśli miasto masz niewojskowe, to można w ten sposób na te dwa Cuda, ale niestety kosztem poziomów innych cudów.
Tyle, że trochę późno na wznoszenie Piramidy. Piramida ma swój czas wznoszenia.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Charlene najlepiej napisała, podstawa to:
- odpowiednia ilość manufaktur do przechodzeń epoki
- ja można zredukować używając regularnie czaru magiczna produkcja (+50% do zbioru co ważne naliczanego łącznie z bonusowa produkcja)
- dobre bractwo ;) zawsze pomoże, przy czym zaznaczam to powinno być wsparcie a nie zastępstwo za lenistwo gracza

dodatkowo:
- czar magiczna produkcja można wzmocnić przez centrum handlowe (koszt pw i trudniejszy turniej) i przez feniksa burzowego (kolejne +50%) ale zużywa karmę na 3,5h wzmocnienia. To co istotne wzmocnienie czaru pomoże również w towarach wzniosłych, wiec jesli nie grasz dla turniejowej topki to polecam (ja do kolekcji postawiłem miska pandę by mieć za darmo 2 czary co 48h)

- Simia i Zakrzywienie czasu i tak je zapewne prędzej czy później postawisz, pobocznie wzmocnią towary żywe - niestety koszt ich rozbudowy jest ogromny
 

Wojtek90

Zwiadowca
Jak zaczynałem żywe towary to w bractwie poradzili mi postawić:
- 2 manufaktury S1
- 2 manufaktury S2
- 3 manufaktury S3
Tak też zrobiłem i to była świetna rada :) używałem oczywiście zaklęcia Magiczna produkcja ale Żywiołaki, Amunowie i Konstrukty przeleciałem aż miło, a nie miałem postawionej Piramidy czy tym bardziej Simi i Zakrzywienia. Także jest to ilość na jaką w miarę sobie można pozwolić w dobrze rozwiniętym mieście i taką też ilość manufaktur żywych towarów z czystym sercem polecam.

(Natomiast drobna podpowiedź gdyby ktoś miał możliwość i mógł sobie na to pozwolić to w Elvenarach już nawet 4 manufaktury S3 się przydadzą no bo jest młyn z tymi kosztami badań - aczkolwiek to już na bogato :) ).
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene najlepiej napisała, podstawa to:
- odpowiednia ilość manufaktur do przechodzeń epoki
- ja można zredukować używając regularnie czaru magiczna produkcja (+50% do zbioru co ważne naliczanego łącznie z bonusowa produkcja)
- dobre bractwo ;) zawsze pomoże, przy czym zaznaczam to powinno być wsparcie a nie zastępstwo za lenistwo gracza

dodatkowo:
- czar magiczna produkcja można wzmocnić przez centrum handlowe (koszt pw i trudniejszy turniej) i przez feniksa burzowego (kolejne +50%) ale zużywa karmę na 3,5h wzmocnienia. To co istotne wzmocnienie czaru pomoże również w towarach wzniosłych, wiec jesli nie grasz dla turniejowej topki to polecam (ja do kolekcji postawiłem miska pandę by mieć za darmo 2 czary co 48h)

- Simia i Zakrzywienie czasu i tak je zapewne prędzej czy później postawisz, pobocznie wzmocnią towary żywe - niestety koszt ich rozbudowy jest ogromny
Zapomniałam o Centrum Handlowym XD dobrze, że o nim napisałeś, bo u mnie jest bardzo wysoko i dzięki temu nie mam w ogóle problemu z żywymi( z turniejami mimo poziomu cudów też nie).
Polecam postawienie go choćby na 11 poziom, ponieważ wydłuży się czas trwania zaklęcia i więcej zbierzesz towaru, tylko musisz wtedy starać się zbierać często te produkcje, żeby to miało sens. U mnie to był cudak, który miał ograniczyć ilość manufaktur na mieście i tak się stało, a dodatkowo bardzo pomaga przy eventach/ przygodach. Uważam, że to najlepsza inwestycja jeśli chcemy mieć więcej towarów i to każdego rodzaju.
 
Do góry