• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Lista odkrytych sąsiadów

  • Rozpoczynający wątek Deleted User - 848947043
  • Data rozpoczęcia

Czy chciał(a)byś, żeby w grze pojawiła się zakładka z listą odkrytych sąsiadów?

  • TAK

    Głosy: 27 96,4%
  • NIE

    Głosy: 1 3,6%

  • W sumie głosujących
    28
  • Głosowanie zakończone .

Deleted User - 848947043

Guest
Bardzo brakuje mi w grze listy dotychczas odkrytych sąsiadów (w dokładnie takiej formie, jak w przypadku listy członków bractwa, do którego należymy - więc od strony informatycznej powinno być to b. łatwe do realizacji).

Taka lista umożliwiłaby szybkie i łatwe motywowanie sąsiadów lub inwestowanie w ich cuda. Obecnie - przynajmniej w przeglądarkowej wersji gry (bo podobno w aplikacji jest jakieś ułatwienie już na mapie w postaci łapki przy mieście gracza) - żeby pomóc sąsiadowi, trzeba wejść do jego miasta. Przy dużych miastach to jest całkowicie niepotrzebne przesyłanie mnóstwa danych i zwłaszcza przy ustawionej maksymalnej jakości obrazków - oznacza dodatkowo zmarnowany czas.

Myślę ponadto, że rozwiązanie pomogłoby graczom, to również znacząco zmniejszyłoby strumień danych wysyłanych z serwera gry (może Autorom/Właścicielom na tym nie zależy, ale jeśli Im to nie pomoże, to przynajmniej bez wątpienia nie zaszkodzi!).

Propozycja w jakiejś wersji musiała być już kiedyś zgłaszana, bo w wątku "Zajrzyj przed zgłoszeniem pomysłu" w X 2017 r. jakiś dawny Admin (obecnie konto już ma nazwę deleted) zaklasyfikował te propozycje w kategorii "Świetny pomysł", z opisem "pracujemy nad tym".

A co Wy o tym myślicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deleted User - 848947043

Guest
Uważam, że to dobry pomysł. Sama gram głównie na apce i tam nie odczuwam żadnego problemu z pomocą sąsiedzką, ale w przeglądarce to jest to dramat i dlatego tego na niej nie robię.

Dzięki za te słowa. Ja się - prawdę mówiąc - dziwię Twórcom Gry - że dotąd nie dostrzegli w tym potencjału bardzo łatwej optymalizacji, która może dla samego Innogames wprowadzić oszczędności. Zmiana jest drobniutka i bardzo prosta w realizacji od strony informatycznej. A na pewno poprawi znacząco komfort gry wszystkim użytkownikom gry grającym przez przeglądarkę.
 

Illu

Wędrowiec
Jestem za. Przy coraz większej liczbie sąsiadów, którym chcę dać pomoc sąsiedzką, jest to czasochłonne i niekoniecznie potrzebne wchodzenie w miasta. A, że dużo graczy ma duże miasta i ciągle rosną, to i czas ładowania się odpowiednio wydłuża. A pomysł z listą jak w bractwie byłby bardzo pomocny.
 

Tomateno

Wędrowiec
Popieram ten pomysł - co jakiś czas wchodzę w mapę aby udzielić pomocy sąsiedzkiej i wczytywanie dużych miast na przeglądarce to herezja w czystej postaci
 
Do góry