• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowa rasa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2783
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Azulena

Rozbójnik
Witam. Zacząłem grać w Elvenar za namowa mojej dziewczyny i z racji zainteresowań (studia itp.) zacząłem od poczytania forum. Szkoda że już mam zatwierdzony temat pracy magisterskiej bo bylibyście świetnym materiałem !!! Wieszacie psy na tej grze a dalej w nią gracie! Zaczynam się bać trochę zaczynać przygodę z Elvenarem bo jeśli TAK się uzależnię to dopiero będzie. A tak na poważnie forum jest opanowane przez grupę zombi niepotrafiących poradzić sobie z tym uzależnieniem i spotykającym się regularnie na spotkaniach AA i wypisujących kalumnie na grę i twórców. Po czym wracacie jak typowy alkoholik do domu i dalej "pijecie". W archiwum znalazłem ewenementy które wypisywały jeszcze potworniejsze rzeczy , nawoływały do bojkotu, teatralnie porzucały grę i.... po kilku miesiącach znów grają .... tylko nie przychodzą na spotkania AA czyli już nie wylewają żółci na forum ( żeby nie zarzucono mi gołosłowności jeden z nich miał chyba login Aston czy jakoś tak ale nie on jeden tak miał ...).
Muszę przyznać że chyba postudiuję głębiej wpisy na forum i podpowiem mojemu promotorowi że jest genialny materiał na pracę magisterską , hehe
A tak poza tym to Zdrowych i Pogodnych Świąt !

Poczekaj, poczekaj... :p ;)
Tu jest tak, że Gracze albo rzucają grę po m-cu (około) albo szukają Bractwa ... i jak trafią do fajnego, a są osobami w miarę towarzyskimi, to mimo tego, że coś tam jest nie do końca dobrze w grze, zostają na trochę dłużej.
A jak zostaną na trochę dłużej, to zaczyna ich to draństwo w ślicznej oprawie wciągać... Mnie już minęło 2 lata w ten sposób. :p

Ale całkiem serio - nie jest tak.

Kiedy ponad 2 lata temu zaczęłam grę, to była zupełnie inna gra. I nie to, że początki, itd. To BYŁA inna gra.
Dlatego, jeśli chodzi o mnie, pomstuję na "tfórcóf" przy każdej zmianie na gorsze, bo psują coś, co zdążyłam polubić...

Grafika jest ładna, a okazjonalnie prześliczna... nie widziałeś miasta w czasie Jesiennego Eventu, to było cudne... dla samej grafiki miło było wchodzić, a i event był o niebo lepszy, niż ten obecny.
Jestem Elfem, aktualnie w Elfach, produkuję marmur - manufaktury marmuru na tym poziomie - bajka... moje ukochane, jesienne kolory..
Obecny event irytujący, nagrody marne a zadania, że niech ich, tych "tfórcóf" ...... ...... ale mam własne Bractwo, no jak by to było, gdyby Założycielka odeszła z gry. porzucając ludzi, których do siebie "zwabiła"? Pfe, tego się nie robi...

Nie jesteśmy "alkoholikami" - to o wiele bardziej złożone, niż się zdaje. ;) Chcesz podejść naukowo do tego? Graj co najmniej rok, raczej dłużej. ;)
Moje manufaktury marmuru:
Manu_Marmur_ostre_M.jpg
 

Deleted User - 172852

Guest
Witam. Zacząłem grać w Elvenar za namowa mojej dziewczyny i z racji zainteresowań (studia itp.) zacząłem od poczytania forum. Szkoda że już mam zatwierdzony temat pracy magisterskiej bo bylibyście świetnym materiałem !!! Wieszacie psy na tej grze a dalej w nią gracie! Zaczynam się bać trochę zaczynać przygodę z Elvenarem bo jeśli TAK się uzależnię to dopiero będzie. A tak na poważnie forum jest opanowane przez grupę zombi niepotrafiących poradzić sobie z tym uzależnieniem i spotykającym się regularnie na spotkaniach AA i wypisujących kalumnie na grę i twórców. Po czym wracacie jak typowy alkoholik do domu i dalej "pijecie". W archiwum znalazłem ewenementy które wypisywały jeszcze potworniejsze rzeczy , nawoływały do bojkotu, teatralnie porzucały grę i.... po kilku miesiącach znów grają .... tylko nie przychodzą na spotkania AA czyli już nie wylewają żółci na forum ( żeby nie zarzucono mi gołosłowności jeden z nich miał chyba login Aston czy jakoś tak ale nie on jeden tak miał ...).
Muszę przyznać że chyba postudiuję głębiej wpisy na forum i podpowiem mojemu promotorowi że jest genialny materiał na pracę magisterską , hehe
A tak poza tym to Zdrowych i Pogodnych Świąt !

Genialny materiał na pracę magisterską znajdziesz na każdym forum jakiejkolwiek gry :) Zawsze znajdą się ludzie, którym coś się nie podoba i którzy swoje żale wyleją właśnie na forum.
A co do kalumni, które znalazłeś na tym forum... Czy w swojej wypowiedzi nie użyłeś ich przypadkiem w odniesieniu do graczy Elvenaru? Zauważ, że w tym momencie stałeś się tak samo wartościowym materiałem na pracę magisterską :p
Jest jeszcze coś... Twoja wypowiedź jest jakby nie na temat w tym wątku :)
 

DeletedUser

Guest
Witam. Zacząłem grać w Elvenar za namowa mojej dziewczyny i z racji zainteresowań (studia itp.) zacząłem od poczytania forum. Szkoda że już mam zatwierdzony temat pracy magisterskiej bo bylibyście świetnym materiałem !!! Wieszacie psy na tej grze a dalej w nią gracie! Zaczynam się bać trochę zaczynać przygodę z Elvenarem bo jeśli TAK się uzależnię to dopiero będzie. A tak na poważnie forum jest opanowane przez grupę zombi niepotrafiących poradzić sobie z tym uzależnieniem i spotykającym się regularnie na spotkaniach AA i wypisujących kalumnie na grę i twórców. Po czym wracacie jak typowy alkoholik do domu i dalej "pijecie". W archiwum znalazłem ewenementy które wypisywały jeszcze potworniejsze rzeczy , nawoływały do bojkotu, teatralnie porzucały grę i.... po kilku miesiącach znów grają .... tylko nie przychodzą na spotkania AA czyli już nie wylewają żółci na forum ( żeby nie zarzucono mi gołosłowności jeden z nich miał chyba login Aston czy jakoś tak ale nie on jeden tak miał ...).
Muszę przyznać że chyba postudiuję głębiej wpisy na forum i podpowiem mojemu promotorowi że jest genialny materiał na pracę magisterską , hehe
A tak poza tym to Zdrowych i Pogodnych Świąt !

Nowy w internetach?
Pomijając że post będzie wycięty, bo czytajac forum pominąłeś regulamin to przyczyna bycia zombi jest prozaiczna to są jedyni ludzie którym coś więcej zależy na tej grze i to naturalne że walczą ze "skokiem na kasę" :) to normalne stadium każdej gry z mikropłatnościami. Różnica jest tylko taka że niektóre firmy potrafią wykorzystać bazę fanów, a niektóre nie albo i wręcz przeciwnie wolą się ich pozbyć ;)
Na marginesie musiałeś mieć naprawdę słaby temat pracy magisterskiej, że natchnienie daje ci forum dowolnej gry komputerowej... Jak chcesz lepsze sięgnij do czasopism komputerowych z lat '80 i '90 to dopiero zobaczysz co to znaczą kalumnie :)

A tak z tematem to czekam na żywioły tylko mam nadzieję że je rozbiją na kilka etapów, mieć takie miasto ognia czy wody to miodzio a poza tym żywiołów może być cała masa zależy tylko do czego sięgną (oby do pokemonów to wtedy mamy kilkanaście etapów z głowy :))

A dla zombiaków życzę udanego Sylwka i motywki każdego dnia w 2018!:rolleyes:
 

DeletedUser1660

Guest
Gram w Elve od dwóch lat, zaczynałam na Fel gdzie świat raczkował... Pamiętam czasy kiedy nie było nic, eventów, cudów... ras gościnnych poza Krasnalami. Turnieje odbywały się w obrębie sąsiedztwa, gdzie ciężko było cokolwiek uklikać, przynajmniej w moim otoczeniu. Cuda to już bajka. Wydałam niezliczoną ilość pkt na runy, czego nie żałuję.. Jak zaczęłam inwestować nawet nie pojawiła się jakakolwiek ikonka do nich odnosząca.
Oczywiście są zmiany, które mnie wkurzyły niezmiernie, ale są też te mniej istotne, które poszły w niepamięć..
Mniejsza o to... Czepiacie się gościa, który raczył wyrazić swoje zdanie i zapewne czepiacie się każdego kto się z Wami nie zgadza. A jak widać jest tu garstka graczy, która się wypowiada. Pewnie większości po przeczytaniu kilku postów się odechciewa... Bo nie ma nic innego jak negowanie jakichkolwiek działań twórców gry....
Jak dla mnie gra się rozwinęła, bo mimo Waszego niezadowolenia, czyli garstki- pewnie większość potrafi wykorzystać bonusy z eventów, niekoniecznie w postaci budynków... Czerpać zabawę nawet z przygód. Bo głównie o to chodzi w tej grze... o relaks. A to, że poklikam kilka budynków więcej to żaden wysiłek. Poza tym gra po części zmusza nas do myślenia, planowania itd... Więc jeśli ktoś robi z osady kipisz to nie ma się co dziwić, że jego opinia jest negatywna...

Odnośnie tematu.... Jestem baaardzo ciekawa nowego rozdziału, chociaż niedawno zaczęłam zabawę jako kuchareczka :) Najbardziej interesują mnie cuda jakie wymyślili nie wspominając o oprawie graficznej, bo jak do tej pory jest fantastyczna :)
 

DeletedUser1447

Guest
Jest kilka gościnnych ras, dobrze znanych w różnych universach, które można byłoby tutaj jakby to powiedzieć, przytoczyć. JEdnak kilka z nich toi "mroczne strony" czego raczej chcielibyśmy z ciekawości, ale nie za bardzo, żeby spędzać z nimi miesiące, czy tygodnie.


Widzę także pewien sposób, który jednak wymagałby nakładu pracy ze strony InnoGames, tj. aby gracz miał możliwość wyboru, która z ras zagości u niego, a byłyby to rasy potocznie znane jako opozycje (np anioły i demony), jedni mieliby u siebie chmurczaste przepełnione przebiśniegami pola, inni natomiast mieliby ścieżki i domki żywiące się ogniem. Kolejnym takim motywem mogłyby być wampiry i wilkołaki. Wiąże się to jednak z podwójną ilością grafik, dodatkowo dałoby to w którymś momencie ciekawe urozmaicenie, chociaż pewnie i kolejne głosy żali i sprzeciwów, bo "ci mają mniejszy domek, a ci większy i w ogóle jest niesprawiedliwie i IG to tylko o piniondzach myśli"

może któraś z ww. pozycji przypasuje do jakiejś gościnnej rasy, nawet jeśli będzie ona bez wspomnianego wyboru kto będzie gościł, anioły byłyby tu jednak jak najbardziej wskazane.




Odnośnie tematu.... Jestem baaardzo ciekawa nowego rozdziału, chociaż niedawno zaczęłam zabawę jako kuchareczka :) Najbardziej interesują mnie cuda jakie wymyślili nie wspominając o oprawie graficznej, bo jak do tej pory jest fantastyczna :)

Zrobić sernik na święta, to jeszcze nie bycie kucharką hahaha :D
 

DeletedUser

Guest
@obladioblada, pomysł ok ale raczej upadnie, bo popatrz jak sie gra rozwija, zaczynasz właśnie od wyboru jednej z frakcji (ludzie lub elfy) a potem co? Im dalej z gościnnymi rasami tym bardziej się budynki ujednolicają :/ poszli po łatwiźnie tia znowu to marudzenie, ale kuń jest jak każdy widzi :p
 

DeletedUser1174

Guest
Genialny materiał na pracę magisterską znajdziesz na każdym forum jakiejkolwiek gry :) Zawsze znajdą się ludzie, którym coś się nie podoba i którzy swoje żale wyleją właśnie na forum.
A co do kalumni, które znalazłeś na tym forum... Czy w swojej wypowiedzi nie użyłeś ich przypadkiem w odniesieniu do graczy Elvenaru? Zauważ, że w tym momencie stałeś się tak samo wartościowym materiałem na pracę magisterską :p
Jest jeszcze coś... Twoja wypowiedź jest jakby nie na temat w tym wątku :)

Spokojnie, to tylko kolejny jaśnie objawiony mister-knows-it-all. Przyszedł, zaszczekał, zniknie, a karawana idzie dalej ;) Doskonały materiał na magistra, dobrze będzie wydawał frytki w maku jak już tą pracę na nasz temat obroni :D ;)

Odnośnie nowej rasy, dwie sprawy są kluczowe - ile będzie ekspansji z badań oraz czy zostanie zwiększona liczba ekspansji z prowincji. Sama nowa rasa jest ciekawym urozmaiceniem, ale jeżeli nie będzie sensu robić zwiadu (odkrytych ponad 457 prowincji i w związku z tym brak ekspansji) i będą tylko 2 ekspansje z badań jak ostatnio, to jedynym ratunkiem byłoby pomniejszenie rozmiarów budynków "żywiołakowych" - zobaczymy, czy to nastąpi ...
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@Cruella Gorzej - ma być tylko 1 ekspansja z badań, jeśli na becie mają rację i nic nie zmienią... Pisałam o tym już gdzieś wcześniej, ale ponoć sami gracze (ze słabymi komputerami?) nie chcieli rozszerzenia miasta o kolejny "pasek". Stąd mała ilość ekspansji, żeby diamentowcy nie byli pokrzywdzeni, że im jakaś luźna ekspansja została do wykorzystania.
 

DeletedUser

Guest
Co to znaczy słaby komputer? Są jakieś minimalne wymagania dla tehj gry? Zresztą jak smartfon to pociągnie to chyba przeciętny komputer też, a ci ze starszymi i słabszymi zawsze mogą zmienić detale na niskie :p - Wiedźmin 3 pokazał co to znaczy współczesny komputer
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@BlossomValvi Nie wiem, nie znam szczegółów, ale jeżeli są ludzie, którzy już mają problemy z załadowaniem gry/miast, to chyba znaczy, że coś jest na rzeczy? Oczywiście to jeszcze zależy od preferencji. W każdym razie przekazuję tylko to, co wyczytałam na becie. Być może ktoś napisał tam więcej, a może to też było napisane przez kogoś, kto przekazywał informacje becie ze swojego forum.
 

DeletedUser

Guest
@Lisha to było takie ogólne stwierdzenie niż do ciebie, tym niemniej z rozmów mi wynika że tylko garstka graczy się dokopała do ustawień jakości grafiki miasta i na niskiej wszelkie animacje są obcięte, niby nic ale robi dużą różnicę podczas motywowania :)
A i tu jest raczej duża zależnosć od pasma internetu niż od komputera, bo sama gra nie ma dużych wymagań ale z braku lokalnej instalki zaciąga sporo danych z serwera (zwłaszcza jak sie czyści dane przeglądarki)
 

DeletedUser110

Guest
@Cruella Gorzej - ma być tylko 1 ekspansja z badań
Noszszsz kulson go mać
Mam dla IG propozycję: jedziemy po całości. Jak co miesiąc nie kupisz diaksów, to obniżymy ci poziom Ratusza. Po drugim miesiącu bez wydania kasy obniżymy ci rezydki. Potem skasujemy Ci losowy budynek i tak dalej. Skasujemy Ci pole miasta, a budynki które tam stoją pójdą w kosmos. A w ogóle to po .C.H.U.J. w to grasz, jak nie płacisz!!!?
Sory memory @Dragomira ale to się robi coraz bardziej paskudne.
O'bra: można powiedzieć, że ekspansje to jest coś co zostaje na zawsze i ułatwia na zawsze i powinny być reglamentowane niczym mięso na kartki w PRL-u.
Jest taka firma, która nazywa się na P, robi gry na fejsbuka, ale nie mając Fejsbuka też można w nie grać.
I co jakiś czas wprowadza ułatwienia. Ich gry stają się coraz przyjemniejsze, co nie znaczy że dziennie wbijam lewel, ale dbają o to, żeby na pewnym etapie dalsza gra nie robiła się 'flakami z olejem' polegającym na tym, żeby po miesiącu żmudnego klikania coś-tam sobie podnieść/zbudować. A jakoś Elvenar do tego zmierza.
Przypuszczam, że nie wystarczy mi miejsca na przemysł Żywiołaków. Po kilku miesiącach, przy minimalnej ilości budynków przemysłu Żywiołaków pewnie w końcu dorobię się tej ekspansji z badań, sztuk jedna :(
Przejdę wówczas w stan hibernacji: raz dziennie zalogowanie, szybkie zebranie produkcji, nastawienie nowych i spadam z gry.
Potem nawet nie codziennie, a potem usunę stronę elvenara z zakładek.
Napiszcie wprost: bez diaksów już sobie nie pogracie. Skończyło się. Takie życie.

PS.: jeśli ktoś zauważy, że mam Roboli poziom 5 i Akademię poziom 4 to niech nie pomyśli, że wydałem choć złotówkę. Diaksy na te rozbudowy zdobyłem na konkursie, na jakiejś dziwnej akcji rozdawniczej, oraz na zadaniach - na Arendyll wydawałem diaksy zdobyte z zadań na S2 i S3
 
Status
Zamknięty.
Do góry