• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowy Świat

Czy otwarcie nowego świata byłoby złym pomysłem?

  • Tak

    Głosy: 26 68,4%
  • Nie

    Głosy: 9 23,7%
  • I tak i nie - obojętnie.

    Głosy: 3 7,9%

  • W sumie głosujących
    38

Rycerski

Wędrowiec
Się zastanawiam...
Czy byłoby złe aby dla nowych graczy utworzyć nowy świat?
Światy obecnie są trzy i nikt kto chciałby zagrać na nowo albo dopiero zaczyna, nie dogoni topki w rankingach.
Chętnie poznam opinie innych graczy oraz uzasadnienie takowej opinii.
Pozdrawiam,
Rycerski.
 
Ani mi sie ten pomysl podoba, ani nie podoba. Rozumiem wprawdzie argumenty wysuwane przez zwolennikow powstania nowego serwera i rozumiem tez, skad te checi sie biora, ale... nie wszystko zloto, co sie swieci. Byloby to cos nowego i odskocznia od rutyny starych serwerow, ale byloby tez sporo minusow takiego rozwiazania, ktorych wiekszosc entuzjastycznych zwolennikow powstania nowego serwera raczej nie dostrzega. Mnie osobiscie nowy serwer naprawde by nie przeszkadzal i mogloby na nim byc nawet ciekawie, ale musze niestety brutalnie zniszczyc naiwne wyobrazenia niektorych, jak to by tam wszystko bylo pieknie i idealnie :)

Zacznijmy od tego, ze juz na obecnych 3 serwerach nie ma tak naprawde zbyt wielu aktywnych graczy i wiele nawet dobrych bractw ma problemy z rekrutacja, nawet jesli nie stawiaja zadnych wygorowanych wymagan, tylko te najbardziej podstawowe.

Nastepna kwestia.
Na starych serwerach pushing nie gra obecnie zbyt wielkiej roli w rywalizacji rankingowej i praktycznie zadnej w rywalizacji turniejowej, a na nowym serwerze by gral i to duza. Na poczatku zjawiskiem na wrecz masowa skale bylby pushing towarowy, a juz chwile pozniej pushing w cuda. I zaczeloby sie polowanie na czarownice, nie tylko na te prawdziwe, ale i na wyimaginowane, a oprocz tego zaczelyby sie pretensje i zale na forum, gdyby sie okazalo, ze ci najbardziej chetni do rywalizacji nawet na nowym serwerze nie byliby w stanie dotrzymac kroku innym.

Koronnym argumentem zwolennikow nowego serwera jest mozliwosc rywalizacji na rownych zasadach z rownymi szansami dla wszystkich graczy. Tyle, ze rywalizacja od zera na rownych zasadach to w obecnych czasach mrzonka i czysta fantazja. Mamy wspolne konto diamentowe dla wszystkich swiatow, wiec juz na dzien dobry kolosalna przewage mieliby ci, ktorzy albo sypna groszem (a co to niby za "uczciwe" zwyciestwo, jesli osiagnelo sie je dzieki strategii "pay to win" ?), albo nazbierali tysiace lub wrecz dziesiatki tysiecy diamentow na innych swiatach. Znow do lask wrociloby pogardliwe okreslenie "diamentowe dzieci", znane ze starych czasow, a ktore dzis pamietaja chyba tylko najstarsi stazem gracze, grajacy od przynajmniej 3-4 lat.

Jeszcze jedna rzecz: na dluzsza mete z wielu wzgledow w czolowce na nowym serwerze znalezliby sie dokladnie ci sami gracze, ktorzy sa w czolowce obecnych serwerow. Czyli w kwestii rywalizacji praktycznie nic by sie nie zmienilo, a entuzjasci nowego serwera gruuubo by sie rozczarowali, nie mogac dotrzymac im kroku. Powodow takiego stanu rzeczy byloby kilka. Na nowym serwerze mielibysmy kumulacje najlepszych graczy z dotychczasowych 3 serwerow, bo pewnie ci najsilniejsi gracze potraktowaliby to jako wyzwanie i tez chcieliby sprobowac sil na nowym serwerze. Jesli chodzi o najsilniejszych obecnie turniejowcow z roznych serwerow, to prawie wszyscy dobrze sie znaja, nie ma miedzy nimi zadnych animozji i na nowym serwerze skrzykneliby sie do kupy i grali razem w jednym bractwie, moze w dwoch. Po prostu creme de la creme graczy z serwerow PL, skupionych w maksymalnie 2 bractwach. Pewnie tak samo byloby z najsilniejszymi graczami rankingowymi. Wbrew temu, czego niektorzy sie po nowym serwerze spodziewaja, dzieki znajomosciom ze starych serwerow od razu powstalyby tam bractwa jeszcze bardziej elitarne, niz najsilniejsze bractwa z obecnych serwerow. I wez tu z takimi rywalizuj :) Najdalej po miesiacu te bractwa zaczelyby robic 10 skrzynek, co przyspieszyloby rozwoj ich graczy, co z kolei spowodowaloby powstanie i pozniej dalsze poglebianie sie przepasci miedzy nimi, a graczami z "normalnych" bractw. Moze z poczatku, przez miesiac-dwa ten czy inny sposrod "nieznanych" graczy znalazlby miejsce w czolowce nowego serwera, ale najdalej po pol roku wszystko wrociloby do normy, czyli w czolowce wszelkich rankingow byliby doswiadczeni gracze z obecnej czolowki starych serwerow. Na dluzsza mete nie da sie wygrac z ich doswiadczeniem, ze wspolnym kontem diamentowym, zasilanym ze starych serwerow zarowno z zapasow, jak i z biezacych zarobkow w Iglicy, a takze z wiedza, jak to wszystko najbardziej optymalnie wykorzystac. I nie da sie wygrac z ta nakrecajaca sie spirala rozwoju, o ktorej wspomnialem wyzej, a ktora najbardziej doswiadczeni gracze maja w malym paluszku.

Podsumowujac, wiekszosci tych graczy, ktorzy uwazaja, ze na starych serwerach nie sa w stanie nawiazac rownorzednej rywalizacji z czolowka wylacznie z powodu krotszego stazu w grze, braku miskow czy czegokolwiek innego, nowy serwer przynioslby moim zdaniem spore rozczarowanie i zawiodlby ich oczekiwania. To byloby twarde zderzenie z rzeczywistoscia, po prostu kubel zimnej wody na glowe. A propos krotszego stazu w grze, braku miskow itd. - ostatni turniej na naszym najstarszym serwerze, istniejacym od ponad 6 lat, zdominowal i wygral z kosmicznym wynikiem kolega z bractwa, ktory gra dopiero od poltora roku...
Coz, da sie :)

Jeśli graczom taki pomysł się spodoba, postaram się to przedstawić wyżej.
Nie potrzebuję do tego CM.
Uuuu paaanie, to przepraszam, nie wiedzialem. Oczywiscie jak najbardziej wierze, ze nie potrzebujesz do zgloszenia pomyslu CM'a, bo np. Chuck Norris robiac pompki tez nie potrzebuje sie odpychac od ziemii. To ON odpycha ziemie ;)

A tak troche bardziej na powaznie, byli tu juz tacy, co to pisywali bezposrednio do centrali i wykorzystywali swoje rzekome "chody" rzekomo na samej gorze. Powiedzmy, ze z dosc umiarkowanym powodzeniem, delikatnie rzecz ujmujac :)
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Jest jeszcze jeden aspekt na minus dla nowych - na początku to gracz wybierał na którym serwerze chce grać a od około dwóch lat to system wybiera serwer dla rejestrujących się i niekoniecznie trafi się na nowy a tylko na pierwszym zaczętym serwerze jest samouczek z wspomagającymi nagrodami
Dla starych wyjadaczy nie jest to problem , bo już wiedzą jak grać nawet na nowiuśkim koncie , a całkiem nowi w tej grze narobią i tak błędy , których efekty mogą zmniejszyć nagrodami za nowe konto , a samouczek nie przechodzi na drugi serwer , nawet jak się usunie pierwszego
Poza tym zgadzam się z przedmówcą co do aktywnych graczy a przy nowym serwerze część z nich może się tam przenieść i będzie jeszcze gorzej
 

kikimora

Rozbójnik
Jednak coś w powiedzeniu, że nowy dzień jest mądrzejszy od dzisiaj (czy tam wczoraj) musi być...

Serwer ma przecież powstać dla "nowych graczy". A nowy to nie odmalowany, tylko nowy! Czyli te wszystkie zramolałe koksy że starych serwerów by się nie mogły na nich logować, bo serwer ma być dla nowych, świeżutkich, chciałoby się powiedzieć jeszcze gorących graczy! A to trochę zmienia postać rzeczy moim zdaniem.

Chciałabym żeby taki serwer powstał. Nawet sama bym na nim założyła "nowiuteńkie" konto (bo przecież to można by było zrobić nawet zgodnie z regulaminem gry), bo to byłby niczym bilet wstępu do najlepszego cyrku :) Masz zły dzień to wchodzisz na taki serwer i za chwilę Cię już brzuszek boli ze śmiechu. Naprawdę przedni pomysł. Dostrzegam w nim ogromny potencjał. Pomijam już fakt, że starzy wyjadacze z nudów by pozakladali tam konta i pozamiataliby towarzystwo. Chociaż już sama ta frustracja tych żadnych walki o ranking byłaby naprawdę kosmicznie zabawna. To jeszcze jedno: nowy gracz = stare błędy, które sami kiedyś popełniliśmy. Tam byłaby ich po prostu kumulacja. Bo skąd nowy gracz ma wiedzieć co robić? Od tych starych wyg z rankingu, których na nowym serwerze przecież w teorii miałoby nie być.... Więc...? To byłoby piękne.... Naprawdę chciałabym to zobaczyć!

Dlatego oddaje swój głos w ankiecie na Nie :) zmieniam zdanie. Powstanie nowego serwera dla nowych graczy to byłby genialny pomysł.
 

skrybik

Rozbójnik
Zgadzam się z moimi przedmowcami. Lepiej zacząć na już istniejącym serwerze, niż tam przeżywać rozczarowanie i zniechecać się do gry. W pół roku na istniejącym serwerze możesz osiągnąć cuda (bez wydawania ani grosza) , bo przeskakyjesz znaczną część rankingu ;) . A tak na poważnie, na nowym byś miał rywalizację od początku, tylko na niej byś się skupiał. Tutaj od pewnego momentu zaczyna się rywalizacja (powiedzmy top 500) i zanim tam dojdziesz możesz zdecydować czy chcesz brać w niej udział. Kolejną kwestią są wszechobecne pieniążki. Nowy serwer pożera prąd, ale i ludzi trzeba do jego obsługi, a na 3 istniejacych serwerach nie ma i tak zbyt wielu graczy.
 

YCKRUL

Wędrowiec
Źle postawione pytanie w ankiecie, bo kwestia nie sprowadza się do naszego chcę lub nie chcę, a do rachunku ekonomicznego i opłacalności takiego ruchu dla firmy. A logika mi podpowiada, że rachunek ekonomiczny w tym przypadku się nie zepnie. Tak więc nie ma szans, nawet przy 1000x głosów na tak. :)
 

kikimora

Rozbójnik
Zasadniczo to pytanie jest postawione przewrotnie. Intuicyjnie odpowiadamy na nie, że nie, nie chce nowego serwera. Ale pytanie nie dotyczy naszego "chciejstwa", a oceny jako takiej.

W rozwinięciu by to wyglądało tak:
Czy to zły pomysł z tym nowym serwerem
-Tak. Fatalny pomysł. Zupełnie bez sensu. Nie chcę nowego serwera.
-Nie. Rewelacyjny. Chcę grać na nowym serwerze.

Także słowa uznania dla autora :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Pisałem już w tamtym wątku, ale obecnie najbardziej mnie bawi to ze pytanie jest zadane na forum gdzie głównie „starzy” wyjadacze zaglądają i my mamy decydować czy założyć serwer dla nowych graczy… czyli
- pewna grupa graczy ma decydować o rzeczy dla innej grupy graczy
- na dodatek to uzurpowanie sobie praw do podjęcia decyzji, ktora tak naprawdę leży w gestii firmy. Firmy ktora podejmuje takie decyzje głównie na podstawie parametrow ekonomicznych ;)

o naiwności :) jednak warto wchodzić na forum

Na marginesie akurat w przypadku PL podejrzewam, ze nowy serwer, to strzał w stopę bo to nawet jeśli jeden gracz sypnie „siankiem” to dla 10 będzie to kolejna iglica do dojenia = obniżenie zakupów na pozostałych światach. Zwłaszcza teraz jak są ligi w ewentach, akurat nowy świat może dać te kilkaset+ diamentów pomiędzy ewentami by starczało na złoto, zamiast dokupić przelewem
 
Ostatnia edycja:

kikimora

Rozbójnik
Oczywistym jest, że nowy serwer byłby pomysłem kompletnie od czapy

Mnie bawi jeszcze jedna rzecz. Ta pogoń młodych za rankingiem.... Tylko za czym dokładnie to nie wiadomo. Bo co ten ranking daje? Nic. To nawet nie jest żadne nowum z tej gry. Ogólnie prawie w każdej ranking jest tylko liczba, która nie na samą w sobie żadnej wartości. Ale mamy pogoń za tym rankiem... Yyyy.... Chciałabym wiedzieć dlaczego
Tym bardziej bym chciała wiedzieć, że specyfika gry juz na bardzo wczesnym stadium pokazuje, że ranking jest kompletnie bezwartościowy.
 

Tajniakos

Paladyn
Mi ta chęć zaistnienia w rankingu przypomina trochę gonienie za własnym ogonem. Najśmieszniejsze jest to, że zaistnienie w nim to nawet nie marzenia a mrzonki prawie niemożliwe do wykonania :) Wystarczy po 100 graczy z topki z każdego serwera i mamy 300 graczy w topce na nowym serwerze, Figę , focha i frustrację przez duże "F" tych graczy co myślą zaistnieć w topce na nowym serwerze. Doskonale opisał to @chris07070707 więc bardziej się rozwodzić nad tym nie ma najmniejszego sensu. Dodam tylko, że Twórcy mają dylemat nad zapchaniem dziur w miastach a na pewno nie nad tworzeniem nowego serwera :)
 

Deleted User - 198835

Guest
Lepiej , żeby twórcy zajęli się martwymi kontami na istniejących światach
Jeden mój sąsiad nie gra od czerwca 2016 roku i nadal zajmuje miejsce , pomimo , że pisałem swego czasu kilka razy na tym forum i nawet do władz samodzielnie - zawsze była ta sama odpowiedź , że zajmują się tym
 

Serengeti

Szef kuchni
Mnie to trochę podpada pod trolling... ;)
Dwa razy w krótkim czasie pojawił się ten sam temat - nowy serwer jako odpowiedź na frustrację spowodowaną rzekomą niemożnością zabłyśnięcia w grze z powodu topki obsadzonej żelaznym zestawem graczy.
Przy czym w obu wypadkach jest to temat założony przez osoby, które kiepsko sobie radzą na serwerach dostępnych obecnie.
Przypadek? Nie sądzę :p
 

Zarie

Zwiadowca
Nie rozumiem Was.. wszyscy w rozmowie negują pomysł a ankieta pokazuje zupełnie coś innego. Tylko 3 osoby łącznie ze mną zagłosowały przeciw :D A co do pomysłu to lepiej zająć się martwymi kontami nieużywanymi np od roku niż otwierać nowy serwer. Umieszczać nowych graczy tam gdzie na mapie są luki. Jak ktoś ma parcie na ranking to musi zapłacić za diamenty by się szybko wybić i nieważne ile by serwerów otworzyli, zawsze znajdą się takie osoby już pomijając ďoświadczenie z innych serwerów.
 

Klops

Rozbójnik
Biorąc pod uwagę funkcjonowanie nowych serwerów i zależności pomiędzy starymi i nowymi światami (moi przedmówcy opisali to zjawisko doskonale), to niewazne ile tematów powstanie, zawsze będę na nie ;). Dla wnikliwych moje sprostowanie z przytaczanego już kilkukrotnie wątku:

Wiedzy podpartej oficjalnymi informacjami nie posiadam, ale wg mnie nie mamy (a raczej nie masz) co liczyć na nowy serwer. Polska społeczność jest już rozdzielona na 3 serwery, i na każdym z nich jest spora liczba nieaktywnych kont i miast widmo. Kolejny serwer raczej nie przyciągnąłby spektakularnej liczby nowych graczy, tylko "rozrzedziłby" już i tak dość rozsypaną społeczność. Polecam zostać tam gdzie jesteś, dołożyć ciut większych starań i znaleźć bardziej aktywne bractwo (a takich, które z chęcią przyjmą nowych aktywnych graczy jest naprawdę sporo).

Idąc dalej:
Mnie to trochę podpada pod trolling... ;)
Dwa razy w krótkim czasie pojawił się ten sam temat - nowy serwer jako odpowiedź na frustrację spowodowaną rzekomą niemożnością zabłyśnięcia w grze z powodu topki obsadzonej żelaznym zestawem graczy.
Przy czym w obu wypadkach jest to temat założony przez osoby, które kiepsko sobie radzą na serwerach dostępnych obecnie.
Przypadek? Nie sądzę :p

Bardzo trafna uwaga, z małym sprostowaniem ode mnie, oba wspomniane konta sobie kompletnie nie radzą na obecnych światach, a wszystko dlatego, że więcej czasu są nieaktywne, niż aktywne. Prawdopodobieństwo, że ich gra na nowych serwerach będzie tak samo efektywna, jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że "ziemia obiecana" w postaci nowego serwera jest bardzo kiepskim rozwiązaniem. Byłaby to chwilowa odskocznia dla graczy, którzy ze względu na swoją nieudolną grę (a nie top1000 pay2wins) mają problemy na aktualnych serwerach. Chwilowe zauroczenie, po krótkim czasie i mocnym zderzeniu z rzeczywistością przerodziłoby się, w klasyczny dla tego typu graczy tryb wegetatywny.

Wg mnie są dwie abstrakcyjne sytuacje, w których powstanie nowego serwera (mimo, że nie jestem zwolennikiem tego pomyslu) miałoby sens:
Po pierwsze primo;
Jednak coś w powiedzeniu, że nowy dzień jest mądrzejszy od dzisiaj (czy tam wczoraj) musi być...
Serwer ma przecież powstać dla "nowych graczy". A nowy to nie odmalowany, tylko nowy! Czyli te wszystkie zramolałe koksy że starych serwerów by się nie mogły na nich logować, bo serwer ma być dla nowych, świeżutkich, chciałoby się powiedzieć jeszcze gorących graczy! A to trochę zmienia postać rzeczy moim zdaniem.
Na czym polega abstrakcja? Nikt nie jest wstanie zabronić starym graczom tworzyć nowe konta...

Po drugie primo i ultimo; na aktualnych serwerach, bractwa i mapy są wypchane po brzegi i ciężko nowemu graczowi znaleźć towarzyszy do wspólnej porzygody. Na czym polega abstrakcja? Aktualnie borykamy się z totalnie przeciwnym zjawiskiem, o którym wspomniał @Andrzej M:
Lepiej , żeby twórcy zajęli się martwymi kontami na istniejących światach
Jeden mój sąsiad nie gra od czerwca 2016 roku i nadal zajmuje miejsce , pomimo , że pisałem swego czasu kilka razy na tym forum i nawet do władz samodzielnie - zawsze była ta sama odpowiedź , że zajmują się tym

I wg mnie to właśnie na ten problem powinniśmy skierować uwagę IG.
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
Do wszytkich zainteresowanych tematem: apeluję o przeczytanie pytania postawionego w ankiecie ze zrozumieniem :cool:
 

blazius1

Paladyn
Ze zrozumieniem!:)

Ankieta jest wadliwa ponieważ pytanie zadano tak, że jeśli ktoś jest zwolennikiem pomysłu z nowym serwerem to musi zagłosować na nie, a jeśli ktoś neguje pomysł - zagłosuje na tak.

Dobrze że autor tego pytania poprosił głosujących o opinie, ponieważ wyniki tej ankiety będą niemiarodajne. Już są.
Przynajmniej te opinie są sensowne, ba ankieta jest do kitu.
 
Do góry