• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

kupiec - towary za kasę i narzędzia

Czy popierasz pomysł?


  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ogólnie mam jeszcze jeden pomysł jak to rozwiązać, by wszystkie towary i możliwości bardzo mocno skompresować. Rozwiązanie jest banalne, a mocno upraszcza interakcję. Sami zobaczcie ;) Wszystkie na jednej stronie, każdy może sobie dopasować jak chce ;)
dGnP8qa.jpg


Poza tym dostajemy jeszcze jedną możliwość, jakiej obecnie nie ma... Wymieniać możemy u kupca także jedne towary na towary innej kategorii :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Towary za towary różnych kategorii, jak to pokazałeś, powinny być wymieniane tylko i wyłącznie przez handel z innymi, tego bym nie zmieniał ^^

Poza tym... brzydko to wygląda, za dużo rzeczy na tak małym okienku. Dodałbym proste okienko do wpisywania liczby do obecnego wyglądu i już :)
 

DeletedUser

Guest
Wyrzucenie towarów innej kategorii z selectboxa to żaden problem. Z 5 do wyboru pozostanie w każdym po 3: młotki, złoto i trzeci towar z tej samej kategorii. A mamy brak paginacji, dokładne ustalanie ilości i ładny widok na wszystko.
 

DeletedUser14

Guest
Jak dla mnie to i tak napchane za dużo na jedno miejsce ^^ Poza funkcjonalnością to też ma jakoś wyglądać, a takie skompresowane... :(
 

DeletedUser

Guest
Do interfejsu tak naprawdę nie weszło wiele. Do każdego towaru doszło pole wpisywania i pole wyboru. Jednak to zlikwidowało by aż 5 podstron i konieczność przeklikiwania między nimi. Należy też zauważyć, że za wyrazem koszt a jego kosztem w obecnej wersji istnieje duża luka, która może być wykorzystana właśnie na to, by tam umieścić pole wyboru tego, czym płacimy. Samo pole wpisywania można zostawić w kółku jakie jest obecnie, ale wyróżnić fakt, że jest ono edytowalne. Jakaś forma guzików '+' i '-' to sugeruje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13

Guest
Doczytałem i w ogóle nie rozumiem idei. Aby wyprodukować towar marnujemy złoto i zaopatrzenie, a tego typu rozwiązanie to droga na skróty. Po co ktoś miałby stawiać budynki towarowe, jak mógłby handlować z kupcem. Oszczędność miejsca, brak czasu oczekiwania... Same zalety. O ile za hurtowym kupnem byłem za, tak za samą walutą - NIE.
 

DeletedUser80

Guest
W tej chwili u kupca mamy 9 stron z 6 ikonkami w każdej.
Jeżeli na jednej stronie damy 4 ikonki (przykładowo) marmur za monety, marmur za młotki, deski za monety, deski za młotki, na pozostałych stronach tak samo (druga strona jedwab i kryształy, trzecia eliksir i klejnoty) to mamy problem z głowy bo w większych ikonach łatwiej (i ładniej:)) można zmieścić nowy rodzaj handlu.
Zamiast 9 stron po 6 ikonek mamy 3 strony po 4 ikony, prościej i łatwiej:)
 

DeletedUser

Guest
@PanGry To teraz popatrz bo coś zgubiłeś ;) 9 stron po 6 ikon to 54 ikonki w layoucie. Ty masz 3 strony po 4 ikony, czyli 12, a więc gdzie są brakujące 42 i co to jest? Oczywiście żartuję, bo przecież tak naprawdę nie mamy 54 ikonek w przypadku pierwszym, ale 18 ikon w 3 wariantach (20, 100, 500). Zgubiłeś Towary za bonusowy tego samego poziomu i stąd brak Ci jeszcze 6 ikon. Brak w Twoim przykładzie na stronie: marmur za stal i deski za stal. A 18 kiepsko się dzieli (2,3,6,9) i tylko mamy sensowne 3 podstrony z 6 ikonami, albo 6 z 3 ikonami. Tyle że to drugie rozwiązanie wymaga zmiany pewnej w UX. Każda podstrona z innym towarem, ale mamy 3 wysokie kolumny na towar z dużą ilością miejsca poniżej i ponad ikoną obrazka :) Redukcja 3 stron z uzyskaniem dużej ilości miejsca w interfejsie przy każdej ikonie nie jest najgorszym rozwiązaniem, jeśli mamy pomysł jak owo miejsce zagospodarować.
 

DeletedUser

Guest
Ja odp. mi to obojętne ponieważ i tak rzadko korzystam z wymiany towarów z kupcem (wole dogadać się z osobami, które wystawiają towary u kupca), a co do samego pomysłu wpisywania ilości, suwaków to jestem za polem do wpisywania ile gracz chce wymienić bo i tak ceny są stałe za jednostkę surowca.
 
Status
Zamknięty.
Do góry