• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Koniec eventu a słoneczne błyski

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy to dobry pomysł ?

  • Tak, jestem za

  • Nie, jest dobrze

  • Mi to w sumie obojętne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser449

Guest
Jeśli dobrze rozumiem to zastosowanie w tym przypadku mają przepisy niemieckie więc możesz, przepraszam może Pan spokojnie zgłosić odwołanie i otrzymać zwrot całości niewykorzystanych środków ze względu na utracone korzyści :)
Znasz na tyle dobrze niemieckie prawo, że możesz to umotywować? Na ile przeczytałem OWH, zwrot niewykorzystanych środków jest niemożliwy w innym przypadku, niż zawieszenie działalności gry, chyba że miały miejsce nieprawidłowości.
@Sarven77
To jest właśnie wyniosłość. Nie jestem wyrocznią, lecz kimś, kto czyta umowy przed ich zawarciem. Dżentelmen dotrzymuje umów, prawda?
Jeśli zaś chodzi o mnie - kultura osobista nigdy nie miała dla mnie kluczowego znaczenia. Ale potrafię dostrzec hipokryzję.
InnoGames zastrzega sobie przyszłe prawo do wprowadzania nowych, jak również zmiany i usuwania dotychczasowych Usług Premium, Przedmiotów lub walut. W przypadku takich zmian lub przerwania Usług, InnoGames pozostawi Użytkownikowi ustalony wcześniej okres czasu na wykorzystanie punktów Premium, zakupionych Przedmiotów i walut. Ponadto InnoGames zastrzega sobie prawo do zaproponowania Użytkownikowi zamiany punktów Premium, zakupionych Przedmiotów i walut na bony, które można wykorzystać w inny sposób. W przypadku usunięcia danej Gry, Użytkownik ma prawo do zamiany odpłatnie nabytych punktów Premium, zakupionych Przedmiotów i walut (po faktycznym usunięciu danej Gry) na bony, które można wykorzystać w innych Grach. Użytkownik nie ma prawa do dalszych roszczeń.
 

DeletedUser968

Guest
Sam Pan jest niestety hipokrytą.
Na ile przeczytałem OWH, zwrot niewykorzystanych środków jest niemożliwy w innym przypadku, niż zawieszenie działalności gry, chyba że miały miejsce nieprawidłowości.
Według Pana bezpodstawne odbieranie okruchów opłaconych za realne pieniądze to prawidłowość?

Natomiast event można nazwać swojego rodzaju osobną grą ponieważ nie jest ona permanentnie wpisana w Elvenar i jak widać sam Pan odpisał na nurtujące mnie pytanie: "Użytkownik ma prawo do zamiany odpłatnie nabytych punktów Premium, zakupionych Przedmiotów i walut (po faktycznym usunięciu danej Gry) na bony, które można wykorzystać w innych Grach"

Tak więc wszystko zależy od dobrej woli, a Panu najwidoczniej jej brakuje.
Dżentelmen dotrzymuje umów, prawda?
Ja ich dotrzymuje, a Pan najwyraźniej stara się utrudnić wszystkim życie i zrobić jedynie na złość. Proponuję zmienić swoje podejście i zacząć być bardziej otwartym oraz ciut bardziej przyjaznym wobec innych ludzi :)
 

DeletedUser449

Guest
Wyjaśnij mi, na czym polega moja hipokryzja. Ciekaw jestem Twojego toku myślenia. Na PW poproszę, nie ma sensu kontynuować shitstormu w publicznym miejscu.
Przede wszystkim, zabieranie okruchów nie jest bezpodstawne, wpisuje się w fabułę wydarzenia. Po drugie, jeśli prawidłowość rozumiesz jako legalność - to tak, w pełni legalne.
Event jest częścią gry, a księżycowe okruchy walutą premium. Nie ma żadnych podstaw by sądzić, że "Letnie przesilenie" jest osobną grą; nagrody są dostępne przez cały czas trwania gry. Podejrzewam, że event wróci w przyszłym roku - choć każdy będzie startował od zera.

Oczywiście, że wszystko zależy od dobrej woli. Jeśli będziesz miał taką wolę, to oddasz mi swój cały majątek. Ale raczej nie mam prawa tego żądać, czyż nie? Regulamin jasno stwierdza, że Innogames nie ma obowiązku zaoferowania rekompensaty. Jeśli wyjaśnienie czegoś tak oczywistego uznajesz za robienie na złość...
Temat powstał jako pomysł, propozycja dla administracji. W takiej formie jest prawidłowy - a Innogames może go przyjąć lub odrzucić. Problem w tym, że od początku żądasz, do czego nie masz żadnego prawa.
 

DeletedUser968

Guest
Pański tok rozumowania jest absurdalny i czego bym nie odpisał to i tak Pan to złośliwie zaneguje więc tego typu dyskusja nie ma tutaj sensu.
Zresztą sam Pan się najlepiej wypowiedział na własny temat:
Jeśli zaś chodzi o mnie - kultura osobista nigdy nie miała dla mnie kluczowego znaczenia.

Nic dodać, nic ująć :)
 

DeletedUser449

Guest
Czyli brak argumentów + klasyczny zabieg erystyczny ad personam, który - podpowiem - jest antytezą kultury osobistej i prawidłowej dyskusji. Sądziłem, że niesłusznie oskarżając o kradzież oraz o brak manier pomimo własnej nieznajomości savoir-vivre nie pogrążysz się tak bardzo :) W całym temacie tylko raz powiedziałeś cokolwiek właściwego - że jestem bezczelny. Ale dla mnie to zaleta; jestem bezczelny wobec tych, którzy na to zasłużyli własnym zachowaniem.
Ale zgodzę się, że dyskusja nie ma sensu. Nie z kimś, kto nie jest zdolny przyznać się do błędu.

Ale zaskoczę cię - sam nie miałbym nic przeciwko podobnym rekompensatom. Niestety, zbyt wiele lat żyję, by się tego spodziewać. Już w innym temacie wyjaśniłem, że zostawienie graczy z np. 160/200 słonecznych błysków to celowy zabieg skłonienia ich do dokupienia księżycowych okruchów, by dobić do jednej z wielkich nagród. Od samego początku było jasno zaznaczone, że okruchy i błyski to waluty dostępne tylko na czas wydarzenia, które niewykorzystane znikną na jego koniec.
 

DeletedUser80

Guest
Po pierwsze - nieśmiało przypominam, że temat tyczy czego innego ale też wtrącę swoje 3 grosze.
Po drugie - "jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one", zwracanie się per ty na forum nie jest brakiem szacunku tylko przyjętą formą, można zwracać się per Pan/Pani ale nie można tego wymagać od innych.
Po trzecie - kolokwialnie mówiąc ktoś dał ciała i nie chce się do tego przyznać tworząc dziwne teorie i definicje. Te okruchy to pikuś, jeżeli wygram w totka megakumulację 50 milionów to muszę je odebrać w terminie 60 dni, po tym terminie mogę pisać na Berdyczów. Ale gapowe się płaci, i w życiu i w grze. Panu Sarven77 proponuję zadzwonić do Dyrekcji Dzwonków Tramwajowych i złożyć reklamację, tu już nam wystarczy jego wywodów.
Wróćmy do meritum, czyli poprośmy Inno (tak, poprośmy bo nie mamy prawa niczego żądać) o rekompensaty za niewykorzystane okruchy i rozbłyski.
I to by było na tyle.
 

DeletedUser968

Guest
Kalart: Niczym mnie nie zaskoczyłeś (tutaj przechodzę na ty, bo swoim zachowaniem nie zasłużyłeś sobie na zwracanie się do ciebie ad personam). Próbujesz się po prostu przypodobać, wiedząc że nie masz racji :)

Ja akurat nie napisałem, że czegokolwiek żądam.
Również zwracam się z uprzejmą prośbą o rekompensatę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Myślę, że przez powiedzmy tydzień po zakończeniu ewentu, u Kupca mogłaby pojawić się zakładka "Wyprzedaż". Pod tą zakładką byłyby do kupienia różne rzeczy za 2 waluty: okruchy i rozbłyski. Oczywiście przy następnych ewentach byłyby to odpowiednio aktualne wówczas waluty.
Do kupienia mogłyby być budynki, runy, czary i PW. Ceny? To pole do dyskusji, aczkolwiek uważam, że powinno byś do kupienia cokolwiek za nawet 1 okruch (czyli ta 'gorsza' z dwóch walut), pytanie, co by to mogło być. Myślę, że np. budynek kulturowy o nieszczególnie powalających parametrach, mogący być traktowany jako pamiątka.
 

DeletedUser1067

Guest
A być może okruchy i rozbłyski będą do dalszego wykorzystania w następnym Letnim Przesileniu za rok? Tak chyba jest w FoE, jeśli dobrze pamiętam. Zdobyte punkty eventowe są zapisywane i dostępne w kolejnym analogicznym tematycznie wydarzeniu.
 

DeletedUser626

Guest
Tak jak zawsze, Wasze uwagi zostaną zgłoszone, nie mogę jednak niczego obiecać, ani na pewno żadne zmiany jeśli kiedyś wejdą, to nie będą miały zastosowania do eventu, który właśnie się skończył, bo na to jest za późno. Ewentualne zmiany systemu mogą dotyczyć tylko przyszłych eventów, nie mogę również potwierdzić wiadomości @MuShu22 ponieważ mimo, że Elvenar ma podobną mechanikę, to jednak jest pisany i prowadzony niezależnie od FoE, nie ma więc ani gwarancji, że będzie identyczny event za rok, ani że informacje o walucie zostaną przez taki czas zachowane.

Panie @Sarven77 - forma "Ty" nie jest oznaką braku szacunku, jest ogólnie przyjętą formą stosowaną na forach internetowych. Jak Pan zauważył, w supporcie obowiązuje forma "Pan/Pani" i tak się tam do Pana zwracam, ponieważ jest to oficjalny kontakt Gracz- firma. Forum jest miejscem na luźną, swobodną dyskusję, pozbawioną oficjalnego tonu. Piszę teraz "Pan", ponieważ tego sobie Pan zażyczył, jednak proponuję zapoznać się z zasadami obowiązującymi w społecznościach i na forach internetowych, bo może Pan nieświadomie kogoś obrazić lub poczuć się obrażony z powodu nieznajomości ogólnie przyjętych standardów.

W kwestii Okruchów zostało już chyba napisane wszystko, z tego co widzę dyskusja zmieniła się trochę w przepychankę, trochę w rozmowy o kulturze osobistej. Temat mogę pozostawić otwarty, ale proszę, aby pozostał związany z pierwszym postem, inaczej będę zmuszona go zamknąć.
Ja już zrobiłam co mogłam w kwestii Waszego wniosku i nie mam tutaj nic do dodania.
 

DeletedUser968

Guest
Powtórzę to co napisałem wcześniej do Pani Dragomiry w obsłudze gry.
Jestem pełen nadzieji, że nasz apel faktycznie zostanie wysłuchany.

I proszę pamiętać, że netykieta netykietą, a życie zyciem. Moje obiekcje związane z Pan/Pani były spowodowane brakiem wiary w nasze starania:
Rekompensata za nieuwagę? Nie sądzę. :)

Wystarczyło od razu podejść do tego tematu w sposób profesjonalny zgłaszając nasze uwagi twórcom gry (tak jak obecnie) i nie byłoby takiego zamieszania :)
 

DeletedUser

Guest
To może ja napiszę jak ja to widzę. Walutą premium są Diamenty i jest to de facto jedyna waluta premium oficjalna tej gry. Wszystko co zostaje za nią kupione staje się Produktem/Usługą. Czy będzie to budynek, przyspieszenie czy jakakolwiek inna forma wykorzystania ich w grze. Z tej racji zakup ich, a potem, gdy brakło nam do kolejnej skały próba zamiany tego z powrotem na Diamenty lub coś innego jest nielogiczna. Idąc tym tokiem, możemy dojść do wniosku, że będzie trzeba pozwolić graczom także na cofanie decyzji odnośnie zakupu innych elementów. A więc za nieużywane Ekspansje, nadmiarowych robotników itp.

To czego brakło w tym evencie to inne niż Skały Venara możliwości wykorzystania Błysków. Jedni zostali więc w momencie zakończenia z 40, inni 140. Świetnym przykładem są tu właśnie ekspansje. Część ludzi je kupiła ale w trakcie gry odblokowała tyle, że teraz im one zalegają! Mają ich więcej niż można wybudować. Mają dostać zwrot Diamentów, bo "taka sytuacja"? Nie. Zrobili zakup w określonym celu (nabycie błysków) i dzięki temu mogli wcześniej niż inni przykładowo zdobyć ową skałę, ale w postępie dalszym eventu zdobyli już normalnym tokiem kolejne, które już zaległy. Jaki z tego wniosek? W pełni świadomie wydali Diamenty w celu osiągnięcia jakiejś korzyści, ale zrobili to za wcześnie, zamiast zaczekać do końca eventu i dopiero wtedy dokupić "brakujące". Tu aż się kłaniają obecne roszczenia frankowiczów! Liczyli, że frank będzie ciągle tani i ich kredyty też. Frank poszedł w górę, ich kredyty także i teraz lamenty. To jest ODWIECZNE ryzyko kredytów walutowych innych niż w walucie własnego kraju. Część dała się omamić bankom by taki kredyt wziąć, ale większość wybrała go z cynicznym nastawieniem, że "wyjdzie taniej niż kredyt złotówkowy". A teraz lamenty, że chcą przewalutowania według korzystnego dla nich kursu, czyli o wiele niższego niż utrzymujący się. Zapewne wykorzystał Pan owe zakupione błyski, by wcześniej zakupićnagrodę gwarantowaną pierwszego stopnia (to myślę da się sprawdzić). Jeśli moje podejrzenie jest słuszne zwrot byłby niesłuszny, bo korzyścią było zdobycie budynku szybciej niż inni... Właśnie za walutę premium.

A co do netykiety i savoir-vivre, to tu się Pan myli. Ten drugi nie jest nadrzędny w stosunku do pierwszego. Normą w Internecie jest ten pierwszy, a drugi jest jego uzupełnieniem jeśli pierwsze nie precyzuje. To tak jak z prawem. Obowiązuje prawo tego kraju jakim się znajdujemy, a nie to w jakim się urodziliśmy. Inna sprawa, że stwierdzenie iż ma się 77 lat i się trzeba inaczej zachować z racji na wiek uważam za głupią manię ludzi starszych, którzy z racji wieku ŻĄDAJĄ lepszego traktowania, nawet jeśli nie mają racji. Jeśli staruszka zażąda od kierowcy że ma jej dać miejsce, to ma wstać i jej dać oraz spowodować wypadek? Głupota do kwadratu :)
 

DeletedUser968

Guest
Mam świetny pomysł dla takich Panów jak Kalart oraz Thek.

1. Po pierwsze polecam pierwszemu zasięgnąć dokładnej lektury na temat słowa "hipokryta", którego tak często używa, a najwyraźniej kompletnie nie zna jego znaczenia.

Spytacie dlaczego?

Otóż z tego, co sobie przypominam to właśnie Pan Kalart był głownym przeciwnikiem Akademii Magii, a później sam wybudował ją u sobie w mieście tylko po to żeby ukończyć zadanie dla śmiesznych 500 surowców miedzi lub granitu (nie pamiętam już dokładnie, którego z tych surowców).

Wniosek:

Jest hipokrytą do kwadratu i do tego żałośnie zadufanym w sobie, bo nawet nie zdaje sobie sprawy, co to słowo znaczy, a szafuje nim na lewo i prawo :rolleyes:

Dlatego nawołuje żeby Pan wszedł w ten link -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja <- i zagłębił się w dokładnej i powolnej lekturze ze zrozumieniem. Proszę się nie spieszyć, bo ma Pan przed sobą całe życie. Najważniejsze żeby Pan to w końcu zrozumiał. W razie czego służę pomocą na PW :)

2. Co do Pana Theka. To jest Pan przykładem ODWIECZNEGO problemu tzw. "trolli forumowych". Wszystko, co trzeba było zostało już napisane i sprawa przesłana, dzięki Pani Dragomirze, do twórców gry. Niestety musiał Pan zburzyć ten spokój i dodać swoje przysłowiowe trzy grosze. Zobaczył Pan, że temat jest burzliwy i nie mógł sobie zapewne podarować napisania czegokolwiek, byleby tylko zaistnieć. Szkoda, że to "cokolwiek" jest kwintesencją bezsensu w Pana wykonaniu. Przede wszystkim jak można przekonywać, która etykieta jest nadrzędna? Jak Panu odetną prąd to też Pan będzie posługiwał się netykietą? Przecież to jest niedorzeczne. Sprowadza się tylko do tego żeby zanegować moje słowa. Nieważne, czy w sposób logiczny, czy też nie. Po drugie to jest Pan dla mnie od dzisiaj "wzorem ostatecznej etykiety" :)
Inna sprawa, że stwierdzenie iż ma się 77 lat i się trzeba inaczej zachować z racji na wiek uważam za głupią manię ludzi starszych, którzy z racji wieku ŻĄDAJĄ lepszego traktowania, nawet jeśli nie mają racji.
Faktycznie po tym, co Pan napisał, widać że najlepiej się Pan zna na kulturze osobistej i powinniśmy wszyscy z Pana brać przykład w sprawach "etykiet". Ciekawe, jak Panu przyjdzie mieć te 77 lat i nikt Panu nie ustąpi wtedy miejsca w tramwaju, bo powie, że jest to niezgodne z netykietą albo stwierdzi, że niesłusznie żąda Pan lepszego traktowania. Całe szczęście, że są jeszcze ludzie z wysoką moralnością, którzy myślą inaczej niż Pan.

Wniosek:

Otóż dla Pana nie ma już żadnej nadziei. Pozostanie Pan zapewne na zawsze 'trollem forumowym" i będzie się czepiał o wszystko. Nawet jakby stracił Pan dostęp do internetu to zapewne założyłby Pan forum we własnym domu (z karteczką i długopisem na stoliku w przedpokoju). Głównym Pana celem w życiu byłoby przyczepianie się do któregokolwiek z członków rodziny. Natomiast kartą przetargową do rozstrzygania sporów stała by się "słona zupa" :)

A na koniec to zastanawiam ilu jeszcze mecenasów kultury i sztuki pojawi się na tym forum żeby wyrazić swoją nieomylną opinię na temat etykiet? Robi się to już powoli nudne i prosiłbym o zakończenie tego tematu jeżeli jedynymi odpowiedziami będą takie jak Pana Theka, gdyż chyba wszystko, co dotyczyło problemu ze zmarnowanymi okruchami i błyskami zostało napisane i zgłoszone.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
a jak się nazywa ktoś, komu sie wydaje, ze jest bardzo kulturalny i dobrze wychowany a zachowuje się jak słoń w składzie porcelany?
 

DeletedUser580

Guest
Wesoły wątek, lubię takie. @Dragomira zaraz go zamknie, ale może zdążę zachwycić się podwójnymi standardami...

Sarven77, Poniedziałek o 13:13
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-aktualizacji-1-13.1616/
Ja się nie mogę doczekać tych zmian w systemie walki, o których ostatnio informowałaś w jednym z topiców :) No i oczywiście możliwości przesiedlania się, która ma zawitać na serwery Bety, a później na oficjalne. To będzie krok milowy do przodu w stosunku do innych aktualizacji, które głównie poprawiają błędy.

Sarven77, Wtorek o 15:52
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/koniec-eventu-a-słoneczne-błyski.1613/
I proszę się do mnie nie zwracać na "per Ty", bo się nie wychowywaliśmy na jednym podwórku. Ja potrafię okazać szacunek i zwracam się "per Pani", a widzę że komuś tu brakuje manier.

...a no i Jaśnie Pan Szanowny trolluje i widać skutecznie, ale i tak fajnie zobaczyć trochę ognia na tym sennym forum. ;)
 

DeletedUser968

Guest
Skoro co poniektórzy robią wszystko ku temu żeby go domknąć to zapewne tak będzie...
Zapewne Ci, którzy negują ten wątek to wydali wszystkie swoje okruchy i teraz mają jakąś chorą satysfakcję w dokuczaniu poszkodowanym zamiast w niesieniu im pomocy. Ciekawe standardy.

@ag123
Dobrze, że jest wklejona data, bo Ktoś tu chyba nie czyta wszystkich postów :rolleyes:

Sarven77, Wtorek o 19:37
I proszę pamiętać, że netykieta netykietą, a życie zyciem. Moje obiekcje związane z Pan/Pani były spowodowane brakiem wiary w nasze starania:
Wystarczyło od razu podejść do tego tematu w sposób profesjonalny zgłaszając nasze uwagi twórcom gry (tak jak obecnie) i nie byłoby takiego zamieszania :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser968

Guest
To ja Cię załatwiłem Moja Droga @ag123 i chyba nie przeczytałaś tego posta u góry tak jak paru wcześniejszych :)
Żadne buziaczki Ci nie pomogą ;)

Jesteś może blondynką? :rolleyes:
 
Status
Zamknięty.
Do góry