• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Trzech Lodowych Gigantów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1174

Guest
Wersja mobilna również zostanie wzbogacona o eventy, ale niestety jeszcze nie teraz, może na wiosenny się uda.

@Elelkal Oferta nie powinna w taki sposób się pojawiać, ale sprawdziłam właśnie konto z aktywną ofertą i nic takiego się nie dzieje. Coś klikałeś wewnątrz oferty, pojawia się tak od początku?

Jeżeli po wyświetleniu oferty NIE WEJDZIE się do niej, wyskakuje każdorazowo po powrocie do miasta. Aby przestała wyskakiwać, trzeba w ofertę WEJŚĆ.
 

DeletedUser2635

Guest
Witam serdecznie :) Nagrałem krótki poradnik dla osób, które nie chcą przekopywać się przez forum na temat Eventu Zimowego :) Uczę się dopiero więc w razie co proszę o komentarze :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
 

DeletedUser2635

Guest
Lista zadań już była podawana (np mój post nr9), tym niemniej jeszcze raz po polsku i na dodatek z tego forum:
https://pl.forum.elvenar.com/index....-piszczy-spoilery-cz-2.2232/page-8#post-31955

Co do nagród faktycznie, dzienna pomimo 25% procentowych szans wpadła mi za 10 losowaniem, gdzie na szczeście strumienie wpadły tylko 2x więc mam mieszane uczucia, zobaczymy jak dalej będzie

Ja chyba miałem za to farta. Otworzyłem z 6 skrzyń, wypadły 3 budynki :D
 

DeletedUser1174

Guest
@Dragomira
Mam pytanie - dlaczego w obecnym evencie osłabiono znacząco "moc" nagród dziennych w zakresie kultury?
W poprzednich dwóch eventach najlepszy budynek będący nagrodą dzienną dawał 588 kultury na kratkę, podczas gdy w obecnym evencie najlepszy budynek kulturowy o jakim do tej pory wiemy daje tylko 433 (25% mniej).
Proszę również o prostą odpowiedź TAK lub NIE na pytanie - czy do końca tego eventu pojawi się jeszcze budynek, który będzie dawał tyle samo lub więcej kultury na kratkę co budynki z poprzednich eventów?
Pytam, bo mam jeszcze masę niepostawionych takich budynków zdobytych w przeszłości, nie ma więc sensu nastawiać się na losowania dzienne, skoro wszystkie budynki są gorsze od tych co mam.
 

DeletedUser

Guest
@Dragomira
Mam pytanie - dlaczego w obecnym evencie osłabiono znacząco "moc" nagród dziennych w zakresie kultury?
W poprzednich dwóch eventach najlepszy budynek będący nagrodą dzienną dawał 588 kultury na kratkę, podczas gdy w obecnym evencie najlepszy budynek kulturowy o jakim do tej pory wiemy daje tylko 433 (25% mniej).
Proszę również o prostą odpowiedź TAK lub NIE na pytanie - czy do końca tego eventu pojawi się jeszcze budynek, który będzie dawał tyle samo lub więcej kultury na kratkę co budynki z poprzednich eventów?
Pytam, bo mam jeszcze masę niepostawionych takich budynków zdobytych w przeszłości, nie ma więc sensu nastawiać się na losowania dzienne, skoro wszystkie budynki są gorsze od tych co mam.

hmm u Eldrasilów budynek za 3 główną nagrodę dawał więcej kultury, ale za to mniej ludzi i skąd ci się wzieło kilkaset kultury za kratkę?. Tym niemniej obecny jest trochę słabszy, ale zdecydowanie mniej niż 25%- zresztą jak ci zależy na budynku na kulturę to czemu się skupiasz na głównych nagrodach, są lepsze :) i "czysto" kulturowe.
Na przykład niedawno było Zamrożone drzewo ojca dużo mocniejsze od odpowiednika (najmocniejsze była Zagroda przy niebieskim drzewie) wkrótce będzie też zimowy staw z lampionami a ze statystyk wynika że "mrożony" jednorożec daje najwięcej, tym niemiej trzeba ich sporo mieć no i nie można ich motywować :(
 

DeletedUser2732

Guest
Czy ktoś może wie dlaczego mimo osiągnięcia wczoraj II-go etapu
budynek 'Zamrożone Jezioro' generuje nadal 370 pkt. kultury zamiast 460...?

Etap_II_Jezioro_370_x1280.jpg
... ?
 

DeletedUser1174

Guest
hmm u Eldrasilów budynek za 3 główną nagrodę dawał więcej kultury, ale za to mniej ludzi i skąd ci się wzieło kilkaset kultury za kratkę?. Tym niemniej obecny jest trochę słabszy, ale zdecydowanie mniej niż 25%- zresztą jak ci zależy na budynku na kulturę to czemu się skupiasz na głównych nagrodach, są lepsze :) i "czysto" kulturowe.
Na przykład niedawno było Zamrożone drzewo ojca dużo mocniejsze od odpowiednika (najmocniejsze była Zagroda przy niebieskim drzewie) wkrótce będzie też zimowy staw z lampionami a ze statystyk wynika że "mrożony" jednorożec daje najwięcej, tym niemiej trzeba ich sporo mieć no i nie można ich motywować :(

Wedle mojej wiedzy, dostępne w dniu 4 zmrożone drzewo ojca daje 433 kultury na kratkę (łącznie 3900 w niziołkach), podczas gdy zagroda przy niebieskim drzewie z poprzednich eventów daje 588 na kratkę (łącznie 5300 w niziołkach), a oba budynki są 3x3. Czytaj uważnie - pisałem o nagrodach DZIENNYCH, a nie GŁÓWNYCH. Chodzi o nagrody z losowań dziennych, a nie głównych. Nagród głownych można mieć po jednej z eventu, a ja piszę o tuzinach nagród dziennych zalegających w zakładce Inwentarz -> Budynki. Jeżeli mam tam pełno lepszych niż te, które można zdobyć teraz, to po co mam w ogóle losować?
Podejrzewam, że Twoje "dużo mocniejsze" wynika ze zmiany epoki - w każdej następnej dostajesz silniejsze nagrody, wiesz o tym?
Co do skupiania się na tym czy owym, myślę, że robię to poprawnie i raczej nie potrzebuję spoilerów, ale dzięki za dobre chęci.
 

DeletedUser

Guest
Wedle mojej wiedzy, dostępne w dniu 4 zmrożone drzewo ojca daje 433 kultury na kratkę (łącznie 3900 w niziołkach), podczas gdy zagroda przy niebieskim drzewie z poprzednich eventów daje 588 na kratkę (łącznie 5300 w niziołkach), a oba budynki są 3x3. Czytaj uważnie - pisałem o nagrodach DZIENNYCH, a nie GŁÓWNYCH. Chodzi o nagrody z losowań dziennych, a nie głównych. Nagród głownych można mieć po jednej z eventu, a ja piszę o tuzinach nagród dziennych zalegających w zakładce Inwentarz -> Budynki. Jeżeli mam tam pełno lepszych niż te, które można zdobyć teraz, to po co mam w ogóle losować?
Podejrzewam, że Twoje "dużo mocniejsze" wynika ze zmiany epoki - w każdej następnej dostajesz silniejsze nagrody, wiesz o tym?
Co do skupiania się na tym czy owym, myślę, że robię to poprawnie i raczej nie potrzebuję spoilerów, ale dzięki za dobre chęci.

A faktycznie nie zauważyłem, zę chodzi o dzienne zarazem nie chodzi o zmianę epoki popatrz sobie uważnie na tabelę na srodkową część rozgrywki epoki V aż do orków zamrożone drzewo ojca daje więcej kultury dopiero powyżej jest przewaga niebieskiej zagrody (ale tam też dochodzi mana...)
Spoiler jak spoler ostatnio za każdą uwagę ponad to co jest na wiki mi moder wrzuca spoiler

PS To jak jesteś w niziołkach/po to w sumie nic nie potrzebujesz akurat te nagrody są cykliczne i na szczęście ich staty się nie zmieniły (przynajmniej od roku)
 

DeletedUser2732

Guest
Nagrałem krótki poradnik dla osób, które nie chcą przekopywać się przez forum na temat Eventu Zimowego :) Uczę się dopiero więc w razie co proszę o komentarze
Nagroda z połączenia budynków, z tego co wiem, jest 'na dzień',
a połączyć można nie tylko nagrody główne, ale i dzienne,
i będą dodawać kolejne korzyści...

Przykładowo 'Lodowy Górski Troll' będzie dawał:
2 złączone +narzędzia
3 złączone +goldy
4 złączone +1PW

Szczegóły na polskim Wiki ...
 

DeletedUser2732

Guest
Budynki nagrodowe z eventów zachwują poziom na którym zostały zdobyte, ich moc nie rośnie wraz z postępem w drzewku.
Dzięki za info... Trochę słabo, ale na razie wystarczy... Choć rzeczywiście nie ma o co kopi kruszyć... ;)
 

DeletedUser2521

Guest
Jawna niesprawiedliwość w tym evencie. Jak gracze mają zdobyć nagrody dzienne skoro przy 25% szans nagroda nie wpada nawet po otwarciu 7 skrzyń!!! Jeśli cały zestaw byłby do zdobycia za korony to można by go jakoś skompletować a tak nie ma szans. Jestem zawiedziona i zniesmaczona tym rozwiązaniem, które nie daje równych szans graczom na zestaw.
 

DeletedUser2014

Guest
Fakt, też byłem wkurzony. 7 losowań i nic. Pozbierałem na ósme i... jest :D
 

Azulena

Rozbójnik
Właśnie za 3 godziny i 40 minut miałabym szansę wrócić do robienia eventu (po dwóch dniach przerwy) - ale niestety, są imieniny Marii w rodzinie, więc będzie to jeszcze później.

Nie spojrzałam dostatecznie wcześnie na dalszą część listy zadań - do głowy mi nie przyszło, że będzie zadanie na dwudniową produkcję!

Sprawdziłam teraz - ani w evencie jesiennym, ani Halloween tego nie było! Najdłuższe produkcje to 1 dzień.

To, że ten event jest długi, nic nie zmienia - oceniam to jako zwykłe świństwo.


Zawsze mam listę skopiowaną u siebie, zaglądam często, żeby zaplanować kolejne zadania - teraz też, oczywiście patrzyłam, ale kiedy zobaczyłam te dwa dni, było już za późno.

Nie dostałam ANI JEDNEJ porządnej nagrody dnia, tylko te "strumienie" i PW, które są de facto bez wartości, bo przecież same się pojawiają co godzinę.

Nagrody główne to ten cudaczy "zestaw" - takie są w FoE.
Szkoda, że "tutejsi" twórcy nie naśladują tego, co w FoE jest dobre! Dlaczego w zadaniach nadal nie ma większego urozmaicenia, jak w FoE?
W kółko tylko "produkcja 1 godz., produkcja 3 godz., produkcja 9 godz., produkcja 15 min. - niedobrze się robi od tej nudy. :(

Ja tam też się o zestawy nie staram, bo to za dużo miejsca zajmuje. Dlatego tu od razu zrezygnowałam z ich zdobycia, nastawiałam się na dzienne. A w dziennych figa, a nie nagrody.
Nie tylko te idiotyczne "strumienie", ale i nagrody dnia jak dotąd żadna rewelacja, a niektóre wręcz żenujące.

Stale nie mogę pojąć, czemu oni tak skąpią tych pixeli! Przecież to ich NIC NIE KOSZTUJE!

Dla mnie ten event jest już "spalony". :(

EVENT ŚWIĄTECZNY to powinien być prezent dla Graczy, przecież to święta! A tu tylko wielkie rozczarowanie...
 

DeletedUser

Guest
Azulena, jak już robisz 86 zadanie to spokojnie się wyrobisz do końca :) a jak sama piszesz nagrody słabe to tym bardziej nie trzeba się spieszyć... jak już ktoś gdzieś pisał ta gra polega głównie tylko na klikaniu więc generalnie nuda ;) w ładnej oprawie
Mnie ten budynek kombo moze sie przyda (wywalę wykopaliska plus jeden duży budynek na kulturę i będzie zysk z pw) i co do mnie pw to jedyny surowiec o który mi się warto bić, bo mam niemal nielimitowane zapotrzebowanie na niego przez antyki :rolleyes:
 

Vernixen

Wędrowiec
4 grudnia niektórzy gracze otrzymali email "100 Kluczy na dobry początek Zimowego Wydarzenia" ? Czy ta akcja dotyczyła wszystkich czy tylko wybrańców losowych ?
Nie znalazłem takiej wiadomości u siebie (przeglądałem również kosz i spam).
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Chyba wszystkich... U mnie w bractwie parę osób powiedziało, że dostało, w tym ja (reszta nic nie pisała, o ile pamiętam) - mam konto na gmailu i mail był w zakładce "oferty" (razem z większością newsletterów/subskrypcji).
 
Status
Zamknięty.
Do góry