• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nawałnica eventów, brak endgame contentu... dyskusja o problemach Elvenaru w 2019

DeletedUser1874

Guest
Ostatnie teksty o kiepskich nagrodach w eventach słyszałem około półtora roku temu. Od tego czasu niemal z eventu na event są mocniejsze i jest ich coraz więcej. Kiedyś budynki takie jak Wielka Aukcja czy Zagroda Kurczaków były jedną z 3 nagród głównych w całym evencie - gdy zdobycie trzeciej bez wydania realnego hajsu graniczyło z cudem. Teraz rzuca się je jako nagrodę dnia, pomiędzy wieloma znacznie ciekawszymi budynkami i każdy może sobie wylosować takich kilkadziesiąt jeśli tylko będzie miał taki kaprys. Nieeventowe budynki kulturowe praktycznie poznikały z miast, a coraz powszechniejsze stały się budynki które zapewniają również produkcje - kultura jest w nich tylko efektem ubocznym. By miasta nie eksplodowały od tego dobrobytu niektóre z tych budynków muszą mieć ograniczony czas trwania, a w innych wymyślono ewolucje, by zdobycie budynku o pełnym potencjale nie było zbyt proste.
Od tego czasu również zmieniło się wyraźnie to, że gra pozwala na kilka możliwości zdobycia diamentów w samej grze, bez płacenia. Choć zdobycie ich wymaga sporego wysiłku to kiedyś nie było to możliwe w żaden sposób. Dzięki temu wielu graczy może dzięki swojej aktywnej grze zdobywać nie tylko dodatkowych robotników i rozbudowę Akademii, ale również kolejne ekspansje premium czy lepsze wersje budynków.
Nie sądziłem, że ktoś pozostał w tamtym okresie i może być mu wciąż mało. xD
 

DeletedUser

Guest
Już się kiedyś pytałem ale jaki jest cel tej gry to wyścigi czy coś? Dystans do czego ? Buduje swoje miasto nikt mi go nie najedzie, piękno jest kwestia gustu a osiągi miasta są drugoplanowe bo jak coś nie pasuje można bractwo zmienić albo samemu stworzyć
Rankingi? A to jak ktoś chce wystarczy nastawiać manu na maksa i już punkciki rosną
Można tak długo wymieniać, dlatego tak mnie bawią te teorie spiskowe Kovala :)

PS czy iG gdzieś deklarowało kiedy i jakie endgame będzie? (Poza wyłączeniem serwera za nierentowny biznes)
 

Tajniakos

Paladyn
Teraz rzuca się je jako nagrodę dnia, pomiędzy wieloma znacznie ciekawszymi budynkami i każdy może sobie wylosować takich kilkadziesiąt jeśli tylko będzie miał taki kaprys. Nieeventowe budynki kulturowe praktycznie poznikały z miast
Padło w tym wątku kilka pytań do @malgola5 , które zostały bez odpowiedzi. Po Twoim poście wpadłem z odwiedzinami do koleżanki, która jak napisała, uważa nagrody eventowe za "KIEPSKIE". Nigdy nie wnikałem i nie wnikam kto co ma w mieście i czy mu się to opłaca czy nie ale w tym przypadku narzuca się jedno pytanie.
Jedną z nagród w minionym evencie była MANTA. Moim zdaniem z największą ilością many dostępną w grze.
W konstruktach daje 22k many na dobę z rozmiarem 4x3. Dwa takie budynki dają 44k many przy niecałej ekspansji potrzebnej do ich ustawienia. Posiadanie 6 winnic dających tyle samo many co dwie manty i zajmujących prawie 7 ekspansji ma jakikolwiek sens?Każdy ma prawo do swojego stylu gry choć w tym akurat przypadku widać że chyba ktoś tu z lekka próbuje zakłamywać rzeczywistość ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1874

Guest
W sumie też nie mam zwyczaju sprawdzania czyichś miast i oceniania ich sposobu gry. To od dawna wiem, że większość osób sobie po prostu klika bez większego sensu i planu, a jeśli robią to od dawna to nawet przeszli już większość rozdziałów. Nic mi do tego, bo przecież to tylko gra i każdy gra jak lubi.

Natomiast wnioski o kiepskich nagrodach są bardzo... śmiałe xD

I tym bardziej niezrozumiałe w sytuacji gdy ktoś trzyma przestarzałe nieeventowe budynki. Trochę jakby ktoś uznał to, że eventy są kiepskie za swoje założenie, niezależnie od faktów. Cóż, czasem tak bywa... No i w sumie do tego też nic nie mam, o ile ktoś nie rozpowszechnia takich sprzecznych z prawdą teorii, mogących wprowadzić kogoś w błąd...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moze starczy tego bicia piany ;) Poczekajmy po prostu na ewentualna odpowiedz na te 2-3 spokojnie zadane pytania, bez wchodzenia teraz w szczegoly i analizy miasta osoby, ktora sie wypowiedziala. Takie czy inne, ale jakies powody do takiej opinii na temat nagrod przeciez ma, bo niewiele rzeczy dzieje sie bez przyczyny. Odklozmy moze na razie na bok wypowiedz, ktora stala sie tematem kilku ostatnich postow i spokojnie poczekajmy. Chcialem napisac o czyms innym. @Ponduil nawiazal do bardzo ciekawej kwestii, ktora warto moim zdaniem omowic troche szerzej.
Trochę jakby ktoś uznał to, że eventy są kiepskie za swoje założenie, niezależnie od faktów. Cóż, czasem tak bywa...
Dokladnie taki wlasnie trend i tego typu podejscie wielokrotnie obserwowalem w przeszlosci i dalej oserwuje obecnie. Gracze przyzwyczajaja sie do pewnych trendow w grze i na ich podstawie wyciagaja czesto wnioski, ktore nie maja pokrycia w faktach, a ktorych jedynym uzasadnieniem sa wlasnie... przyzwyczajenia. Normalna ludzka rzecz. Szczegolnie graczom "niedzielnym" ciezko nawet postawic jakis zarzut, ze nie sprawdzaja i nie przeliczaja wszystkiego na biezaco, ciagle od nowa w miare wprowadzania coraz to nowych zmian w eventach czy ogolnie w grze. Dla mnie najlepszym i najbardziej widocznym przykladem takiego podazania za przyzwyczajeniami byl event jesienny z zestawem Kririta i Kraraka, dajacym surowce T2 i T3, oprocz tego mane. Wczesniej zestawy evontowe nawet nie to ze byly slabe, one byly po prostu beznadziejne i dawaly wrecz zalosne ilosci surowcow. I nagle rzucili wlasnie taki moim zdaniem mega-mocny zestaw. Niebo a ziemia w porownaniu do zestawow z wczesniejszych eventow. Tyle ze gracze przyzwyczajeni do slabosci zestawow nawet nie liczyli, wiekszosc temat zestawu przekreslila juz na wstepie i wrzucila do szufladki z napisaem "nie warto". Dokladnie to samo obserwowalem w evencie zimowym, w ktorym oba zestawy (ten z nagrod glownych i ten z nagrod dziennych) po prostu wymiataly. Nie pomagaly tlumaczenia, nie pomagaly wyliczenia, wiekszosc (nawet doswiadczonych graczy) prezentowala postawe sceptyczna. Do tamtej pory uwazalem to jeszcze za zupelnie naturalna i zrozumiala postawe. Ale jak zaczely sie narzekania na zestaw z eventu karnawalowego (ktory rowniez wymiata totalnie), to juz mi prawie kapcie spadly. A jak jeszcze zaczely sie narzekania na slabe nagrody glowne w kolejnym evencie (miedzy innymi Feniks Ognia), to juz zaczalem sie zastanawiac, czy ja na pewno gram w te sama gre :D Nie wiem, ile czasu potrwa by wiekszosc graczy zauwazyla, ze mielismy kolosalny skok jakosciowy i ilosciowy zarowno jesli chodzi o nagrody glowne, jak i dzienne w eventach, ale ten proces postepuje wolniej, niz sie spodziewalem ;) Moze warto o tym od czasu do czasu przypominac takimi dyskusjami jak ta, ktora tu wlasnie prowadzimy. Jest sporo rzeczy, na ktore mozna w grze narzekac (i slusznie), ale akurat nagrody w eventach do nich moim zdaniem nie naleza. Im wiecej ludzi sobie to uswiadomi, tym mniej bedziemy tu mieli narzekan :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@chris07070707 pełna zgoda co do kirita mi wyszły małe szanse ze go zgarnę więc odpuściłem...
Generalnie wszystkie ewenty dawały i dają wymiatające nagrody różnica taka że teraz je łatwiej zgarnąć.
Wspomniana Wielka Aukcja to u mnie 3-4 epoki wymiatała choć trzeba było się napracować by ją mieć albo jak zacząłem grać pierwszy ewent i kurhan oj dał takiego boosta ze potem miałem problem z balansem miasta
 

DeletedUser1874

Guest
Cóż, ja przyznaję, że aż do eventu z Feniksami miałem podobne podejście do nagród eventowych. Oczywiście taka Aukcja czy inny ogromny budynek kulturowy były w przeszłości niesamowicie przydatne i trzymało się je jeszcze kilka rozdziałów... no ale potem jednak musiały ustąpić miejsce nowym budynkom, zwykle tym zwykłym, bo nie było tak łatwo o aż tyle eventowych by móc wszystkie budynki mieć z eventów.
Ja jednak nigdy nie podważałem, że te nagrody są potężne - bardziej chodziło o to, że w okresie gdy celowo przechodziłem przez te rozdziały bardzo szybko, nie chciało mi się poświęcać dodatkowego wysiłku na zrobienie setek misji w evencie, by dostać budynek, który choć pozwoli mi zaoszczędzić kilka kratek w mieście, za 2-3 rozdziały go wywalę.
Od tego czasu zmieniło się jednak zbyt wiele w samej grze, bym tego nie dostrzegł.
Po pierwsze, w nagrodach dnia są umieszczane znacznie potężniejsze nagrody niż niegdyś - niejednokrotnie ciekawsze niż te główne (jak choćby Skały Venara III w evencie ze Stonehenge), by takich kilka zgarnąć nie trzeba już robić setek misji. Poza tym wzrosła jakość i różnorodność wszystkich tych dodatkowych nagród w skrzynkach - ma się większy wpływ na to czy dostanie się PW, instanty czy jeszcze coś innego.
Po drugie wprowadzono renowacje. Choć są bardzo cenne to pozwalają cieszyć się ulubionymi budynkami z maksymalnym możliwym bonusem przez więcej niż jeden rozdział.
Oba te czynniki powodują, że najciekawsze budynki można mieć ze sobą "na zawsze", a większość pozostałych z łatwością wymieniać niemal co rozdział.
 

DeletedUser

Guest
Pamietam jak pierwszy raz była skala venara o matko III to można było tylko za realna kasę zdobyć a teraz pół miasta wymieniłem na te skały i jeszcze w schowku czeka zapasik :) bez ewentow to bym biednie rzeźbił a tak to się mogę poczuć jak diamentowiec :) bez afiszowaniem kasą

Ok lekki oftop ale na wspominki mi się wzięło
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ja tez bym chcial uslyszec odpowiedz w czym te eventy sa takie zle niedobre, czemu te nagrody sa takie slabe etc. Cholernie mnie to ciekawi. Od zestawu karnawolego(ktorego mam dalej i ulepszam) uwazam ze kazdy kolejny event jest lepszy. A to feniks(geniusz) a to stone (studnie) a to syrenka( studnie plus nieskonczonosc). Mimo ze nie oblowilem sie tak jak @chris07070707 (chyle czolo) czy @Ponduil to dalej uwazam ze ostatni event wyrwal z kapci, zerwal czapki z glow, ogolnie pozamiatal. Skok w rozwoju jaki przez niego zaliczylem to jakies pol roku gry. Ilosc PW przyspieszaczy prowincji jest poprostu nie do opisania. Tez pamietam eventy gdzie byly 3 nagrody albo zestaw, i te 3 nagrody to byly ok ale tylka nie urywaly, a teraz mamy dziennie lepsze albo takie jak wtedy byly glowne. Manta, laguna, skaly. Obled i ktos jeszcze narzeka? Chyba ze chodzi o zazdrosc ze ktos zrobil 1 syrenke a ktos 10+
 

DeletedUser3575

Guest
Ja też uwielbiam moje nagrody przyspieszacze!! , budynki, 2 syrenki, pw!:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
co za porażka ta przygoda bractw... a do tego poskąpili feniksa! zamiast pw w 2 i 3 etapie przygody mogli dać artefakt!!<ciach> ;/

wycinam obraźliwy zwrot//Urdur
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 pełna zgoda co do kirita mi wyszły małe szanse ze go zgarnę więc odpuściłem...
Generalnie wszystkie ewenty dawały i dają wymiatające nagrody różnica taka że teraz je łatwiej zgarnąć.
Wspomniana Wielka Aukcja to u mnie 3-4 epoki wymiatała choć trzeba było się napracować by ją mieć albo jak zacząłem grać pierwszy ewent i kurhan oj dał takiego boosta ze potem miałem problem z balansem miasta

ja aukcję przepaliłem (w jakimś ostatnim evencie jako dzienna była - duża i dużo fragmentów dała). Piszę o tym właśnie dla potwierdzenia, że dawne "super" budynki lecą teraz w dziennych (jak ktoś się uprze to i kilkadziesiąt wydrze z eventu) ale one są po prostu słabe wobec nowych "koksów". A tak naprawdę to jeszcze kilka eventów i trzeba będzie zacząć zadawać sobie pytania typu: kasuję zestaw karnawałowy czy nie (wiem, teraz to brzmi jak szaleństwo ale biorąc pod uwagę tempo eventów i zapełniania sobie miasteczka duplikatami nagród głównych..).
@chris07070707 dobrze napisał, że nie rozumie tak szerokiego strumienia narzekania co do jakości eventu (czyli co można uzyskać za poświęcony czas bo teraz to można uzyskać mnóstwo).

ja jedynie chciałbym by pojawiło się w końcu w evencie jako nagroda dzienna np. 10 renowacji - oj..łupałbym
 

DeletedUser3304

Guest
Moim zdaniem też eventów nie jest aż tak dużo, jeśli jest przerwa miedzy eventami około 3-4 tygodni to jest ok. Nagrody od eventu zimowego są coraz lepsze, sam posiadam 2 choinki z tego eventu które dają sporo many, później rewelacyjny zestaw karnawałowy, nie rozumie jak można narzekać na nagrody, a trzymać w swoim mieście kiepskie budynki z drzewka, u mnie nie ma żadnego budynku kulturowego który mógłbym zbudować
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem też eventów nie jest aż tak dużo, jeśli jest przerwa miedzy eventami około 3-4 tygodni to jest ok. Nagrody od eventu zimowego są coraz lepsze, sam posiadam 2 choinki z tego eventu które dają sporo many, później rewelacyjny zestaw karnawałowy, nie rozumie jak można narzekać na nagrody, a trzymać w swoim mieście kiepskie budynki z drzewka, u mnie nie ma żadnego budynku kulturowego który mógłbym zbudować

no właśnie..mnóstwo fajnych budynków z drzewka leży niewykorzystane. Sam ich nie buduję.
By coś ruszyć w tym temacie można by wprowadzić kolonię kulturową (wchodzisz jak do iglicy - luźny pomysł) z ilomaś tam ekspansjami (do rozbudowy) z zastrzeżeniem, że tylko budynki kulturowe z drzewka można budować.
Ruszyłby temat z budynkami, gracze by zyskali kulturę i widoki na ładne budynki
A Inno też by coś zyskało (bo przecież kilku by się skusiło na diamentowe z drzewka, jakieś 2 ekspansje za diamenty wprowadzić)
ot..luźny pomysł po przeczytaniu Twojego wpisu
 

DeletedUser

Guest
Kiedyś ten pomysł już był taks biblioteka gdzie na każdym poziomie składasz konkretna rasę (np po odblokowaniu budynków)
Poza wizualnym efektem nic nie daje

Z tego co pamietam pomysł padł ale to bylo z dwa lata temu
 
Do góry