• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

kupiec - towary za kasę i narzędzia

Czy popierasz pomysł?


  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

artur87

Rycerz
Z reguły zawsze jest tak, że im więcej czegoś kupujemy tym niższą cenę jednostkową możemy uzyskać. W Elvenar niestety na razie NIE. Bez względu na to czy u kupca kupuje jednorazowo 20 drewna czy 500 drewna to cena 1 szt. drewna wynosi 400 złota. Podobnie w przypadku gdy kupuje inne towary i płacę towarami lub zaopatrzeniem.

Może by to zmienić tak, żeby cena jednostkowa w przypadku np. kupna 100 szt. drewna była niższa niż cena jednostkowa w przypadku zakupu 20 szt. drewna, ale wyższa niż cena jednostkowa w przypadku zakupu 500 szt. drewna.

Jak w hurtowni, im więcej kupujesz tym mniej płacisz w przeliczeniu na 1 szt. towaru. :)
Kto za?
 

DeletedUser

Guest
Jest dobrze jak jest;
Nie kombinuj bo w końcu podniosą cenę i normalna będzie za 500 szt.
I ponadto nie szukajcie ciągle ułatwień jak tu szybciej coś osiągnąć...
 

DeletedUser

Guest
@Kribix Ceny u kupca są takie, że szkoda gadać :) Przelicznik 5:1 za Towar bonusowy już samo w sobie jest zabawne, gdzie na handlu najgorsze oferty, uznawane przez system za nieopłacalne, są góra 2:1, a zazwyczaj oscylują w okolicach 1:1 :) Gdy wejdą Bractwa, to już będą kompletnie bezsensowne, bo ludzie się będą na poziomie 1:1 wymieniać, a z mnożnikiem 3-4 jeśli będą to lepsze materiały. W bractwie za załóżmy 100 desek kupisz 100 marmuru albo 25 jedwabiu, zaś u kupca biedne 20 marmuru ;) Widzisz różnicę? :D
 

DeletedUser79

Guest
Kupno surowców u kupca jest ostatecznością - wysoko zawyżona cena zmusza nas do wymiany handlowej z innymi graczami, lecz, żeby nie było tak, że nikt z graczy nie chce z nami handlować, kupiec daje nam "pomocną dłoń" - jednak dość drogą. Moim zdaniem nie ma potrzeby tego zmieniać
 

artur87

Rycerz
ta pomocna dłoń obecnie się bardzo przydaje, bo jedwabiu w handlu z innymi graczami nie da się zdobyć w moim sąsiedztwie.
 

DeletedUser79

Guest
Przecież nikt nie zmusza do korzystania z Kupca - możesz sobie równie dobrze samemu wyprodukować potrzebne surowce, jednak i to nie jest tanie. :)
 

DeletedUser

Guest
Nie przeszkadza mi, że cena jednostkowa jest taka sama z prostego powodu, możliwość kupienia 500 sztuk jest dużym udogodnieniem ponieważ oszczędza czas.
 

DeletedUser80

Guest
Jeśli nie ma zróżnicowania cen w zależności od ilości to prostsze (i wygodniejsze) byłoby kupowanie dowolnej ilości w jednej transakcji (coś jak we własnym wystawianiu do sprzedaży). Teraz nie mogę kupić 50 szt co czasami akurat jest upierdliwe, takie rozwiązanie ułatwiło by i uprościło zakupy u kupca.
 

DeletedUser

Guest
Ja widzę kilka wyjść:
- każda kolejna paczka ma taniej jednostkowy koszt. Wtedy "paczki" mają sens,
- usuwamy paczki i robimy "suwak" albo wpisujemy ile nas interesuje danego surowca. Wtedy stała cena jest uzasadniona,
- rozwiązanie identyczne jak drugie odnośnie UX, ale z wspołczynnikiem zmiennej ceny zależnie od ilości.

Wieczorem mogę wrzucić screen jak ja to widzę :)
 

DeletedUser

Guest
Ok... Tak jak pisałem, wystarczy niewielka zmiana by poprawić UX. Tylko suwak wystarczy tak naprawdę dodać:
tgPMI7K.png

Koszt byłby obliczany dynamicznie na podstawie pozycji suwaka... Albo po zmianie ręcznej i wpisaniu ilości towarów w kółku ;) Dodatkowo zmniejsza się nam ilość podstron do maksymalnie 3 obecnie, bo tylko tyle jest towarów! Po przekroczeniu wartości Towaru bonusowego, złota lub narzędzi byłby on wyszarzony jak na obrazku, lub można by ograniczyć pasek tak, by był on na maksymalnej ilości za jaką możemy "kupić" dany materiał.
 

DeletedUser14

Guest
Tylko że suwak i tak ogranicza ilość... Nie lepiej pole do wpisania liczby? ;)
 

DeletedUser14

Guest
Tak, racja, odniosłem się do obrazka tylko :p

Ogranicza tak, że masz jakąś dolną granicę początkową oraz górną końcową, bo nie możesz sobie tym suwakiem w nieskończoność w prawo przeciągać :) Poza tym trudno jest trafić nim w dokładną ilość, jeśli mamy przedział przykładowo od 1 do 1000 na tak małej powierzchni i chcesz trafić w np. 330... Wpisywanie lepsze :)
 

DeletedUser

Guest
Zwykle takie suwaki mają min ustawione na 0 a max na maksymalną ilość towarów, które posiadasz ;)
Ale tak - łatwiej byłoby wpisać konkretną ilość niż trafić suwakiem
 

DeletedUser

Guest
Ale pole do wpisania też jest... Popatrz na opis pod obrazkiem. Polem do wpisania jest aktualne pole z ilością. Dla jasności można zrobić tam to bardziej wyraziście. Na przykład tak:
O3MbHPX.png

To pozostawia mniej do zgadywania :)
 

DeletedUser14

Guest
Jak dla mnie to już za dużo :p Albo suwak, albo pole. Jak jest pole to suwak jest niepotrzebny :p
 

DeletedUser

Guest
Niby nadmiar, ale wiele osób znam, które z grubsza suwakami robią, ale jest to niedokładne. A trafienie w idealną liczbę suwakiem jest delikatnie mówiąc irytujące ;) Mi bardziej pasuje samo pole, ale podałem obie propozycje do samego przyjrzenia się możliwościom.
 
Status
Zamknięty.
Do góry