• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

nowy TURNIEJ STALI - dyskusja

Charlene

Szef kuchni
Rasa: Wróżki
Wzmocnienia : +115,75% zdrowia, 2x oświecony + 27%, 2x powielacz magów, brak feniksa ognia
20 prowincji, walki na apce

To jest hit. Na 2* miałam łatwiejsze walki jak na 1* i porobiłam screeny.
Najwięcej było walk typu : 1 łucznik + 4 magiczne, 5x magiczne, 1x lekka+ 4 magiczne i na to 5x łucznik, straty minimalne-prawie żadne, ale rozwaliła mnie jedna walka:
IMG_8544.jpg
Miałam stratę prawie 1 oddziału Łuczników(!), nie dziwne przy tej wielkości przeciwnika i wniosek taki, że trzeba dostawiać więcej wzmocnień ataku. Nie mniej jest grubo :D

Kolejny mix:
IMG_8538.jpg
Dałam na to 3x Łucznik III i 2x Golem III i wyszło straty pół oddziału Golema.
Najgorsza walka 20 prow 2* ( na 1* koncertowo przegrałam na tym poziomie)
IMG_8546.jpg
Wynik:
IMG_8548.jpg
Cieszę się, że w ogóle to wygrałam, bo już chciałam kliknąć negocjacje, patrząc jak wielki mam oddział wroga.

Moje wnioski co do stali:
- jest trudniejsza od marmuru
- podstawą jest Lekka strzelająca i 2x oświecony to dla mnie za mało, jeśli chcę robić więcej prowincji.
- Czarodziejka III wypada słabo i musiałaby mieć dużo więcej wzmocnień- nie mam przekonania, że Kwitnący Mag I poradziłby sobie w jakiś sposób z przeciwnikiem magicznym na III poziomie.
- jestem zaskoczona, że Golem III dał radę jako jednostka wsparcia.
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene to chyba po prostu peszek. Ja mam zdecydowanie mniej wzmocnień niż ty bo tylko 2xoswiecony, 1 czarodziejka i zbrojmistrz + igly (20%) i jak wiesz brak fenka i doszlam bez problemu do 22 prowincji (moj max). Byly po drodze 1-2 masywne straty ale walki nadal wygrane.
Co do wrazenia to tak stal jest trudniejsza niz marmur.
Zastanawiam się, czy masz w walkach takie same ilości swoich jednostek i przeciwnika jak ja. Dlaczego? Mój poziom cudów to 107 a Twój 33, mam 80 ekspansji a Ty masz 74. Te wartości mają wpływ na trudność turniejów i niestety nie wiem jak to wyliczyć. Podejrzewam, że ja mam trudniej, bo z samych cudów mam 3x większą wartość i to się pewnie mocno przekłada na wynik.
 
- Czarodziejka III wypada słabo i musiałaby mieć dużo więcej wzmocnień- nie mam przekonania, że Kwitnący Mag I poradziłby sobie w jakiś sposób z przeciwnikiem magicznym na III poziomie.
Akurat ze skladem przeciwnika, pokazanym na screenie, Kwiatek poradzilby sobie duuuzo lepiej na wiekszosci map, a to ze wzgledu na swoj zasieg.
Zastanawiam się, czy masz w walkach takie same ilości swoich jednostek i przeciwnika jak ja. Dlaczego? Mój poziom cudów to 107 a Twój 33, mam 80 ekspansji a Ty masz 74. Te wartości mają wpływ na trudność turniejów i niestety nie wiem jak to wyliczyć. Podejrzewam, że ja mam trudniej, bo z samych cudów mam 3x większą wartość i to się pewnie mocno przekłada na wynik.
Musimy unikac mieszania pojec. Wieksza ilosc poziomow cudow, ekspansji itd. ma wplyw na ogolny stopien trudnosci turnieju w sensie spodziewanych ogolnych strat, ale te czynniki nie maja zadnego wplywu na stopien trudnosci poszczegolnych walk.
Wielkosc oddzialu przeciwnika jest sklalowana. Czyli w danej prowincji na danej gwiazdce przeciwnik zawsze bedzie mial oddzial wiekszy od Twojego o np. 30%. Lub o 25%. Albo o 50%. To zalezy od numeru prowincji i od rundy turnieju, a nie od wielkosci Twojego oddzialu turniejowego (o ktorego wielkosci decyduja wlasnie technologie, cuda, ekspansje itd.).

Podsumowujac, w przekroju calego turnieju (w wielkim uproszczeniu) masz ogolnie trudniej, bo potrzebujesz wiecej wojska na przejscie danej liczby prowincji, ale jesli chodzi o stopien trudnosci walk, to nie masz trudniej.
 
Chodzilo o te walke:
"Najgorsza walka 20 prow 2* ( na 1* koncertowo przegrałam na tym poziomie) "
EIMG_8546.jpg

Tu Kwiatek nawet na 1 poziomie powinien sie sprawdzic lepiej od Czarodziejek.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Przeklikałam dziś na 6 gwiazdce prowincje do trzydziestej drugiej, dużo nie dużo, dla mnie sporo. Akurat wdepnęłam w czarowników, 6 oświeconych strzelców 2 zbrojmistrze klasztor na 19, iglice na 24 nakarmiony feniks ognia. Wszystko na aplikacji, jakby to ująć, straty może nie tragiczne ale spore, nie zawsze będzie tyle wzmocnień aby je ustawić.
Oddziały ciężkiej piechoty i ciężkiej strzelającej niestety mają krótkie życie w obecnym systemie turnieju, nawet cerber solidnie obrywał gdy wystawiałam go przeciwko wrogowi złożonemu z samych magów ewentualnie 4 magów+ 1lekka piesza.
Zadziwiająco dobrze sprawdził się zwiadowca pomimo tego że tylko jedno gwiazdkowy. Zaczynam rozumieć zamiłowanie @chris07070707 do tej jednostki ;)
Jeśli ktoś nie rozwinął dobrze struktur produkcji wojska szybko stanie przed ścianą bo poprostu nie będzie miał wystarczającej ilości jednostek aby wystawić wojsko do walki.
Ceny negocjacji w dalszych prowincjach ogromne zwłaszcza ilości orków
Biorąc pod uwagę że w 4 zbrojowniach produkuję po 360 orków na 12h a w negocjacjach za jedną prowincję żądanych jest 3000 orków to tygodniowa produkcja nie starczy na wynegocjowanie 2 prowincji :(
Wygląda jakby twórcy chcieli przywrócić grę do poziomu city buildera bez szaleństw.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Na 2* miałam łatwiejsze walki jak na 1*
Miałem podobne wrażenie, zresztą nie tylko w tym turnieju, ale i na marmurze.
Zacząłem sie temu przyglądać i wyszło mi, że w pierwszej gwiazdce był większy rozrzut jednostek wroga, trudniej było dobrać nasze wojsko.
Na przykład na marmurze na pierwszej * miałem dużo więcej walk, gdzie używałem kapłanów, a od drugiej i w kolejnych już "standardowo" najczęściej sprawdzały się lekkie strzelające. Podobnie na stali - im dalej tym częściej mogłem wystawiać standardowy zestaw 5 łuczników.
Ciekawe, czy to jest jakaś prawidłowość, czy tylko przypadek, wynikający z losowania.
 

Charlene

Szef kuchni
Miałem podobne wrażenie, zresztą nie tylko w tym turnieju, ale i na marmurze.
Zacząłem sie temu przyglądać i wyszło mi, że w pierwszej gwiazdce był większy rozrzut jednostek wroga, trudniej było dobrać nasze wojsko.
Na przykład na marmurze na pierwszej * miałem dużo więcej walk, gdzie używałem kapłanów, a od drugiej i w kolejnych już "standardowo" najczęściej sprawdzały się lekkie strzelające. Podobnie na stali - im dalej tym częściej mogłem wystawiać standardowy zestaw 5 łuczników.
Ciekawe, czy to jest jakaś prawidłowość, czy tylko przypadek, wynikający z losowania.
Wow, ciekawe zjawisko, bo faktycznie nawet na marmurze musiałam mocno dumać co wystawiać na 1* bo taki był rozrzut jednostek u przeciwnika a potem już było ,,normalnie" i dziwne mixy trafiały się naprawdę sporadycznie. Dzięki, że dałeś znać, poobserwuje to na innych reliktach, bo może to jednak nie przypadek.
 

Deleted User - 198835

Guest
Poziomek - D111 rozbudowuję na 63 poziom i będę miał skrócenie o -64% ale jest jeszcze stary eventowy budynek - niedźwiedź polarny , który po nakarmieniu daje na 10 poziome ewolucji -20% a karmienie jest czynne przez 5 dni (i nocy)
D111 miałem jeszcze na 62 poziomie , jak robiłem turka z nakarmieniem misia i czas oczekiwania na następną rundę w turku skrócił mi się do niecałych 3 godzin (nie pamiętam już ile minut brakowało to pełnych godzin , ale nie było to więcej niż 10-12 minut)
//
Jeszcze mam pytanko Poziomek - w turku ile robisz prowincji i na ile gwiazdek , bo jak 5-6 prowincji na 5 gwiazdek , to rzeczywiście feniks mało przydatny , ale już przy kilkunastu prowincjach walcząc na 6 gwiazdek , to mieć wojska na koniec , albo nie mieć
Dla przykładu w ostatnim turku 17 prowincji wymaksowałem a następne 7 - 9 miałem na 4-5 gwiazdek i bez feniksa musiałem używać surowców do negocjacji , co w przypadku nakarmienia feniksa nie byłoby potrzebne a zrobiłem niecałe 6K punktów , a co dopiero dla graczy , co robią po kilkanaście , albo kilkadziesiąt punktów w każdym turku

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Poziomek

Rycerz
zalezy - ile mam wzmocnien - zazwyczaj 2 czasem 2.5-3tys pktow osiagam. . no i ile mam czasu na gre nie zawsze udaje mi sie zbic 5 gwiazdek. Staram sie robic okolo 13-czasem wiecej skrzynek bo w czasie turnieju sa z nich dodatkowe runy. Mam nadzieje ze wiekszosc budynkow co byly kiedys nie wazne czy eventowe czy evolucyjne jakims sposobem stana sie dostepne - bo patrzac na ich statystyki to jednak robia roznice.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
No widzisz - ja nie schodzę poniżej 3,5K punktów turniejowych a iglicę tylko pierwsze piętro
Przy tylu punktach turniejowych po iglicy robiąc 17 - 28 prowincji , to już na tych dalszych prowincjach i z większą ilością gwiazdek zwrot nawet 4% wojska które zginęło robi różnicę
Mój ostatni rekord w turku to ponad 14,4K punktów - wtedy te 4% to bardzo dużo a byłem dopiero na 8 miejscu , a co dla mnie było rekordem , to dla dużej ilości graczy jest normą co turniej a wtedy po trochu ale stale oszczędzając wojska można w systemie ciągłym walczyć o pierwsze 10 miejsc w rankingu a przy okazji zbierając całe masy PW , run i innych potrzebnych wspomagaczy
 

Poziomek

Rycerz
a to nie jest to o czym pisalem? - Ja patrze z punktu widzenia swojego - czyli srednio rozdzialowego gracza - osiagajacego srednie wyniki a takich jest duzo, i dla mnie to ptaszysko jest zbedne- dlatego wyladuje tam gdzie jego miejsce w inventarzu, czekajc na czasy gdy doczekam sie tego d111. Ps jestem w czarownikach i smokach .
 

Poziomek

Rycerz
mam tak: Otchlan lvl 17,Iglica 27,Sanktuarium 21,Bastion 7,Hale 16,Grzybki 6,Akademia 3,Gildia 10. Koszary 25 lvl - maksymalny obecnie, tereny treningowe 12/oboz najemnikow 8 ,Wylegarnia x5 (23 lvl maxymalny). I teraz czekam na rade co robie zle- ze nie jestem w stanie osiagnac tych 3tys (bez wzmocnien i bez karmienia fenka) - bo moje ostatnie 2 wyniku rzadu 2tys byly z nakarmionym fenkiem(bez wzmocnien) 1(slot szkolenia koszary lucznikow 3496 - Kaplanow 874). Produkcja zawsze max sloty trwa okolo 8h. Odkryte prowincje 222. Potrzebne do przejscia na nastepny rozdzial 250
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
mam tak: Otchlan lvl 17,Iglica 27,Sanktuarium 21,Bastion 7,Hale 16,Grzybki 6,Akademia 3,Gildia 10. Koszary 25 lvl - maksymalny obecnie, tereny treningowe 12/oboz najemnikow 8 ,Wylegarnia x5 (23 lvl maxymalny). I teraz czekam na rade co robie zle- ze nie jestem w stanie osiagnac tych 3tys (bez wzmocnien i bez karmienia fenka) - bo moje ostatnie 2 wyniku rzadu 2tys byly z nakarmionym fenkiem(bez wzmocnien) 1(slot szkolenia koszary lucznikow 3496 - Kaplanow 874). Produkcja zawsze max sloty trwa okolo 8h. Odkryte prowincje 222. Potrzebne do przejscia na nastepny rozdzial 250
10 prowincji x6 gwiazdek = 2700 pkt. Do tych 10 prowincji nie trzeba mieć wzmocnień militarnych, wystarczy tylko wiedzieć co wystawić do walki, ewentualnie ponegocjować gorsze układy, ale koszta negocjacji na takim etapie są tanie i nie napisałeś z czym masz problem- za mało wojska? za mało surowca?
 
mam tak: Otchlan lvl 17,Iglica 27,Sanktuarium 21,Bastion 7,Hale 16,Grzybki 6,Akademia 3,Gildia 10. Koszary 25 lvl - maksymalny obecnie, tereny treningowe 12/oboz najemnikow 8 ,Wylegarnia x5 (23 lvl maxymalny). I teraz czekam na rade co robie zle
To sa bardzo dobre parametry i jesli nie ma dluzszych przerw w szkoleniu wojska, to miasto jest calkiem wydajne. Powiedzialbym nawet, ze powyzej sredniej, biorac pod uwage miasta na tym etapie. Tu rzeczywiscie da sie zrobic wiekszosc turniejow na 2700-3000 pkt bez wzmocnien i bez odpalania Feniksa. Dwa czy trzy trudniejsze turnieje na 2300-2500. Z Feniksem powinno byc troche wiecej, a ze wzmocnieniami o wiele wiecej. Co robisz zle ? Jedyne, co mi przychodzi do glowy to zbyt duze straty w walkach spowodowane niezbyt optymalnym doborem jednostek do walki.
Moze sprobuj na poczatek wystawiac w turniejach wojsko "po iglicowemu", czyli oprzyj sie przede wszystkim na Kusznikach, Kaplanach i kombinacji obu tych jednostek. W drugiej kolejnosci ciezkie (ale nie mieszaj ich z innymi typami jednostek). W tych poczatkowych 10-12 prowincjach ciezkie calkiem niezle sobie radza, dopiero potem mocno traca na znaczeniu. W trzeciej kolejnosci uzywaj czasem ciezkich strzelajacych w okreslonych przypadkach. Ale przede wszystkim nie mieszaj wlasnych jednostek w jakis dziwny sposob, dajac np. w jednej walce 3 rozne typy wlasnych jednostek, bo to najczesciej powoduje koszmarne straty na automacie. Jak wystawiasz sklady mieszane, to raczej lekkie strzelajace+magiczne, czasem ciezkie strzelajace+lekkie strzelajace albo ciezkie strzelajace+magiczne, ale nie mieszaj np. lekkich z ciezkimi strzelajacymi czy z ciezkimi. Albo ciezkich z magicznymi. Trzeba sie po prostu nauczyc z czasem, ktory sklad ponosi najmniejsze straty przy okreslonej kombinacji przeciwnika.
 

Poziomek

Rycerz
jako ze nie mam za duzo cudow wojennych wplywajacych na wybor wojska- gram w 90% kusznik i kaplan. Czasem dochodzi np driada vs ciezkie bijace wrecz. - Zwiadowca wiem ze ma kontratak, ale moj jest na podstwowym poziomie i jest slabszy niz kusznik. Zaba - bardzo rzadko uzyje ewentualnie na pierwsze 2-3 skrzynie jak sa ciezkie wolne/badz lekkie (bez tych psow bo one zbyt szybko dochodza do jednostek). w tych powiedzmy 10% zdarza sie czasem wariacja ork strateg chyba (ten z toporem) +kaplan czy Golem rzucacjacy +kaplan. Najczesciej jednak jest kaplan i kusznik ze wzgledu ze sa najlepiej rozwiniete i najwieksza ilosc moge wystawic +cud iglica wysoko rozwiniety. Pszczelich jezdzcow czy kwitnacych wrozek raczej nie uzywam ze wzgledu ze bardzo rzadko sa wariacje same lekkie strzelajace badz ciezkie wolne (tak sie chyba zdarzylo w ostatnim zakonczonym turnieju ze byly same ciezkie wolne). Chyba nikt nie zalozyl ze robie te 2-3 tysiace bez wzmocnien poniewaz nie chce wiecej walczyc- zwyczajnie - walki powyzej np tej 13-14 skrzynki (zrobionej np na 3-4 gwiazdke) zaczynaja dosc mocno uderzac w ilosci wojska jakie trace na walce a pozniej jakie produkuje. A ostatnimi czasy pomimo 6 warsztatow w tym chyba 4 magicznych, i produkcji puszczanej nawet co 3h, mam braki mlotkow !:p. Jako ze niektore z cudow sa chyba troszke za szybko i za mocno wylevelowane koszt postawienia jednej jednostki w koszarach to juz 38tysiecy mlotkow. Nie zawsze takze wlaczam produkcje w obozie najemnikow czy terenach treningowych bo zwyczajnie mlotkow na wszystko brakuje , pomimo robienia iglicy na top i jeszcze w miedzyczasie wpadaja rozne mlotki czy to z karuzeli badz inne.A nawet jak zdarzy sie sytuacja ze uzyje sobie 100% mlotka i puszcze produkcje wszedzie - to z obozu najemnikow robie zwiadowce na przyszlosc, a z terenenow treningowych (banshee) - Stratega mam z tej osobnej budowli, takze nie produkuje tez wszystkich jednostek bez myslenia czy bede uzywal czy nie.
 

Poziomek

Rycerz
Potwierdzam, jestem w 3 epoce ostatnio miałem coś ponad 2k, więc jeszcze trochę i pęknie 3 ;)
ustalmy fakty - dopiero co zaczeles grac. 3 akt.
zakladam ze : grasz surowcem ktory dostales . Jezeli tak jest to zaden wyczyn. Moj post odnosil sie do walki wojskiem , bo za surowiec to pewnie i z 10k w turnieju dam rade zrobic- tylko ze dla mnie nie warte zachodu.
Jezeli jest jak napisalem to twoj post nie wnosi zupelnie nic do tematu

Patrzac ze moze wejsc budynek z karma co 2 dni - wiec - jak nic robione pod posiadaczy ptakow i innych misiow . zakladajac ze statystycznie wyciagniesz 3-4 karmy w tygodniu z am, jesli wejdzie budynek wpadnie ci kolejne 3. To juz zapewnia nawet sredniemu graczowi karmienie czerwonego i zmierzchu , a przy odrobinie szczescia zostanie na brunatnego czy popielacza
 

Deleted User - 198835

Guest
Ovocko - wyczynowcy bardziej ogarniają te walki i częściej walczą manualnie - ja gram na automacie i bardziej na wyczucie tak , jak Poziomek , czyli dla tych co ogarniają te walki zrobienie iluś pierwszych prowincji bez strat jest normą , to dla zwykłych graczy nie jest to takie proste
Wasze poradniki są oczywiście wspaniałe , ale ilu z graczy je czyta ?
To , co pisałem to było o graczach od średniej w dół , a nie o tych , co są ciągle w pierwszej pięćdziesiątce
Poza tym nawet ci najlepsi turniejowcy pisali , że warto porządnie powalczyć o tego właśnie feniksa i gdyby nie był tak potrzebny , to nie byłoby wpisu a system lig w tym akurat evencie nie byłby aż tak wymaxowany
 
Do góry