• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Stworzenie magazynu budynków

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1303
  • Data rozpoczęcia

Składam wniosek o stworzenie magazynu budynków w grze


  • W sumie głosujących
    17
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser1303

Guest
Proponuję stworzenie magazynu budynków
W takim magazynie gracz mógłby przechowywać wcześniej wybudowane budynki . Rozbudowa miasta i budynków zajmuje wiele czasu a gdy się chce zmienić budynek na inny można go tylko sprzedać . Dlaczego nie ma możliwości wymiany scenografii miasta. Patrzenie na te same budynki nudzi i zniechęca . Magazyn dawał by szanse zmiany wyglądu miasta . Każdą budowlę można by było wymienić , każdy miał by szansę szybszej zmiany scenariusza gry .Można by zmieniać warsztaty ,cuda i kulturę na inną .W większości przypadków rezygnacja z gry wiąże się ze znudzeniem . Moim zdaniem takie gry powinny mieć możliwość szybszych zmian. Był zgłoszony pomysł schowka lecz został odrzucony , opis odrzucenia nazwał bym bardzo słabym osoby nie lubiącej zmian .
Skoro obracanie budynków do układania na mapie jest nie możliwe to niech będzie zrobiony magazyn w którym chociaż czasowo będzie można przechowywać budowle . Ile czasu można bawić się z układaniem na mapie . Warto czasem znaleźć rozwiązania sprawdzone w innych grach .Nie wspomnę o szacunku do czasu graczy jaki tu poświęcają .
Pozdrowienia dla lubiących zmiany :D
 

DeletedUser449

Guest
Zajrzyj przed zgłoszeniem pomysłu!
Schowek na budynki Dlaczego nie? Elvenar, jak wspomniałam wcześniej, polega między innymi na planowaniu miasta. Możliwość schowania budynków całkowicie zrujnowałaby ten element gry i odebrała przyjemność z jej "puzzlowego" charakteru.
Skoro wiesz że pomysł został odrzucony to zakładanie kolejnego takiego tematu, nie dodając żadnych nowych argumentów mija się z celem.
Powody odrzucenia tego pomysłu, jak problemy z rankingiem czy możliwość budowania nawet kilku miast naraz (dodatkowe miasta w schowku) wcale nie są takie słabe.
Fajnie byłoby mieć w mieście same manufaktury, które tymczasowo wrzucamy do schowka i wstawiamy zbrojownie, nastawiamy szkolenie w koszarach, wrzucamy zbrojownie do schowka i wyjmujemy budynki kulturowe + zbieramy złoto, a następnie z powrotem wracamy do miasta pełnego manufaktur...
Ale chyba nie dziwisz się, że takie coś jest odrzucone?
 

DeletedUser382

Guest
Odrzucono bo niedouczony programista nie widział możliwości zablokowania takich kombinacji prostym skryptem - wrzucenie chociaż jednego budynku do schowka zatrzymuje całą produkcję w mieście, Takie zatrzymanie produkcji byłoby kosztem uzywania schowka. Ale na temat poziomu programistycznego co poniektórych pisałem już wielokrotnie WIĘC nie wierzę aby coś to dało
 

DeletedUser1303

Guest
Drogi Kolego Kalart chyba odezwała się w Panu żyłka kombinatorstwa a zarazem przedsiębiorczości :)
Swoją drogą całkiem niezłe pomysły :0
Odrzucone pomysły, to mam nie poruszać tematu ? To też nie argument .Pomysł magazynu jest dobrym pomysłem tylko trzeba dobrze taki projekt wykonać . Każdy z Nas myśli o innym magazynie . Tworząc magazyn od zera można go zabezpieczyć przed prowadzeniem patologicznych praktyk i z pewnością są takie możliwości techniczne . Nie jestem specjalistą w dziedzinie informatyki więc rozwiązań technicznych nie podsunę na tacy. Magazyn ograniczony czasowo, ilościowo lub rodzajem budynku może wnieść nowe sposoby grania w tą grę . Gram w inną grę i jakoś magazynowej patologii nikt tam nie uprawia . W realnym garażu też można zrobić dziuplę a jednak się je buduje :)
Czy wszystkie elementy trzeba wiązać z rankingiem ? Można też odejmować punkty rankingowe podczas korzystania z magazynu . Rozwiązań kwestii magazynu z pewnością było by wiele ,lecz do tego trzeba mieć chęci . Puzzlowe rozgrywki są o wiele ciekawsze w grach tego typu.
 

DeletedUser449

Guest
Odrzucony pomysł, to znaczy że został przemyślany i odrzucony. Po prostu Dragomira nawet nie przekaże tego wyżej... bo pomysł odrzucony. Jeśli administracja zmieni zdanie, to po prostu wprowadzi schowek, nie potrzebuje do tego ponagleń graczy. Stąd zakładanie kolejnego tematu, nie mając ani jednego nowego argumentu jest irracjonalne.
 

Midi67

Rozbójnik
Uważam, że schowek to dobry pomysł, jednak z ograczeniami o których wspomniał @Kalart. Wg. mnie schowek powinien być dla budynków:
1) Kupionych za diamenty - kupiłem budynek za kasę ale w danym momencie nie jest mi potrzebny więc, przenoszę go do schowka
2) wygranych w eventach

Uwżam, że problem rankingu nie istnieje.... jak sprzedajesz budynek to raking zmienia się i jak kupujesz również, dlatego gdybyś schował budynek do schowka raniking działałby w ten sam sposób.

Wg. mnie cały "problem" z wprowadzeniem sprowadza się do celowego "zapychania" terenu miasta co spowolnia grę (czekając na ekspancje z gry) lub zmusza do zakupu diamentów i ekspancji premium.
 

DeletedUser1067

Guest
1) Kupionych za diamenty - kupiłem budynek za kasę ale w danym momencie nie jest mi potrzebny więc, przenoszę go do schowka
2) wygranych w eventach

To mnie przekonuje. Dałem najpierw odpowiedź na Nie, w tych założeniach mogę zmienić na Tak.
 

DeletedUser174

Guest
ale dlaczego diamentowe dzieci mają mieć możliwość wyczyszczenia sobie połowy miasta by po chwili poustawiać sobie ponownie te same budynki, a zwykli gracze nie? Jak ma się połowę wolnego miasta to byle głupi poprzestawia sobie budynki

magazyn jako archiwum wg zasady o kiedyś miałem/am taki budynek - ładniusi był to może jeszcze tak. Ale opcja chowania budynków absolutnie nie... no chyba, ze ktoś chce zapłacić realną kasę za taką możliwość (pewnie takowi się znajdą patrząc na niektóre wioski) a to niech płaci. a kto bogatemu zabroni Jak jakiś bidak nie ma pomysłu jak wydawać pieniądze to trzeba uratować delikwenta. W takiej sprawie na IG zawsze można liczyć
 

DeletedUser594

Guest
Witam już poruszałem taki temat i nic z tego nie wyszło szkoda ale fajnie że co jakiś czas ktoś to porusza może coś kiedyś wypali z poruszania tego tematu pozdrawiam :rolleyes:
 

Azulena

Rozbójnik
/../ zablokowania takich kombinacji prostym skryptem - wrzucenie chociaż jednego budynku do schowka zatrzymuje całą produkcję w mieście, Takie zatrzymanie produkcji byłoby kosztem uzywania schowka. /.../

Podoba mi się, logiczne.

Tak naprawdę, to wcale mi się nie podoba ograniczanie schowka/ magazynu czymkolwiek, ale jeśli nie ma ŻADNEGO schowka, to niech będzie bylejaki. :p

W grze POLSKIEGO studia, w którą gram od roku, jest i obracanie budynków i schowek na budynki i koszt waluty gry stanowiący ok. 10% tego co tutaj, a gra jakoś prosperuje, nie upada, a graczy jest bardzo dużo...
 
Status
Zamknięty.
Do góry