• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1470

Guest
zadania dobowe tez moga byc ale nie powinny sie liczyc na równi z 5 minutowymi, tutaj mowa o wirze bo w mapce to jeszcze ok trzeba ich duzo mniej niz krótkich produkcjii jakosc sie to wyrównuje. Ale kiedy dochodzimy do wiru i 5 min potrzeba tyle samo co 1d (i taka sama ilosc punktów jest za nie) to juz troszke kiepski przelicznik
 

DeletedUser1445

Guest
Zgadzam sie wypowiedzia wyzej,
wir to bardzo kiepskie rozwiązanie jak na zakończenie dużego eventu, nie dość, ze dostajemy śmieszne punkty za potężny wkład w grę, to wymaga to od nas śledzenia praktycznie 24h/dobe co sie tu dzieje, jest weekend, mamy rodziny, własne plany i życie, nie można tak nas tu uwiązywać,
a przy tym części osób zostaja niewykorzystane przedmioty, bo jak akurat przyjdą, to potrzeba czego innego, może jednak powinien byc jakis schowek bractwa, nawet na ograniczona ilosc przedmiotow z ktorego Arcy albo Mag moglby pobrac go gdy jest potrzeba. Albo indywidualna ściezka dla każdego gracza, który brał udział w evencie, widoczna dla wszystkich, z małą nagrodą, a zdobyte punkty do puli wspólnej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
wir powinien działać jako autentyczny wir czyli worek bez dnia: wrzucamy wszystko co mamy i wiemy że za browarek to dostaniemy np 5pkt a za jakiś naszyjnik 50 a posąg to już 100. Utylizacja przedmiotów nie stanowiłaby problemu. A odblokowywanie kolejnych poziomów wiru jest... bezpłciowe /żeby nie powiedzieć, ze głupie/

Przed rozpoczęciem przygód dostałam po głowie że marudzę i że zrzędzę, bo nie widziałam a narzekam i jedyne co to narzekam. To teraz czas na wnioski końcowe:
o ile sam pomysł przygód jest dobry to wykonanie jest poniżej krytyki. Szczerze to nie wiem jaka musiałaby być nagroda, która skłoniłaby mnie do wzięcia udziału w kolejnej przygodzie. W bractwie doszliśmy do wniosku, że jest to pierwsza i najprawdopodobniej ostatnia przygoda, w której bierzemy udział.

Bardzo się cieszę, że pojawiły się głosy zadowolenia, ze nagle Wasze bractwa ożyły. Ale jeżeli szukacie aktywnych bractw to mam proste pytanie: dlaczego nie poszukacie sobie lepszego bractwa??? Sorki, ale nas przygody nie ożywiły. I nie zespoliły. I nie ujawniły nieaktywnych. I to nie była dobra zabawa - raczej frustrująca i irytująca. Zajęły nieadekwatnie dużo czasu do oferowanych korzyści. W konsekwencji ucierpiał turniej a to jest dodatkowy minus. W związku z tym końcowa ocena przygód jest niebywale niska
 

DeletedUser2287

Guest
Witam,
jestem zdecydowanie za uzupełnieniem Przygód Bractw o magazyn przedmiotów. Są w bractwach osoby, które rzadziej zaglądają do gry, a też aktywnie biorą udział w produkcji przedmiotów. Gdyby taki magazyn był, każdy mógłby już wyprodukowane fanty wrzucić i dalej robić swoje. U nas były poza tym pewne problemy z zaczynaniem kropek przez "Grupę Nieczytającą", które ustaliliśmy, żeby nie robić. I szkoda, bo zmarnowało się wiele fantów.
Poza tym taki magazyn, zapełniany przez współbraci, dałby lepszy pogląd na to co jest i można by efektywniej planować dalsze produkcje.
A tak, czasami się zdarzało, że czekaliśmy kilkanaście godzin na kowala, czy naszyjnik. Wiadomo, tego nadrobić w kilka godzin się nie da.
pozdrawiam
Magda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1445

Guest
no i jakis podglad, ile tych zadan w wirze sie zrobilo, tragedia z tym ,
chetnie zabawimy sie znowu, ale byloby fajnie, gdyby zadania z bety nie powtarzaly sie tu, i nie mowcie, ze kazdy moze tam isc i grac, zeby wczesniej znac zadania, jest to pozbawione sensu, jezeli jest ranking, to szanse powinny byc takie same dla wszystkich, i gra na becie nie pownna byc tu na + dla tych co tam siedza,

i taki denerwujacy drobiazg, co chwile nad warsztatmi pojawia sie napis: zasoby zamiast nazwa produkcji, a nad mankami np. stal zamiast maska wojownika czy
 

marcinekk24

Zwiadowca
. I to nie była dobra zabawa - raczej frustrująca i irytująca. Zajęły nieadekwatnie dużo czasu do oferowanych korzyści. W konsekwencji ucierpiał turniej a to jest dodatkowy minus. W związku z tym końcowa ocena przygód jest niebywale niska

Możesz mi powiedzieć, jakim cudem u was turniej "ucierpiał"? Jak to są dwie różne rzeczy, nie powiązane ze sobą. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. To tylko świadczy o tym, że nie ma w waszym bractwie lidera, który umiejętnie wszystko potrafi zaplanować i rozporządzić odpowiednio. Nie zwalaj winy na PB, tylko na waszą nieudolność w bractwie i niezorganizowanie.
Ciekawe, że u nas i PB i turniej świetnie wypadły. Da się? Da się. Może warto by zmienić Arcymaga?
 

Christo

Rozbójnik
Dziś kończy się pierwsza przygoda bractw, więc można śmiało wypowiedzieć swoją własną opinię.

Jeśli chodzi o same przygody bractw to uważam, że jest to najlepszy pomysł jaki twórcom przyszedł do głowy i myślę, że jest obecnie najlepszym elementem tej gry. Jednak nie dam maksymalnej oceny dla tego elementu gry. Dzięki przygodom bractw ożywiły się bractwa (u innych możliwe, że na odwrót). Ludzie częściej się wypowiadali, ale też nie do końca.. głównie to były te same osoby, z którymi się rozmawia na ogół. Nieaktywni zostali nieaktywni, ale nie wszyscy. Może u innych było jeszcze lepiej.. nie będę wnikał. Moje bractwo podeszło do tej przygody jako rozeznanie w temacie, więc nie mieliśmy jakiegoś dużego parcia na wysoki ranking, dzięki czemu dobrze się przy tym bawiliśmy. Co do nagród.. wolałbym się nie wypowiadać o nich.. są po prostu nieadekwatne do włożonego wysiłku przez bractwo.. i jeszcze te same nagrody dla X miejsc. Po co moje bractwo ma się wysilać i być np na 4 miejscu jak również może być na 7 miejscu i nagrody te same. Może niech zrobią do samo z 3 pierwszymi miejscami?

Wielkim minusem są znowu diamenty. Możliwość zakupu odznak nie daje czystej rywalizacji między bractwami. Można przeboleć jeszcze turnieje, gdzie ranking jest indywidualny (ale chyba nawet w turniejach ludzie nie korzystają z diamentów). Tutaj możliwe, że też nie, ale zaprzeczyć też nie można.

Minusem jest także niepotrzebne przewijanie zadań. Przy X nastawionych manufaktur bądź warsztatów mija się z celem.

Ogólnie Wir wypadł słabo. Mamy 3 powtarzające się zadania, w których trzeba wrzucić 1. po 3xbrowar, trent, piekarz; 2. po 3xflakon, bransoleta, naszyjnik; 3. po 3x cieśla, rolnik, kowal. Punktacja tych zadań jest słaba i nie przemyślana. W zadaniu 1 odznaki można zdobyć szybciej niż w przypadku zadania 2 i 3 (gdzie zadania 2 i 3 czasowo wyglądają tak samo).
@kikimora ma dużo racji i pokusiłbym się o takie rozwiązanie - np. browar za 5 pkt, a kowal np 75 pkt, ponieważ wcześniejsza koncepcja miała być na zasadzie wrzucania samych odznak do wiru. Jednak uważam, że to mijałoby się z celem. Jeśli 3 plansze przechodzimy wspólnie jako bractwo to raczej jestem za tym, aby pozostało tak jak jest teraz.. czyli na zasadzie zadań.

Ogólnie chciałbym aby była możliwość wglądu kto i ile naprodukował odznak, a nie włożył do mapy. Mogą być takie sytuacje, gdzie dana osoba zdobyła X odznak, ale miała pecha i nie była wstanie dać do punktu na mapie lub w wirze (bo jest np. rzadko w grze). Dobrym pomysłem byłby "skarbiec odznak", w którym ludzie wrzucają zdobyte odznaki, a arcymag lub magowie nimi zarządzają. Przygoda się kończy, skarbiec ulega zniszczeniu. Przygoda wraca, skarbiec się pojawia z pustym stanem.

Padło tutaj kilka fajnych pomysłów i wypowiedzi, do których się przychylam. Między innymi wypowiedź @najamoon
zadania dobowe tez moga byc ale nie powinny sie liczyc na równi z 5 minutowymi, tutaj mowa o wirze bo w mapce to jeszcze ok trzeba ich duzo mniej niz krótkich produkcjii jakosc sie to wyrównuje. Ale kiedy dochodzimy do wiru i 5 min potrzeba tyle samo co 1d (i taka sama ilosc punktów jest za nie) to juz troszke kiepski przelicznik
W pełni się zgadzam. Nic dodać, nic ująć. Też miałem o tym wspomnieć, ale mnie ubiegłeś :)

Zgadzam się z pomysłem (nie wiem kto to napisał), aby dodać budynek pod przygody. Ja jednak bym dodał 2 budynki. Pierwszy budynek produkował by jakieś zasoby, żeby drugi produkował odznaki. Przygody maja być powtarzającym się wydarzeniem, więc uważam to za stały element gry.. dlatego pomysł z budynkami jest trafny.

Wcześniej czytając (było to chyba kilka dni temu) padł pomysł z przewijaniem zadań. Dobrze by było aby zrobić listę zadań, które wybierałoby się i resetowało po zakończeniu.

U siebie w bractwie wypowiedziałem się na temat częstotliwości występowania przygód bractwa. Napisałem to ogólnie, a nie konkretnie, ale jednak rację mają (choć nie do końca). Otóż napisałem aby zrobić turnieje i przygody przemiennie. Raz turniej, raz przygody. Rzeczywiście przygody byłyby zbyt często.. zgadzam się z tym, bo mogłoby to wypalić graczy. A co gdyby zrobić 2 turnieje pod rząd i potem przygody bez turnieju. Bractwa mogłyby się skupić na przygodach, a nie na dwóch rzeczach. W turnieju przecież ludzie tracą bardzo duże ilości surowców, a pozyskiwanie ich też nie jest jakieś super szybkie.. w dodatku wojo, które automat traci jak szalony.. myślę, że jest to bardziej zniechęcające niż przygody, w których nastawiamy jedynie produkcje i zbieramy odznaki. Przecież obowiązki można podzielić na poszczególne osoby. Co w tym strasznego? Ogólnie nie mam nic przeciwko, żeby przygody bractw były częściej niż raz w miesiącu.

Przez brak zainteresowania twórców naszymi pomysłami było trochę ciężko z komunikacją (teraz wychodzi ich brak zainteresowania). Jest to wielki minus, bo powinni nam umożliwić lepszą komunikację do takiego eventu.

Moja ocena to mocne 6/10, ponieważ przygody wymagają bardzo dużej pracy, żeby je udoskonalić. Przede wszystkim nagrody, które bardziej zachęcą do rywalizacji.
 
Ostatnia edycja:

Christo

Rozbójnik
no i jakis podglad, ile tych zadan w wirze sie zrobilo, tragedia z tym ,
chetnie zabawimy sie znowu, ale byloby fajnie, gdyby zadania z bety nie powtarzaly sie tu, i nie mowcie, ze kazdy moze tam isc i grac, zeby wczesniej znac zadania, jest to pozbawione sensu, jezeli jest ranking, to szanse powinny byc takie same dla wszystkich, i gra na becie nie pownna byc tu na + dla tych co tam siedza,

i taki denerwujacy drobiazg, co chwile nad warsztatmi pojawia sie napis: zasoby zamiast nazwa produkcji, a nad mankami np. stal zamiast maska wojownika czy
Wystarczy, że zbierzesz sobie monety z jednego domku i nazwa produkcji wraca. Przynajmniej u mnie tak działa :)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@kikimora Ale wcale nikt nie mówi, że Bractwo jest nieaktywne. Pomoc/motywacje są, handel jest. Czasem ktoś urlop wpisze, ale dla większości tyle wystarcza do definicji aktywności. Chodzi o to, że PB wymusiły komunikację, ożywił się czat i trochę można było pogadać, bo nie oszukujmy się, mało kto wchodzi na grę na dłużej, kiedy wszystkie rozbudowy, zwiad itp. trwają przynajmniej pół doby, więc nie ma po co nawet zaczynać jakiejkolwiek rozmowy.

@qlas Nie wiem, czy nie zostałoby to uznane za zbyt duże ułatwienie z magazynem, tym bardziej, że w tym momencie żeby dostać nagrodę, to trzeba coś od siebie wrzucić, choćby to nawet było 100 marmuru, musiałaby nastąpić lekka zmiana koncepcji. Niemniej jednak byłoby to ułatwieniem dla Bractwa, na pewno szybciej by się robiło punkty. Tylko czy przy 7 dniach szybciej = lepiej...?
Łączę się w bólu przy "Grupie Nieczytającej". Czat to jedno, tam nieomal spam się robi, ale wysyła się masówki, a i to nie pomaga... Robią, bo robią, ale jakoś bez pomyślunku. Jak było powiedziane, że daną ścieżką dochodzimy do wieży, to po co jeszcze ładować w ostatnią kropkę na innej ścieżce, skoro za to jest 0 pkt...


A jeśli chodzi o wir... Wiedziałam z forum, że będą 3 zestawy po 3 przedmioty, ale miałam nadzieję, że będą mieszane, że może będzie różna ilość punktów, czasem 150, czasem 200 czy coś... Żeby dostać 50 punktów za 3 najkrótsze produkcje i tyle samo za 3 najdłuższe z warsztatów, to jest jakieś nieporozumienie. W dodatku zapętlone, ciągle się klepie to samo, a jakieś przedmioty i tak zostają w zasobniku, szczególnie te z produkcji w manufakturach.
 

DeletedUser629

Guest
Zgadzam się z pomysłem (nie wiem kto to napisał), aby dodać budynek pod przygody. Ja jednak bym dodał 2 budynki. Pierwszy budynek produkował by jakieś zasoby, żeby drugi produkował odznaki. Przygody maja być powtarzającym się wydarzeniem, więc uważam to za stały element gry.. dlatego pomysł z budynkami jest trafny

A ja proponuje dodać 2 zakładki do inwentarza .. jest tam miejsce i nikomu nie będzie zabierać się potrzebnego pod zabudowy miejsca :)

Poza tym fajnie to opisałeś podoba mi się ... i naprawdę super się bawiłam przy przygodzie :)
Moja ocena chwilowa 5/10 ... więc niech Twórcy dopracują tą przygodę i będzie .. miodzio :)

i taki denerwujacy drobiazg, co chwile nad warsztatmi pojawia sie napis: zasoby zamiast nazwa produkcji, a nad mankami np. stal zamiast maska wojownika czy

ja odświeżam stronkę i jest oki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1445

Guest
Dłużej odświeża się stronę niż zebranie z jednego domku :D.. no chyba, że nie masz co zebrać to tylko to pozostaje :D
ale jak mam warsztaty na dwie rózne produkcje nastawione, to trzeba odswieżać, i oczywiście pomaga ale nie o to chodzi, powinno działać poprawnie i już :p:p
zresztą było minęło, do następnego
 

DeletedUser629

Guest
wiesz ... najgorzej jak masz nastawione różne produkcje i... możesz zebrać nie to co chciałeś :) więc ta jest przede wszystkim ... bezpieczna :)
 

DeletedUser1445

Guest
A ja proponuje dodać 2 zakładki do inwentarza .. jest tam miejsce i nikomu nie będzie zabierać się potrzebnego pod zabudowy miejsca :)

Poza tym fajnie to opisałeś podoba mi się ... i naprawdę super się bawiłam przy przygodzie :)
Moja ocena chwilowa 5/10 ... więc niech Twórcy dopracują tą przygodę i będzie .. miodzio :)

nie potrafili do dziś zrobić zakładki na odłamki run
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Christo

Rozbójnik
wiesz ... najgorzej jak masz nastawione różne produkcje i... możesz zebrać nie to co chciałeś :) więc ta jest przede wszystkim ... bezpieczna :)
Ale ja pisze o domkach, a nie warsztatach. Zbierzesz z jednego domku i nazwy wracają do wszystkiego. Nie rozumiem Was w tm momencie :D. Tak samo bezpieczne jak odświeżanie strony :). W sumie co mi do tego. Róbcie jak chcecie :D
 

DeletedUser174

Guest
Możesz mi powiedzieć, jakim cudem u was turniej "ucierpiał"? Jak to są dwie różne rzeczy, nie powiązane ze sobą. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. To tylko świadczy o tym, że nie ma w waszym bractwie lidera, który umiejętnie wszystko potrafi zaplanować i rozporządzić odpowiednio. Nie zwalaj winy na PB, tylko na waszą nieudolność w bractwie i niezorganizowanie.
Ciekawe, że u nas i PB i turniej świetnie wypadły. Da się? Da się. Może warto by zmienić Arcymaga?
mogę :) Zrobiliśmy tylko 9 skrzynek. Dlaczego? Bo przy przygodach trochę trzeba poklikać, a to wymaga czasu. Nie każdy niestety się nudzi i może na grze przesiedzieć dowolną ilość godzin - są tacy co mają jakieś swoje głupie życie realne i ono ich bardziej absorbuje, a na grę wchodzą w tzw. wolnym czasie, który jakoś się dziwnie składa jest ograniczony. I wychodzi albo rybka, albo akwarium... tym razem wyszły tylko ości... trudno. A jeżeli Wam i przygody i turniej wypadły świetnie to nic tylko pozazdrościć./ PS: a ile zrobiliście skrzynek w turnieju??? jak zgarnęliście 10 to autentycznie poproszę o zmianę arcy-

@Lisha mówiąc o aktywnym bractwie miałam na myśli gadające :) są takie :) U nas dziwnym jest jak nie ma żadnej wiadomości na czacie lub kopercie a przygoda spowodowała niepotrzebne napięcia i musieliśmy niepotrzebnie studzić swoje emocje. Niektórzy mają takie głupie podejście, ze im zależy i chcą coś zrobić razem. Co zrobić? Bywa. Mam pecha... miałam to nieszczęście trafić na wspaniałych ludzi z którymi mimo tych wszystkich uchybień gry chce się klikać. Trudno, trzeba z tym brzemieniem jakoś żyć. Ale każdemu z całego serca życzę by trafił właśnie do takiego bractwa, bo wiem jaki to jest drogocenny skarb
 

DeletedUser629

Guest
Ale ja pisze o domkach, a nie warsztatach. Zbierzesz z jednego domku i nazwy wracają do wszystkiego. Nie rozumiem Was w tm momencie :D. Tak samo bezpieczne jak odświeżanie strony :). W sumie co mi do tego. Róbcie jak chcecie :D
hehe ... ale My piszemy teraz w czasie przygody :) ... w grze codziennej mi to nie przeszkadza :) znam ją już na pamięć :D
@mirage mam nadzieję że to jest najpilniejsze niż te runy ... najedziesz myszką na znaczek cudów i widzisz co ile masz :) fakt to też by ułatwiło troszkę podgląd ... ale poczekajmy ... a potem będziemy znowu ... dziamać :D
 

DeletedUser1470

Guest
kikimora my zgarnelismy 10 skrzynek(pierwszy raz w histori bractwa) wiec mozesz juz zmieniac arcymaga:D i chyba wlasnie dzieki temu ze wiecej osob zaglądalo regularnie na gre i na czat, wiec była duzo lepsza komunikacja i wieksze zaangazowanie;)
 

DeletedUser629

Guest
kikimora my zgarnelismy 10 skrzynek(pierwszy raz w histori bractwa) wiec mozesz juz zmieniac arcymaga:D
Tu nie ma nic do rzeczy arcymag ... nie można nikomu niczego nakazać ... gra ma bawić a nie skłócać ... :) i przygoda jest raz na miesiąc ... a gra jest na co dzień :) i najlepiej w takim składzie jak jest dotychczas :)
 
Do góry