• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

PW a Cuda [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2491
  • Data rozpoczęcia

wymiana większej ilości punktów wiedzy poprzez nową zakładke/nowy budynek ?

  • jak najbardziej wymiana poprzez nową zakładkę

    Głosy: 16 72,7%
  • jak najbardziej wymiana poprzez nowy budynek

    Głosy: 0 0,0%
  • nie jestem zainteresowany wymiana

    Głosy: 1 4,5%
  • zły pomysł niech zostanie jak jest

    Głosy: 5 22,7%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser626

Guest
Zabezpieczenia to jedno, a dopracowanie to drugie. Programiści napiszą co zostanie im zlecone.

Blokada PW w Cudzie może uniemożliwić zakończenie budowy, inwestycje innym Graczom, a jeśli oferta wymaga np. 200 PW to może bardzo długo wisieć. Gracz przestaje grać, inwestorzy mają utopione PW, a oferta wisi w nieskończoność. Pewnym rozwiązaniem byłoby, gdyby oferta wygasała np. po tygodniu. Rozważyć trzeba też limit PW, jak wiele można wymagać w jednej ofercie? Czy chcemy, żeby Gracz mógł utworzyć ofertę na 700PW celowo blokując inwestycje i zdejmując ofertę tylko jak wymienia się w Bractwie?

Inna sprawa, jak mają być blokowane paczki w Inwentarzu, od największych w dół licząc wszystkie od 30 do 5, czy np. tylko te z Cudów czyli 20 i 5?
 

DeletedUser80

Guest
Wystawiam ofertę.
1 krok - z listy wybieram cud do którego ma być oferta
2 krok - pojawia mi się lista moich paczek, klikam tyle ile chcę wymienić. System nie pozwala dać więcej PW niż można dodać do cudu.
3 krok - wybieram z listy cudów cud w który chcę zainwestować lub wybieram opcję dowolny
4 krok - ewentualnie odhaczam opcję "tylko dla członków gildii"
5 krok - klikam akceptuj
W tym momencie w cudzie pojawia się informacja (przykładowo) "50 szt w ofercie", jednocześnie można dołożyć do cudu mniej o te 50 szt
Kupujący klika akceptuj - pojawia się lista jego paczek z których wybiera odpowiednią ilość, gdy zaświeci się na zielono ikonka akceptuj oznacza, że wybrał poprawną ilość i może finalizować transakcję. Jeżeli nie było wyboru i wymiana dotyczyła konkretnego cudu system sprawdza czy kupujący ma ten cud i czy można się wymienić, jeżeli tak kończy transakcję, jeżeli nie - pojawia się odpowiedni komunikat. Gdy sprzedający wybrał dowolny u kupującego pojawia się lista cudów do których można wrzucić PW.
Strach przed zbyt długim wiszeniem oferty jest niepotrzebny.
Gracz ofertę na 200 PW wystawi dwa razy, pierwszy i ostatni. Następnym razem rozbije ją na dwie lub więcej ofert.
Wszystkie oferty mają ograniczony czas, nie widzę powodu żeby z tą było inaczej.
Czy chcemy, żeby Gracz mógł utworzyć ofertę na 700PW celowo blokując inwestycje i zdejmując ofertę tylko jak wymienia się w Bractwie?
Z tymi 700 to trochę przegięłaś:)
Ale nawet gdyby w grę wchodziło 200 - absolutnej większości graczy by to nie przeszkadzało.
Blokada PW w Cudzie może uniemożliwić zakończenie budowy, inwestycje innym Graczom
Gracz wystawia ofertę żeby się wymienić a nie na złość innym graczom którzy zainwestowali w jego cud. Chce zdobyć PW a nie zaistnieć na handlu.
Przy wymianie PW długi okres wyczekiwania to normalka. Jeżeli wymieniam się z graczem który właśnie zaczął zbierać 1000PW na rozbudowę cudu to liczę się z dwu-trzy tygodniowym oczekiwaniem na koniec zbierania.
 

Axatloc

Wędrowiec
po co? robisz w bractwie wątki wymiany pw i tam się wymieniacie, jak wątki nie pasują piszesz na czacie i tam się wymieniasz
 

DeletedUser80

Guest
1. Bo nie każdy należy do bractwa
2. Bo do tanga trzeba dwojga. Czyli nawet w dużym bractwie mogę mieć kłopot z szybką wymianą bo akurat nie ma chętnego, a jak się znajdzie to mnie nie będzie. Zanim się zgadamy trochę potrafi czasu zejść.
Przy możliwości ograniczenia handlu PW tylko do bractwa nie widzę żadnego racjonalnego powodu żeby być przeciw.
Poza jednym.
Nie bo nie.
Pomijam taki drobny szczegół, że korzystanie z handlu nie jest obowiązkowe, jak ktoś woli przez czat lub pocztę zawsze będzie miał taką możliwość.
 

DeletedUser3330

Guest
Przydało by się coś do sprawdzania wiarygodności gracza.
 

DeletedUser80

Guest
Możliwość wymiany poprzez zakładkę jest zdecydowanie bezpieczniejsze i pewne niż inne aktualnie funkcjonujące metody.
Nie dość, że masz gwarancję że dostaniesz PW to jeszcze że trafią one tam gdzie chcesz bo i z tym czasami niektórzy mają problemy.
Bo się otchłań z głębią pomyliła:p
 

DeletedUser3330

Guest
Obecnie i tak poszukuję 3 graczy do wymiany. Jest ciężko. Dwóch mam. Wymieniamy na zasadzie zaufania. Myślę, że Jeszce tych trzech znajdę choć ciężko bo gram mobilnie a tym Puffinem to tragedia.
//
I tak poszukuję odpowiednich ludzi do wymiany. Na razie znalazłem 2. Wymiany robimy na zasadzie zaufania. Uważam, że tak jest najlepiej. Kto jest uczciwy w życiu to i tu będzie. Znajdę jeszcze 3 i będzie fajnie.
//
Dla nieuczciwych powinna być czarna lista.

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry