• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pomysł na rozwiązanie problemu z popytem i podażą towarów

Co sądzisz o tym pomyśle:

  • Jestem na tak, oby obie możliwości (handlarz i hurtownik) były dostępne

    Głosy: 22 75,9%
  • Jestem na tak, ale wystarczy opcja handlarza

    Głosy: 0 0,0%
  • Jestem na tak, ale wystarczy opcja hurtownika

    Głosy: 4 13,8%
  • Nie mam zdania (wstrzymuje się od głosu)

    Głosy: 0 0,0%
  • Jestem na nie, ten problem mnie nie dotyczy

    Głosy: 2 6,9%
  • Jestem na nie, bo nie lubię BlossomValvi

    Głosy: 1 3,4%

  • W sumie głosujących
    29

Poziomek

Rycerz
To ty czytaj prosze napisalem wyraznie:
Od poczatku powinna byc jedna biblioteka i kazdego rozszerzenia do niej takze po 1. I nie byloby sytuacji ktora macie od dlugiego czasu. Wina tworcow, fakt, ale i graczy bo nastawiali tego dziesiatki, przez co sami zaburzyli rynek tego surowca.
I teraz Tworcy aby naprawic swoj blad powinni wprowadzajac zmiane dla nowych tzn 1 biblioteka zrobic to samo dla graczy starych. Wszystkie rozszerzenia i biblioteki przeniesc automatycznie do inventarza i majac ich nawet 10 moglbys wystawic 1, ale bali sie fali hejtu lamentu , i uznali ze jest jak jest.
i znowu powtarza sie sytuacje z innych postow - glosowanie, jakis komentarz ktory nie jest po mysli jakiejs osobie, i zaczyna sie cala zbedna dyskusja i proba udowodnienia swojej racji.
 

Tajniakos

Paladyn
i znowu powtarza sie sytuacje z innych postow - glosowanie, jakis komentarz ktory nie jest po mysli jakiejs osobie, i zaczyna sie cala zbedna dyskusja i proba udowodnienia swojej racji.
Ależ ja wcale nie nakłaniam Ciebie do zmiany decyzji w głosowaniu a wskazuję tylko, że widzisz tylko to co chcesz widzieć i jesteś głuchy na argumenty i na dodatek możesz wprowadzić innych w błąd. W żadnym miejscu nie odniosłem się do Twojego głosu!
Odpowiedz mi na proste pytanie... Czy gdyby biblioteka dawała każdemu graczowi bonusowy surowiec, to czy potrzebne by było dzisiaj limitowanie jej ilości?
 

xEasyRiderx

Rycerz
Od poczatku powinna byc jedna biblioteka i kazdego rozszerzenia do niej takze po 1. I nie byloby sytuacji ktora macie od dlugiego czasu. Wina tworcow, fakt, ale i graczy bo nastawiali tego dziesiatki, przez co sami zaburzyli rynek tego surowca.
I tutaj wracamy do tego o czym napisał @Tajniakos kilka postów wyżej
Zyski z bibliotek mógł mieć każdy. Nikt nikomu nie bronił robić pełnej iglicy tydzień w tydzień i mieć. To twórcy wypuścili babola zaburzając rynek jednej grupy towarów a nie gracze
Jednak nikt tutaj nie wspomniał o jednej ciekawej rzeczy że biblioteki to stawiało się dla katalizatorów nie dla zwojów czyli @Poziomek twoja teoria padła :)
 

Poziomek

Rycerz
Te marne surowce jakie daja 1 biblioteka z 1 zestawem rozszerzen nie zaburza gry.
Czy gdyby biblioteka dawała każdemu graczowi bonusowy surowiec, to czy potrzebne by było limitowanie jej ilości
ale Tworcy to tak sobie obmyslili, dla mnie moglby dawac bonusowe. Ty i inni teraz chcecie to zmienic, a ja bym chcial zmienic abyscie mogli jak wszyscy obecni mogli postawic 1 taka budowle. Korzystajac z opcji Hurtownika jak i prowadzac normalna wymiane, z czasem byscie pozbyli sie nadmiaru. (opcja z rynkiem na caly server np), ale Wy chcecie rozwiazac tylko Kawalek problemu, tzw SKUTEK a nie PRZYCZYNE tego problemu

Jednak nikt tutaj nie wspomniał o jednej ciekawej rzeczy że biblioteki to stawiało się dla katalizatorów nie dla zwojów czyli @Poziomek twoja teoria padła
Kiedy stawialiscie po 5-10 i wiecej Bibliotek i kosiliscie gruby surowiec i byl popyt to nie bylo to juz zle?Kiedy wpadalo Wam dziennie po 10-15 katalizatorow (wlacznie z am) kiedy kosiliscie pozostale surowce w kosmicznych ilosciach przy tylu bibliotekach to bylo OK??
Wspomnialem o tym, ale widac nie kazdy post czytasz:)
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Poziomek wszystko piknie tylko jak wspominałem wyżej biblioteki stawiało się dla katalizatorów nie dla zwojów i to twórcy gry zawinili nie po raz pierwszy zaburzając balans gry.

Ciekawe jakim cudem nie będąc producentem zwojów mam ich ponad 4kk że takie grosze mi się uzbierały co wcale nie zaburza gry a co mają powiedzieć gracze którzy mają w bonusie zwoje?
Właśnie na tym polega ta dyskusja i to już nie pierwszy raz na tym forum (zajrzyj w tym dziale do archiwum) odnośnie problemu ze zwojami.
 

Poziomek

Rycerz
Easy powaznie Ty czytasz co pisza inni ?? Napisalem ze:
Te marne surowce jakie daja 1 biblioteka z 1 zestawem rozszerzen nie zaburza gry.
I gdyby kazdy od poczatku mial jedna tylko JEDNA to tak by bylo.
Ty piszesz ze
Ciekawe jakim cudem nie będąc producentem zwojów mam ich ponad 4kk że takie grosze mi się uzbierały co wcale nie zaburza gry
Juz odpowiem jakim cudem bo posiadasz 8 bibliotek na s1. I teraz pomnoz to przez ilosc dni od jakiego czasu je posiadasz, a jesli jeszcze grasz eventy wykorzystujac wojsko - wiec nie zuzywasz tego surowca jakim jest zwoj.

na godzine 8:52 u mnie na kupcu jest lacznie wystawionych ofert na ponad 30000 tys zwojow. Najczesciej ludzie oferuja klejnot, ale jesli ktos ma nadprodukcje zwoji to jest to jakies wyjscie, trzeba sprawdzac kupca.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
a ja bym chcial zmienic abyscie mogli jak wszyscy obecni mogli postawic 1 taka budowle
Więc tu tkwi problem :D Ty masz jedną inni też powinni :D Tylko każdy gracz sobie na te biblioteki zapracował. Nie moja i nie nasza w tym głowa aby myśleć jakie skutki przyniesie postawienie 10-20 takich zestawów. A teraz twórcy mają mi je schować tak? Fajny żart ;)
ale Tworcy to tak sobie obmyslili,
Jak widać to słabo to sobie obmyślili. Zwoje to produkt uboczny pozyskiwania katalizatorów. Mogli przewidzieć, że gracze wycisną z bibliotek maximum zysków czyt. katalizatorów. Tylko nikt nie przewidział, że z 19 zestawów bibliotek dziennie zbieram 200k zwoi... z tym, że to nie ja zaburzam w tym momencie rynek bo mam zwoje w bonusie.
I gdyby kazdy od poczatku mial jedna tylko JEDNA to tak by bylo.
Kto tu zawinił? Gracze?
 

Poziomek

Rycerz
Więc tu tkwi problem :D Ty masz jedną inni też powinni
Nie dla mnie to nie jest problem, tylko pokazuje jak wybiorczo podchodzicie to pomyslow ktore proponujecie, dlaczego autor nie poszedl krok dalej i nie zaproponowal jednoczesnie usuniecie bibliotek do wartosci=1? Dlaczego nikt inny takiego pomyslu nie zglosil? bo jak wspomnialem Macie korzysci, i checie naprawic tylko czesc szerszego problemu.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Poziomek problem jest jeden
- u mnie biblioteki zajęły miejsce za manufaktury T2 gdyby nie to to miałbym ta sama sytuacje z innym towarem zwłaszcza ze biblioteki maja gorsza wydajność towarowa niż moje manufaktury co doskonale widzę po moich manufakturach marmuru

czyli to mój problem ze gra daje możliwość postawienia zbyt dużych ilości manufaktur? Bo do tego sprowadza się argumenty postawienia więcej niż jednej biblioteki?
Idąc ta droga to skrajnie powinny być limity na każdy budynek ... i znowu idziemy w stronę złego zrozumienia równości - nieważne jak grasz ma być po równo

- to na co zwracam uwagę propozycja NIE ma na celu usunąć TYLKO problem po bibliotekach to uniwersalne narzędzie łagodzące wszelkie działania nieporządanych napięć towarowych np losowość przydzielania bonusowych, zmiany na mapie w trakcie gry itd

Na koniec proszę nie obwiniać otoczenia o swoje problemy, nie ma limitów na zgłaszanie pomysłów - masz to wrzuć i wstaw ankietę (1 biblioteka dla wszystkich).
Prosiłbym już nie zaśmiecać tego pomysłu kolejną awantura pod tytułem „starsi gracze maja więcej”, był taki jeden gracz, przeszło mu szarpanie jak sam się stał starszym graczem :)
 

Tajniakos

Paladyn
dlaczego autor nie poszedl krok dalej i nie zaproponowal jednoczesnie usuniecie bibliotek do wartosci=1?
Dlaczego ktoś miałby mi zabierać coś co zdobyłem mozolną, uczciwą i aktywną cotygodniową dłubaniną w iglicy!?
Te marne surowce jakie daja 1 biblioteka z 1 zestawem rozszerzen nie zaburza gry.
To nie ilość bibliotek zaburza balans gry a rodzaj surowca, który oferuje.
bo jak wspomnialem Macie korzysci, i checie naprawic tylko czesc szerszego problemu.
Ja się poddaje i chyba powinienem był to zrobić kilka postów wyżej... to zwyczajna kopanina z koniem albo z jego kowalem ...
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Moim skromnym zdnaiem wina jest po stronie
a) IG bo nie przemysleli
b) mentalnosci ludzi, ktorzy nie patrzac dlugookresowo cieszyli sie z zyskow krotkoterminowych czyli duzo extra towarow (kauczuk/mana/mlotki/pyl/zwoje/Katalizory/bizmut) a nie pomysleli ze za jakis czas przy tylu osobach co maja nastawiane tyle budowli, +nowych graczach co postawia jedna budowle +nowych i starych graczach co maja ten zwoj w bonusie doprowadzi do dramatu. I doprowadzilo.

I zaglosowalem aby byl hurtownik, +nie pamietam czy byla taka opcja, aby oferty byly z wiekszym zasiegiem -caly server, to mysle rozwiazaloby nadpodaz, a jesli nie, to po kolejnych kilku miesiacach testow mozna probowac rozwiazac to w inny sposob.
Nie mniej, zakladajac nawet ze ktorys opcji wygra, pamietajcie ze zmiana nie stanie sie od razu, poczekacie na nia kolejny rok-2 bo to okaze sie niskim priorytetem .
Dobra i to byl moj ostatni post w temacie, bo mozemy przekonywac sie i udowadniac swoje racje dzien caly. Powodzenia w glosowaniu i przeforsowaniu tego pomyslu szczebel wyzej./
Ja się poddaje i chyba powinienem był to zrobić kilka postów wyżej... to zwyczajna kopanina z koniem ...
Dlatego w dziale Pomysly powinienes moc Oddac 1 glos jak teraz. I moc napisac 1 post. Wyrazic swoje zdanie. Tak aby nie robic watku dlugiego niczym telenowela, i wtedy wszystkie swoje za i przeciw przedstawiasz w tym 1 poscie. Moze ktos na ochotnika zglosi jako pomysl? bo wiem ze jak ja to zglosze to pojawi sie od razu opcja ze 'zle' :)
 

Charlene

Szef kuchni
Uważam, że nie ma dobrego rozwiązania ze zwojami. Hurtownik jest najbardziej akceptowalny i byłby wykorzystywany przez wszystkich graczy niezależnie od rozdziału, ale nadal nie zmniejszy to ilości zwojów na rynku. Nowy mechanizm handlarza użytkowy tylko dla producentów zwojów, reszcie zbyteczny. W obu przypadkach nadal będzie istniała nadprodukcja zwojów, ponieważ jak ktoś ma ich dużo z miasta, to nagle nie będzie o niego prosił na rynku a to chyba o to chodzi, żeby był na równi z jedwabiem i kryształem . Poprawi się tylko sytuacja producentów, bo szybciej dostaną towary a reszta się wzbogaci o kolejne ilości surki i nadal nie będzie potrzebowała zwojów z rynku. Jest tylko jedno rozwiązanie- skasowanie zwojów z Bibliotek, ale wiadomo, że nie przejdzie( ja bym z tym nie miała problemu, ale Twórcy pewnie się boją reakcji graczy na takie działanie)Teraz zrobiono limit i podejrzewam, że Twórcy spodziewają się wykruszania zaawansowanych graczy, którzy mieli dużo bibliotek i być może liczą, że za jakiś czas sytuacja się poprawi( wątpię). Nie przekonały mnie argumenty za handlarzem i ostatecznie jestem za rozszerzoną wersją hurtownika.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
To ty czytaj prosze napisalem wyraznie:
Od poczatku powinna byc jedna biblioteka i kazdego rozszerzenia do niej takze po 1. I nie byloby sytuacji ktora macie od dlugiego czasu. Wina tworcow, fakt, ale i graczy bo nastawiali tego dziesiatki, przez co sami zaburzyli rynek tego surowca.
I teraz Tworcy aby naprawic swoj blad powinni wprowadzajac zmiane dla nowych tzn 1 biblioteka zrobic to samo dla graczy starych. Wszystkie rozszerzenia i biblioteki przeniesc automatycznie do inventarza i majac ich nawet 10 moglbys wystawic 1, ale bali sie fali hejtu lamentu , i uznali ze jest jak jest.
i znowu powtarza sie sytuacje z innych postow - glosowanie, jakis komentarz ktory nie jest po mysli jakiejs osobie, i zaczyna sie cala zbedna dyskusja i proba udowodnienia swojej racji.
Każdy z nas ma w mieście mnóstwo budynków dających surowce jednak mie stanowi to problemu gdyż każdemu graczowi dają inne surowce. Za to bonus z biblioteki został ustawiony sztywno taki sam dla wszystkich i to zrodziło problem z którym obecnie boryka się rynek. Najprostszym rozwiązaniem które powinno być wprowadzone już dawno jest uwolnienie tego bonusu aby każdy dostawał swój bonus, wtedy balans surowców byłby zachowany, a ilość bibliotek nie miałaby żadnego znaczenia. Niestety nie możemy doczekać się tego prostego choć skutecznego rozwiązania więc podsuwamy pomysły które przyniosą choć niewielką ulgę na rynku.
Ilość budynków dających surowce tak naprawdę nie ma znaczenia ważne jest aby zachować różnorodność dla graczy tego co z nich otrzymujemy.
 

blazius1

Paladyn
Znowu mamy wątek, że gracze zawinili.
A przecież było już pięć razy pisane, że gracze nie stawiali Bibliotek dla towarów. Zwłaszcza nie dla zwojów.

Gracze nie mają obowiązku przewidywać długookresowo jakie będą efekty zmian. Przecież nie projektują tej gry, tylko w nią grają.
Z czasem zaczęliśmy to nawet robić, ale w momencie wprowadzenia Bibliotek interesowało nas w nich wszystko - oprócz tych feralnych zwojów.

Jeśli chodzi o Hurtownika, to jego rola nie powinna być duża w grze, ponieważ Hurtownika wspiera konkretny antyczny cud.
Jeśli wyeksponujesz w systemie handlu Hurtownika, a zaniedbasz innych rozwiązań, to tacy gracze jak ja, o ile gra nie pozwoliła im się jeszcze stać "grubymi kocurami" w handlu, to szybko mogliby się nimi stać.

Dlatego propozycja autora wątku jest wielowątkowa. Musi taka być.

Co do zabierania drugiej biblioteki i następnych - prawo nie może działać wstecz. Jak w systemie prawa - bez żadnych wyjątków.
 

BlossomValvi

Łucznik
Ok dla pomysłu.

Interwencyjne wykupy byłyby jednak idealniejsze znam z innej gry taki system i działa super.
To wiem :) niestety wiesz jak tutaj działa deweloperka a taka zmiana wymaga szoku myślowego i sporych zmian technicznych jak zbudowanie odpowiedniej konsoli dla GM na serwer

Dlatego sam sobie postawiłem ograniczenia typu nie tworzymy nic nowego tylko korzystamy z dostępnych rzeczy

Druga sprawa to faktycznie jest rozwiazanie jednego problemu (zwoje) i nic więcej, trochę mało jak na inwestycje :) dlatego to co proponuje jest bardziej elastyczne, takie drobne kroczki na przywrócenie równowagi

cały czas podkreślam mam podobny problem z marmurem jak ze zwojami z powodu lokalnych uwarunkowań
 

Zarie

Zwiadowca
Uważam, że gracze powinni sobie budować tyle bibliotek ile chcą a skoro miedzy innymi przez nie są nadwyżki zwojów to projektanci powinni te zwoje wymienić na cokolwiek innego byle nie surowce. Nadwyżki mogą też się brać z tego, że być może na serwerze jest dużo więcej manufaktór zwojów w porównaniu do innych.
Wracając do ankiety zagłosowałam na 1 opcję.
 

Magyrna

Zwiadowca
Jestem na tak za obiema opcjami. Ja produkuję jedwab w moim głównym mieście i skupuję zwoje wyłącznie wewnątrz bractwa - mam ich najwięcej w magazynie w porównaniu z innymi towarami T2. Poprzez nadmiar zwojów też młodsi gracze cierpią bo mają kłopot ze sprzedażą więc wszystko co pozwoli zdjąć nadmiar zwojów będzie pomocne w moim przekonaniu - dla wszystkich. I przy okazji powstanie mechanizm który zapobiegnie takim problemom w przyszłości, gdyby znów powstał jakiś budynek tak bardzo zaburzający równowagę rynku.

Elastyczny hurtownik - bardzo fajna opcja, myślę, że nie będzie szoku poznawczego nawet u młodych, jeśli interfejs byłby taki sam jak do zwykłego wystawiania ofek, po prostu byłby to handel po mega zdzierczym przeliczniku ale mechanicznie taki sam jak z innymi graczami.

Dodatkowy kupiec "na posyłki" - też uważam że to dobra opcja bo jednak jestem sobie w stanie wyobrazić jak bardzo infrastruktura gry by padła na kolana, gdyby w mniej limitowany sposób puścić handel na całą mapę... A możliwość wymiany z całą mapą jest moim zdaniem potrzebna, w szczególności gdy trafisz na peryferia, jak to ma miejsce w przypadku niektórych niefortunnych przenosin miast.

Jeśli chodzi o budowanie z istniejących klocków coby IG nie musiało dużo inwestować a problem był do rozwiązania - @Tajniakos i @Aslana zwrócili uwagę na błąd IG polegający na sztywnym ustawieniu zwojów jako produkcji bibliotek. Zmiana produkcji bibliotek na bonusowy najpewniej jest kwestią linijki (a nawet niecałej linijki) kodu i to mogłoby być również eleganckie rozwiązanie problemu. Rozumiem jednak, że mało klimatyczne, bo jak fabularnie uzasadnić, że w bibliotece produkuje się kryształ / jedwab :p
 

BlossomValvi

Łucznik
@Magyrna fabularnie to najprościej, bo jeśli dali radę wytłumaczyć ze w bibliotece! a nie drukarni coś się produkuje :). Tak szczerze to właśnie w bibliotece najbardziej by pasowała „produkcja” punktów wiedzy i kultury, prawda?

a co do wytłumaczenia to mogą być opłaty za karty biblioteczne a ze mieszkańcy głównie produkują towary bonusowe to tym płaca a biblioteka nam ;)
 
Do góry