• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Koniec eventu a słoneczne błyski

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł ?

  • Tak, jestem za

  • Nie, jest dobrze

  • Mi to w sumie obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
Być może temat jest z założenia nieaktualny bo następne eventy wyglądać będą inaczej ale gdyby jednak kolejne były takie same mam pewną uwagę i pomysł.
Zostało mi 40 księżycowych okruchów i 90 słonecznych rozbłysków. Są gracze którym rozbłysków zostało więcej. Z żalem patrzę jak marnuje się efekt mojej zabawy czyli wykonywania zadań.
Dlatego proponuję następujące rozwiązanie:
Wszystkie okruchy i rozbłyski wymienić na kosmiczny gruz w jakiś rozsądnych proporcjach.
I teraz 2 opcje
1. W ostatnim dniu wprowadzić sklepik w którym za kosmiczny gruz można kupić zaklęcia, PW, odłamki run czy relikty
2. Wprowadzić drewnianą skrzynię w której za odpowiednią ilość losowalibyśmy to samo co zaproponowałem w sklepiku. W drewnianej skrzyni nie byłoby nagrody dziennej.
Celowo nie podaję konkretnych cen czy proporcji wymiany na gruz żebyście się odnieśli do samego pomysłu a nie szczegółów na które i tak zwykle nie mamy wpływu.
 

DeletedUser968

Guest
Ja też straciłem 180 okruchów. Jestem całkowicie za żeby coś z tym zrobić. Może nie koniecznie za gruz, ale zrekompensować to w jakiś sposób. W końcu poza ciężką pracą to księżycowe okruchy były kupowane też za REALNĄ KASĘ. To tak jakby mi zabrali część diamentów z dnia na dzień. Elvenar Team wierzę, że nas nie pozostawicie z tym problemem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
O ile rozumiem rozżalenie z powodu 40 Okruchów, za które nie dało się nic kupić, to jaki był problem z wydaniem tych 180? Licznik był cały czas widoczny, wiadomo było do kiedy event trwa, było to nawet podane na forum. Rekompensata za nieuwagę? Nie sądzę. :)
 

DeletedUser80

Guest
Okruchy to jedno, ich maksymalnie można było stracić 40 ale rozbłysków aż 190.
Ilość która wcześniej wystarczała do zakupu I Skały.
 

DeletedUser968

Guest
Acha, czyli Pani zdaniem jak sobie kupiłem przykładowo okruchy za diamenty i je straciłem to jest w porządku? To może od razu kupię sobie od Was diamenty i mi je od razu zabierzecie albo zabierzcie te z konta? Czy Pani sobie stroi z nas żarty Pani Dragomiro? Czy okradanie graczy w ten sposób jest według Pani normalne? Co innego jak ktoś nie zdobył danych okruchów lub ich nie kupował za diamenty, a co innego jak ktoś je stracił w taki sposób. Przecież to rozbój w biały dzień.
 

DeletedUser79

Guest
Trudność tego eventu to głównie ograniczenie czasowe. Było czarno na białym napisane, że wydawanie okruchów i rozbłysków jest możliwe tylko w czasie trwania wydarzenia, więc biorąc na logikę, należałoby zużyć zakupione okruchy przed końcem odliczania, a nie czekać na nie wiadomo co.
 

DeletedUser968

Guest
Czyli mam rozumieć, że według Pana kradzież pieniędzy po określonym terminie jest normalna?
 

DeletedUser968

Guest
Nigdy bym się nie spodziewał, że to będzie tak wyglądało. Jak można oferować zakup czegoś za realne pieniądze, a po chwili to komuś odbierać. Przy takiej logice to diamenty też powinny być czasowe albo na zasadzie, że jak zapłacisz za nie to masz 50% szans, że je dostaniesz lub nie. Przecież tego typu polityka jest niedorzeczna chyba, że miałoby to miejsce w kasynie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser79

Guest
Diamentów nikt Ci nie odebrał, lecz produkt (który jak już pisałem, można było zużyć w określonym czasie), który dobrowolnie zakupiłeś.
Dla przykładu napiszę: kupując robotnika, wiesz, że będzie on zawsze dostępny na danym serwerze. Kupując okruchy, wiesz, że można je użyć tylko do pewnego czasu. Jeśli czujesz się stratny, to możesz się odwołać - jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
 

DeletedUser626

Guest
Jeśli dostałbyś w sklepie kupon zniżkowy ważny do końca roku, a w Wielkanoc za rok by Ci odmówili jego realizacji bo jest przeterminowany, też uznałbyś, że ktoś Cię okradł? Czas trwania eventu był od początku do końca znany i jasny, nie było tu żadnych niespodzianek ani nieuczciwych zagrywek, były nawet dodatkowe 2 dni po zakończeniu linii zadań, właśnie po to, by każdy zdążył Okruchy wykorzystać.
 

DeletedUser968

Guest
Co to w ogóle jest za porównanie? Jakby Pani chciała wiedzieć to nawet vouchery wykupowane w bankach lub sieciach handlowych mają ważność minimum 1 roku. A Wy zaproponowaliście 3 tygodnie? To jest jakiś dowcip. Nie potrzebuje się wykłócać, bo widzę po Pani zachowaniu, że podchodzi Pani niepoważnie do klientów inwestujących realne pieniądze w tą grę. Chciałem tylko podkreślić, że bardzo się zawiodłem na Waszej obsłudze i to w sposób zupełnie nieoczekiwany. I proszę się do mnie nie zwracać na "per Ty", bo się nie wychowywaliśmy na jednym podwórku. Ja potrafię okazać szacunek i zwracam się "per Pani", a widzę że komuś tu brakuje manier.
 

DeletedUser580

Guest
Wstydzilibyście się @Dragomira i @Prz3mQ. Zwracać się do 77-letniego Pana w formie bezpośredniej. Miałam o Was lepsze zdanie.

Czas na wydanie okruszków był krótki, ale licznik czasu był cały czas widoczny. Ciężko mówić o tym, że ktoś kogoś 'oszukał'. :)
A pomysł z wykorzystaniem 'resztek' mi się podoba. Nawet jakby to był tylko przemiał na młotki. Cokolwiek byłoby fajne. :)
 

Osteres

Zwiadowca
Czy "netykieta" cokolwiek Ci mówi Panie Sarven77. Poczytaj najpierw to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
Na forach nie jest wymagane zwracanie się Pan, Pani...
Co do zasad wykorzystania pozostałości - był podany wyraźny termin w jakim można wymienić to co pozostało po ewencie.
Przykład Dragomiry jest tutaj jak najbardziej na miejscu.
Pracuję w handlu i wiem coś na ten temat...
W każdej z gier w jaką grałem a było tego sporo jeżeli pojawia się ewent i jest podany czas na wykonanie i zrealizowanie to jest on nieprzekraczalny.
Po to właśnie jest podany czas w jakim można wymienić pozostałości po ewencie.
Gdyby był tydzień a nawet miesiąc czasu to i tak znalazłyby się osoby, którym by to nie spasowało... :rolleyes:
Nie podobało mi się kilka rzeczy w ewencie jednak tutaj nie macie racji i Dragomira to wyjaśniła przejrzyście.
 

DeletedUser968

Guest
Panie Osteresie to jest Pańska opinia, z którą niestety nie mogę się zgodzić. Pozwolę sobie pozostać przy ogólnie znanych i szanowanych na całym świecie normach dobrego wychowania. Nie wiem w jakiego rodzaju handlu Pan pracuje, ale jeżeli posługuje się Pan w nim wyłącznie "netykietą" lub innego rodzaju "etykietami" to szczerze współczuję Pańskim klientom.
 

Osteres

Zwiadowca
Netykieta dotyczy for internetowych - proponuję poczytać na ten temat jak również i z sensem przeczytać i zrozumieć co napisałem. Po to są tworzone również wszelkiego rodzaju "Normy" aby się do nich stosować.
To nie jest jednak miejsce na tego typu dyskusje. Tyle w temacie.
 

DeletedUser968

Guest
Równie dobrze można sobie wymyśleć "własną etykietę" odnośnie porozumiewania się na tym forum. Myślę, że dużo bardziej wartościowe są ogólnie znane zasady Savoir-vivre.
Zachęcam Pana do lektury: https://pl.wikipedia.org/wiki/Savoir-vivre
Szczególnie podpunkt o komunikacji.

Tyle w temacie i prosiłbym żeby Pan nie zmieniał głównego wątku tej dyskusji, która ma na celu rozwiązanie sprawy niesprawiedliwego odbierania ludziom księżycowych okruchów i słonecznych błysków, a nie sporu na temat "używanej etykiety". Mam wrażenie, że robi Pan to celowo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Cóż, netykieta to właśnie ogólnie znanie znane i szanowane na całym świecie normy dobrego wychowania, które są stosowane od kilkudziesięciu lat - od kiedy Internet służył naukowcom na uczelniach jako sposób komunikacji.
Sam przesłałeś link do savoir-vivre, które jasno stwierdza, że dobre maniery to znajomość obowiązujących zwyczajów i form towarzyskich obowiązujących w danej grupie. Obowiązujące zwyczaje w Internecie opisuje netykieta. Oczywiście że każdy ma prawo wymyślić własną etykietę odnośnie porozumiewania się na tym forum. Jeśli zostanie ona przyjęta, to kultura osobista w takim przypadku wymaga dostosowania się lub opuszczenia danej grupy.
Lecz z przyzwoitym zachowaniem niewiele masz wspólnego; reprezentujesz nie kulturę osobistą (bo tej nawet nie rozumiesz), lecz wyniosłość.

Innogames przedstawiło czytelną ofertę, z której nie miałeś obowiązku skorzystać. Takiego typu oferty są powszechnie stosowane. Jeśli jakiś supermarket oferuje np. naklejki za zakup powyżej danej kwoty, a za określoną ilość "n" naklejek dostajesz nagrodę - nie masz prawa upominać się o rekompensatę, bo zebrałeś "n-1" naklejek lub nie zgłosiłeś się po nagrodę w przewidzianym w konkursie terminie.
Nie masz prawa niczego żądać.
 

zata

Zwiadowca
Jeśli dobrze rozumiem to zastosowanie w tym przypadku mają przepisy niemieckie więc możesz, przepraszam może Pan spokojnie zgłosić odwołanie i otrzymać zwrot całości niewykorzystanych środków ze względu na utracone korzyści :)
 

DeletedUser968

Guest
Dziękuję za normalne podejście Przedmówcy na temat odwołania. Dobrze, że są też porządne osoby, którym nie zależy wyłącznie na spieraniu się, ale na pomocy w rozwiązaniu sprawy.

Co do Pana, Panie Kalarcie to jest Pan najzwyczajniej bezczelny w stosunku do mnie. Nie jestem wyniosły, a jedyny kto sobą reprezentuje brak kultury osobistej to Pan odpisując w ten sposób:
Nie masz prawa niczego żądać.
Ma się Pan za internetową wyrocznie, że decyduje Pan o tym co mamy prawo, a czego nie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry