• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Manufaktury

  • Rozpoczynający wątek Joszim
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam. Czy opłaca się robić manufaktury tylko jednego rodzaju, np. żelaza, a gdy potrzebny będzie jakiś inny materiał to skorzystać z handlu ? Moim zdaniem jest to całkiem opłacalne, bo pozostałe surowce i tak uda nam się zdobyć, a zaoszczędzimy trochę miejsca. Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat.
 

DeletedUser89

Guest
Owszem opłaca się, ale póki co ciężko partnerów do handlu znaleźć. Poza tym przy wymianie większych ilości płaci się sporą prowizję. Ja osobiście mam po kilka manufaktur różnego rodzaju, a surowiec, którego mam więcej wykorzystuje do handlu tylko gdy brakuje mi innego surowca :)
 

DeletedUser14

Guest
Opłaca się robić te manufaktury do których posiadamy bonus z Reliktów :) Zamiast rozdzielać miejsce na te z i bez bonusu, warto postawić te z i później handlować :)

Poza tym przy wymianie większych ilości płaci się sporą prowizję

To akurat nieprawda. Prowizja pobierana jest za handel z sąsiadem, którego jeszcze nie odkryliśmy, czyli jest poza naszym zasięgiem na mapce ;)
 

DeletedUser

Guest
A w którą manufakturę Waszym zdaniem opłaca się zainwestować najbardziej ?
 

DeletedUser37

Guest
W te do których masz bonusy. Ady sprawdzić do których towarów masz/będziesz miał bonus wejdź do Ratusza i w zakładkę Relikty.
 

DeletedUser41

Guest
Buduj i ulepszaj na jak najwyższe poziomy tylko te manufaktury do których masz bonus. Ja mam po 3 każdej z bonusem na becie dzięki czemu produkuję bardo dużo surowca, więc jeśli nie znajdę na rynku jakiegoś surowca, który potrzebuję kupić to wystawiam bardzo korzystną ofertę. Takie oferty znikają w kilka minut od wystawienia. :) Raczej nikt by nie odmówił 1000 magicznego pyłu za 500 eliksirów. :)
 

DeletedUser9

Guest
Dokladnie tak jak mowi Guana to jest najlepsza droga do zysku z manufaktur. Produkujac kilka sztuk zboostowanych na jak najwyzszy poziom daje ci ogromne mozliwosci handlu. A wystawiaj oferty 1:1 dla tych samych i 1:2/1:3 dla innych to zobaczysz jak beda schodzic. ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja robię tak (i póki co system się sprawdził na przynajmniej jednym serwerze):

początkowo:
- 4-5 manufaktur surowca boostowalnego, ulepszone na max możliwy poziom
- 1/2/3 (zależnie od rozmiaru - jedna 2x2 i tak do 3 tych 2x1 / 1x2, zależnie od miejsca - łatwo je wcisnąć w dziury) pozostałych dwóch ulepszonych do poziomu, do którego wymagane jest tylko złoto i młotki

To zapewni stały przypływ wszystkich surowców nawet w przypadku braku możliwości handlowych (a na pierwsze, lepsze drogi tak dużo tych surowców nie jest potrzebne; na pierwsze "surowcowe" rozbudowy manufaktur też nie)

To powinno wystarczyć tak do około połowy drugiej ery (koloru drzewka technologii). Wiele zależy od Twojej lokalizacji startowej - czyli czy masz dużo możliwości handlowych. Może się okazać, że masz wokół sporo aktywnych graczy. Niekoniecznie nawet odkrytych - swój główny zasób warto sprzedawać nawet w proporcji 4:3 - tak, żeby innym w miare się opłaciło kupować nawet z 50% przebitką za nieznajomość.

później:
można powoli kasować nieboostowalne [musze znaleźć kiedyś jakiś sensowny, polski odpowiednik tego słowa] manufaktury - im bardziej się rozwiniesz, im więcej prowincji odkryjesz tym więcej opcji handlowych będziesz miał i tym łatwiej będzie Ci wymieniać swój główny zasób. Poza tym, jak już wejdziesz na 200% - 250% (i więcej) bonusu do produkcji tym bardziej będziesz zauważał ślamazarność niebootowalnych manufaktur (a fakt, że Twoje główne będą co najmniej 2 poziomy wyżej i będzie ich więcej dodatkowo zwiększy różnicę w produkcji poszczególnych zasobów). Dobrze jest, w miarę możliwości oczywiście (choć zwykle niewiele trzeba poprzestawiać), by te kasowane manufaktury zastępować też manufakturami (tylko głównymi, boostowlanymi).

Nie jestem pewien (nie pamiętam), czy nie ma zadania wymagającego posiadanie chyba po dwie pozostałe (nieboostowalne) manufaktury. Jeśli ktoś ma lepszą pamięć ode mnie, niech napisze - wtedy trzeba (oczywiście) poczekać z kasowaniem tych pozostałych manufaktur aż się przejdzie tą misję (thank you cpt obvious)
 

DeletedUser

Guest
Hmm... bonusowe brzmi jakby to były jakieś dodatkowe, darmowe manufaktury
Myślałem o podziale na główne i drugorzędne ale coś mi w tym podziale też nie pasuje...
 

DeletedUser48

Guest
Hmm... bonusowe brzmi jakby to były jakieś dodatkowe, darmowe manufaktury
Myślałem o podziale na główne i drugorzędne ale coś mi w tym podziale też nie pasuje...

Oczywiście, że Noremi ma rację, to są bonusowe, czyli dające więcej towaru, a bostowanie jeżeli się nie mylę to np. pożyczanie konta w grze.
 

DeletedUser9

Guest
a bostowanie jeżeli się nie mylę to np. pożyczanie konta w grze.
haha.jpg


Czyli na angielskim czy na becie, nie jest mowa o ulepszeniu produkcji surowcow tylko o np pozyczeniu konta w grze?
haha.jpg


PS. Dla tych co nie znaja angielskiego:
https://translate.google.com/#en/pl/boosted
 

DeletedUser48

Guest
Nie będę się wysilał, ponieważ nie znam angielskiego, ale na pewno bardziej pasuje bonus czyli premia a nie jakiś boosted.
 

DeletedUser9

Guest
W jezyku polskim owszem, ale wiele osob zwyczajnie uzywa angielskich slow bo sa hmm krotsze, ladniejsze i czytelniejsze :p
 

DeletedUser

Guest
dlatego też pisałem, że szukam jakiegoś polskeigo odpowiednika (mi osobiście określenie manufaktura boostowana/boostowalna nie przeszkadza ale wiem, że niektórzy (nie, nie mam nikogo konkretnego na myśli) są przeczuleni na pukcie angielskich słów na polskich serwerach

A dzięki ulQuiorra'rze (i jej linkowi do tłumacza Goggle) chyba znalazłem najodpowiedniejsze słowo - doładowanie. Czyli manufaktury doładowane. Myślę, że brzmi nienajgorzej :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9

Guest
Brzmi dziwnie, boosted to po prostu WZMOCNIENIE. Znacznie lepiej brzmi jak i wyglada: Wzmocnione manufaktury. ;)
 

DeletedUser

Guest
Tak, ale wzmocnione brzmi jakby były zrobione z lepszych materiałów i miały więcej hp. Szukam słowa, które jednoznacznie by wskazywało, że te manufaktury mają lepszą produkcję (niekoniecznie tłumaczenie boosted)
 

DeletedUser14

Guest
A nie lepiej po prostu "Ulepszona manufaktura"? Ew. udoskonalona, tak chyba jest najlepiej i każdy wie, o co chodzi. Ulepszona - lepsza niż ta poprzednia, na wyższym poziomie czy co tam :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry