• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Surowce w turnieju

Status
Zamknięty.

Nusion

Kapłan
Od wielu miesięcy robię turnieje na podobnym wysokim poziomie ale w tym turnieju na dwóch światach bardzo odczułam to w surowcach. W moim odczuciu żaden wcześniejszy turniej nie był aż tak kosztowny. Podobne spostrzeżenia zgłaszali też ludzie w moich bractwach. @Dragomira czy znów ominęła nas jakaś informacja o zmianach? Czy o czymś zapomniano nas powiadomić?
I czy ktoś jeszcze zauważył większe straty w surowcach?
 

DeletedUser2010

Guest
podobnie jak w innych turniejach tyle że teraz szybciej trzeba było płacić bo wojsko wymiękało i ponosiło duże straty
 

Nusion

Kapłan
No nie do końca to jest tak. Są turnieje trudniejsze do walki wojskiem, na przykład zwoje czy eliksiry, gdzie wojsko wymięka dużo wcześniej a tak źle z surowcami jak w tym to jeszcze nigdy nie było
 

Christo

Rozbójnik
Pamiętajcie, że każde zbadanie 'powiększenie oddziału' zwiększa trudność walcząc wojskiem jak i również płacąc surowcami. Jeśli nie badaliście tej technologi to możliwe, że jest coś na rzeczy.
 

Christo

Rozbójnik
Wiesz.. dla mnie to jest chore, że jak badam jakieś badanie, które powinno mi ułatwić życie jest zupełnie na odwrót. Ciekawą logikę mają twórcy gry.
 

DeletedUser2054

Guest
Powiększenia Oddziału ułatwia walkę na mapie.
A Turniej nie tyle utrudnia (przy ręcznej walce) co podnosi straty.
 

DeletedUser626

Guest
Nie było żadnych zmian w tej kwestii, ale Turnieje z racji zróżnicowania jednostek i towarów nie są tak samo trudne, a powtarzają się co 9 tyg, czyli co ponad 2 miesiące. W tym czasie konto się zmienia, odkrywane są nowe technologie i gdy przychodzi kolejny np. Turniej Zwojów, "nagle" jest trudniej. Taki przeskok trudności odczuwa się najczęściej przy Turnieju Zwojów i Magicznego Pyłu (lekkie jednostki), jeśli się walczy i w Turniejach Magicznego Pyłu, Eliksirów i Klejnotów (najdroższe towary) jeśli się negocjuje.
 

DeletedUser174

Guest
Oczywiście nie można wykluczyć opcji, ze przez 2 miesiące ktoś zrobi pół drzewka, ale jest też sporo grupa która stoi w miejscu bo im się drzewko 3-4 m-ce temu skończyło :D

Mam pytanie przy okazji.
Badanie powiększenia oddziału wpływa negatywnie na poziom trudności w turnieju. Czy analogicznie badanie zwiadu obniża koszty turnieju? Na prowincjach tak to działa, a w turnieju?
 

DeletedUser626

Guest
To nie do końca tak. Badanie powiększenia oddziału jest w pewnym sensie wskaźnikiem poziomu rozwoju konta. Im więcej tych technologii mamy (a niewiele da się ominąć), tym większe grupy są wystawiane przeciw nam w Turnieju, ale tym większe są również nasze oddziały. Ilość jednostek zwiększa się równomiernie po obu stronach, ale z czasem rosną straty z racji tego, że walczymy coraz większymi oddziałami, przeciw coraz większej wrogiej armii.
Większość czynników typu: badania, odległość od miasta, poziom gwiazdki itd. mają zarówno wpływ na armię komputera jak i naszą. Niczym nie da się obniżyć siły/ilości/kosztów etc. po żadnej ze stron. Jedyne czym możemy wpłynąć na nasze oddziały, co doda im sił, a nie wpłynie na siłę wroga, to bonusy z Cudów i z militarnych budynków eventowych.

Opisywałam to tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/turnieje-dla-bractw-podstawowe-informacje.2191/
 

DeletedUser174

Guest
najwidoczniej potrzeba doprecyzować pytanie :( nie pytam sie o to czy w prowincji stali będzie się odbywał turniej marmuru, wiec odnośnik do ogólnikowego opisania turniejów niewiele mi pomoże (bardzo dobrego opisania żeby nie było)

To nie do końca tak. Badanie powiększenia oddziału jest w pewnym sensie wskaźnikiem poziomu rozwoju konta.
/
Badanie zwiadu również wyznacza poziom rozwoju, wiec to raczej słaby argument ;)

Kiedyś badania powiększenia oddziału nie miały wpływu na turniej i to było dobre moim zdaniem. Dzisiaj badanie powiększenia oddziału ma wpływ i to tylko negatywny. Klikając badanie podnosimy sami sobie poprzeczkę na turnieju. Pominę milczeniem te badania nieobowiązkowe, które mamy uzupełnione...

Obok badań powiększenia oddziału na poziom trudności w prowincjach ma wpływ również badanie zwiadu. . Jaki jest wpływ badania zwiadu na turniej? Pytanie nie brzmi czy na 1 i 10 prowincję wpływa tak samo dla jasności, ani tez dlaczego 10 jest droższa niż 1czy dlaczego gwiazdki maja inną cenę itd. Pytanie dotyczy zasady działania jako takiej

Bo jeżeli badanie zwiadu podnosi poprzeczkę (poziom trudności zalezy od rozdziałów na drzewku a tu wyznacznikiem jest zwiad przecież) a w bonusie jeszcze powiększenie oddziału ma negatywny wpływ (jeżeli jest trudniej choćby przez wielkość oddziału to jest to wpływ negatywny) to czy nie dostajemy po głowie 2 razy za to samo?
 

DeletedUser626

Guest
Czy analogicznie badanie zwiadu obniża koszty turnieju? Na prowincjach tak to działa, a w turnieju?
->
Niczym nie da się obniżyć siły/ilości/kosztów etc. po żadnej ze stron. Jedyne czym możemy wpłynąć na nasze oddziały, co doda im sił, a nie wpłynie na siłę wroga, to bonusy z Cudów i z militarnych budynków eventowych.


I nie, zwiad nie podnosi poprzeczki. Wyznacznikiem jest właśnie ilość zbadanych powiększeń oddziałów i ona zwiększa wielkość obu armii.

Podsumowując, badanie zwiadu nie ma wpływu na Turniej.
 

Nusion

Kapłan
Nie bardzo przekonuje mnie argument, że dany turniej jest raz na 9 tygodni. Gram od ponad roku, cały czas się rozwijam, takich sytuacji, gdzie kolejny turniej miałam po 9 tygodniach miałam już na prawdę sporo, cały czas tak jest przecież, KAŻDY jest po 9 tygodniach, ale pierwszy raz turniej był aż tak drogi w porównaniu do pozostałych i to nie tylko moje wrażenie ale wielu osób z moich bractw.
 

DeletedUser1256

Guest
Jak dla mnie kompletny idiotyzm twórców tej gry. Teoretycznie staramy się mieć łatwiej w walkach i odkrywamy niekonieczne Powiększenie oddziałów. Pakujemy w to PW i zasoby by to odkryć, a co w zamian dostajemy. Oczywiście odpowiednio powiększone oddziały wroga. Czyli tak naprawdę jesteśmy robieni w bambuko, dodatkowo jesteśmy mocno stratni na towarach jak braknie nam wojska, a chcemy wykupić prowincje. Czy to nie powinno być zmienione. Odkrywamy technologię w drzewku która jest przeciwko graczom.Normalnie to powinno być napisane na pierwszej stronie i to dużymi czerwonymi literami. Nie odkrywać zbędnego Powiększenia oddziałów bo to kanał i będziecie tylko stratni.
 

DeletedUser2054

Guest
Napiszę jeszcze raz:
Powiększenie Oddziału zwiększa NASZE oddziały w walkach w prowincjach (NIE przeciwnika)- ułatwienie.
I zwiększa liczebność OBU (naszej i przeciwnika) armii w turnieju - utrudnienie dla auto; większe straty ręcznie..

I to powinno być napisane przy KAŻDYM badaniu w drzewku rozwoju.
 

DeletedUser629

Guest
U mnie było po staremu ... czyli jak od około 2-óch miesięcy .... zobaczę jeszcze ten turniej bo to mój bonusowy ...
nie wiem czy zauważyliście że ostatnio najdroższe w surowcach są turnieje naszych towarów bonusowych ...
zawsze nadrabiałam punkcikami rankingowymi a teraz nie daję rady ... musiałabym mieć 2 razy tyle surowców co w innych turniejach
a co do tego powiększenia oddziału to paranoja normalnie ... gracz robi specjalnie te powiększenia żeby wreszcie na takim samym poziomie stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem ... a tu guzik z pętelką :confused:
dalszy komentarz niepotrzebny ... szkoda mojej klawiaturki i paluszków ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry