• Drogi czytelniku forum,

Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Porównanie jednostek wojskowych (Koszary, Tereny treningowe, Obóz najemników)

Dopiero po skończeniu drzewka badań Niziołków łaskaw byłem pobudować te dwa dodatkowe budynki produkujące wojsko. Oto moje przemyślenia:
Jednostkami, których rekrutacja przynosi pożytek w porównaniu do jednostek dostępnych w Koszarach są:
- Psy. Można powiedzieć, że odpowiednik Tancerzy Ostrzy, ale z powodu swojego zasięgu ruchu na przeciwnika z dużą ilością magicznych jednostek w składzie pożądani
- Zwiadowcy. Odpowiednik Łuczników, przy czym górują nad nimi zasięgiem ruchu (4 zamiast 3). To sprawia wielką różnicę przy walkach, gdzie chcemy dosięgnąć wrogich magów w pierwszym strzale. Do tego większa możliwość ucieczki.
- No i "Creme de la creme" czy jak to się tam po francusku pisze. Kwitnący magowie. Zasięg 5 pól to coś wspaniałego. Masa możliwości ataku pozostając poza zasięgiem wroga. Zwykłych Czarodziejek nie produkuję już w ogóle bo nie mają sensu.
==================
Nie walczyłem żabami, ale ich zasięg również wydaje się ciekawy. Reszta jednostek nie wydała mi się warta produkcji. Czy ktoś mógłby napisać, czy jest jakiś pożytek z Pszczelich Jeźdźców, Driad, Banshee, Wojowników Orków, Valloryjskich Strażników i Strategów Orków?

jakub357

Rycerz
Zacznijmy o tego, że walczę tylko na automacie, bo przy kilkunastu prowincjach turniejowych, walcząc ręcznie na każdej gwiazdce, musiałbym siedzieć bardzo długo. To nie Herosy III.
Z budynków wojskowych, oprócz Zbrojowni, mam tylko Koszary i produkuję tylko Magów. Na resztę szkoda mi miejsca, czasu i cierpliwości.

AdkaPatka

Zwiadowca
1. Jak grasz Elfami (jak ja) to Valoryjscy Strażnicy robią różnicę. W przeciwieństwie do Trentów mają zasięg 2 (jak Paladyni u ludzi) i w związku z tym możliwość ataku bez kontry. A, i same kontratakują.
2. Ogólniej - jednostki z Koszar NIE kontratakują - a z Terenów treningowych i owszem. To robi sporą różnicę w "ręcznej" walce - w automacie raczej niewielką.