• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Kupowanie punktów wiedzy / hurtownik towarów

Elelkal

Rozbójnik
Pomysł nie ma szans na realizację. W przypadku PW, to wychodzi na to, że gracze zawieszający swoją grę sporo zyskają bo po dłuższej nieobecności będą mogli zakupić sporo PW tym samym niwelując straty wynikające z nieobecności. Po co męczyć się z turniejami, jak można zrobić sobie przerwę a potem kupić stracone PW. Poza tym, wraz z każdą epoką powiększa się pojemność Ratusza oraz zwiększa produkcja monet. Jakby IG chciało umożliwić zakup większej ilości PW, to wystarczyło ograniczyć ilość konfliktów do 1 i nic nie zmieniać. Prościej i mniej zachodu niż całe to zamieszanie ze zwiększaniem trudności w turnieju i możliwością wprowadzania liczników.
 
Ostatnia edycja:

ChrisBaggins

Zwiadowca
Ta infantylnosc nowicjusza jest taka rozkoszna :) ta naiwna wiara w moc zmian... Ech... Starość mi chyba już lupie w kościach

Rozważania tutaj są czysto akademickie. Szans na wprowadzanie tego pomysłu brak.
Przepraszam, że się nieśmiało wtrącę jako nowicjusz (no, nie całkiem, ale dopiero od marca w grze).
Tam na górze, w tytule forum, stoi jak byk "Pomysły i propozycje". Zatem nie ma się co dziwić, że gracze, zwłaszcza ci nowi, którzy jeszcze nie przywykli, że to tylko takie sobie pogaduszki, zgłaszają jakieś pomysły. Które, z uwagi na małą znajomość tzw. mechaniki gry i jej balansu bywają nietrafione lub zgoła niemożliwe do realizacji.
Tym niemniej, forum jest po to, by takie wątpliwości wyjaśniać. Lub wskazywać linki na pożyteczne zasoby, jak np. elvengems.com czy architekta. Pokpiwanie z nowicjuszy zawsze przypomina mi pewne znane polskie przysłowie. Każdy z nas był kiedyś nowicjuszem, nieważne czy w grze, czy też w innej dziedzinie życia. I co, przyjemnie było słuchać, gdy ktoś tam pokpiwał, że czegoś nie umiemy lub nie bardzo rozumiemy?
Swoją drogą - faktycznie ten temat niezbyt jest użyteczny, jeśli twórcy nie traktują go jak feedback.
 

DeletedUser174

Guest
@ChrisBaggins chciałabym zauwazyć, że napisałeś paszkwil na mój temat. Nie wiem z niewiedzy, z lenistwa czy z jakiegokolwiek innego powodu, ale wypowiadanie tak kategorycznie krytycznych i niesprawiedliwych ocen jest trochę nie na miejscu

Kolega dostał wyjasnienie, ale nie przyjmował go do wiadomości. To nie moja/nasza wina akurat. A dygresja o odsyłaniu do zewnętrzych narzędzi? Jakie miało to zastosowanie w omawianym wątku?

Tam na górze, w tytule forum, stoi jak byk "Pomysły i propozycje". Zatem nie ma się co dziwić, że gracze, zwłaszcza ci nowi, którzy jeszcze nie przywykli, że to tylko takie sobie pogaduszki, zgłaszają jakieś pomysły. Które, z uwagi na małą znajomość tzw. mechaniki gry i jej balansu bywają nietrafione lub zgoła niemożliwe do realizacji.

Masz rację. Tylko zwróciłeś może uwagę, że to nie jest pierwszy post w tym temacie? Może warto tak zerknąć na kontekst...

Pokpiwanie z nowicjuszy zawsze przypomina mi pewne znane polskie przysłowie. Każdy z nas był kiedyś nowicjuszem, nieważne czy w grze, czy też w innej dziedzinie życia. I co, przyjemnie było słuchać, gdy ktoś tam pokpiwał, że czegoś nie umiemy lub nie bardzo rozumiemy?
w którym miejscu to było kpienie z kogokolwiek?

Szczerze nie rozumiem tego swietego oburzenia i zbulwersowania moimi słowami. Stwierdziłam fakt. Równie dobrze powinniście obruszać się i za aroganckie uznawać stwierdzenia, że cukier jest słodki czy woda mokra.

ale skoro trzeba wyjasnić, że sól jest słona... cóż. Napisałam:
Ta infantylnosc nowicjusza jest taka rozkoszna :) ta naiwna wiara w moc zmian... Ech... Starość mi chyba już lupie w kościach
Nowicjusz z definicji nie ma wiedzy i doświadczenia. Postrzeganie gry przez maluszka jest specyficzne i wie o tym każdy, kto takiego nadgorliwego maluszka próbował wychować.
Infantylność czyli dziecinność, niedojrzałość, niepoważność.... tadam uwaga dokonuję przełomowego odkrycia: kazdy nowicjusz z definicji jest infantylny. I kazdy nowicjusz próbuje z naiwnością dziecka wymyślać koło od początku i kreatywnie szuka rozwiązań i tworzy wzory na dawno rozwiązane problemy w grze. I żeby nie było to jest bardzo dobre, bo to oznacza, ze dany gracz nie jest tylko bezmyślnym klikaczem, ale reprezentuje soba coś więcej. Problem pojawia się wtedy, gdy wg innego polskiego powiedzenia dziecko uczy ojca jak dzieci robić... ale to zupełnie inny temat .

W tej grze potrzeba trochę szczęścia. Każdy młodzik potrzebuje przewodnika, by jak najmniej błądzić niczym dziecko we mgle. Tutaj tym szczęściem może być dobre (w sensie pomocne) bractwo, ale też można pomóc takiemu szczęściu i przeczytać kilka poradników, aby wiedzieć o co tu tak przynajmniej chodzi. To, ze nie każdy chce to inna rzecz. Problem w tym, ze innej drogi nie ma na wyrośnięcie z pieluch. A ten okres dorastania u każdego nowicjusza jest inny, bo zalezy od indywidualnych predyspozycji... są osoby na bardzo wysokich rozdziałach, których wiedza na temat gry jest bardzo mizerna i z pełną premedytacją można ich okreslić mianem wiecznych niemowlaków. Ponownie nie chce nikogo obrażać, ale stwierdzam fakt.

wskaż mi choć jeden post, w którym ta wredna i zła kikimora przyszła i napisała Ci, że jestes głupi i nic nie umiesz na grze. Możesz mieć troche problem z realizacją tego zadania... Sam zadawałeś na forum kilka pytań dotyczacych gry. I co? Ktoś (w domyśle ja) się z Ciebie śmiał w jakikolwiek sposób?

Autentycznie chciałabym wiedzieć dlaczego moje słowa uznajesz na kpiarskie. Bo to jest bardzo niesprawiedliwa ocenia w moim przekonaniu. Stwierdziłam fakt, ze nowicjusz własnie z racji braku doświadczenia nie ma wiedzy na temat gry (w domysle tez forum i dział zgłaszania pomysłów) i jego postrzeganie gry jest bardzo ograniczone.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
@kikimora - żaden to paszkwil. A jeśli krytyka, to bardzo lekka. Ani tobie, ani nikomu nie zarzucam, że mówi, cytuję "jesteś głupi i nic nie umiesz w grze". Niczego takiego nie zauważyłem i mam nadzieję, że nie zauważę. Nikt też się nie śmiał z moich pytań, a za rady jestem bardzo wdzięczny i jeszcze raz dziękuję.
Kontekst całego tematu jest mi znany - zanim napisałem to, co napisałem, poświęciłem czas na zapoznanie się z tematem. To prawda, że pomysł jest rudny do zrealizowania i że kolega pomysłodawca z racji swojego braku doświadczenia w grze nie do końca go przemyślał.
Tak się składa, że wielokrotnie miałem do czynienia z nowicjuszami - nie w grze, ale w pracy. Przyjmowałem ich, szkoliłem, wyjaśniałem problemy - ale nigdy nie przyszło mi do głowy nazywać ich infantylnymi. Nawet jeśli czegoś nie rozumieli albo próbowali coś wymyślać po swojemu (oczywiście, w ramach procedur, żeby nie było strat w ludziach :) ). Dlatego słowa "infantylność nowicjusza jest taka rozkoszna" uważam za co najmniej lekko kpiarskie lub ironiczne - przy czym nieważne, czy są w kontekście, czy nie. Stwierdzenie "nowicjusz z braku doświadczenia nie ma wiedzy na temat gry" - brzmi zupełnie inaczej i skojarzeń z ironią nie budzi.
Być może jestem przewrażliwiony, ale sam spotykałem się z takim podejściem do nowicjuszy na technicznych forach, gdzie ludzie, zdawałoby się doświadczeni, pozwalali sobie na tego typu wypady, zamiast pomagać innym. Stąd i moja reakcja. Urazić nie chciałem, pisałem jak mogłem oględnie. Jeśli mimo wszystko uraziłem - przepraszam.
Z mojej strony to wszystko.
 

chelsea

Wędrowiec
Mi tam się podoba pomysł @OADH, choć wątpię, że odliczanie czasu do obniżenia ceny pw by przeszło ze względów czysto ekonomicznych. Ale gdyby tak zmienić założenia i powiązać poziom Ratusza z ceną pw ;) Wzorując się na zwiadzie, gdzie badanie zaawansowanego zwiadu obniżało jego koszty - tutaj badanie rozbudowy Ratusza albo sama jego rozbudowa mogłaby obniżyć cenę pw np. o 10-20%. Wtedy każdy ma limitowaną ilość obniżek, więc koszt pw nie spadnie do bazowych 500 monet, ale jednak bonus jest i ktoś musi aktywnie grać, żeby go dostać ;)
 

DeletedUser174

Guest
Ale ten pomysł podoba się każdemu. Sama chętnie bym go przytuliła, ale... Jest tylko fantazyja i wszyscy wiemy dlaczego

Teoretycznie UP ratusza dzisiaj już pośrednio działa na obniżenie cany - za określoną pojemność ratusza mozemy kupić więcej pw.

Uzależnienie spadku cen od upu ratusza też jest niezgodne z założeniami gry. Ratusz jest blokerem ilości pw. Osiągając cenę pw przewyższająca jego pojemność jesteśmy zmuszeni do aktywności poprzez podniesienie ratusza. Czy w takim zestawieniu logicznym krokiem jest uzyskanie bonifikaty na pw?
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Chciałbym zauważyć, że w tym wątku nie jest zadaniem graczy przesądzanie, czy jakiś pomysł ma sznase na realizację, czy nie.
Należy się tylko wypowiedzieć, czy się jest za takim pomysłem, czy też nie.
Już tu widzieliśmy takie pomysły, co to nie miały szans na realizację, a potem nagle się materializowały.
 
Do góry