• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Za kulisami: Elvenar staje się mobilny

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1970

Guest
Ale pobieralas z tego linku?
Bo to nie przez google play tylko w tym linku jest "download apk 77,7 mb" i potem trzeba to zainstalować, ściągnąć aktualizacje i gotowe :)
 

DeletedUser629

Guest
Właśnie zainstalowałam :) ... musiałam opcje w telefonie włączyć że mogę ją pobrać :)
testuje ją .. ale nie widzę .. czatu ... czyżby go nie było ?
 

DeletedUser1970

Guest
Nie ma czatu, turnieju, cudów i nawet wiadomosci nie znalazlem :p

Ale można zebrać i wstawić produkcję ;)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
[Tu był zbędny już tekst o pobieraniu.]

Co mogę powiedzieć o samej apce? Wygląda bardzo ładnie, odwiedzanie sąsiadów przyjemne, choć, jak już zostało wspomniane, brakuje informacji, co dana osoba chce mieć zmotywowane, a także elementu ze skrzynkami u odwiedzonych. Muszę też pochwalić pomysł z ikonkami przenoszącymi do własnego miasta i do właśnie badanej prowincji, w zwykłej wersji też by się coś takiego przydało. (; Lista zadań również ładnie zrobiona, a jeśli da się tak samo przewijać, jak powiadomienia, to też fajnie by było mieć w wersji na PC (brzmi dla mnie jak dobre rozwiązanie do zadań z Przygód). ^^ W powiadomieniach trochę mi brakuje daty, ale mogę się bez tego obejść.
Chyba najistotniejsza różnica między aplikacją a Puffinem - szybciej chodzi, chociaż zużycie danych wydaje mi się porównywalne (tylko że na Puffinie w tym samym czasie zrobi się mniej ;p).

Zauważyłam, że źle wyświetla stan reliktów na mapie (górny lewy róg), pokazuje po 2 z każdego poziomu zamiast, jak chyba było zamierzone, tylko bonusowych. Tj. pokazuje tylko 3 (2 pierwszego poziomu i 1 drugiego), ale tak, jakby bonus był na 6 reliktach (w tym tych, na których faktycznie bonus jest). Nie wiem, może miesza informacje ze światów, bo gram na więcej niż jednym?
 

DeletedUser629

Guest
dodam że nie mogłam nastawić szkolenia woja ... pokazywało mi błąd ... i co najciekawsze widzę pełną animację gry ... na PC mam wyłączoną ... żeby nie muliła ... ciekawe jak długo wytrzyma telefon ... a nie znalazłam opcji wyłączenia jej
co do reliktów to nie wiem ... muszę sprawdzić ..
 

Osteres

Zwiadowca
Błąd z nastawieniem wojska u mnie występuje również, pisze, że wystąpił błąd i gra ponownie się ładuje.
Gram na Huawei P9 Lite.
 

visit0r

Paladyn
przypadkiem zostawilem wlaczona transmisje danych i zdziwienie ze dzwiek powiadomienian slysze, a tam napis: skonczyla sie produkcja ;), chociaz bylem przekonany ze aplikacja jest wylaczona to nadal pracowala gdzies w tle
 

DeletedUser629

Guest
przypadkiem zostawilem wlaczona transmisje danych i zdziwienie ze dzwiek powiadomienian slysze, a tam napis: skonczyla sie produkcja ;), chociaz bylem przekonany ze aplikacja jest wylaczona to nadal pracowala gdzies w tle

masz włączone powiadomienia ... dlatego je otrzymujesz ...
zauważyłam też że po motywacji 5-ciu graczy ... gra się zawiesza :(
 

DeletedUser626

Guest
Apka ma jeszcze pewne błędy (tak jak niedziałające w tej chwili Koszary) oraz brakuje w niej wielu funkcji z przeglądarki. Dlatego zresztą jeszcze jej u nas nie ma. Czat, wiadomości, Turnieje etc, to są elementy, które będą z czasem dodawane, także wiele jeszcze pracy jest w planach, ale wszystko idzie póki co aż podejrzanie gładko :D Apka będzie jednak i tak wydana, zanim wszystkie elementy będą gotowe.

System motywacji z mobilki jest czymś, co chętnie zobaczylibyśmy na przeglądarce (zgłosiłam już ten pomysł z nazwą miasta w oknie), ale do tego na razie długa droga, zobaczymy czy i kiedy będzie to możliwe. :)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Dziwne, u mnie i koszary, i motywacje działają bez zarzutu (z tym drugim zresztą całkiem się przeniosłam na apkę przy nieaktywnych sąsiadach - reszcie wolę dawać w to, co chcą). Mam HTC Desire 820, wersja Androida 4.4.4, gdyby to miało jakieś znaczenie.
Może problem ze zbyt małą wolną pamięcią urządzenia? Mi się aplikacje wieszały, kiedy miałam ich kilka zainstalowanych i miały już zapisane jakieś dane. Nie mam tego problemu odkąd usunęłam te, które mi się znudziły/nie używałam od dłuższego czasu.
 

DeletedUser2451

Guest
Pisze mi że "Produkt jest niedostępny w Twoim kraju." czyli nawet jeśli udało by się pobrać to będzie po angielsku ?
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Pisze mi że "Produkt jest niedostępny w Twoim kraju." czyli nawet jeśli udało by się pobrać to będzie po angielsku ?
Gra jest po polsku, przynajmniej w znacznej większości. Tj. masz do wyboru wiele wersji językowych, domyślnie chyba ustawia (wg języka telefonu/tabletu? nie mam pojęcia) i można zmienić w prawym górnym rogu ekranu. Tylko musisz pobrać plik apk coś tam, a nie wchodzić do sklepu play.
 

DeletedUser626

Guest
Aplikacja jest w wersji polskiej (mniej więcej, bo brakuje kilku linijek, które będą gotowe na oficjalną premierę), nie jest jednak dostępna w polskich sklepach z apkami. Już niewiele jej brakuje do publikacji u nas.
 

DeletedUser629

Guest
ja tylko używam tej apki do zbierania i nastawiania manek i warsztatów ... fajnie się przewija zadania ... nie ma dodatkowych ( jak dla mnie niepotrzebnych kliknięć)
ale w dalszym ciągu czekam na jej całkowite działanie .. czyli koszary, cuda, czat, kupiec :)
 

visit0r

Paladyn
ja tylko używam tej apki do zbierania i nastawiania manek i warsztatów ... fajnie się przewija zadania ... nie ma dodatkowych ( jak dla mnie niepotrzebnych kliknięć)
ale w dalszym ciągu czekam na jej całkowite działanie .. czyli koszary, cuda, czat, kupiec :)
jednak brakuje zadan eventu, przynajmniej dla mnie, i u mnie koszary dzialaja ;>
 

DeletedUser629

Guest
i u mnie koszary dzialaja ;>

to chyba masz jakiś "magiczny" kluczyk do otworzenia tego okienka :D
wgrałam tą apkę i na KIANO ... android 6.0 i no niestety.. grafika i działanie gry na nim jest lepsza w każdym calu na Puffinie ... to niestety tu ta apka się nie otwiera ... zawiesza się telefon
ale poczekamy - zobaczymy :)
 

visit0r

Paladyn
to chyba masz jakiś "magiczny" kluczyk do otworzenia tego okienka :D
wgrałam tą apkę i na KIANO ... android 6.0 i no niestety.. grafika i działanie gry na nim jest lepsza w każdym calu na Puffinie ... to niestety tu ta apka się nie otwiera ... zawiesza się telefon
ale poczekamy - zobaczymy :)
mam chinski telefon wiec moze dlatego u mnie sie nie zawiesza ;> , jest w nich tylko jeden drobny blad, pierwszy oddzial zawsze jest pokazany ze zostalo 5min 27 sek do konca

https://zapodaj.net/d7614a78934ed.png.html
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser629

Guest
ehh ale KIANO też made in china ... i nawet "jako-tako" nie działa ;)
a Samsung ... sam sobie wybiera "jak, gdzie i kiedy" :D dobrze że nie pyta "a ile zapłacisz" :D
 

DeletedUser1970

Guest
Ja mam samsunga i koszary działają :)
I na szczęście można zebrać produkcję do zadań eventowych, pomimo że ich nie ma w mobilnej wersji :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry