• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Multikonta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1256
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2553

Guest
Jak kupisz w sklepie elektronicznym komputer i nie będzie działał tak jak powinien, to nie będziesz żądać zwrotu pieniędzy, które z własnej woli wydałaś? ;) Ty chyba nie do końca rozumiesz problem. I nie zarzucaj uczestnikom tego wątku, że nie umieją korzystać z możliwości gry, nie sądzę aby ktoś z wypowiadających się tutaj miał multikonta ;)
A kupka pieniędzy kojarzy się dość jednoznacznie ;)
 

DeletedUser1660

Guest
Dlatego tacy długo nie pograją. Już nie raz zetknęłam się z takim graczem... Nawet w bractwie, ale jak dużo szczekał, tak szybko wyleciał...
Dragomira zdaje się wspominała, że Inno pracuje nad tematem blokowania multikont, więc wykażmy się cierpliwością.
Oczywiście- najlepiej się domagać czegoś. Ale jak już samemu zaczyna się coś tworzyć to ma się świadomość, że do stworzenia "czegoś" potrzeba czasu, pomysłu. Szczególnie trzeba dopracować ten pomysł, aby poznał go ktoś inny...

//

Ale to nie jest sklep elektroniczny, tylko gra... która jak wiele innych wymaga dopracowania... A zdaje się główkowania trzeba niemało...
Jeśli kupiłeś sprzęt wystawiony do sprzedaży- kupiłeś go na własną odpowiedzialność. Nie zawsze otrzymasz zwrot zakupionego produktu. Raczej się sprawdza zanim coś się kupi, więc... hmm...

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
Ja też pasuję, nie jestem pewna czy Ty @mimia jesteś przeciwna multikontom czy wręcz przeciwnie, bronisz i tłumaczysz biednych, zbyt ambitnych oszustów oraz odwlekających rozwiązanie tego problemu twórców gry.. Dobrej nocy :)
 

DeletedUser1660

Guest
Ja też pasuję, nie jestem pewna czy Ty @mimia jesteś przeciwna multikontom czy wręcz przeciwnie, bronisz i tłumaczysz biednych, zbyt ambitnych oszustów oraz odwlekających rozwiązanie tego problemu twórców gry.. Dobrej nocy :)
Zabolało :/
Jestem jak najbardziej przeciwna i nie widzę potrzeby w tworzeniu takowych kont.
 

DeletedUser

Guest
a ja pociągnę temat, nudzi mi się ;)

@mimia
Jeśli IG wypuściło taki regulamin to znaczy , że:
a) ma zamiar go egzekwować
b) ma możliwości jego egzekwowania

i nie jest to aż tak skomplikowane od strony technicznej, zresztą tak jak pisałem starczy pokazówka i bany terminowe dla kilku graczy i zaraz by się uspokoiło, bo poszłaby fama że wyłapują a poza tym wyszłoby że sie nie opłaca (taki ban dla topowca w czasie ewentu czy przygody :eek:)

Co do samej gry to jest taki sam produkt jak komputer, bo ktoś na nim zarabia więc nie dorabiaj tutaj ideologii. To że praktycznie jest to wersja Beta (sama piszesz żę wymaga dopracowania) jest ugodą pomiędzy firmą a użytkownikiem który nie musi płacić za dostęp do niej, starczy że poświęca swój czas, czyli de fakto robimy za testerów-wolontariuszy :cool:. Były kiedyś czasy nie takie odległe kiedy firma wypuszczała grę jako produkt (do zakupu) z efektem , że był to hit i czasem zarobek albo firma padała, teraz wolą "bezpieczniejszy" system. Tak to jest jak ksiegowi prowadzą firmy :).

Wracając do tematu, użytkownicy mają prawo żądać zastosowania reguł wprowadzonych prez IG do tego produktu, bo zgodnie z informację podczas rejestracji zgadzali się na nie, a chyba IG zapomina o tym że reguły są obustronne w relacji firma - użytkownik
 

DeletedUser1660

Guest
W sumie nie chce mi się dyskutować, bo tak można paplać w nieskończoność.

Z tego co pamiętam posiadanie multikont nie jest zabronione, zabroniony natomiast jest pushing.
A głównie o to robicie tyle szumu...
 

DeletedUser

Guest
w sumie masz rację paplać nie ma o czym, fakty są jasne:
- regulamin (podany przeze mnie stronę wcześniej miło że czytasz co inni piszą)
- temat wątku, gdzie jest czysto wyklarowane a co chodzi bynajmniej nie o posiadanie kilku kont

i szum nie jest jest o łamanie zasad tylko głównie o biernosć IG w tej materii a co za tym idzie niejako o przyzwolenie firmy na łamanie pewnych zasad (np. zasady fair play), ale jak rozumiem argumenty przeciwko się kończą?
Nie dziwię się pijanego za kierownicą też nie da się obronić, różnica taka że tamten może zabić a tu tylko człowiek moze się czuć naiwnym będąc oszukiwanym znaczy będąc bez ambicji...:rolleyes:
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Sytuacja jest taka sama jak w innej grze innogames Forge of empires.Tam sa perly tu cuda.Tam sobie szybko poradzili poprostu kasujac perly nieuczciwym graczom.Blokada konta, kasacja perel i po sprawie.Mysle ze predzej czy pozniej tak samo sie tu potoczy i wtedy ranking sie znacznie zmieni.Mysle ze to tylko kwestia czasu.
 

DeletedUser2076

Guest
Chociaż czasu mało to nie mogę sobie odmówić dołożenia swojego głosu w tym temacie.

Zacznę tak. W ogólnym rozrachunku gra pt. Elvenar to taki sobie twór, który dobrze robi w przerwie między jednym a drugim zajęciem. Chociaż błędów jest masa, a od czasu do czasu twórcy raczą swój twór nowościami poniżej pewnego poziomu, to jak na razie spełnia swoje zadanie (zwłaszcza, że jak na razie wszystkie te zmiany były dla mnie obojętne bądź na plus). Zapewne gdyby człowiek miał więcej czasu (a mówili ucz się ucz... to ja głupi robiłem inne rzeczy - teraz za to płacę) to nie brałbym się za tak nieambitny tytuł tylko chwycił coś ambitniejszego (np. coś z e-sportu i kopałby Koreańczyków... ehh pomarzyć zawsze można). A tak ma się namiastkę strategii, namiastkę ekonomii i frajdy z turniejów.

Do sedna. Elvenar to nie tytuł, za który wypłacają szmal. Ba - kupować można w nim wszystko co się da kupić (głównie wielkie nic) się da (wydawać realny szmal na wirtualny wątpliwej jakości). Mało z tego sama gra nie stanowi nawet potencjalnego źródła przychodu np. z pokazywania rozgrywki, omawiania jej czy też np. tworzenia modyfikacji (i np. zarabiania na nich). Ot - kto chce to klika (tylko klika).

Ponieważ rozgrywka tylko i aż polega na klikaniu toteż zastanawia mnie ten raban wokół osób grających na kilku kontach na raz. Zamiast się na nich wyżywać może zacznijcie im współczuć? Osobiście zacząłem grać na serwerze Winyandor, po jakimś czasie doszedł Arendyll. Ten drugi robi za poligon doświadczalny (np. jak ułożyć miasto, co jest warte inwestycji, co nie i takie tam). Ponieważ jednak gra tam również znajoma to dołączyłem do jej gildii i ile mogę (na ile czas pozwala) to tłukę sobie turnieje (dużo prowincji nie mam ale co tam - zawsze trochę punktów więcej). I uwierzcie mi (niektórzy znają z autopsji) - prowadzenie tych dwóch kont pochłania czasem nawet 30 minut dziennie! Po tym czasie zastanawiam się czy tej gry nie trzasnąć bo zaczyna mnie nudzić. Bo trzeba poodwiedzać ludzi w bractwie, bo trzeba zebrać/ustawić produkcję i rozdać punkty. Niby cieszy lecz przemnożone x 365 dni w roku cieszy tak bardzo jak barszcz z uszkami co sobotę. Zapewne dlatego jest to moja kolejna gra (inne, chociaż miały potencjał znacznie wyższy to po prostu mnie zanudziły - tutaj wytrzymałem już niemal rok!).

Teraz postawcie się w sytuacji osoby z taką ilością lewizn. Przecież osoba tego typu musi nie mieć życia. Prawdopodobnie osoba prowadząca te konta to ktoś z IQ paproci (może trochę więcej - po potrafi pisać po klawiaturze), która nie ma pracy (ja tylko się nie uczyłem - nasz podmiot prawdopodobnie spalił jedyną szkołę w okolicy), siedzi sama otoczona sforą psów/kotów (zależy od płci realnej/wybranej). Prawdopodobnie komputer zabrała ze szrotu, a internet ciągnie na lewo od sąsiadów (z prądem włącznie). A Wy na forum wylewacie na taką osobę wiadro pomyj. W imię czego? Bo osoba ta ma wyższe miejsce w rankingu? Poważnie dla kogoś ma to znaczenie? Zapewne pozycja w rankingu to jedyne osiągnięcie tej osoby w całym jej smutnym życiu. A Wy jeszcze chcecie jej ostatnią radość odebrać. jak odbierze sobie życie to będzie to tylko i wyłącznie Wasza wina (bo ją szkalujecie)!



A tak na zupełnie poważnie. Gwiżdże na to gdy ktoś zakłada wiele kont na danej grze. To powinna być tylko jego prywatna sprawa chyba, że wpływa to pośrednio/bezpośrednio na rozwój któregokolwiek gracza (negatywnie). Jeżeli natomiast nie ma to wpływu negatywnego (a jedynie pozytywny - towary, punkty do cudów, motywacje i turnieje) to trzaskanie po takich osobach może być uznane za samobójstwo. Szczerze nie patrzę ile takich kont może być w okolicy mojej posiadłości lecz podejrzewam, iż bez takowych kont nagle rynek towarowy mógłby się znacznie skurczyć. Ponadto takie konta, chociaż zatrzymują się w rozwoju (jak wskazany) to jednak sami biegają motywować ludzi w gildii/sąsiadów by nie wzbudzać podejrzeń. Czyli dodatkowy zysk. A jeżeli komuś zależy na rankingu i szlag go trafia.... To może niech tak zacznie komuś zależeć na szmalu i szlag niech go trafia, że prezes podłego banku zarabia równowartość 3 Ferrari a nie patrzy na ranking w grze "na luzie".

W grze potrzebne są modyfikacje rozdawania motywacji, przestawiania budynków, ulepszeń budynków, optymalizacji (czegoś co w ujęciu tej gry jest identyczną abstrakcją jak wojny atomowe w starożytnym Egipcie) oraz ulepszenia takich aspektów gry jak np. wojsko (im dalej tym gorzej). A Wam przeszkadza coś tego typu, że jakiś gość rozbudowuje komuś (i sobie z uzyskanych punktów) cud, który nawiasem mówiąc daje w tej grze tyle co nic (może ze 4 są przydane - pod warunkiem naprawdę potężnego rozwinięcia). Gratuluję problemów. Faktycznie ten kto napisał, że to forum nadaje się na temat magisterki (w ujęciu psychologii) miał w 100% rację.

Aha i zapewniam Was - jak wprowadzą jakiekolwiek zabezpieczenia to zaczniecie kwiczeć (dosłownie) iż nie możecie sobie np. pograć z bratem/siostrą/mężem/kochankiem bo wyskakuje Wam stosowny komunikat. Podobnie jest w Forge of Empires (chociaż podobno tam nieco to złagodzili) ale w apogeum było tak, że jak znajomi ze szkoły grali w grę i nie daj Makaronie zalogowali się ze szkolnej sieci to gra uważała ich za nielegalne multi. Fajnie będzie - zobaczycie....
 

DeletedUser

Guest
@LordHaart, kilka "prawd" (z przymrużeniem oka jak całe to forum)
Pierwsza prawda, nie rusza mnie to co publika czy Koreańczycy uważaja za godne rozgrywek (ba wiesz że tam też tylko "klikają"?), to wszystko podlega kwestii gustu. Tak dla przykładu zupełnie nie rozumiem latania za skórzanym pęcherzem przez 23 dorosłych facetów którzy dostają za to taka kasę że głowa boli, ale toleruję że innym się to podoba ot kwestia gustu.
Druga prawda, jak prezes zarabia kasę w uczciwy sposób (znaczy nie robi bursztynowej piramidki) to dla mnie moze mieć i 10 Ferrari nie rusza mnie to, ale jak kombinuje tanim cwaniactwem to niech kończy jak prezes wspomnianego firmy.
Trzecia prawda, przesadzasz z zaanagażowanym czasem, jeśli masz tylko konto jako dawca do antyków, to starczy się zalogować na fikcyjnym koncie 2x dziennie by zadotować zebrane PW, w 30 minut dziennie o ja mogę oblecieć ponad 5 kont, co da mi to 100 gratisowych PW. Kurcze a w turnieju nie dość że kasuję wojska i towary to jeszcze masę czasu. W efekcie jestem grubo na plusie a sam antyk to "creme de la creme"
Czwarta prawda, antyki są różne ale jak je można mieć prawie darmo i to na wczesnym etapie to jest spory kop. Takie dwa pierwsze złota otchłan i księga tajemnic. Złota otchłań błyszczy dopiero później ale troche złota i ludków nigdy nie zaszkodzi. Za to księga szybko podniesiona daje kilka pw na dobę i całkiem sporo młotków za zwiad, nie do przecenienia. A kolejne antyki to coraz lepiej
Sprawa wygląda zupełnie inaczej kiedy trzeba sporo w nie zainwestować
Piąta prawda, jak pisałem powyżej nie chodzi nawet o to klikanie, tylko o bezkarne łamanie pewnych zasad - jak w każdym układzie albo mamy reguły albo nie. Jak nie to chciałbym o tym wiedzieć, bo naprawdę zamiast marnować co turniej jakieś 250tyś towarów (tylko tyle mnie stać od turnieju do turnieju) i wojsko
z zyskiem około 100-130 PW to naprawdę wolę zrobić te 5 kont i ładować w antyki
Szósta prawda, multikonta nie są zabronione obecnie tylko pushing, więc zrobienie odpowiedniego skryptu nie powinno być problemem (nie mierz po IP tylko po transakcjach) da sie to zrobić trzeba mieć tylko kogoś ogarniętego. Poza tym nie trzeba karać na wejściu może być z opóźnieniem starczy by była świadomość że kara będzie. A im dalej tym boleśniej :) bo wiecej czasu poświęcisz na cwaniactwo

i na koniec jeszcze jest g... óralska prawda która zepnie powyższe dobrze że dziś koniec roku i życzę wszystkim szampańskiego Sylwka
 

DeletedUser2076

Guest
Transakcje powiadasz. Wiesz podobno pewna firma od okien ma problemy z obsługą swoich serwerów i ilości jednoczesnych zapytań. A podejrzewam, że mają o wiele większe zasoby sprzętowe i kasowe niż Inno. Teraz zaprzęgnij serwery do przeglądania ruchu czy przypadkiem nie jest z przeprowadzany w obrębie określonych kont. Ponadto weź pod uwagę sytuację gdy np. gra rodzeństwo/małżeństwo/ktokolwiek, przez co wszystko odbywa się np. na jednym sprzęcie domowym. Już nie wspomnę o tym, że co lotniejsi też znajdą sposób na te "transakcje" (gwarantuję Ci to).

Prawda jest taka, że zrobienie z tym czegokolwiek w grze tego typu jest zbyt czasochłonne i zbyt niepraktyczne. Przykładowo sytuacja z Forge (gdzie nie mogłem wspierać pereł znajomych) spowodowało moją decyzję o zakończeniu gry w ten tytuł. Uwierz, że wiele osób przychodzi z polecenia rodziny "bo może byś pomógł" (ja się pośrednio tak tutaj znalazłem). To i pomagam. Ale wystarczy, że nie będę mógł pomagać i trzasnę tę grę w diabły (podejrzewam, że nie tylko ja). Niestety Inno jest na niższym poziomie niż konkurencja, w której to można zgłosić iż to, to i to konto może korzystać z tego samego komputera/połączenia. Wtedy wszystko jest jasne i klarowne (najlepsze zabezpieczenie) a każde niezgłoszone konto po prostu dostaje blokadę. Co najlepsze oni (tamta firma) na pewno na coś zwracają uwagę bo korzystanie nawet w obrębie np. miejsca pracy/szkoły jest dopuszczone, jednak gdy znajoma próbowała uprawiać wielokonto to dostała śliczną blokadę na tydzień (z obietnicą stałej blokady jeżeli się nie uspokoi).
 

DeletedUser

Guest
Nie wchodząc w zbyt głęboko w technikalia, przeczytaj szóstą jeszcze raz:)
a) piszę kara nie musi być natychmiastowa, co powoduje nie musisz mieć skryptu działającego w real-timie. Odpada problem przeładowania serwera w określonym czasie (potencjalny DDoS ?) zresztą co maja zapytania do serwera do operacji na koncie, jak chciałbyś to zrobić? Skrypt który będzie przerzucał zakupy pomiędzy dwoma kontami x razy na minutę? I jeszcze zainfekuj tym armię botów bo jeden PC nic nie da? Swego czasu z ciekawością obserwowałem jak sobie pewna firma ładnie poradziła z DDoSem (strzelanka 3D gdzie musi być płynność działania) atak był spory kilkanaście czy nawet dziesiąt tysięcy zaatakowało ich serwery atak polegał na logowaniu fikcyjnych użytkowników. Tydzień im zajęło do powrotu normalnej działalności (w ramach przeprosin każdy użytkownik dostał unikatowe przedmioty) tym niemniej nawet w ciągu tego tygodnia tylko dwa dni były tragiczne potem coraz lepiej. Ok za bardzo wdepnąłem w szczegóły lećmy dalej

b) i bez przesady transakcje to jest zwykłą tablica z raptem kilku elementów, minimum to ID dwóch użytkowników + obiekt transakcji - pisałem nie potrzeba do tego IP, czyli nie musisz się tak bać o rodzinne wspieranie. Zresztą zgodnie z regulaminem użytkownikowi przysługuje odwołanie od decyzji - to tylko kwestia dopracowania detali (dodania kilku parametrów do przeszukiwania i kalibracji systemu)

c) w razie problemów z ilością danych, które jak wynika z a) możemy na spokojnie przerobić, to są bardzo ciekawe narzędzia do data-mining kwestia posiadania kogoś ogarniętego do ich stosowania, ale już o tym wcześniej pisałem

Zgodnie z a,b i c wystarczy że serwer raz na dzień zrzuci tablicę logów nawet do zwykłego xmla potem tylko przeróbka parametrach i masz listę podejrzanych. Ile tego będzie, kilka milionów linii na dobę na serwer? To pikuś tu starczy zwykły excel z makrem. Po x iteracjach (dniach) możesz wyłapać automatycznie cykliczne transakcje i/lub albo sztucznie pompowane główne konto. Przy tempie tej gry starczy że raz na miesiąc pójdą bany. Znowu nie ma ciśnienia na czas, bo sama rozgrywka jest obliczona na miesiące i jak pisałem im dłużej będziesz kombinował tym boleśniejsza będzie kara, chodzi tylko o to by była świadomość tej kary niezależnie od gracza. Tu nie trzeba sprzętu tylko głowy jak się do tego zabrać.
 

Deleted User - 172852

Guest
Znów przypomnę:

Nie ma potrzeby pisać specjalne skrypty, kontrolować czy donosić.
Gdy zniknie zysk z multikont, zniknie problem.

Gdyby zrobiono możliwość wrzucania PW tylko osobom z bractwa, to natychmiast powstaną bractwa zrzeszające czyjeś liczne konta :)
Grywałam już w inne gry, w których oszustwa wszelkiego typu były ścigane i surowo karano graczy. Twórcy gier tworzą specjanle programy podpięte do gry, które tropią wszystkie podejrzane ruchy, transakcje, walki czy co tam jeszcze w grach można robić. Ścigają boty, cheaty i inne niedozwolone ulepszenia. Czyli jest to możliwe :)

A jest jeszcze kwestia sąsiadów, którzy wrzucają mnóstwo PW w cudze cuda (100 czy 200 pkt.). Nie wiem dlaczego to robią, bo opłacalność jest żadna z takiego procederu. Zapytałam kiedyś sąsiada posiadającego własne cuda, dlaczego tak zasila moje budynki. Odpowiedź była dla mnie zaskakująca: bo mam nadmiary PW z turniejów, prowincji i eventów. Może i ma nadmiary, ale ma też w co je pakować, więc nadal nie znam prawdziwych motywów :)
No więc otrzymuję czasem ogromne ilości PW od innych graczy, z którymi nic mnie nie łączy, nawet prawdopodobnie nie mieszkamy w jednym kraju. I nie chciałabym dostać bana za coś czego nie zrobiłam, niczemu winna nie jestem i w dodatku nie mogę komuś zabronić tego co robi.
Mamy tu całkiem skomplikowaną sprawę do rozwiązania :) Podejrzewam, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji, że wyglądam na oszusta, choć wcale nim nie jestem :)
 

DeletedUser2264

Guest
Gdyby zrobiono możliwość wrzucania PW tylko osobom z bractwa, to natychmiast powstaną bractwa zrzeszające czyjeś liczne konta :)
Grywałam już w inne gry, w których oszustwa wszelkiego typu były ścigane i surowo karano graczy. Twórcy gier tworzą specjanle programy podpięte do gry, które tropią wszystkie podejrzane ruchy, transakcje, walki czy co tam jeszcze w grach można robić. Ścigają boty, cheaty i inne niedozwolone ulepszenia. Czyli jest to możliwe :)

A jest jeszcze kwestia sąsiadów, którzy wrzucają mnóstwo PW w cudze cuda (100 czy 200 pkt.). Nie wiem dlaczego to robią, bo opłacalność jest żadna z takiego procederu. Zapytałam kiedyś sąsiada posiadającego własne cuda, dlaczego tak zasila moje budynki. Odpowiedź była dla mnie zaskakująca: bo mam nadmiary PW z turniejów, prowincji i eventów. Może i ma nadmiary, ale ma też w co je pakować, więc nadal nie znam prawdziwych motywów :)
No więc otrzymuję czasem ogromne ilości PW od innych graczy, z którymi nic mnie nie łączy, nawet prawdopodobnie nie mieszkamy w jednym kraju. I nie chciałabym dostać bana za coś czego nie zrobiłam, niczemu winna nie jestem i w dodatku nie mogę komuś zabronić tego co robi.
Mamy tu całkiem skomplikowaną sprawę do rozwiązania :) Podejrzewam, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji, że wyglądam na oszusta, choć wcale nim nie jestem :)

Ja wrzucam PW innym w graczom w cuda, do których potrzebuję uzbierać kolejną pulę run. Fajnie jak się przy okazji jakaś ilość PW zwróci :) Teraz np. zbieram runy do Smoczego opactwa, a w moim bractwie takowe posiadam tylko ja. Losowo zebranie takich run to kwestia wielu miesięcy, więc trzeba szukać po sąsiadach. W tym przypadku jest to absolutnie uczciwy proceder i z pushem nie ma nic wspólnego..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry