• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Aplikacja Elvenar wychodzi 1 listopada!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Axatloc

Wędrowiec
Dobrze że Inno nie produkuje samochodów, dostałbym podwozie, po miesiącu budę a po roku na koniec końców kierownicę :)
Sądząc po ocenie apki na poziomie 3,6 nie tylko ja uważam że wypuszczanie niepełnowartościowego produktu to nie jest udany pomysł.
Dajcie ogłoszenie jak już będzie wszystko zaimplementowane bo teraz to tylko bicie piany.
 

DeletedUser313

Guest
Hej,

Zainstalowałam apkę na urzadzeniu z systemem iOS i aplikacja działa zaskakująco szybko i dobrze jednak mam pytanie : Jak dodawać punkty do cudów oraz produkować zaklęcia bo jak klikam na cuda lub akademie to nic się nie dzieje , może to jakas pierdolka ale nie wiem :) dzięki za info
 

visit0r

Paladyn
moze najlepiej wkleje tu swoj post z innego miejsca ;) :do pewnego momentu uzywalem mobilki przy motywacji sasiadow z mapy, bylo szybko i wygodnie, przy okazji pewna ciekawostka, na pc mialem goscia niskiego poziomu ktory mial caly czas rozbudowe ratusza i nie moglem go nigdy zmotywowac, z mobilki wpadalo troszke zlota za jego zmotywowanie, wracajac do sedna, po aktualizacji wg mnie mogilka stracila szybkosc motywowania mapy przez rozbudowe wyboru funkcji (zaprosic goscia do bracta czy go zmotywowac), poza tym ze ikonka jest drobniutka wiec slabo sie w nia trafia gdy ktos ma wieksze paluszki to mysle ze powinien byc jakis wybor calosciowy dla calej mapy co chcemy w danym momencie z sasiadami robic, czy w tej chwili szukamy nowych czlonkow bractwa czy tylko wpadlismy na chwile rozdac motywki, mala poprawka a ucieszy, oczywiscie caly czas czekam na obiecane zwiekszenie funkcjonalnosci w postaci dodawania PW w cuda
 

marcinekk24

Zwiadowca
U mnie w ogóle ta apka nie działa. Zajmuje tylko ponad 0,5 GB pamięci w telefonie i zawiesza się przy uruchamianiu. Cały telefon mi się zawiesza i przestaje działać. Nie jestem zadowolony z tej apki. 7/16 pasek niebieski jest i dalej nie pójdzie, a telefon cał trzeba restartować od nowa.
 

DeletedUser1452

Guest
A ja nie narzekam ;-D bardzo się cieszę, że w końcu doczekałam się wersji mobilnej. Owszem, nie działa jeszcze w 100%, ale dajmy szansę ;-D Na początek w zupełności mi wystarczy. ;) Zebrać, nastawić produkcję i rozdać motywki ;-) Super, jednak czekam na więcej ;-) np. możliwość udziału w turnieju
 

DeletedUser1493

Guest
Chwile pograłam i byłam zadowolona z apki mobilnej jak na początek ale po jakiejś chwili wywaliło mnie i teraz wczytuje 7/16 i stoi po chwili wyskakuje błąd i nie działa szkoda...
 

DeletedUser1174

Guest
Wersja na Android instaluje się bezproblemowo, podstawowe funkcje które sprawdziłem działają poprawnie, jednakże po wyjściu z gry pozostaje na ekranie telefonu strona powitalna (Zaloguj / Nowy Gracz / FB Zagraj teraz) i nie ma sposobu aby się tej strony pozbyć, poza wyłączeniem telefonu. Pozostaję na razie przy Puffinie.
 

DeletedUser626

Guest
Jeśli ktoś ma problemy z apką to bardzo proszę: krótki opis problemu, model telefonu i wersję Androida/iOS, może być tu, może być do supportu. Będę zgłaszać/sprawdzać na bieżąco.
 

DeletedUser629

Guest
Ja wgrałam jeszcze tą apkę przez "link" ... troszkę rzeczy jej brakuje : "kopertka", turniej, event, cuda, czary, skrzynki ...
trzeba poczekać chwilkę .. co jakiś czas jest aktualka i coraz więcej udostępnionych rzeczy :)
Brawa dla Twórców :)
 

Krzysztof23

Wędrowiec
@Dragomira jak wspomniałem wcześniej gdy z aplikacji loguję się na moje konto na polskim serwerze gry po kilku minutach gry aplikacja się wyłącza. Na polskim serwerze gram na świecie Felyndral. Na serwerze beta nie mam tego problemu.

Model telefonu : Alcatel one touch Pixi 4 6'
Numer modelu : 8050D
Wersja systemu android : 5.1
Wersja gry : 1.41.1
 

marcinekk24

Zwiadowca
Telefon LG-K100DS wersja Android 6.0.1, wersja jądra 3.18.19+, numer kompilacji MXB48T, wersja oprogramowania V10b-260-01
Tablet Lenovo A5500-F Android 4.4.2, wersja jądra 3.4.67, numer kompilacji A5500F_A442_000_029_150408_ROW
Na obydwóch urządzeniach gra łąduje się do 7/16, kółko po prawej stronie przestaje się kręcić, urządzenie przestaje reagować na cokolwiek, póki nie pojawi się komunikat systemowy że aplikacja nie odpowiada i czy ją wyłączyć, czy zgłosić błąd czy czekać na odpowiedź. I tak w kółko jest.
 

Akaimajo

Wędrowiec
Bardzo jestem zadowolona z nowej aplikacji mobilnej! :) Mam tylko jedno pytanie: na jakiej podstawie aplikacja rozpoznaje czy gracz chce pomocy sąsiedzkiej w postaci kliku na Ratusz / kwaterę robotniczą / kulturę? Na razie z naszej perspektywy nie jest to precyzyjnie rozpoznawane, bo człowiek, który słowem się nie zająknął o Ratuszu ma w propozycji Ratusz. Podalibyście zasadę to sobie pozmieniamy opisy wiosek (zakładam, że to po opisie rozpoznaje). I jak np. ktoś ma kulturę wpisaną to pokazuje zawsze dostępną najwyżej punktowaną czy losowo?
Dziś rano też mi się zwiesiła w momencie ładowania 6/16, ale brakowało mi miejsca i jak zwolniłam i zresetowałam telefon (bo się za cholerę nie chciało odwiesić samo) to zaczęła działaś. Będę się temu przyglądać :)

Ogólnie - póki co - jestem bardzo zadowolona! Zwłaszcza system łapek bardzo fajnie rozwiązany! 30 osób w 5 minut!
 

DeletedUser626

Guest
Aplikacja Elvenar do prawidłowego działania potrzebuje wersji Androida 4.4.4 lub nowszej - im nowsza tym stabilniejsza gra. Niestety starsze wersje niż 4.4.4. nie są wspierane. W kwestii 7/16 na urządzeniach z nowszą wersją Androida niż 4.4.4 - czekam na odpowiedź.

Motywacja pokazuje wszystko co jest dostępne, jeśli brakuje np. Kwatery Robotniczej to po prostu oznacza, że nie ma już miejsca na bonus. W planach jest dodanie nazwy miasta do okna pomocy.

Antyczne Cuda, tak samo jak Turnieje i inne brakujące elementy będą z czasem dodawane. Aktualnie działające elementy to głównie podstawy gry (budowa miasta, produkcja, punkty wiedzy, badania, mapa świata), Bractwo (lista, czat), walka (póki co tylko auto), ranking, powiadomienia. Dalej dodawane będą właśnie Antyczne Cuda, Turnieje, eventy, walka manualna, zaklęcia, akademia magii, inwentarz - niekoniecznie w tej kolejności. Tak więc zespół od mobilki ma jeszcze sporo do zrobienia, ale póki co idzie im naprawdę sprawnie i oby tak zostało.
 

DeletedUser1493

Guest
Jeśli ktoś ma problemy z apką to bardzo proszę: krótki opis problemu, model telefonu i wersję Androida/iOS, może być tu, może być do supportu. Będę zgłaszać/sprawdzać na bieżąco.

Telefon LG K10 Android 6.0 - wczytuje się tylko do momentu 7/16 i zatrzymuje się po czym wyskakuje że aplikacja nie reaguje czy ją zamknąć i na tym koniec.Trzy razy tylko udało mi się wejść na apkę za trzecim razem mnie wywaliło i finał...
 

Załączniki

  • IMG_20171102_103925.jpg
    IMG_20171102_103925.jpg
    629,2 KB · Wyświetlenia: 16

DeletedUser1921

Guest
Witam
Po zainstalowaniu aplikacji. Zauważyłem sporo błędów:
1. Mapa świata jest mała i nie wygodna a co za tym idzie chcesz zmotywować sąsiada nie widzisz w co dajesz motywacji
2. Nie można przenieść budynków kulturowych; co utrudnia funkcjonowanie w grze.
3. Brak inwentarza.
4. Brak zadań z eventu, brak turnieju.
5. Nie sprawuje się na smartphonach z pamięcią 2 gb ram(zawiesza się)
6. Przy odwiedzaniu towarzysza z bractwa, aplikacja narzuca co mamy z motywować;brak nazwy miast z opisami czego ,ludzie potrzebują. Zwiększyć liczbę kultury,itp.
Na razie nie widzę innych błędów. Zainstalowałem na Samsungu Galaxy J5-500 FN z 2015 wer. Andrioda 6.0.1. Niestety odinstalowałem tę aplikację,bo jest nie przydatna. Na chwilę obecną będę testował ten twór. Jedyny plus do bardzo dobra płynność gry w porównaniu z przeglądarki. Żeby tak była rozwijana gra na przeglądarki to było by dobrze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2487

Guest
Witam,
Zauważyłam mała niedogodność przy przewijaniu zadań w apce. Gdy chcę wrócić do zadania, które przed chwilą wykonałam zadania nagle znikają. Oczywiście zalicza mi to zadanie, ale nagrodę muszę odebrać na kompie.
Pozdrawiam.
 

DeletedUser1660

Guest
Aplikacja jest super rozwiązaniem do szybkiego ogarnięcia produkcji i udzielenia pomocy, nie tylko w bractwie ;) Obklikanie sąsiadów zajmuje zdecydowanie mniej czasu. A tego nie chciało mi się robić po zepsuciu Latarni. Jedyny minus to brak możliwości wrzucenia pkt wiedzy w cuda... Ale od czego mamy Puffinka ;)
 

DeletedUser1074

Guest
Podczas uruchomienia gry , gra dziala nawet mniej niz minute i odrazu wywala z gry , a czasem zaraz po zaladowaniu wywala, co dziesiate moze logowanie zagrac mozna max 2 minuty, , telefon moj to ; Huawei p8 lite , Android 6.0
 

DeletedUser626

Guest
Spisałam działające i planowane elementy, co powinno ułatwić zgłaszanie problemów. https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/rozwiĄzywanie-problemÓw-z-dziaŁaniem-gry.2335/#post-31152

Znikające zadania powtarzalne zgłosiliśmy już do naprawy.

W kwestii błędu ładowania na 7/16 i wyrzucania z aplikacji, najczęstszym póki co odnotowanym powodem jest brak pamięci RAM. Niekoniecznie jest to brak pamięci w samym telefonie, może to być otwarcie kilku aplikacji na raz albo automatycznie ograniczenie zasobów dla Elvenaru przez telefon np. przez uruchomione ograniczenia/optymalizacje dla poboru RAMu przez aplikacje, zamykanie aplikacji w tle itp.
 

marcinekk24

Zwiadowca
To jakie są wymagania systemowe tej gry na telefon czy tablet? Ile trzeba mieć RAMu w telefonie, i ile miejsca na dysku w telefonie, żeby gra działała płynnie.
Bo jak na razie jest to apka która zajmuje gigantyczną ilość miejsca w pamięci telefonu (ponad 500 Mb, gdzie inne gry na telefon zajmują maksymalnie 50 Mb) i z tego co widzę, to potrzebuje też bardzo dużo pamięci RAM. Telefon to telefon, tablet to tablet a nie wielki zaawansowany komputer. Żeby zagrać w Elvenar to muszę specjalny telefon czy tablet kupować? Z dużą ilością RAM i miejsca na dysku? No bez jaj. Na litość boską. Ja nie wiem jakie były założenia twórców apki, ale to są tylko telefony i tylko tablety, a nie normalny komputer czy laptop.
EDIT:
Ta apka mija się z celem w ogóle. Nie lepiej by było, żeby Elvenar na telefonach był dostępny przez przeglądarkę internetową? Mniej pamięci i mniej RAMu by zabierało i byłoby git. Be sensu tworzyć gigantyczną apkę. Na laptopie, oprócz Sismów 2, nie mam tak wielkich gier.
 
Status
Zamknięty.
Do góry