• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Odrodzenie Feniksa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Moja wypowiedź była żartem. Gdy byłem mały, na zabawach donosiło się jajko na łyżeczce tak, aby nie spadło. Jajko się rozbiło - czytaj, mleko się rozlało. A coś sensownego, co może wypaść z jajka - z jajek coś może się wykluć, jajka można rozłupać, jajko można otworzyć; lecz jeśli coś z jajka wypada, to nie jest to mile widziane. Chodzi o Brzydkie Kaczątko.
Mogłeś nie zrozumieć, lecz czemuż wzgardzasz i wieszczysz?

Jednakże, ażeby prawdzie uczynić zadość - z listy, którą dała Drago są nagrody dzienne, które się opłacają. Danych nie będę prezentował, wszystko jest podane.

Nie jestem Kalartem.

.
 

DeletedUser80

Guest
Będzie mniej różnych nagród niż dni, ale nie aż tyle, by wszystkie się powtórzyły.
Na liście jest 10 budynków, nie ma małych jak obserwatorium czy koziorożce.
Podejrzewam, że te 10 będzie po 1 razie a te małe będą sie powtarzać.
A o tyle szkoda że już pojutrze będzie budynek na którym najbardziej z tych 10 mi zależy:(
 

DeletedUser1088

Guest
;)
mnie przede wszystkim zależy na PW
a budyneczki są jakie są
(jak tu u mnie mawiają, pupska nie urywa;)
a jak przy okazji wpadnie dodatkowa esencja lub runy to się nie obrażę;)
 

DeletedUser626

Guest
Lista na wiki zawiera budynki stworzone na potrzeby Odrodzenia Feniksa, nie ma więc tam budynków z Letniego Przesilenia czy Eventu Zimowego, a wspomniane Obserwatorium należy właśnie do Przesilenia.
 

Christo

Rozbójnik
Lista na wiki zawiera budynki stworzone na potrzeby Odrodzenia Feniksa, nie ma więc tam budynków z Letniego Przesilenia czy Eventu Zimowego, a wspomniane Obserwatorium należy właśnie do Przesilenia.
Więc, jeśli mamy 10 nagród dziennych, a event trwa 30 dni to każda nagroda pojawi się 3 razy? Czy jedne pojawia się raz, a inne np 5 razy?
 

DeletedUser80

Guest
W sobotę będzie słoneczny kodeks a w niedzielę obserwatorium, potem przez 3 dni z rzędu koziorożce (różne).
Dragomira chciała powiedzieć, że pojawią się budynki z wcześniejszych eventów i dlatego nie ma ich na liście.
 

Midi67

Rozbójnik
Witam. na początku powiem, ze cieszy każdy event, który wsparty jest budynkami z kapitalną grafiką. O ile jest jeszcze dobrze zaplanowany pod względem możliwości zdobycia nagród głównych (dla osób aktywnych), to już jest bardzo SUPER, tak było w przypadku eventu zimowego.
Obecny feniksowy który trwa od 20 marca do 17 kwietnia wg. mnie spełnia w 100% warunek związany z grafiką.
Zaczynam mieć jednak wątpliwości czy twórcy gry jednak celowo nie zrobili go na zasadzie przesilenia letniego, gdy nie było żadnych szans na zdobycie nagrody głownej z gry..... już odpowiadam dlaczego, oczywiście chodzi o możliwość pozyskania odpowiedniej ilości esensji niezbędnej do otwierania jajek :) i tak...
1) mamy 29 dni eventowych co daje 29 x 35 esensji za zadanie dzienne => 1.015 esensji
2) zadania feniksowe tj. 86 zadań a poprzednim w zimowym było 100 !!! (http://crazywizard.info/en/event_easter_2017_main.html), które dają łacznie 2787 esensji
SUMA możliwej do zdobycia esensji ze wszystkich zadań to 3.802 esejsje, które można wymienić na 27 DUŻYCH JAJ :) co jest równe 540 piórom feniksa. I terez o ile zostaną utrzymane progi piórek z zimowego eventu dla poszczególnych budynków to biorąc pod uwagę, że już 1 budynek zabierze Nam 250 piórek z dostepnych 540 to kiepsko widzę szanse na zdobycie głównej nagrody => czyli mamy powrót do sytuacji z letniego przesilenia... gdzie gdy chciałeś mieć nagrodę główną to musiałeś ją kupić za diaxy.... szkoda :/, że znowu w tym kierunku zrobiono event.

Oczywiście nie można zapomnieć o esensji lądującej wokół miasta oraz wylosować bonusowe esensje podczas losowań....jednak obawiam się, że to i tak nie wystarczy tym bardziej, że zadań z linii feniksa jest o 14 mniej co już daje znaczący ubytek w stsunku do eventu zimowego..... ;/

Na szczęście planowane są inne ciekawe budynki, które w pewnej części rekomensują niemożność zdobycia nagrody głównej.... jednak mimo wszystko szoda... bo nic tak nie zachęca do "zabawy" jak cel, który jest realny a posadanie w swoim mieście budynku głównego jest "wisienką na torcie" z danego eventu... niestety chyba tym razem za tą wisienkę, gracze będą zmuszani do płacenia w diaxach....
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1088

Guest
@Midi67
zapomniałeś o nagrodach za częste odwiedziny miasta 1-3/1h czyli dodatkowe min 600 esencji;)
dodatkowo losując duże skrzynki możesz natrafic na dodatkowe 140/200 esencji

aktualnie 86 zadań mam skończone
pierwszą i drugą nagrodę uzyskałem
co do trzeciej to raczej nie jestem aż tak szczęśliwy a za diaxy jej nie kupię;)
pierwsza to 250
druga 400
a trzecia to już nieosiągalna bo 800
 

Midi67

Rozbójnik
@sleep2 - gdybyś przeczytał dokładnie mój post.... to zauważysz, że o niczym nie zapomniałem...

Informacje zawarte w Twoim pości o poziomach dla 2 i 3 budynku potwierdzają moje obawy, że 3 nagroda tylko za diaxy.... szkoda, że twórcy wrócili do praktyki z letniego przesilenia a nie kontynuowali tej z eventu zimowego....


@Midi67
zapomniałeś o nagrodach za częste odwiedziny miasta 1-3/1h czyli dodatkowe min 600 esencji;)
dodatkowo losując duże skrzynki możesz natrafic na dodatkowe 140/200 esencji

aktualnie 86 zadań mam skończone
pierwszą i drugą nagrodę uzyskałem
co do trzeciej to raczej nie jestem aż tak szczęśliwy a za diaxy jej nie kupię;)
pierwsza to 250
druga 400
a trzecia to już nieosiągalna bo 800
 

DeletedUser1088

Guest
@Midi67
nie będę bawił się w cytowanie i nieinterpretowanie wypowiedzi
sens twojej wypowiedzi jest następujący
nie mamy szansy na wszystkie budynki , znaczy pierwszy drugi i trzeci
więc proszę następnym razem jak już piszesz napisz 3 nagrody główne a nie cytuję "nagrodę główną"
wtedy nikt się nie doczepi;)

czepianie się nie było moim celem, ponieważ jestem świadomy, IG ma min dwa cele w każdym evencie:
urozmaicenie rozrywki graczom (może zapomną o kupcu i turniejach;))
pozyskanie dodatkowych diaxów (cel główny;))

uzyskując pierwszą i drugą nagrodę główną jestem bardzo zadowolony
zwłaszcza, że dodatkowo wpadło 6 płąnących jajeczek z kulturą 4400 i 100 PW;)
 

DeletedUser80

Guest
Wprawdzie już temat był podnoszony ale dlaczego nie ma budynków z maną?
Powie ktoś, że mana jest od któregoś tam poziomu więc jak dać taki budynek komuś z mniejszym poziomem.
Rozwiązanie jest proste, do pewnego poziomu kultura + monety/młotki, powyżej pewnego poziomu mana.
Teraz praktycznie cokolwiek chcę zrobić system łapę wyciąga po manę:)
 

DeletedUser1500

Guest
Ja też skończyłem te 86 zadań i w sumie trochę nuda :) Event na plus - ciekawe urozmaicenie, ale trochę za szybko mi się skończyła zabawa, a i nie mam z tego żadnej korzyści. Liczyłem po cichu, że im szybciej skończę tym lepiej dla mnie, a to w sumie bez różnicy. Drugi budynek na pewno zdobędę. Na trzeci nie ma szans. Odkąd gram w tę grę zawsze znajdzie się coś, co nie pozwala z czystym sumieniem napisać do twórców: "Brawo, świetna robota" - zawsze jest jakieś "ale".
PS.
Gustaw-Konrad - dzięki za listę zadań. Zdecydowanie się przydała :)

Edit:
Odnośnie budynków z maną. Jestem na takim poziomie, że raczej taki budynek by mi się nie przydał więc IG musiałoby chyba wyświetlać różne listy nagród dla różnych użytkowników. Pewnie może to stanowić drobny kłopot - wiadomo, że technicznie jest wszystko możliwe, ale podejrzewam, że wychodzą z założenia żeby zrobić, ale się nie narobić. Ewentualnie są tak oderwani od realiów gry, że po prostu nie ogarniają co może się najbardziej spodobać graczom lub wiedzą, ale ich to specjalnie nie interesuje w myśl zasady, że taka drobnostka nie wpływa znacząco na odpływ graczy. Oczywiście to tylko moje zdanie i w zasadzie gdybanie - nie wiem jak bardzo będzie mi ta mana potrzebna :)
 

DeletedUser1088

Guest
zgadza się
i powinni to zrobić tak jak w budynkach eventowych, które są aktualnie do wygrania
np. do 7 poziomu młotki potem orki;)
 

DeletedUser1088

Guest
Edit:
Odnośnie budynków z maną. Jestem na takim poziomie, że raczej taki budynek by mi się nie przydał więc IG musiałoby chyba wyświetlać różne listy nagród dla różnych użytkowników. Pewnie może to stanowić drobny kłopot - wiadomo, że technicznie jest wszystko możliwe, ale podejrzewam, że wychodzą z założenia żeby zrobić, ale się nie narobić
za 8-9 dni będzie właśnie taki budynek
do 7 poziomu młotki, od 8 poziomu orki

więc nie widzę problemu modyfikacji jak słusznie @PanGry zauważył, aby budynki eventowe produkowały manę dla graczy z wyższych poziomów i np młotki/gold dla graczy z niższych poziomów dla których mana jest niepotrzebna;)
 

DeletedUser1447

Guest
Mógłby mi ktoś rozjaśnić pewną sytuację dotyczącą świątecznego wydarzenia?

Otóż rozpocząłem je będąc w IV erze (rozdziale), jednak z biegiem czasu przeszedłem do ery V. Budynki (dzienne nagrody), które się pojawiają wciąż dają bonusy jak dla ery IV (chociażby dzisiejszy feniks daje 800 kultury, mimo, że w rozdziale V powinien dostarczać 910). Pytanie jest następujące, czy era wejścia do wydarzenia jest zapisana na całą jego długość, czy powinna się ona zmienić zgodnie z wejściem gracza w nowy rozdział?
 

DeletedUser1088

Guest
wszedłeś do V ery czy Ci się wydaje???
zbadanie zaawansowanego zwiadu zmienia erę na wyższą:)
 

DeletedUser1447

Guest
Aha, myślałem, że otworzenie skrzyni wystarczy na przejście między erami. No to teraz sytuacja jest jasna
 

DeletedUser1560

Guest
Może głupie pytanie, ale nie dostaję zadań , które pojawiały się poza dziennymi w Konkursie. więc nie mam jak zdobywać kolejnych esencji :-( Mogę liczyć tylko na te spadające. Czy coś robię nie tak ?
 

DeletedUser1560

Guest
@Midi67
zapomniałeś o nagrodach za częste odwiedziny miasta 1-3/1h czyli dodatkowe min 600 esencji;)
dodatkowo losując duże skrzynki możesz natrafic na dodatkowe 140/200 esencji

aktualnie 86 zadań mam skończone
pierwszą i drugą nagrodę uzyskałem
co do trzeciej to raczej nie jestem aż tak szczęśliwy a za diaxy jej nie kupię;)
pierwsza to 250
druga 400
a trzecia to już nieosiągalna bo 800

No i o tym właśnie była mowa, że nie ma szans na zdobycie Nagrody Głównej grając normalnie, codziennie, z zaangażowaniem, bo i tak nie ma to szans. Ja już od tygodnie nie wiedzieć czemu nie dostaję zadań pozwalających na zdobycie nagród w postaci esencji, mam tylko te dzienne które dają ok. 35 esencji plus około 25 ze spadających jajek. Losowo możliwość zdobycia ich z otwieranych jajek wynosi jak 1:50. Moje szanse na zdobycie Nagrody Głównej ( zdobyłem dwie pierwsze) wynosi aktualnie ZERO. W dodatku po przeprowadzeniu porównań wychodzi na to, ze podobny budynek można zakupić za około 800 diamentów, gdy aby zdobyć konkursowy trzeba by kupić ich minimum 36.000... Więc po co się starać ? Miałoby to sens, gdyby bez kupowania diamentów można było powalczyć o najwyższą nagrodę. A tak, to nie ma najmniejszego sensu. Szkoda, bo zabawa była fajna.
Jak to mówią - lepiej dłużej jeść małą łyżeczką, niż udławić się dużą. Czyżby nie przewidywano, że gracze będą chcieli grać dłużej ??
 
Status
Zamknięty.
Do góry