• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone przenoszenie budynków [173] [16-12-IT]

  • Rozpoczynający wątek Fifcak
  • Data rozpoczęcia

Zamiana miejsc budynków

  • Tak

    Głosy: 10 62,5%
  • Nie

    Głosy: 6 37,5%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Elvenar jest tam krewniakiem czy potomkiem FoE, więc czemu by nie zaczerpnąć rozwiązania przenoszenia budynków (dla nie grających nie widzących rozwiązania):

mamy budynek A, np o rozmiarach 3x3, chcemy go przenieść, zaznaczamy przesuwanie budynku 'jest jako przenoszony' , najeżdżamy na budynek B (o rozmiarach 2x2), koło którego jest C (3x3) i czerwone Piiip nie da się (bo nakłada się na 2 budynki), najeżdżamy na C, niebieskie 'da się', klikamy wstawia się A, a C wędruje w 'przenoszony' i musimy gdzieś go postawić.

Aktualnie możemy wstawić budynek tylko w wolne miejsce, w FoE rozwiązali to tak, że można wstawić w wolne miejsce lub tak żeby 'pobrał' sobie budynek (tylko jeden).

aktualne minusy:
-żeby przenieść ratusz musimy zagospodarować miejsce wykraczające poza "nową" ekspansje
-żeby poprzekładać sobie budynki musimy zorganizować sobie miejsce jako 'schowek'
-masakra z przekładaniem

plusy:
-brak

rozwiązanie z FoE:
plusy
-możemy sobie zamienić miejscem budynki o podobnej wielkości, bez dodatkowego miejsca na przełożenie
-gracze którzy maja 'wszyyyyystko' mogą sobie jakoś ułożyć miasto inaczej żeby coś zmieścić
minusy:
-brak

Przejrzałem troszkę archiwum i aktywnych tematów, ale nie znalazłem nic takiego, w pamięci mi zapadło że był pomysł możliwości postawienia budynku na chwile w nieodblokowanej przestrzeni. Nie wiem jak świeże jest rozwiązanie z FoE, bo niedawno zacząłem :) ale to było pierwsze co zauważyłem, że staruszek jest lepszy od nowości, jeśli bardzo świeże rozwiązanie, to może jest już szykowane do wdrożenia u nas.
 

DeletedUser727

Guest
-żeby przenieść ratusz musimy zagospodarować miejsce wykraczające poza "nową" ekspansje
weź sobie 2 ekspansje!
plusy:
-rozwijanie wyobraźni
-strategia przenoszenia budynków
-logiczne myślenie
minusy
minusy:
-brak rozwijania wyobraźni
-brak możliwości logicznego myślenia
-brak możliwości "strategika"
-Za dużo takich samych gier
-Problemy z przesuwaniem ratusza (żaden budynek nie ma podobnej wielkości)
-itp.
Ale zgadzam się z pomysłem :)
Ale zgadzam się z pomysłem, mam dość logiki!
 

DeletedUser

Guest
weź sobie 2 ekspansje!
skąd?

plusy:
-rozwijanie wyobraźni
-strategia przenoszenia budynków
-logiczne myślenie
na pewnym etapie to już się kończy, jak masz wszystko zabudowane i nagle musisz coś postawić to wszystko idzie papa

-Problemy z przesuwaniem ratusza (żaden budynek nie ma podobnej wielkości)
teraz jest problem, z możliwością podmiany przenoszonego lepiej go przenieść
 

DeletedUser727

Guest
Z prowincji
teraz jest problem, z możliwością podmiany przenoszonego lepiej go przenieść
No, ale jak masz miasto zapełnione, a żaden budynek nie ma podobnej wielkości:p Tu jest problem...
Zgadzam się z pomysłem :), ale ma on minusy. Spójrz jak niektórzy to robią obok mnie... Ratusz nie ruchomy, a budynki się mieszczą :D. Albo rób kilka ekspansji i masz miejsce. Ja zawsze robię kilka ekspansji naraz, a potem "Wielkie Przesuwanie"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@msor2 : z ciekawości zerknąłem na Twoje miasto, wydaje mi się że nie zerknąłeś na moje. Bo różnica pomiędzy etapem 'rozwoju' albo stażu w grze, jest znacząca.. (oczywiście chodzi mi o moje miasto na s1, a Twoje na s2)

Albo rób kilka ekspansji i masz miejsce
w tym jest problem :)
 

DeletedUser727

Guest
w tym jest problem :)
Ja tak robię i dopiero potem porządkuję w mieście. Nie ma to zbyt wielkiego sensu i ma minusy, ale jestem za. Tylko musisz uwzględnić choć kilka minusów :) Jeszcze jest problem z drogami. Klikasz na budynek 3x2 i przesuwasz w miejsce budynku 2x2, który z dwóch stron musi mieć drogę i nie masz miejsca na przeniesienie drogi w mieście...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser363

Guest
Jakby to ująć... W pewnym momencie musisz natłuc co najmniej kilkanaście prowincji na jedną ekspansję, koszt zwiadu jest pieruńsko wysoki, czas również, oczekiwanie na naprodukowanie jednostek najczęściej wystarcza na obrobienie jednej prowincji dziennie, może do dwóch. Znaczy się idealny pomysł na rozwiązanie problemu miejsca i przenoszenia to zatrzymać się w rozwoju na kilkanaście dni, żeby natłuc sobie prowincji na zapas? :)

Ech, nie bądź w gorącej wodzie kąpany, myśl czasem. Nie o swoim etapie, ale o tym jak to wygląda później. Poczytaj forum, zmniejsz swoją chęć na pisanie dla samego pisania. Bo wychodzi potem, że proponujesz nową jednostkę nie wiedząc nawet co to jest liczebność oraz proponujesz umiejętność specjalną, nie wiedząc jak one działają.

Konstruktywna krytyka pomysłów zawsze jest spoko. Tylko jest jeden problem. Musi być KONSTRUKTYWNA.
 

DeletedUser727

Guest
Jakby to ująć... W pewnym momencie musisz natłuc co najmniej kilkanaście prowincji na jedną ekspansję, koszt zwiadu jest pieruńsko wysoki, czas również, oczekiwanie na naprodukowanie jednostek najczęściej wystarcza na obrobienie jednej prowincji dziennie, może do dwóch. Znaczy się idealny pomysł na rozwiązanie problemu miejsca i przenoszenia to zatrzymać się w rozwoju na kilkanaście dni, żeby natłuc sobie prowincji na zapas? :)

Ech, nie bądź w gorącej wodzie kąpany, myśl czasem. Nie o swoim etapie, ale o tym jak to wygląda później. Poczytaj forum, zmniejsz swoją chęć na pisanie dla samego pisania. Bo wychodzi potem, że proponujesz nową jednostkę nie wiedząc nawet co to jest liczebność oraz proponujesz umiejętność specjalną, nie wiedząc jak one działają.

Konstruktywna krytyka pomysłów zawsze jest spoko. Tylko jest jeden problem. Musi być KONSTRUKTYWNA.

Nie czytałeś mojego pomysłu niżej po wpisie CM Dragomiry. A i tak jestem za. Tłuc prowincje? Mogę :)
 

DeletedUser363

Guest
Owszem, czytałem, dalej jest jak dla mnie kompletnie bez sensu i w ogóle nie został przemyślany. Jednak może nie ciągnijmy dalej tutaj kwestii krasnali, bo się w sumie offtop zrobi.

Czyli innymi słowy twierdzisz, że blokowanie się na parę tygodni tylko po to, żeby przenieść sobie budynek jest spoko? Mam nadzieję, że próbujesz trollować z marnym skutkiem. Wolę myśleć, że Ty tak na serio nie piszesz. Jednak jeśli jakimś cudem udało Ci się mnie strollować, to napiszę, żebyś jeszcze raz przeczytał to co napisałem, a później przed wypowiedzią zapoznał się z chociaż kilkoma wątkami na forum dotyczącymi late-game.
 

DeletedUser

Guest
zawsze można wywalić kilka budynków kultury, np świątyń - przestawić miasto jak pasuje, a potem odbudować kulturę
 

DeletedUser727

Guest
Owszem, czytałem, dalej jest jak dla mnie kompletnie bez sensu i w ogóle nie został przemyślany. Jednak może nie ciągnijmy dalej tutaj kwestii krasnali, bo się w sumie offtop zrobi.

Czyli innymi słowy twierdzisz, że blokowanie się na parę tygodni tylko po to, żeby przenieść sobie budynek jest spoko? Mam nadzieję, że próbujesz trollować z marnym skutkiem. Wolę myśleć, że Ty tak na serio nie piszesz. Jednak jeśli jakimś cudem udało Ci się mnie strollować, to napiszę, żebyś jeszcze raz przeczytał to co napisałem, a później przed wypowiedzią zapoznał się z chociaż kilkoma wątkami na forum dotyczącymi late-game.
A po co w ogóle ruszać ratusz? nie stoi w miejscu, a na górę ogród lub koszary. Tak jest u moich sąsiadów. Niestety na moim etapie rozwój mogę wstrzymać, więc Cię strollowałem :p:D
 

DeletedUser

Guest
@twety wiem :) napisałem tylko co mi sie rzuciło w oczy w FoE i co jest fajnym i wygodnym rozwiązaniem. Osobiście to i tak mam wolną ekspansję niezagospodarowaną - bo nic mi się nie chce dostawiać

A po co w ogóle ruszać ratusz? nie stoi w miejscu, a na górę ogród lub koszary. Tak jest u moich sąsiadów. Niestety na moim etapie rozwój mogę wstrzymać, więc Cię strollowałem
jakby @ampH nie napisał o strollowaniu, to nawet byś nie wiedział że strollowałeś.. Co do ratusza, czasem warto, czasem po rozbudowie pozostałych budynków, dojdziesz do etapu: "o kurcze tu stracę mniej drogi, tu będzie bardziej optymalnie leżał"
 

DeletedUser727

Guest
Co do ratusza, czasem warto, czasem po rozbudowie pozostałych budynków, dojdziesz do etapu: "o kurcze tu stracę mniej drogi, tu będzie bardziej optymalnie leża"
A co z drogą? Pytanie w wyższych postach...
 

Deleted User - 34008

Guest
A może zróbmy sobie w ogóle schowek na budynki? będziemy je tam trzymać do momentu kiedy nam się staną potrzebne. I tak w miarę tego co nam przyniosą aktualizacje, będziemy wyciągać "asy z rękawa".
I obracanie budynków. Do tego jeszcze nieograniczoną liczbę gromadzonych PW. I nieograniczoną pojemność ratusza jeszcze. O, a wrogowie w prowincjach to najlepiej niech się sami poddają bez walki.


Już kiedyś mechanizm tej "układanki" jaką jest budowa miasta został wyjaśniony. Jestem na nie.
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/ulepszenie-zmiany-układu-miasta.35/
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/magazyn-schowek-przechowalnia.195/
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/obracanie-budynków.538/
I jeszcze kilka innych...
 

DeletedUser

Guest
@Kusziel o widzisz tego tematu nie znalazłem szperając, widać że wierna kopia :)

w dziale pomysłu i propozycje nie chodzi o "ułatwianie gry" chodzi o jej dopracowanie/ulepszenie, link który podesłałeś (pierwszy) spotkał się z pozytywnym odzewem , ale zgubił się w tłoku.

Czy w tym co pisałem / tym linku (1) co podesłałeś, jest coś co ułatwia grę? czy tylko ją usprawnia?, bo tak jak @twety napisał "
zawsze można wywalić kilka budynków kultury, np świątyń - przestawić miasto jak pasuje, a potem odbudować kulturę". Traci się wtedy tylko parę monet i młotków - z którymi i tak nie ma co robić, ale po co, jak można wygodniej?

Oczywiście przeczytałeś te wątki co podesłałeś? (mam na myśli nawiązanie do "podmianki budynków" , bo jeśli nie to przeczytaj, zauważysz zapewne że spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród graczy. Nie widać w nim odpowiedzi CMa, ale był wtedy jakiś stary i się lenił troszkę.

Do tego jeszcze nieograniczoną liczbę gromadzonych PW.
masz nieograniczoną przecież. nikt Ci nie każe wydawać, możesz chomikować.

O, a wrogowie w prowincjach to najlepiej niech się sami poddają bez walki.
jak się nauczysz walczyć, to tak będą robić, będą uciekać jak tylko Ciebie zobaczą
 

DeletedUser

Guest
A co z drogą? Pytanie w wyższych postach...
Wybacz ale, Twoje ostatnie dwie wypowiedzi trochę mnie skołowały. Na samym początku pisałeś o wykazywaniu się wyobraźnią, rozwijaniu jej i logicznego myślenia. A teraz mówisz, że nie widzisz sensu przenoszenia ratusza, bo nie wiadomo co zrobić z drogą :/ (bo do tego można sprowadzić Twoją wypowiedź). To właśnie tutaj proponuję wykazawać się tą wyobraźnią. Gwoli wyjaśnienia. Jeśli na późnym etapie gry stwierdzasz, że możesz zupełnie przearanżować swoje miasto (w tym ratusz), to chyba o wiele lepiej jest nawet sprzedać kawałek drogi niż ileś budynków, których budowa jest po pierwsze znacznie droższa,a przede wszystkim czasochłonna.
 

DeletedUser

Guest
Witam !

Bardzo komplikuje planowanie rozmieszczenia budynków w mieście brak funkcji zamiany budynków :(
W chwili obecnej trzeba posiadać wolne tereny aby przenieść chwilowo dany budynek żeby w jego miejsce postawić ten zaplanowany .
Dodając funkcję zamiany budynków bardzo ułatwiłoby to przestawianie .

Mam nadzieję , że podobnie uważacie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry