• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

RASA Żywiołaki

xEasyRiderx

Rycerz
Ostatnio mieliśmy dyskusje w bractwie na temat rasy Żywiołaków a oto małe streszczenie jak najsprawniej ją przejść :)

Na Żywiołaki potrzeba jakieś 745% portalówek ale z portalem na 4 poziomie.
Najpierw trzeba postawić ile wejdzie kanałów żeby zbierać minerały czyli jakieś 200k jest potrzebne aby podnieść portal na max.(4 poziom) potem kanały możesz skasować ale trzeba zostawić sobie 1-2 żeby połączyć portal z manifestacjami.


Manifestacje: są 4 wiatru, ognia, ziemi, wody potrzeba ich żeby podnosić portal bez diamentów, wygląda to mniej więcej tak
  • wiatru 760 + 30k minerałów na 2 poziom portalu
  • ognia 1k + 59k minerałów na 3 poziom portalu
  • ziemi 810, wody 900 do tego 109k minerałów na 4 poziom portalu.

Najlepiej zrobić tak że buduje się po kolei manifestacje wiatru, ognia, ziemi i wody razem (wystarczy po 1 manifestacji na 1 poziomie) do podniesienia kolejnych poziomów portalu a potem się je kasuje i stawia następne na kilka dni itd. aż nie masz już podniesionego portalu na 4 poziom. Wtedy zostawia się już tylko portal na 4 poziomie a resztę kasuje i dalej portalówkami tylko idzie się w badaniach.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
To ja poproszę o wersję przejścia jej bez portalówek ;) Tak sobie postanowiłam, że chcę ją robić normalnie. Czytałam elvengems, ale nie wiem czy ilości podanych tam budynków nie są przesadzone, być może wystarczą mniejsze ilości ale rozbudowane, dlatego jeśli ktoś pamięta tę rasę to poproszę o wskazówki odnośnie manifestacji :) (o kanałach wiem)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Do robienia badań będziesz potrzebowała esensji a tą możesz produkować w każdej z Manifestacji.

Jeśli produkujesz to w:
Manifestacja powietrza będziesz potrzebować Artefakty: ziemi, ognia, wody
Manifestacja ziemi będziesz potrzebować Artefakty: powietrza, ognia, wody
Manifestacja ognia będziesz potrzebować Artefakty: powietrza, ziemi, wody
Manifestacja wody będziesz potrzebować Artefakty: powietrza, ziemi, ognia

Tutaj musisz sobie sama przeliczyć ilość potrzebnych ci budynków aby w miarę płynnie przejść tą rasę bez portalówek :)
 

Charlene

Szef kuchni
@xEasyRiderx W ogóle mi nie pomogłeś :/ to co jest na elvengemsach to już wiem, więc chcę praktycznych informacji a nie powielania tego co już jest na stronie. Ty je przechodziłeś na portalach a nie normalnie, więc to zupełnie inne tematy.
@blazius1 4 manifestacje z każdego żywiołu, czy tylko po 1 np na 3 poziomie?
 

BlossomValvi

Łucznik
To trochę sprzeczne:
- chcesz zaoszczędzić miejsce to właśnie najwydajniejszy są portalowki
- nie zależy ci na czasie to korzystaj z elvengames (ja robiłem większość ras wedle rad)

Chcesz trochę przyoszczędzić kosztem czasu to zbuduj mniej niż elvengames radzi np po 2 manifestacje, to co ważne powinnaś je mieć po równo bo jak przy czarownikach jedna druga zaopatruje w surowce. Przy czym to co elvengames radzi to jest właśnie normalne płynne tempo, które współgra z uzupełnianiem pw w badaniach

Na marginesie oszczędzanie miejsca w rasach jest iluzoryczne bo wchodzi potem kolejna ktora zazwyczaj potrzebuje go więcej, wiec lepiej stopniowo co rasę „odkładac” na zapas. Choć tu będzie szok bo Amuni to pierwsza rasa ktora ma rozsiane budynki po mieście ;)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
To trochę sprzeczne:
- chcesz zaoszczędzić miejsce to właśnie najwydajniejszy są portalowki
- nie zależy ci na czasie to korzystaj z elvengames (ja robiłem większość ras wedle rad)

Chcesz trochę przyoszczędzić kosztem czasu to zbuduj mniej niż elvengames radzi np po 2 manifestacje, to co ważne powinnaś je mieć po równo bo jak przy czarownikach jedna druga zaopatruje w surowce. Przy czym to co elvengames radzi to jest właśnie normalne płynne tempo, które współgra z uzupełnianiem pw w badaniach

Na marginesie oszczędzanie miejsca w rasach jest iluzoryczne bo wchodzi potem kolejna ktora zazwyczaj potrzebuje go więcej, wiec lepiej stopniowo co rasę „odkładac” na zapas. Choć tu będzie szok bo Amuni to pierwsza rasa ktora ma rozsiane budynki po mieście ;)
Zaczyna mnie nudzić gra na portalówkach- przeszłam tak Orki, Leśne, Smoki i teraz jestem w połowie Niziołków. Jak nie znajdę jakiegoś wyzwania i zajęcia to najnormalniej przestanę grać. Turnieje i Iglica są już nudne, rasa robiona na portalówkach też i żałuje, że nie zrobiłam Niziołków normalnie na farmach. Elvengemsy traktuje z przymrużeniem oka, ponieważ jak robiłam wróżki to się okazało, że mogłam miec mniej budynków niż sugerowali jako minimum, dlatego chciałam informacji od graczy, którzy robili normalnie Żywiołaki.
Już robiłam plan w architekcie i się okazało, że miejsca będzie na styk:p więc takie moje zdziwienie, bo zawsze jednak miałam zapas.
//
Choć tu będzie szok bo Amuni to pierwsza rasa ktora ma rozsiane budynki po mieście ;)
Nie będzie rozsiana bo wykorzystam mini warsztaty i rezydki- wszystko będzie koło siebie ;)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MDS Krakow

Zwiadowca
Zgadzam się z @Charlene, że przechodzenie samymi portalowkami po czasie robi się nudne :) jak ja się cieszę, że podjąłem strategie budowania wszystkiego żeby zobaczyć jak pięknie wygladaja wszystkie budynki :) I miałem to szczęście, że zacząłem grać przed iglica i 'wysypem' portalowek:) ale oczywiście każdy z Nas ma inną strategie :)
 

Charlene

Szef kuchni
Zgadzam się z @Charlene, że przechodzenie samymi portalowkami po czasie robi się nudne :) jak ja się cieszę, że podjąłem strategie budowania wszystkiego żeby zobaczyć jak pięknie wygladaja wszystkie budynki :) I miałem to szczęście, że zacząłem grać przed iglica i 'wysypem' portalowek:) ale oczywiście każdy z Nas ma inną strategie :)
Właśnie mam taki kryzys i o ile wcześniej pasowało mi przechodzenie portalówkami, tak teraz to mi idzie za szybko :/ więc chcę zwolnić, ale obeszłam 3 rasy bez budynków produkcyjnych (jak zobaczyłam zależności w Smokach to stwierdziłam, że nie będę tego robiła, bo dla mnie to była czarna magia :p) więc wszelkie wskazówki mile widziane, tym bardziej, że z tego co widziałam w Żywiołakach:
- 3 poziom każdej manifestacji odpowiada 2 sztukom z 1 poziomu
- jest zadanie na podniesienie manifestacji na 3 poziom
No i teraz pytanie, czy wystarczają ilości 1 poziomowych manifestacji podane na elvengemsach, czy trzeba je wszystkie rozbudowywać na 3 poziom?Z kolei badanie na podniesienie do 3 poziomu jest prawie na końcu badań, więc czy w ogóle jest potem sens je podnosić? Potrzebne mi wskazówki praktyczne:)
 
No i teraz pytanie, czy wystarczają ilości 1 poziomowych manifestacji podane na elvengemsach, czy trzeba je wszystkie rozbudowywać na 3 poziom?Z kolei badanie na podniesienie do 3 poziomu jest prawie na końcu badań, więc czy w ogóle jest potem sens je podnosić? Potrzebne mi wskazówki praktyczne:)

Od przedmowcow dostalas juz ogolne wskazowki praktyczne. Jesli potrzebne sa bardziej szczegolowe, to trzeba po prostu przeprowadzic szczegolowe wyliczenia dla danego konkretnego miasta, z uwzglednieniem tego, w jakim dokladnie czasie chcesz przejsc rase. To od tego zalozonego czasu wlasnie zalezy, ilu manifestacji wtedy potrzebujesz i na ktorym poziomie. Zeby Ci podac takie szczegolowe wskazowki praktyczne dla Twojego miasta, ktos musialby po prostu odwalic za Ciebie cala robote z przeprowadzeniem takich dokladnych wyliczen. Jesli szukasz w grze dodatkowych wyzwan, to zrob to moze sama :) To proste jak instrukcja obslugi mlotka. Patrzysz po prostu w badaniach, ile potrzeba danych surowcow rasowych. Dodajesz do tego ilosc tych surowcow, potrzebnych na rozbudowe portalu. Sprawdzasz ile czasu zajmie wyprodukowanie ich w jednej manifestacji danego rodzaju. Robisz tak dla wszystkich polproduktow i surowcow rasowych. Stad juz tylko malutki kroczek do obliczenia, ile manifestacji i na ktorym poziomie potrzebujesz, by przejsc rase w zalozonym czasie. Trzeba tez oczywiscie uwzglednic czas potrzebny na produkcje zywych, zeby to wlasnie one nie stanowily waskiego gardla. Albo np. ziarna. Jak sama napisalas, trzeba tez uwzglednic poziomy manifestacji, wymagane w zadaniach z linii glownej, jesli chcesz je robic. Poskladaj to wszystko do kupy i sama uzloz sobie dokladny plan na przejscie rasy. Bedziesz miala male wyzwanie i odmiane, ktorej sobie zyczysz :)
 

Charlene

Szef kuchni
Od przedmowcow dostalas juz ogolne wskazowki praktyczne. Jesli potrzebne sa bardziej szczegolowe, to trzeba po prostu przeprowadzic szczegolowe wyliczenia dla danego konkretnego miasta, z uwzglednieniem tego, w jakim dokladnie czasie chcesz przejsc rase. To od tego zalozonego czasu wlasnie zalezy, ilu manifestacji wtedy potrzebujesz i na ktorym poziomie. Zeby Ci podac takie szczegolowe wskazowki praktyczne dla Twojego miasta, ktos musialby po prostu odwalic za Ciebie cala robote z przeprowadzeniem takich dokladnych wyliczen. Jesli szukasz w grze dodatkowych wyzwan, to zrob to moze sama :) To proste jak instrukcja obslugi mlotka. Patrzysz po prostu w badaniach, ile potrzeba danych surowcow rasowych. Dodajesz do tego ilosc tych surowcow, potrzebnych na rozbudowe portalu. Sprawdzasz ile czasu zajmie wyprodukowanie ich w jednej manifestacji danego rodzaju. Robisz tak dla wszystkich polproduktow i surowcow rasowych. Stad juz tylko malutki kroczek do obliczenia, ile manifestacji i na ktorym poziomie potrzebujesz, by przejsc rase w zalozonym czasie. Trzeba tez oczywiscie uwzglednic czas potrzebny na produkcje zywych, zeby to wlasnie one nie stanowily waskiego gardla. Albo np. ziarna. Jak sama napisalas, trzeba tez uwzglednic poziomy manifestacji, wymagane w zadaniach z linii glownej, jesli chcesz je robic. Poskladaj to wszystko do kupy i sama uzloz sobie dokladny plan na przejscie rasy. Bedziesz miala male wyzwanie i odmiane, ktorej sobie zyczysz :)
Myślisz, że tego wszystkiego nie policzyłam ? ;) Oj wątpisz w moje możliwości ;) Mam wyliczone wszystkie ilości żywych potrzebne do budowy osady, ilości esencji, ilość portalówek a także dzienną ilość many i ziaren potrzebną do produkcji artefaktów( dziennie na wyprodukowanie we wszystkich budynkach potrzebuje 108 240k many oraz 13,464 ziaren co jest ogromną ilością a jeszcze do tego trzeba doliczyć manę i ziarna na badania oraz ziarna na produkcję żywych) Tak wiem, że potem się produkuje w połowie budynków esencje a w połowie artefakty, ale ilości many i ziaren są naprawdę duże a i tak liczyłam je pomniejszone o 1 budynek z każdej manifestacji. To wszystko to TEORIA a ja chcę poznać praktyczne wskazówki, ale widzę, że tu większość leci na portalówkach ;(
P.S dla normalnego gracza ten rozdział jest zabójczy. Gdyby nie to, że zdobyłam 9 magmowych jaj i 6 zostanie w mieście, to bym nie wyrobiła z maną na produkcje w manifestacjach, gdzie teraz jest nadmiar. Produkcja ziaren wyjdzie mi na poziomie 40k/ dzień z czego 1 manka żywego zje dziennie z 10-12k, na badania wychodzi 8-10k dziennie a jeszcze 13k na produkcje artków, więc wcale nie widać nadmiaru. Jeśli te ilości sprawdzą się w praktyce to zdecydowanie będzie to dla mnie wyzwanie ;)
EDIT: nie ma rzeczy, której bym najpierw nie przeliczyła
notatki.jpg
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Omg papier :) ja robię w arkuszach kalkulacyjnych dzięki temu są dynamicznie aktualizowane (stan budowy, produkcji, magazynów) stad mogę nawet do godzin określić czas potrzebny na rasę. :)
W każdym razie jak masz policzone to czym problem najwyżej będziesz mogła zmniejszyć manifestacje i będziesz na plusie
Ja robię obliczenia głównie według listy zadań fabularnych to mi określa minimalne ilości i ich poziomy
 

Charlene

Szef kuchni
Omg papier :) ja robię w arkuszach kalkulacyjnych dzięki temu są dynamicznie aktualizowane (stan budowy, produkcji, magazynów) stad mogę nawet do godzin określić czas potrzebny na rasę. :)
W każdym razie jak masz policzone to czym problem najwyżej będziesz mogła zmniejszyć manifestacje i będziesz na plusie
Ja robię obliczenia głównie według listy zadań fabularnych to mi określa minimalne ilości i ich poziomy
Nie lubię się z arkuszami, wolę papier i kalkulator. Nie uzyskam informacji jakich potrzebuje, więc kończę temat i sama będę musiała dojść do jakiegoś rozwiązania.
 

Poziomek

Rycerz
Myślisz, że tego wszystkiego nie policzyłam ? ;) Oj wątpisz w moje możliwości ;) Mam wyliczone wszystkie ilości żywych potrzebne do budowy osady, ilości esencji, ilość portalówek a także dzienną ilość many i ziaren potrzebną do produkcji artefaktów( dziennie na wyprodukowanie we wszystkich budynkach potrzebuje 108 240k many oraz 13,464 ziaren co jest ogromną ilością a jeszcze do tego trzeba doliczyć manę i ziarna na badania oraz ziarna na produkcję żywych) Tak wiem, że potem się produkuje w połowie budynków esencje a w połowie artefakty, ale ilości many i ziaren są naprawdę duże a i tak liczyłam je pomniejszone o 1 budynek z każdej manifestacji. To wszystko to TEORIA a ja chcę poznać praktyczne wskazówki, ale widzę, że tu większość leci na portalówkach ;(
P.S dla normalnego gracza ten rozdział jest zabójczy. Gdyby nie to, że zdobyłam 9 magmowych jaj i 6 zostanie w mieście, to bym nie wyrobiła z maną na produkcje w manifestacjach, gdzie teraz jest nadmiar. Produkcja ziaren wyjdzie mi na poziomie 40k/ dzień z czego 1 manka żywego zje dziennie z 10-12k, na badania wychodzi 8-10k dziennie a jeszcze 13k na produkcje artków, więc wcale nie widać nadmiaru. Jeśli te ilości sprawdzą się w praktyce to zdecydowanie będzie to dla mnie wyzwanie ;)
EDIT: nie ma rzeczy, której bym najpierw nie przeliczyła
View attachment 3685
A ja myslalem ze zaangazowalem sie w ta gre za bardzo, ale widze ze Ja przy niektorych to pionek jestem, rozpiski, rozrysunki, arkusze kalkulacyjne . . Nie prosciej i przyjemniej isc na zywiol i robic jak sie chce, bez tego calego 'musze miec wszystko tip top' wyliczone. O ile w poradnikach chrisa to dosc wazna kwestia bo z taka iglicowka zostajemy na dluzszy czas, to tutaj, mam wrazenie ze jestem w innym swiecie:)

Ja chyba zostane przy przechodzeniu dzieki portalowkom, wole dluzej, ale mniej stresujaco/
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
A ja myslalem ze zaangazowalem sie w ta gre za bardzo, ale widze ze Ja przy niektorych to pionek jestem, rozpiski, rozrysunki, arkusze kalkulacyjne . . Nie prosciej i przyjemniej isc na zywiol i robic jak sie chce, bez tego calego 'musze miec wszystko tip top' wyliczone. O ile w poradnikach chrisa to dosc wazna kwestia bo z taka iglicowka zostajemy na dluzszy czas, to tutaj, mam wrazenie ze jestem w innym swiecie:)

Ja chyba zostane przy przechodzeniu dzieki portalowkom, wole dluzej, ale mniej stresujaco/
Tutaj zależy to wszystko od indywidualnego podejścia każdego z graczy do tej gry, jedni wolą na skróty iść dzięki poradnikom i portalówkom a inni wolą poznawać mechanikę gry i wiedzieć czemu jest tak nie inaczej dlatego wielu graczy robi sobie dokładne wyliczenia opłacalności bez tego stawianie wszystkiego na łapu capu kończy się tym że po 2-3 miesiącach rezygnują z gry :)
To jest normalne u graczy których bawi ta gra i chcą wiedzieć co jest bardziej opłacalne a co mniej. Te wyliczenia pomagają w planowaniu poszczególnych stadiów rozwoju w grze bez tego za jakiś czas będziesz w czarnej doopie nie mając pojęcia o tym czemu akurat te budynki są bardziej opłacalne od innych :)
Tak właśnie zaczynają się teorie spiskowe - brak zrozumienia zasad gry :)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Poza tym do niedawna, każda przebudowa była związana z duża ostrożnością bo usunięcie budynku jest permanentne. Stad trzeba było rozplanować rozwój miasta etapami by nawet posiadając towary nie zaklinować się miejscem, teraz nowi tego nie znajom ;) - dzięki teleportom

Wracajac po prostu stare nawyki, zazwyczaj mam rozpisane i rozrysowane dwie rasy naprzód tutaj głównie chodzi o bilanse populacji/kultury/konsumpcji młotków i produkcji rasowej tak by czegoś nie brakło

Na marginesie właśnie to planowanie stanowi główna frajdę z gry potem to już tylko patrzenie jak plan rośnie na ekranie gry

I ostatnia uwaga, pomimo banalności to całkiem niezła nauka bo nawet takie miasto ma całkiem spora ilość zależnych parametrow zmiennych w czasie
 
Do góry