• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Odrodzenie Feniksa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser967

Guest
. Ja już od tygodnie nie wiedzieć czemu nie dostaję zadań pozwalających na zdobycie nagród w postaci esencji, mam tylko te dzienne które dają ok. 35 esencji plus około 25 ze spadających jajek.
Serio? -.- A to zagadka :D

Ps. ukończyłeś wszystkie zadania główne ;) zostały Ci tylko dzienne ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Azulena

Rozbójnik
Event kończy się 3 godziny po północy, trochę dziwnie...

Czy wiadomo po co to?

Będzie jeszcze jedno "dzienne" zadanie?
Jeśli tak, to po co?
Czy przez te 3 godziny nadal będzie do zdobycia ta sama nagroda dzienna?

---------------------------------
A co do całości eventu...
Zadań było za mało - skończyłam tydzień temu.

Esencji było O WIELE ZA MAŁO - miałam sporo szczęścia, kilka razy wylosowałam po 200 esencji, a częściej 140 esencji. A i tak FIGA...

Esencję z miasta zbierałam różnie, czasem kilka razy dziennie, czasem rzadziej - po raz n-ty już piszę tutaj, że ludzie mają realne życie, które jest ważniejsze od gry.
Ponadto na początku eventu byłam tak wkurzona na Orki i inne głupoty w założeniach gry, że pierwsze dni eventu przeszły mało aktywnie.

Dlatego jak mi już odpuściła złość, dla nadgonienia kupiłam raz piórka - ale tylko 100 sztuk, bo są POTWORNIE DROGIE.

Co i raz były w czasie eventu "oferty" kupienia piórek - to pokazuje, jaki jest prawdziwy cel takich wydarzeń.
I jak wielokrotnie tu mówiłam, nie miałabym nic przeciw temu, bo grę trzeba rozwijać i utrzymać, a to dużo kosztuje - ale nie TAKIE CENY!

Nie jestem milionerką, żeby TAKIE pieniądze wydawać na grę - więc bardzo rzadko kupuję diamenty. "Chytry dwa razy traci". :p
Do prowadzących tę konkretną grę i do właścicieli Inno Games nie może dotrzeć prosta prawda, że oni zarobią więcej, jeśli "towar" będzie tani i dostępny dla każdego.
 

DeletedUser80

Guest
Wbrew temu co piszesz, to nie tak, że chytry 2 razy traci, Inno nie zarabia na Polakach (przynajmniej w czasie eventu).
Dragomira kiedyś napisała o co chodzi i trudno się z nią nie zgodzić - to jest do Niemców, którzy chcą kupić codziennie inną nagrodę, dokonują mikropłatności a Inno trzepie kasę.
A że nam się to nie podoba - takie nasze zbójnickie prawo, możemy protestować tylko w jeden sposób - nie wydając w tak głupi sposób pieniądze:)
 

DeletedUser449

Guest
Będzie jeszcze jedno "dzienne" zadanie?
Jeśli tak, to po co?
Tak, było jedno z dziennych zadań. Po co? Dla 35 esencji. Mi to pozwoliło na jeszcze jedną skrzyneczkę, która dała mi z kolei 25 punktów wiedzy. Więc sens jest :)
Czy przez te 3 godziny nadal będzie do zdobycia ta sama nagroda dzienna?
Nie wiadomo. Zbugowało ikonki, więc nie było widać ani zawartości skrzynek jak i ewentualnej nagrody. Całe szczęście, nie dostałem zbędnej mi nagrody dziennej :)
Zadań było za mało - skończyłam tydzień temu.
Zależy jak na to patrzeć. Dla aktywnego gracza zawsze będzie za mało. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, że zadań jest względnie mało - nie trzeba siedzieć w grze godziny dziennie. Można zająć się innymi własnymi sprawami bez poczucia, że coś w grze ucieknie - nie licząc kilku esencji z miasta, jeśli nieobecność trwa dłużej niż te (6?) godzin.
Im droższe diamenty i inne waluty dostępne za pieniądze, tym lepiej. Mniejszy ich wpływ na grę. Event zaś? 200 punktów wiedzy więcej i tylko to się liczy :)
Niestety, mimo zdobycia 13 dziennych nagród (+2 główne), żadnego budynku zapewne nie postawię. Zwiększony rozmiar rezydencji sprawi, że zajmą dostępną przestrzeń a przecież lepiej rozbudować rezydencję niż postawić budynek, który prędzej czy później się zburzy.
 

DeletedUser1088

Guest
@Kalart
zgadzam się z Tobą w 99% , oprócz ostatniego zdania:
Niestety, mimo zdobycia 13 dziennych nagród (+2 główne), żadnego budynku zapewne nie postawię. Zwiększony rozmiar rezydencji sprawi, że zajmą dostępną przestrzeń a przecież lepiej rozbudować rezydencję niż postawić budynek, który prędzej czy później się zburzy.
budynki eventowe są super i przyspieszają rozwój. Mają one również swój czas "trwałości", że tak to kolokwialnie ujmę;) Najlepiej jest ich używać w danej erze w jakiej je zdobiliśmy. Ostatecznie jeszcze w następnej erze. Potem tracą swoją przydatność i do wyburzenia. Rezydencję zawsze zdąży się rozbudować:)
 

DeletedUser995

Guest
Event szybko się skończył. Zdobyłem 2 z 3 nagród głównych co uważam za dobry wynik . Dochodzą jeszcze inne eventowe budynki , które są wizytówką wzięcia udziału w tym wydarzeniu , mnóstwo reliktów ,PW . Jednak niesmak mi pozostał . Mało zadań pobocznych (86? czemu akurat tyle?) , niemożliwe zdobycie trzeciej nagrody głównej bez mega fuksa w losowaniu esencji , nachalne oferty zakupu diaxów w końcowej fazie eventu . Feniks na pewno lepszy od letniego eventu , ale słabszy od świątecznego-zimowego . Gdyby dobili zadania poboczne do 100 oraz dali możliwość zdobycia wszystkich nagród głównych jako nagrodę za wytrwałość i cierpliwość to ocena by wzrosła . A tak oceniam na mocne 7/10 pkt w mojej obiektywnej ocenie :
+ Ciekawy wygląd budynków "feniksowych" , nowe budynki eventowe z kulturą/ludkami/towarami , w miarę przyzwoite losowania nagród ze skrzynek - czyt. nie było śmieci , dużo esencji za wykonanie zadań pobocznych , interakcja poza miastem w poszukiwaniu esencji, możliwość zdobycia 2 z 3 nagród głównych bez ponoszenia kosztów .
- mała ilość zadań pobocznych , brak możliwości zdobycia trzeciej nagrody głównej , znowu oferty diaxów - nie dość że drogie to nieadekwatne do ilości diamentów do esencji .
Pozdrawiam
 

DeletedUser626

Guest
W evencie zimowym było 100 zadań, trudniejszych i było dużo skarg ze wszystkich wersji językowych, że wiele osób się z nimi nie wyrobiło. To, że ktoś zadania skończył w połowie eventu nie znaczy, że udało się to wszystkim. Teraz było 86 zadań i łatwiejszych, zobaczymy jakie opinie napłyną.

Ostatnie zadanie było bonusem dla aktywnych dającym szansę na otwarcie jeszcze jednej paczki.
 

DeletedUser629

Guest
Mi event się podobał ... ale nic w tym dziwnego ... nagrody budynki, które postanowiłam losować mają .... bajkowe ilości kultury i populacji :rolleyes: ... i wreszcie nie za diamenty .... a poza tym "tomiki", relikty, runy ... po prostu miodzio .... dzięki bardzo ... :))
Jak dla mnie .... to cieszę się że wiem iż nie mam na co liczyć na 3 nagrodę ... przynajmniej nie ma rozczarowania potem ... i nie tupie nóżką :D
Gratulki dla Tych co ją zdobyli ... i Wszystkim za ukończenie eventu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

skuter

Zwiadowca
Potwierdzam, poziom troche łatwiejszy i można było sie wyrobić. Może troche słabe nagrody "w ludziach / kwadrat" bo kultury po nowych Cudach mam na 125%. Dobry pomysł z innymi nagrodami ( niech będą jak w Turnieju)
 

DeletedUser1591

Guest
Co do trudności i ilości zadań- ja dzięki spoilerom zrobiłam wszystkie zadania w 6 dni :) Więc jak dla mnie mogłoby ich być sporo więcej ;) Żałuję, że trzeciego budynku nie dało się normalnie zdobyć, bo miło by było mieć komplet, żeby się ładnie prezentowało, ale rozumiem że byłoby to ze szkodą dla interesu twórców gry.
Ogólnie bardzo mi się podobało, lubię eventy w tej grze bo jest więcej do roboty ;) Tylko taki mały pomysł mi wpadł w trakcie- może esencji czy innych podobnych rzeczy szukać u sąsiadów? Przy okazji więcej pomocy sąsiedzkiej by było :D Chociaż ci, co mają więcej prowincji by mogli mieć za dużo do przodu...
 

Christo

Rozbójnik
Łatwo jest powiedzieć, że event jest łatwy kiedy ma się spoilery. Jestem ciekaw czy gdyby nie było spoilerów to niektórzy nadal pisali, że jest łatwy :D
 

DeletedUser1088

Guest
pewnie tak
nie wiem co trudnego w evencie
budujesz dodatkowe manufaktury 1 poziom
dodatkowe warsztaty 1 poziom
odpalasz zaklęcia
i jedziesz z koksem, bez podkładu tez da radę bezproblemowo zrobić;)
 

DeletedUser1591

Guest
gdybym nie miała spoilerów to pewnie bym na ślepo stawiała dodatkowe manufaktury i warsztaty, bez przeliczania sobie potrzebnych ilości, tylko ile się zmieści ;)
Pewnie bez listy zadań event nie byłby łatwy, ale też dałoby się go zrobić- pod tym względem zimowy na pewno był trudny ;)
 

jakub357

Łucznik
Ja się spokojnie wyrobiłem ze wszystkimi zadaniami w 3/5 eventu.
Dodatkowe zadanie dzienne, dodało bardzo miły smaczek.

Jednak mam jedno, bardzo duże ALE!
Chodzi o treść fabularną w zadaniach eventowych, na której bardzo się zawiodłem. W większości zadań, były te same teksty, te same gadki. Ani nie dowiedziałem się niczego więcej na temat minstrela, ani nie poznałem dogłębnie o co chodzi z Odrodzeniem Feniksa. Po prostu został zmarnowany ogromny potencjał i większość rzeczy została niedomówiona...
 

DeletedUser1447

Guest
fioletowe jajko feniksa wygląda trochę jak kleszcz, zauważyliście?
 
Status
Zamknięty.
Do góry