• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Punkty Wiedzy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3975

Guest
Wygląda to tak...
Po zebraniu tych punktów w pasku na górze, widzę 8 sztuk. Klikam na zbadaj - strona się ładuje i rozdzielam te punkty, w moim wypadku Antyczne Cuda Burzy i dodaje tylko 6, pozostałe 2 znikają :confused:
Błąd? Czy tak ma być?

Jeżeli ponownie to zaobserwuję, to przygotuję się i przed - zrobię pr.screena.
 

DeletedUser2017

Guest
To jest błąd i powinnaś to zgłosić do obsługi gry. Skoro z 8 dostępnych na pasku PW wykorzystałaś 6 to powinno ci zostać 2 PW inaczej się nie da :)
 

DeletedUser3975

Guest
Ok, zgłoszę, choć bez dowodu nie wiem czy to coś da.
 

Tajniakos

Paladyn
Ok, zgłoszę, choć bez dowodu nie wiem czy to coś da.
@Angel.A Nie musisz mieć dowodu na powstały błąd w grze :) suporterzy po zgłoszeniu będą widzieli ile miałaś PW i ile zadysponowałaś ich w badanie w danym czasie :) Nie jesteś w stanie przed każdym działaniem zbierać dowodów, bo więcej czasu zabierało by Ci ich zbieranie niż granie :) tym bardziej , że nie wiesz nigdy kiedy jakiś błąd w grze wystąpi :D
 

DeletedUser3975

Guest
No tak, masz rację.
Właśnie teraz tak to wygląda, poświęcam dużo czasu na robienie pr.scr. :D
 

visit0r

Paladyn
jest jeszcze inny błąd z punktami wiedzy ale jak narazie wizualny. Po dodaniu ich dziekolwiek, albo w badania albo w cud, wyskakuje okienko z napisem not enough knowlege points, PW nadal są na pasku, wystarczy 2 x kliknac aby wkoczyly w odpowiednie miejsc
 

DeletedUser3975

Guest
Z odpowiedzi wynika, że miałam "majaki" o_O

Elvenar - Obsługa klientów2019-04-08 17:12:52
W sobotę sytuacja była podobna. Po zalogowaniu do gry miała Pani 10 punktów wiedzy i wszystkie zostały zainwestowane w technologię. Do żadnego błędu nie doszło.

Pozdrawiam
artur87
Elvenar Team

Hm... Wiedziałam, że tak będzie - nie masz dowodów, ładne oczy nie wystarczą ;)

Szkoda, że zamiast cieszyć się grą i czerpać z niej przyjemność, skupiać się trzeba na pstrykaniu obrazków i zbieraniu dowodów, co by w przyszłości nie odebrano Cię jako kogoś z halucynacjami wzrokowymi :p
 

visit0r

Paladyn
screeny juz moga nie byc dowodem
teraz przed zalogowaniem sie do gry trzeba bedzie uruchamiac screen recorder aby bylo w czasie rzeczywistym rejestrowane kazde klikniecie i reakcja systemu na nie
 

DeletedUser3033

Guest
błąd potwierdzony
wczoraj miałem dokładnie podobną sytuację
w łańcuszku 30PW zaliczyło paczkę 20PW z paska 10PW nie naliczyło
w łańcuszku 10PW zaliczyło paczkę 5PW z paska 5PW nie naliczyło
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3975

Guest
Przed chwilą przy wejściu i załadowaniu gry po kilku godzinach nieobecności 9 PW i komunikat (pr.screen 1).
Musiałam odświeżyć i już tylko 8 PW (pr.scr. 2). Tak jest bardzo często.
Czas się cofa? :eek:


1.jpg

2.jpg
1be8a5c57b300.jpg.html
 
Czas się cofa? :eek:
1be8a5c57b300.jpg.html
Nie, to troche bardziej skomplikowane. Nie wiem, czy bede to potrafil zrozumiale
i przystepnie wytlumaczyc. Jesli zostawisz gre na pewien czas, ale w nieaktywnym
oknie (np. zminimalizujesz okno przegladarki), po pewnym czasie gra przestaje
odswiezac wszelkie liczniki czasu (czyli de facto nie jestes juz polaczona z serwerem),
ale nie pokazuje jeszcze komunikatu o bledzie, bo najprawdopodobniej jest to
zamierzone zachowanie sie gry. Po przerwie, jesli nie trwala zbyt dlugo i okno znow
staje sie aktywne, gra zaczyna "nadganiac stracony czas", czyli liczniki gnaja w
przyspieszonym tempie az do chwili obecnej. Problem w tym, ze czasem sie nie
zatrzymuja i wpadaja w petle, przynajmniej tak to wyglada. W ktoryms momencie
pojawia sie wlasnie komunikat o bledzie. Po przeladowaniu gry czas licznikow
i np. ilosc pw na pasku pobierane sa z serwera gry i sa juz pokazywane prawidlowe
wartosci. Opisalem to w uproszczeniu, bo wcale nie musisz sama aktywowac na
nowo okna przegladarki, by gra sie czasem tak zachowywala.
Pod kreska: ilosc pw, ktora zobaczysz po przeladowaniu gry jest prawidlowa, gdybys
zapisala ich ilosc przed przerwa i dodala czas nieobecnosci, na 100% wyszloby ci
wlasnie 8, nie 9. To, co widac na screenie nr. 1 to blad wizualizacji, spowodowany
dziwnymi mechanizmami, ktore gra od pewnego czasu posiada, prawdopodobnie
majacymi na celu zredukowanie ilosci komunikatow o bledach. Ech, mowilem, ze nie
potrafie tlumaczyc... troche to zamotalem ;) Najwazniejsza konkluzja to ta, ze w opisanej
przez Ciebie sytuacji nie tracisz tak naprawde pw, to tylko blad wizualizacji.
 

Nusion

Kapłan
Ja ten efekt, który opisał @chris07070707 zaobserwowałam kilka razy, jeśli nie wyloguję się z gry, a zamknę laptopa. Po powrocie licznik czasu leci w przyspieszonym tempie i potem po przelogowaniu faktycznie PW bywało mniej na pasku. Teraz już wiem, dlaczego, dzięki Chris :) I to nie jest jakaś bardzo świeża sprawa, już dość dawno temu to zaobserwowałam.
 

Elelkal

Rozbójnik
Jakiś czas temu miałem błąd z PW. Mianowicie zebrałem 2x1 PW z bibliotek i w chwili, gdy pojawiła się animacja nad budynkami a jeszcze nie pojawiły się na pasku kliknąłem na Badania. Po załadowaniu drzewka badań PW nie pojawiły się pasku, więc wracam do miasta sprawdzić, co się stało i okazało się, że na bibliotekach licznik czasu wyzerowany(odmierza 24h) a PW jak nie było, tak nadal nie ma. Na szczęście nieduża strata, pierwszy raz się z czymś takim spotkałem a często robię tak, że nie czekam na "doliczenie" zbiorów tylko od razu otwieram badania, mapę itd.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Komputer miałam w ogóle wyłączony :)
... ale pewnie to nic nie zmienia. Zawsze jest wytłumaczenie i tak ma widocznie być. Tylko szkoda, że inni użytkownicy myślą inaczej (rozmawiałam w bractwie). U nich też to ma miejsce, jednak za nich nie odpowiadam i zresztą próżno dyskutować - wiecie lepiej.

Ed.
chris07070707, tak szczerze... dostajesz jakieś gratyfikacje? o_O
 
Tylko szkoda, że inni użytkownicy myślą inaczej ... zresztą próżno dyskutować - wiecie lepiej.
Nie mam wplywu na to, co mysla inni uzytkownicy, widze tylko, co dzieje sie u mnie w
praktycznie identycznej sytuacji ;) Po tym, jak zdarzylo sie to u mnie kilka razy zaczalem po
prostu zwracac uwage, czy po przelogowaniu sie jest na pasku tyle pw , ile byc powinno, tzn.
stan przed przerwa + czas nieaktywnosci. I wlasnie tak bylo.
Przestalem zwracac uwage na "petle" na pasku pw czy np. w menu Tworzenia w
Akademii, bo tam rowniez zdarza sie podobna sytuacja z licznikiem czasu i zbieraniem
wytworzonych "przedmiotow". Do czasu zaladowania gry na nowo po dluzszym
okresie nieaktywnosci mozna czasem w takiej petli "zebrac" jeden i ten sam wytworzony
przedmiot chocby i 100x raz za razem, co nie znaczy, ze naprawde 100x sie go wytworzylo
i zebralo.
Co do paska pw i wszelkich licznikow czasu, nie wszyscy zdaja sobie sprawe z tego,
ze przegladarka moze pokazac co tylko chce, ale dane sa zapisywane nie lokalnie, tylko po
stronie serwera i tylko dane stamtad sie licza. To tam tak naprawde chodza liczniki czasu, a nie
na Twoim komputerze. Jedyne wiarygodne dane to te, ktore sa pokazane tuz po zaladowaniu
gry, a nie te, ktore gra Ci pokazuje w momencie jej reaktywacji po utracie polaczenia z
serwerem (bo dokladnie to sie dzieje w tej konkretnej sytuacji). Te wszystkie "gonitwy"
licznikow to po prostu fake, ktorym gra ma zajac uzytkownika do momentu ponownego
nawiazania polaczenia z serwerem i wczytania aktualnych danych. Jesli z jakichs powodow
sie to nie udaje, mamy wlasnie taki efekt: liczniki wpadaja w petle i pokazywane sa
nieprawdziwe dane az do momentu komunikatu o bledzie i ponownego zaladowania gry.

Zeby nie bylo, nie podoba mi sie to (powiem wiecej, te gonitwy licznika na serio mnie wpieniaja)
i o wiele bardziej wolalem stan poprzedni, kiedy utrata polaczenia z serwerem skutkowala
natychmiastowym komunikatem o bledzie i wymuszonym restartem. Przynajmniej wiadomo bylo,
ze dane sa zawsze aktualne. Ale w tej konkretnej sytuacji nie dolacze do tych uzytkownikow,
ktorzy "mysla inaczej", tzn. uwazaja ze gra ich okrada z pw.
chris07070707, tak szczerze... dostajesz jakieś gratyfikacje? o_O
Za co ? Za to, ze kieruje sie raczej zdrowym rozsadkiem i nie akceptuje od razu wszelkich
teorii spiskowych i nie uprawiam tak modnego ostatnio krytykowania wszystkiego na slepo i jak
popadnie ? ;) Na forum wprawdzie ciezko to dostrzec, ale wiekszosc graczy ma raczej zdrowe i
dosc pozytywne podejscie do gry ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Nie dziwię się, że gracze rozmawiają po kątach i snują domysły. Dlatego z Twojej perspektywy wygląda to jak wygląda i ten odsetek jest mały. Dla mnie krytyka gry, która powinna być "przyjazna" dla użytkowników jest zdrowa i normalna. Tłumienie złych emocji jest dopiero niezdrowe i widocznie są spowodowane wieloma czynnikami, o których tutaj nie raz się czyta.
Ludzie może boją się wychylić, zetrzeć się z wszechdobylskimi "mędrcami" w nierównej nawałnicy słów. Zauważ jak mało osób tu się udziela, wolą szemrać między sobą. Całkiem niedawna akcja, kiedy kilka osób naskoczyło na chłopaka (nie pamiętam nicka). Na pewno czuł się nieswojo i niejako zaszczuty, nie sądzę, że wróci tutaj się otworzyć ze swoimi wątpliwościami. Raczej ze swoim problemem/przemyśleniami uderzy do "wirtualnego" kupla z bractwa.
A mogło być życzliwie. Wiesz chris... Czasami dobrze jest się zniżyć do poziomu początkującego gracza/ po drugiej stronie barykady, którą są jej błędy, nierówność i niejasność, wejść po prostu w jego skórę i zrozumieć. To tak mało, a zarazem tak dużo. Ty też przecież zaczynałeś od niczego, z tą różnicą, że sporo się pozmieniało, czy na lepsze? Śmiem wątpić, skoro nadal są krytyczne komentarze i pretensje.
Nie zapominajmy, że gra powinna być dla graczy, a nie odwrotnie. Tutaj ten rys niestety się nie sprawdza, nie jest łaskawy.
Tak krótko i ogólnie, z mojej obserwacji. Nie musisz odpowiadać, nie zgadzamy się i tyle. Bić się nie będę ;)

Powinieneś dołączyć do Teamu - pasujesz.

Wesołego Alleluja! I do przodu :)
 

Nusion

Kapłan
Czasami dobrze jest się zniżyć do poziomu początkującego gracza/ po drugiej stronie barykady, którą są jej błędy, nierówność i niejasność, wejść po prostu w jego skórę i zrozumieć.
Co masz na myśli, pisząc "zniżyć się do poziomu początkującego gracza"?
Jeśli ktoś tu posiada wiedzę i umie wyjaśnić pewne zjawiska czy problemy, to chyba nie sposób zniżyć się do poziomu graczy, którzy niewiele wiedzą o grze i udawać, że podziela się ich niesłuszne poglądy.
Jeśli zgłaszasz problem na forum lub zadajesz pytanie, to musisz się liczyć z tym, że odpowiedź może Ci się nie spodobać, co jednak nie znaczy, że nie jest słuszna. Nikt tu nie będzie pisał tego, co chciałabyś usłyszeć tylko po to żeby "było miło" bo to jest forum dyskusyjne, a nie kółko wzajemnej adoracji.
Tu i tak jest za dużo krytyki i narzekania, więc jeśli ktoś próbuje wprowadzić tu odrobinę pozytywnego myślenia i dostrzegania również tych lepszych aspektów, to brawo, bo to nie jest łatwe zadanie.
Powinieneś dołączyć do Teamu - pasujesz.
Mylisz się. @chris07070707 to skarbnica wiedzy i umie tą wiedzę świetnie przekazać. Jego wpisy nigdy nie są z palca wyssanymi teoriami czy domysłami, jeśli o czymś pisze, to wiadomo, że osobiście to sprawdził/wyliczył/doświadczył. I bardzo wiele osób już tutaj na tym skorzystało.
Czy Team odpowiedział Ci tu kiedykolwiek na Twoje pytania? Wyjaśnił, jak grać, co warto w grze zrobić, a czego raczej lepiej unikać?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Zniżyć się - czytaj zrozumieć.
"Team" chyba posiada wiedzę, przynajmniej powinien, podobnie jak odpowiadać/odpisywać na niejasności i problemy graczy. Nie widzę w tym nic zdrożnego, porównując chrisa do tej grupy, skoro częściej, a może zawsze przechwyca pałeczkę. Może czas najwyższy aby sami ruszyli cztery litery, a nie ich wiecznie wyręczać. Wtrącać się jednak nie będę, skoro to lubi, a oni mają olewcze podejście - trudno, da się żyć.
Piszesz o klepaniu się po pleckach, nie wymagam tego i sama nie toleruję, przeciwnie odnoszę takie wrażenie, że jest grupa/kółko wzajemnej adoracji i zaraz przybędzie "odsiecz", bo z czymś się nie zgadzam, mam odmienne zdanie. Nigdzie nie napisałam, że mam rację i szukam poklasku. Są to jedynie moje poglądy z obserwacji, mam prawo do wyrażania myśli i nie wymagam abyście się z nimi zgadzali. Jest to forma dialogu i forum dyskusyjne, nieprawdaż?
Po prostu, pozwólcie graczom być sobą i wymieniać poglądy bez odgórnie założonego knebla by jedynie mogli szeptać ukradkiem na priv.
Nieco więcej człowieka w człowieku :)

Pozdrawiam
 

Nusion

Kapłan
@Angel.A, chodzi generalnie o to, że wchodzi tu wielu graczy, którzy nie udzielają się na forum, a jedynie poszukują INFORMACJI. Dlatego właśnie jest takie ważne, żeby informacje w tym dziale były rzetelne i prawdziwe. Jeśli pojawiają się domysły, złe interpretacje, nieprawdziwe teorie, to NALEŻY je sprostować, żeby nie wprowadzać w błąd reszty graczy. I nie ma to zupełnie nic wspólnego z Twoim prawem do wyrażania własnych myśli. Wszelkie błędne "własne obserwacje i poglądy" BĘDĄ prostowane. Inaczej można by zamknąć ten dział, ponieważ stałby się bezużyteczny.
To chyba jest argument, czy nie?
I mam wielką nadzieję, że zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie się chciało poświęcić czas, żeby sprawdzić, poszukać, poczytać, wyliczyć, przetestować a potem tą wiedzą się podzielić z innymi na forum.
Tak samo ciągłe narzekanie w kółko, że musimy grać w taką beznadziejną grę z samymi wadami i bez żadnych pozytywów też raczej nikomu w niczym nie pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Do góry