• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Karawana kupiecka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25
  • Data rozpoczęcia

Czy wprowadzić do gry karawanę/ handel na odległość


  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser25

Guest
Po wybudowaniu odpowiedniego budynku (np. "Faktoria Handlowa") można wysyłać karawanę z ofertą handlową we wskazaną część mapy. Nawet w bardzo odległe tereny. Im dalej tym karawana dłużej będzie w drodze. Oferta karawany będzie widoczna tylko czasowo w miastach obok których aktualnie przejeżdża .
Zalety :
  • - Karawana rozwiąże problemy z handlem w regionach gdzie brakuje aktywnych graczy i w miejscach gdzie losowo przypadł wyjątkowo mocny brak jakiegoś surowca.
  • - Karawana wprowadzi urozmaicenie gry, przez pewien zmienny w czasie parametr ( ograniczona w czasie obecność) . Karawana to eksploracja mapy
  • - Karawana to zwiększenie parametru strategii i gospodarki materiałami - no bo wysyłając towary na pewien czas nie mam do nich dostępu, muszę zdecydować ile wysłać, za ile wymienić, w jaką część mapy wysłać i jak daleko (na jak długo). I czy zajmować miejsce w mieście na budowę faktorii
Dodatkowo taka karawana daje twórcą gry możliwości na przyszłość ciekawego rozwoju różnych opcji : napadów na karawany, szpiegowania, podatków, wprowadzenia dodatkowych rzadkich towarów.

Taki jest mój pomysł na uatrakcyjnienie gry . Proszę o opinię co do propozycji wprowadzenia czegoś takiego. A jeśli to Wam się podoba takie urozmaicenie to może jakoś trafi do programistów.
 

DeletedUser14

Guest
Hmm, w sumie to ciekawy pomysł. Ludzie, wokół których nie ma aktywnych graczy wreszcie mieliby możliwość zdobycia surowców.
Tylko jeżeli wysyłalibyśmy tą karawanę do konkretnego miasta, bo ona nie może sobie iść tak w nieskończoność do końca mapki, poza obręb odkrytych przez nas prowincji, to powinna ona mieć jakieś ograniczenie, niekoniecznie mocne spowolnienie, bo to jest złe, ale jakiś większy wydatek, typu: za wysłanie karawany płacisz surowcami, a im dalej, tym więcej musisz dołożyć monet i młotków do niej.
Dodatkowo można jeszcze rozbudować, że np. wraz ze wzrostem poziomu Ratusza można wysyłać więcej takich karawan, np. 1 karawana więcej co 2 poziomy, to też pomoże w handlu. Jeżeli jakiś gracz kupi surowiec w karawanie, to wraca on ze zdwojoną szybkością podróży karawany. To tylko sugestie, do przemyślenia ;)
 

DeletedUser13

Guest
Czemu nie :) Oczywiście z ograniczeniem i ponoszonymi kosztami ;)
 

DeletedUser

Guest
No i można ustalić, że, na przykład wysłanie karawany na 15 heksów zajmuje jej, powiedzmy, 15h. Ustalamy przed wysłaniem ile chcemy żeby stała w danym miejscu - na przykład 24h - i liczymy, że przez ten czas coś sprzeda/kupi. Potem znów powrót 15h (wciąż przykładowo). W Faktorii Handlowej byłyby dwa ulepszenia:
  • standardowy up budynku zwiększałby ilość karawan (o tym też za chwilę)
  • ulepszenie polegające na przyspieszeniu karawan (zapewne poziom tego ulepszenia byłby zależny od poziomu faktorii)
Teraz: 1 karawana mogłaby wziąć xxx (przypuśćmy 500) sztuk towarów. Jak chcemy zahandlować 1500 towarów, to musimy wysłać ich więcej. Możemy też wysłać te 3 karawany w 3 różne miejsca na mapie (po te przykładowe 500 sztuk każda)

Koszty: przede wszystkim koszt podróży zależny i wprost proporcjonalny od odległości. Potem karawana musi coś jeść na miejscu - koszt zależny od ustalonego przez nas pobytu karawany w mieście docelowym. I wreszcie ochrona (i tu opcja napadów bandytów i obrony byłaby świetna) - ochrona jednej potrójnej karawany byłaby tańsza niż ochrona trzech pojedynczych. Można też ustalić wersję, że wysyłamy nasze własne jednostki z karawaną i po zalogowaniu się dostajemy komunikat: karawana została zaatakowana w trakcie drogi - podejmij walkę i przechodzimy na standardową planszę walki z komputerem.

Tak jak napisali moi przedmówcy pomysłów można mnożyć.

Pomysł jest za... jest świetny :D

P.S.
Marzy mi się sytuacja, w której devsi piszą do nas coś w stylu: hej, myślimy o wprowadzeniu opcji/funkcji xxx. Na razie nie jest nawet zaczęta ale chcemy się was zapytać coo niej sądzicie, jakie macie pomysły na rozbudowanie tego pomysłu...
 

DeletedUser14

Guest
Jeszcze można dodać pewne ryzyko. Skoro karawana jedzie sobie przez nieodkryte przez nas prowincje, czyli przez te gdzie rozbójnicy wciąż grasują, to w każdej prowincji może istnieć prawdopodobieństwo, że np. ukradną 10 losowych towarów z karawany :p
 

DeletedUser13

Guest
(...) P.S.
Marzy mi się sytuacja, w której devsi piszą do nas coś w stylu: hej, myślimy o wprowadzeniu opcji/funkcji xxx. Na razie nie jest nawet zaczęta ale chcemy się was zapytać coo niej sądzicie, jakie macie pomysły na rozbudowanie tego pomysłu...
Mi też się marzy taka sytuacja w innej grze Inno... I to będąc w Teamie!:eek::eek::eek:
 

DeletedUser25

Guest
No to bractwa chyba rozwiążą problem handli i karawana będzie zbędna . Zatem temat nieaktualny. A szkoda bo wędrówka karawany po mapie byłaby fajnym urozmaiceniem
A może karawana pomiędzy bractwami ?
 

DeletedUser145

Guest
Hmmm w sumie to coś fajnego... Chętnie zobaczę jak się temat rozwija :)
 

DeletedUser

Guest
@ewamar A dlaczego olać temat skoro są bractwa? Przecież ta funkcjonalność może istnieć niezależnie. Nie każdy od razu na starcie w Bractwie będzie miał to co chce. Zwłaszcza Ci mocno do przodu nadal mogą być jedynymi z przykładowo bonusami do 3 surowca i musieli by, chcąc nie chcąc, szukać partnerów handlowych poza bractwem. Niestety to pułapka w którą wpada wiele osób z pomysłami - myślą tylko tu i teraz o pomyśle. Nie widzą tego jak miałby on działać i wyglądać dla osób na innym stopniu rozwoju, nie zauważają korelacji bądź synergii z już istniejącymi pomysłami. Karawana nie jest zbędna, ponieważ jej sens będzie istniał zawsze i dopiero gdzieś niedaleko "endgame" dla graczy nie będzie ona już tak potrzebna, choć nadal będzie użyteczna. Ja sam w jednym z wątków podjąłem temat karawany od nieco innej strony. Jako bezpośrednia wymiana między graczami bardzo odległymi. Sama zresztą możesz zerknąć na moją ideę karawany -> Rozszerzenie ilości graczy dostępnych na handlu (post o karawanie) i choć z nieco innej strony temat dotknąłem, to jednak cel jest zbliżony. To co irytuje to mocne ograniczenie handlu . Wiem czemu to miało by służyć, ale tworzymy dodatkowy narzut na bazę danych by ograniczenie zadziałało. Prościej byłoby udostępniać wszystkie oferty, dla niewidocznych prowizja, a dla bardzo dalekich handel tylko przez karawanę. Nieaktywność sąsiadów przestała by być nagle problemem. To, że dla bardzo dalekich trzeba by na koniec transakcji czekać godzinę czy kilka? Co to za problem tak naprawdę?
 

DeletedUser25

Guest
Dzięki za dobre słowo. Może pomysł spodoba się TWÓRCY tylko jaką ma szansę , że tam dotrze? :)
 

DeletedUser13

Guest
No cóż, jeżeli pomysł popiera rzesza Graczy, odpowiednie osoby poinformują programistów... ale to i tak nie musi oznaczać, że tamci na niego przychylnie spojrzą... :rolleyes:
 
Status
Zamknięty.
Do góry